Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osiris 2 - celouhlík
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2010 21:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Je už to více jak 2 roky co jsem tady dával postup kompletace svého prvního Osirise 2. ( http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... sc&start=0 ) Doba pokročila a snad pomůže tento malý seriál v osazení celouhlíkového Osirise 2 případným zájemcům o toto F3K.
Napřed váhy jednotlivých komponent:
Křídlo 163g
trup včetně desky serv a kabiny 47g
Servo VOP a SOP 10g ( použiji kopie serv D47 )
Serva křidélka 18 g ( Servo Atlas DS09SCD )
Baterky 250mA 29g
VOP a SOP 14 g
Prodlužovací kabel ke křídlu 3g
Přijímač Futaba 6,5g ( 6k R6106HFC FASST )
Celkem tedy 290,5g


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2010 21:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
První co jsem udělal je prodlužovací kabel k servům křídla. Obrázek je to kroucený čtyř-žilový, konektor je použit tento http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=0545
Po té jsem odbrousil díry v křídle pro serva a osadil protikus. Obrázek V pomocném žebru v křídle jsem musel udělat malou díru pro protažení servokabelu z jedné strany. Konektor není osazen na střed, ale 4mm vedle.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2010 21:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Fotky jsou když tak tady http://makyk.rajce.idnes.cz/Osiris_uhlik/

Další práce byla v osazení serv VOP a SOP. ( vše je potřeba co nejvíce tlačit dopředu, nebudete muset dovažovat ) http://makyk.rajce.idnes.cz/Osiris_uhlik/#1_010.jpg Jak je vidět na servech tak jak VOP tak SOP bude tažena jen jednou nití, tudíž použiji pružiny.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2010 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
hoj Marcel, hele plánuješ dát do něj ten přijímač co je na fotkách? na tenhle jedno anténovej jsem slyšel jen nadávky (sakra sprostý) z osobní zkušenosti- spadnul jsem na něj 2x , po komunikaci s distributorem mě upozornili že tenhle přijímač je dělanej do haly, a že v letadle který se vyskytuje dál jak 100m od tebe nemá co dělat!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2010 8:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Čau Peťo,
plánuji, je to nějaká nová vylepšená verze určená přímo do uhlíkového trupu s dosahem 1000m. Měl jsem předchozí verzi ve stávajícím Osirisovi a na jaro šel s podobnými komentáři ven. Ale přiznám se, že plánuji odzkoušení, pokud bude problém tak tam půjde osvědčená 617.
Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2010 8:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Jen pro upřesnění je to tento tip R6106HFC 6-Channel Receiver


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2010 8:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2009
Příspěvky: 496
Bydliště: Praha 3
Polynom píše:
hoj Marcel, hele plánuješ dát do něj ten přijímač co je na fotkách? na tenhle jedno anténovej jsem slyšel jen nadávky (sakra sprostý) z osobní zkušenosti- spadnul jsem na něj 2x , po komunikaci s distributorem mě upozornili že tenhle přijímač je dělanej do haly, a že v letadle který se vyskytuje dál jak 100m od tebe nemá co dělat!!!

A spadnul jsi s přijímačem R6106HFC, nebo to byl jiný typ s jednou anténou?
Podle výrobce je R6106HFC vhodný pro modely do rozpětí 1300mm, což je u Osirise II sice mírně překročeno, ale při správné instalaci antény by ještě mohl vyhovovat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2010 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Michale celohuhlík, to by se ti mohlo hodit ;),tak to máš rád.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2010 9:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2007
Příspěvky: 300
Bydliště: Trnava, SK
R6106HF kratka obycajna antena je do parflyerov a haloviek
R6106HFC je to iste len je tam dlhsia coaxialna antena, zlepsil sa prijem a ma to byt pre lietadla do rozpatia 1300mm. Avsak stale to je podla mna pre F3K malo a vhodnost do uhlikovych trupov je dikutabilna. Urcenie pre uhlikove trupy je myslene tak, ze dlhsia antena sa da lepsie vyviest mimo trup.
Pozor a oba prijmace HF aj HFC nemaju udavany dosah 1000m ale 1000stop cize cca 300 metrov. Niektory predajcovia kaslu na prevod medzi stopami a metrami.
Udavany dosah 300m je bezpecna hranica, ale uz som cital ze s HFC verziou niekto nameral dosah cez 900m vo vyske 1,5m nad zemou. Takze mozno by to v sklenenom F3K mohlo fungovat ale je to risk, mozno tak do metroveho kacka.

_________________
Ľuboslav Nagy


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2010 20:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Škrdlovice
Něco podobného jsme zrovna dneska dali na Groups http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1326687


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.10.2010 5:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
HavM píše:
Něco podobného jsme zrovna dneska dali na Groups http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1326687

Pěkné sportovní výsledky - gratulace.

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.10.2010 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Luboslav píše:
R6106HF kratka obycajna antena je do parflyerov a haloviek
R6106HFC je to iste len je tam dlhsia coaxialna antena, zlepsil sa prijem a ma to byt.....


Aby nedošlo k omylu - "ta delší" anténa má delší jenom pasivní část, aby šel ten aktivní 3cm dlouhý osásek na konci vystrčit ven z trupu.
Jinak je to v podstatě jedno a to samé.
Platí to o převodu ft na metry.
(V Osirisovi jsem létal 2 roky R617 s oběma anténami uvnitř uhlíkového trupu. Létalo to na hranici viditelnosti, nikdy nenastal problém.
Tím ale zároveň říkám, aby to nebral nikdo jako stoprocentní návod)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29.10.2010 5:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Koketuju s možností pořídit si Osirise II s Dbox. Takže jsem se zaregistroval na jeho stránkách a zkoušl ho kontaktovat e-mailem, ale zatím nemám odpověď. Asi je dost vytíženej.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29.10.2010 8:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
ST píše:
Koketuju s možností pořídit si Osirise II s Dbox. Takže jsem se zaregistroval na jeho stránkách a zkoušl ho kontaktovat e-mailem, ale zatím nemám odpověď. Asi je dost vytíženej.


pokud by jsi měl zájem, mám komplet éro s D boxem na prodej, stav je adekvátní po 1 soutěžní sezóně... případně když mi pošleš jméno do sz tak Jardovi zavolám a popoženu ho...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 22:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Po chvíli další pokračování. Fotky jsou tady http://makyk.rajce.idnes.cz/Osiris_uhlik/

Na křídle jsem udělal páky z 2mm kuprexidu a táhla, která jsou z 2mm drátu. Původně jsem měl v úmyslu udělat páky z 2mm uhlíku, ale vzpomněl jsem si na rozhovor z Jirkou Tůmou, který popisoval jak se v uhlíkových kapsách pro RDS časem uhlík vydřel. Sklo je trvanlivější, proto jsou páky nakonec skleněné. Serva jsou za smrštěna do fólie. Vše je lepeno 5min. epoxy UHU. Samozřejmostí je nastavit stejně středy a výchylky na servech před zalepením. To platí i o stejných délkách táhel.

Dál jsem pokračoval na trupu, jsou osazeny serva, baterky a přijímač. ( zatím jednofousový ) Pokud nebude chodit jak má tak do Osirise půjde osvědčená 617. Jediné co budu muset po té změnit je posunout jedno servo dozadu, aby se dopředu vešel přijímač. Serva v trupu zásadně nelepím, jsou přišroubovány. Ještě jsem příčně vyztužil desku serv uhlíkovým rovingem.

Na fotkách jsou ocasky od Anténky, jejich hmotnost včetně pák je 13g.

Teď zbývá jen osadit ocasky, ale na to musím vyčíhnout správnou chvíli doma, jak budou všichni pryč. Protože rozměření a osazení ocasek dělám na stole v obýváku, vůči kterému mám ze stropu svěšeno olůvko. Již z dřívějška mám odzkoušenou jejich vzájemnou kolmost.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz