Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
raging píše:
Mám G3 taky v pětistovce,vhodnější baterky snad už ani do rexe 500 nejsou,tady není co řešit :!:


ano tak to prostě je....... o loterii se u Gétrojek hovořit nedá, která by mohla odrazovat od jejich pořízení.

za sebe G3
ale jak říkám někdo je spokojený zase s jinym výrobcem - tady je to o tom kolik jsi ochotnej investovat. a odkud budeš aku pořizovat.

Nic víc, nic míň. 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie proTrex 500
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2010 15:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2008
Příspěvky: 190
Bydliště: Přerov
Troll píše:
A jaký máš nabíječ? Těch 5C představuje u Tebou zmiňovaných baterek 13A a výkon cca 325W. Nabíječů co tohle udýchají zatím ještě moc není. :( .



nabíjení je v klidu cca 11min,nabiječ je EOS 0610iNET ...kdyz nabijim na letisti víc než 4x tak radeji nastartuju :o)

_________________
Logo 600SX
mini Vbar 5.3 PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.09.2010 15:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2008
Příspěvky: 190
Bydliště: Přerov
OPR píše:
za sebe G3
ale jak říkám někdo je spokojený zase s jinym výrobcem - tady je to o tom kolik jsi ochotnej investovat. a odkud budeš aku pořizovat.

objednám skoro určitě zvenku- cenový rozdíl tam je.. :o)

_________________
Logo 600SX
mini Vbar 5.3 PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2010 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
emf píše:
OPR píše:
za sebe G3
ale jak říkám někdo je spokojený zase s jinym výrobcem - tady je to o tom kolik jsi ochotnej investovat. a odkud budeš aku pořizovat.

objednám skoro určitě zvenku- cenový rozdíl tam je.. :o)



ááá tak ještě jeden poznatek - :-)
Jak sme se tu prve hádali kdo to má líp s jakejma AKU vyvážený - tak sme totiž (teda já) zapoměl na jednu důležitou věc.
On je totiž dost zásadní ba dokonce propastnej rozdíl ve verzích.
ESP je totiž na tom v poměru vyvážení nejhůře. :-D
proto si majitelé "ESPéček" pochrochtávaj s aku 3.0 Ah :) a mě nemohlo vlézt za boha do hlavy proč, kdýž já chrochtám s 2.6Ah. :D
A důvod je jednoduchý.
T500 neni jako T500 8O a vvvvoo vovvo tom to je pšátelé :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2010 14:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Já mám zrovna espéčko a chrochtám si s 2,6 Ah taky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2010 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
raging píše:
Já mám zrovna espéčko a chrochtám si s 2,6 Ah taky :D


Tak to budeš nějakej divnej ESPéčkař :D .
Páč.... od lidí slyšim (i tady na foru) že jak tam maj ten kardan s tim plechovym domkem vrtulky tak se ne a ne dobře dovážit.
Leda že bys podváděl a měl v kabince schovaný nějaký to Pb na dovážení :-)

To bych se pak nedivyl že taky pochrochtáváš :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2010 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Asi máš pravdu,páč si s těžištěm nijak nelámu hlavu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2010 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
raging píše:
Asi máš pravdu,páč si s těžištěm nijak nelámu hlavu :D


počkej já myslym vrtulník..... tvoje nadváha / uložení těžiště mě ani moc taq nezajímá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2010 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
I TY humoristo jeden :lol: netrpím nadváhou :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2010 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
OPR píše:
Páč.... od lidí slyšim (i tady na foru) že jak tam maj ten kardan s tim plechovym domkem vrtulky tak se ne a ne dobře dovážit.
Kto to pisal?
Plastovy domcek a hlinikovy bude myslim hmotnostou veeelmi podobny. Skor tam bude robit vahovy rozdiel tych 5ks lozisk naviac oproti remienku.

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2010 7:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Kenny McCormick píše:
OPR píše:
Páč.... od lidí slyšim (i tady na foru) že jak tam maj ten kardan s tim plechovym domkem vrtulky tak se ne a ne dobře dovážit.
Kto to pisal?
Plastovy domcek a hlinikovy bude myslim hmotnostou veeelmi podobny. Skor tam bude robit vahovy rozdiel tych 5ks lozisk naviac oproti remienku.


Nooo..... keny nevým přesně co dělá ten rozdíl že to hmotí jinak ale ona i ta torzní tyč kerá nese toč. moment oproti řemínku je poněkud "tlustá" :)
dálší věc co je navíc oproti řemínku tak jsou plast. převody. Ano u řemínku je na ocase řemenička ale v součtu ty plast. převody budou těžší.
Pak tebou dále zmiňovaná ložiska "navíc"
ESP je prostě oproti řemínkové verzi holt těžší na chvost. A musej se vozit AKU s větší kapacitou.

Jinak poslední dobou si pohrávám s myšlenkou že bych rexovi k vánocům pořídil právě zmiňovaný konverzní set na "kardan" :D
Mohl bych uživatele "kardanů" na T500 poprosit o uživatelské info?
Jak moc se projeví vlastnosti, jak moc to leze do peněz (provz , nikoli pořízení) co převody a travička, jestli se malinko sníží hlučnost, samozřejmě mě zajímá i úspora el. energie (to abych udělal p. Bursíkovy radost :-D )
a jestli se musí někde něco dodělávat. - vzpomýnám si na jeden případ kdy si někdo stěžoval na vůli v převodech torzní tyče, respektive že se samovolně popovytáhla ocas. trubka z nosníku. Co je na tom pravdy nevím ale pokud k tomu máte někdo nějaké info - budu rád

s pozdravem Ondra 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2010 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Mám kardan na všech Rexech vyjma 250;jedná se o velmi spolehlivý pohon zadní vrtulky,ale....něco za něco.Při sebemenším kontaktu s např,drnem,odejde vždy přední převod.Škoda za cca 500 ká. Bez vrtulky.
Že by byl kardan tišší,to bych neřekl,ba právě naopak.Logicky ani nemůže,přibylo ozubených převodů a ty jsou slyšet.
Co se týče těžiště,o tom nemá cenu debatovat.
Pokud se někomu povytáhla ocasní trubka,nejšpíš ji neměl dotaženou
:!:
A co je na kardanu nejlepší?Nevytváří statickou elektřinu a dobře vypadá :P


Naposledy upravil raging dne čtv 09.09.2010 9:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2010 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 217
Bydliště: Kutná Hora
Provedl jsem konverzi z řemínku na kardan a musím uznat, že z pohledu mých "dovedností" jsem nic nepoznal. Je pravdou, že kardan je o něco hlučnější než řemen, asi to má i o něco menší spotřebu - po vypnutí motoru se déle dotáčí hlavní rotor. Měl jsem i havárii jen z důvodu kardanu - málo utažená ocasní trubka, která se povysouvala tak dlouho, až se rozpojil náhon kardanu - samosebou za letu. Teď už to mám pojištěné šroubkem.

Když to shrnu:
Pokud nelítáš velmi pokročile, tak přestavbou z pohledu letových vlastností nic moc nezískáš. Bude to hezčí a in. Přirovnal bych to k materiálu listů ocasní vrtulky - když sundáš plastovou a dáš karbonovou, poznáš rozdíl?

_________________
Bývalo: ALIGN T-REX 500 ESP 3G, DX7, Phoenix RC

Nejlepší věci na světě nejsou věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2010 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Díky mockrát za reference. Tak drobet jsem si myslel že přstavba na "kardan" je zbytečná. A v konečnym součtu vydaných love je to silně "nerentabilní". :-)
Třeba v porovnání s T600 kde kardan má blahodárné až skoro zázračné účinky. (neberu v potaz konstrukční provedení to je kapitola sama pro sebe)

Pánové klobouk dolu - vytmavili jste mi to dobře - asi jsem to viděl dost "růžově" :?

to vaio

"......Přirovnal bych to k materiálu listů ocasní vrtulky - když sundáš plastovou a dáš karbonovou, poznáš rozdíl?...."


No vidíš to a tady zrovna jsi vedle jak ta jedle. :)

poznám to ;-) jednak vrtulka začla bejt ostřejší a lépe zastavuje a za druhé jsem s karbonovou vrtulkou mohl zvednout hodnotu zisku gyroskopu. Takže pro mne CF "vrtulka" byla 100% přínosem

plastovou vrtulku osazuji jen už v případě když helinu zalétávám po ráně - tam ta exponovanost k zkur.... vrtulky je dost vysoká. takže když drbnu s plastvou - sem sice nasr.... ale vem ji čert. ;-)

Ondra 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2010 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
a eště jednu výhodu má CF vrtulka. když jsem startoval a sedal z travnaté plochy tak plast. vrtulky se po nějaké době sama na konci tak drobet roztřepila. Aniž bych škrtnul o zem.
S CF vrtulkou mám nalítáno zhruba 2x tolik co s plastovou a jediný co s tou CF občas udělám je to že ji umeju od trávy a zelený barvy. Páč každej správnej vrtulníkář má zelenej ocas :mrgreen: :mrgreen:

takže zase nějaká ta kačka doma :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz