Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrtulníky-uvítání
PříspěvekNapsal: pon 18.12.2006 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Tak na moji žádost zde byla zřízena sekce o "helinách"- myslím že se zde"uživí"-i když opravdoví heli modeláři sem prý nechodí, tak přesto se myslím budeme mít o čem bavit :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2006 10:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2006
Příspěvky: 905
Ahoj! Já jsem s vrtulníkem začal asi před půl rokem. Nejdřív jsem se spíš trápil s Hornety všech typů, teď jsem to prodal a koupil spalovák Kyosho Caliber 3. Zatím jsem zkusil jenom lehce zaviset a jeden kolega vrtulníkář ho proletěl a pomohl mi stroj seřídit. Caliber je úplně neco jiného než Hornet. Netvrdím, že Hornet je špatný stroj, je ale spíš pro zkušeného pilota. Caliber je mnohem stabilnější, to je ale samozřejmě dáno velikostí oproti Hornetu. Škoda, že už je zima a nestihnu už toho moc nalítat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2006 12:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
No já mám právě toho Horneta(X CP)a budu potřebovat hlavně pomoci s "napípáním" do FF9 :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2006 13:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
XB8R píše:
Ahoj! Já jsem s vrtulníkem začal asi před půl rokem. Nejdřív jsem se spíš trápil s Hornety všech typů, teď jsem to prodal a koupil spalovák Kyosho Caliber 3. Zatím jsem zkusil jenom lehce zaviset a jeden kolega vrtulníkář ho proletěl a pomohl mi stroj seřídit. Caliber je úplně neco jiného než Hornet. Netvrdím, že Hornet je špatný stroj, je ale spíš pro zkušeného pilota. Caliber je mnohem stabilnější, to je ale samozřejmě dáno velikostí oproti Hornetu. Škoda, že už je zima a nestihnu už toho moc nalítat.


Čus, doufám, že Calibera co nejdříve uvidim na vlastní oči. 1.1.2007 po obědě máme spich na "Vrkoavišti", pokud ti to vyjde, tak se zastav, klidně i bez stroje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2006 21:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2005
Příspěvky: 141
Bydliště: Novojičínsko
XB8R píše:
Ahoj! Já jsem s vrtulníkem začal asi před půl rokem. Nejdřív jsem se spíš trápil s Hornety všech typů, teď jsem to prodal a koupil spalovák Kyosho Caliber 3. Zatím jsem zkusil jenom lehce zaviset a jeden kolega vrtulníkář ho proletěl a pomohl mi stroj seřídit. Caliber je úplně neco jiného než Hornet. Netvrdím, že Hornet je špatný stroj, je ale spíš pro zkušeného pilota. Caliber je mnohem stabilnější, to je ale samozřejmě dáno velikostí oproti Hornetu. Škoda, že už je zima a nestihnu už toho moc nalítat.


Nezkoumal jsi náhodou dostupnost náhradních dílů?Trošku by mě to i zajímalo....Snad by se Caliber 3 dal sehnat za dobrý peníz v cizině... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Začátky
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2006 10:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2006
Příspěvky: 2
Ahoj,

koupil jsem si set Sabre RTF :twisted: . Jsem uplny zacatecnik tak mam trochu problemy s letanim :wink:

zkousim to v prostoru cca 5x5m a nejak se mi zatim moc nedari :oops: . Nemel by nekdo z vas link na nejaky guidline, par tipu do zacatku apod?

diky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky
PříspěvekNapsal: pát 29.12.2006 11:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 3
Tajsn píše:
Ahoj,

koupil jsem si set Sabre RTF :twisted: . Jsem uplny zacatecnik tak mam trochu problemy s letanim :wink:

zkousim to v prostoru cca 5x5m a nejak se mi zatim moc nedari :oops: . Nemel by nekdo z vas link na nejaky guidline, par tipu do zacatku apod?

diky moc

Také jsem se pokoušel létat ze Sabrem jakožto začátečník a přiznám se že to moc nikam nevedlo. Myslím si že tebou udávaný prostor je malý. chtělo by to halu nebo větší místnost. teď zkouším easycopter a jako vstup do problematiky vrtulníkového lítání je to podstatně lepší :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky
PříspěvekNapsal: pát 29.12.2006 11:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2006
Příspěvky: 2
MI8 píše:
Tajsn píše:
Ahoj,

koupil jsem si set Sabre RTF :twisted: . Jsem uplny zacatecnik tak mam trochu problemy s letanim :wink:

zkousim to v prostoru cca 5x5m a nejak se mi zatim moc nedari :oops: . Nemel by nekdo z vas link na nejaky guidline, par tipu do zacatku apod?

diky moc

Také jsem se pokoušel létat ze Sabrem jakožto začátečník a přiznám se že to moc nikam nevedlo. Myslím si že tebou udávaný prostor je malý. chtělo by to halu nebo větší místnost. teď zkouším easycopter a jako vstup do problematiky vrtulníkového lítání je to podstatně lepší :D


nemate nekdo kontakt na modelare z okoli Ostravy? jestli tady maji nejakou halu apod....pronajati, i kdyz male, telocvicny jenom pro mne by bylo asi dost drahe ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29.12.2006 13:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Ostrava
Ze byh vzal picoozka a zasli by jsme nekde :lol: jsem taky z Ostravy co vim tak modelari se drzi letist ale ted v zime toho moc nebude :) mozna nekdo bude mit link na ostravaky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: easy copter z Ostravy
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2007 20:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 2
Jind005 píše:
Ze byh vzal picoozka a zasli by jsme nekde :lol: jsem taky z Ostravy co vim tak modelari se drzi letist ale ted v zime toho moc nebude :) mozna nekdo bude mit link na ostravaky :)


taky jsem z Ostravy a od vánoc mám easy coptera, po prvních pokusech doma v obýváku jsem ho vzal v pátek před fotbálkem do tělocvičny, konečně jsem mohl vyzkoušet co všechno snese, ani jsem nevílítal celou první baterku a tak jsem s ním dvakrát praštil, že jsem to mohl sbalit, došly náhradní listy a ulomila se lyžina :cry: Problém je, že při ostřjší otočce a následovném záběru dopředu zustáne horní rotor ve vodorovné poloze díky závaží a spodní rotor se natolik vychýlí, že o sebe chytnou a je to. Je to holt spíš na pomalejší a klidnější lítání na naučení řízení a reflexů, takže budu cvičit a pak přejdu na něco ostřejšího. jinak tělocvična nás stojí 200,- Kč na 45 min, mohl bych to domluvit, kdyby nás bylo víc. Je to na Slezské.

_________________
Marcus
----------------------
EasyCopter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.01.2007 20:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Hnátnice
Chtěl bych začít lítat s vrtulníkem, ale mám jen Flash 5X RC vysílačku. Do začátku koupím nějaký easycopter abych získal základy, ale už teď pošilhávám po něčem větším. Dají se vůbec "čistokrevné" vrtulníky ovládat 4 kanálem, když vysílač nemá mix pro heli? Pokud ne, můžete někdo doporučit co výhledově pořídit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.01.2007 12:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Alik píše:
Chtěl bych začít lítat s vrtulníkem, ale mám jen Flash 5X RC vysílačku. Do začátku koupím nějaký easycopter abych získal základy, ale už teď pošilhávám po něčem větším. Dají se vůbec "čistokrevné" vrtulníky ovládat 4 kanálem, když vysílač nemá mix pro heli? Pokud ne, můžete někdo doporučit co výhledově pořídit?


Nedají.

Inspiraci můžeš najít tu: http://vitocz.net/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.01.2007 12:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Hnátnice
hmm, tušil jsem to. Děkuji za inspiraci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.01.2007 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Alik píše:
Chtěl bych začít lítat s vrtulníkem, ale mám jen Flash 5X RC vysílačku. Do začátku koupím nějaký easycopter abych získal základy, ale už teď pošilhávám po něčem větším. Dají se vůbec "čistokrevné" vrtulníky ovládat 4 kanálem, když vysílač nemá mix pro heli? Pokud ne, můžete někdo doporučit co výhledově pořídit?


Asi to z pohledu vrtulníkáře nebudu 100% čistorevné vrtulníky, ale rozhodně by se měly chovat víc 'standardněji' než EasyCopter. Ale akrobacii od nich rozhodně nečekej (i když je otázka, jestli by měl vrtulník létat hlavou dolů - podle mě ne, stejně jako by letadlo nemělo viset na vrtuli).

Adresa je http://www.cemech.cz/dragonfly-em-300-p-70.html (test byl i nějakém nedávném časopise, asi RC revue ale nejsem si jist, myslím že celkem spokojenost). K ovládání stačí běžný čtyřkanál. Kompletní 'vrtulníková' elektronika (mix, gyro) je v balení, ty jen potřebuješ vlastní vysílačku, příjmač, 2 serva a baterku. Sám o něm celkem dost uvažuju - mám taky Flash5.
Jo, a vlastně stejný případ je i Wasp2 od www.Kdosihrajenezlobi.cz, liší se to asi jen designem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2007 12:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Hnátnice
Tak to je zajímavý. Asi vezmu toho hračkoida wasp2. Je to komplet i se simulátorem, tak budu moct trénovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz