Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Minicorado, video ze zaletu
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Konecne jsem dal dohromady moje MC, pocasi nadherne, vitr jsem se vzhledem k modelu rozhodl ignorovat.
Je to muj prvni model takove kategorie a za takove penize, nicmene jsem totalne nadsenej, leti jak po kolejich, hodnoucky, ale neskutecne dynamicky. Piskot pri pruletech na rychlosti neco neuveritelnyho, pritom na klapkach leti krokem.
S pritelkou jsme se pokusili o video, no technika ani nase umeni prace s obrazem neni nijak valna, nejaky obraz to o mych olsovych rukach snad ale da :)
Sorry za zbytecny tema, ale porad jeste strikaj endorfiny :)
http://www.youtube.com/watch?v=oYS7s1n3cRU


Naposledy upravil holda29 dne ned 10.10.2010 18:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
pěkný pěkný

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Hezký video.... proč ale neni v záběru i moje houpající se Cessna????


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Byl jsem vedle, na ten placek bych se nevesel. Ale byl jsem se na chudinku kouknout :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
Jj. Corado je hodný letadlo a to svištění na rychlosti nahání strach.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Akú máš verziu? hmotnosť? motor? :wink:

MiniCorado sa pravdepodobne dostane aj do mojej letky, musím totiž nejako nahradiť moju uhorenú (zhorenú) skylady. :lol:

Ale najprv chcem už konečne dostavať F3K Super Gee od komára. :wink:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Je to celouhlik s klapkama, hmotnost +- 860g, jeste jsem se rozhodl predelat uchyceni prijimace.
Je v tom Axik 2820/10 a vrtule 10x8, odber na zemi 41 A.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minicorado, video ze zaletu
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
holda29 píše:
Sorry za zbytecny tema

Ako že zbytočné, konečne niečo poriadne (kľudne si to mohol hodiť aj do sekcie Vetrone)!!

Aspoň každý vidí, ako sa to správa. Trebárs vidno slušnú uhlovú rýchlosť klonenia aj pri menšej letovej rýchlosti - to sa trebárs páči mne. Doprednú energiu to v klze moc nezachováva, ale to pri týchto menších modeloch je už raz tak a navyše to máš ľahučké s nízkym plošným zaťažením.

Rýchlostné rekordy Ti to síce netrhá, ale je to vcelku živé. Celouhlík znesie oveľa viac (aj obyčajné sklo by znieslo), ešte to možno časom potuníš... :wink:

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Tak urcite jsou upgrady pohonu ve strednedobem horizontu v planu, proto jsem v trupu minimum veci lepil natvrdo vetsina veci drzi jen na 3M Lock and lock.
Osobne me prekvapila pronikavost ve vetru a taky to, ze ho to oproti mym predeslym modelum prakticky ignorovalo.
Prave ta dopredna energie me prekvapuje, chapu ze proti tvym vetsim kouskum je stale slabota, ale proti epp nebo konstrukcnim modelum je to jako nebe a dudy :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 20:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Já nechápu Tvé oblečení - my dnes lítali na Hůrce a každý z nás měl na sobě minimálně 3 vrstvy. Svého Ocelota jsem dotáhl až k 1kW. Letí to nahoru takřka 40m/s. Ale problém - je to tak malé, že to je nevyužitelný pohon (možná je to očima). Takže já asi provedu zásadní reduci pohonu na nějakých 300W a s tím spojené odlehčení a bude z toho poletovadlo do větru. A stávající kilowatový setup použiji v něčem jiném.

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Tých 450W v takomto ľahkom vyhotovení je viac než dostatočných na všeobecné polietanie, ale má to ako celouhlík a trošku pylónového štýlu by ho možno mohlo tiež chvíľku baviť. Stúpavosť by som pri takomto mrňúsovi nenaháňal - ako píšeš, hneď to uletí do nebies a je to fuč z obrazu...

Inak moje zistenie minulý rok bolo pre 1600mm: 400W=málo, 600W=veľa. Dnes tam mám 500W a zdá sa mi to byť akurát vzhľadom na krútiace sa krídla (mám len PS/Dyha). Ale vzhľadom na rýchlosť už nie. Keby som mal uhlíkového kompozita, šlo by tam viac. Asi je to dané tým tohtoročným 1,5kW apgrejdom pohonu v Lynxovi so 14,5x14, že sa mi teraz akosi všetko zdá byť hrozne pomalé...

Tá 10x8 na tom AXÍku sa mi vidí ako veľmi podarená kombinácia a šťastná ruka pri výbere (OK, je to katalógové zapojenie, ale aj tak).

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
tks píše:
Já nechápu Tvé oblečení - my dnes lítali na Hůrce a každý z nás měl na sobě minimálně 3 vrstvy.

To nechape nikdo, proste me izoluje tuk a srst, ja v lete vzdycky trpim :D
Kilowatt v takovym drobkovi musi byt sila, nedivim se, ze jdes zpet :)

m2 píše:
Tá 10x8 na tom AXÍku sa mi vidí ako veľmi podarená kombinácia a šťastná ruka pri výbere (OK, je to katalógové zapojenie, ale aj tak).

To ze je doporucena jsem zjistil, az co jsem ji koupil, ridil jsem se udaji v kalkulatoru a tim, co jsem kde slysel a cetl. Kazdopadne si taky myslim, ze je to pro obezku dobry reseni.
Vcelku me stvalo, ze snad vsichni v MC rvou vsechno dozadu. No dal jsem serva do motyla a kvuli lehkymu motoru to bylo o prsa :)
Mam bohuzel jen jednu aku, premyslim jestli nevzit dva, tri nano-techy. Ale je mi je zase lito nechat pres zimu lezet na skrini.

Kolem a okolo musim uznat kvalitu videii, co ma na webu Martin Pilny, nerekl bych jak je tezky toho dosahnout.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
holda29 píše:
Mam bohuzel jen jednu aku, premyslim jestli nevzit dva, tri nano-techy.

- pred zimou nekupuj, načo. najlepšie na jar a z novo naskladnených. ibaže by tie jarné boli horšie ako jesenné (to je podľa mojich meraní tutovka)

- ak môžeš nabíjať na poli, tak nabíjaj tam JEDNU baterku v lietadle (max. dve, ak si maximálne netrpezlivý - potom ale musíš prehadzovať). ja už som sa na všetko 1C, 2C, 3C, 5C.. vykašľal a na poli nabíjam všetky baterky 10A-mi bez balancéra. Rhino 1550/20C majú takto už 150 letov a nič im nie je. odporúčať to samozrejme nemôžem, ale o niečom to svedčí.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2010 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
To by se mi libilo, od novyho roku budu mit pristup na letiste se zasuvkou, tak to asi budu resit touhle cestou.
Docela me stve, ze uz je po sezone a ja mam teprve hotovo. Ale radsi ho s prichodem hnusnyho pocasi uskladnim a budu trapit nejaky bubliny.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.10.2010 5:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Čau, tak jsem rád, že už ho máš dodělanýho :wink: Jinak na podzim ho nikam do krabice nedávej, já se s MC dost vyřádil na kopci a podzimní vítr v kombinaci s tvojí otužilostí slibuje pěkné zážitky :twisted: Gratuluju k záletu, jsem rád, že nejsem sám, kdo je z MC nadšený :wink:

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: douda, Seznam.cz [Bot] a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz