Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2010 22:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.8.2009
Příspěvky: 579
Bydliště: Plzeň
No, tak ja sem na tom podobně.jen těm karambolům sem se nějak vyhnul.Mám tam akku 1800 2s a hodinové lety nejsou žádnou zvlášností.Před 30ti lety by to bylo s elektrou nemyslitelné.Taky znovu začínam.Koupil sem si EVO-9 od Multiplexe,co se tam dá vše nastavit,jen žasnu.Začínal sem s Marsem a pak Modela 6,Tam nebyli ani reversi,to se nedá vůbec srovnat.Tak tě přeji pěkné polítání.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2010 23:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
Radost neměl protože měl už sedmé pivo, ale ukecal jsem ho

Tak to já bych už po pátém neletěl do vzduchu ani za nic :oops: Ikdyž silvestr nepočítám.. Každopádně držím palce,ať to léce[/i]

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2010 10:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 24
Bydliště: Trnava SK
No dolezite je podla mna podotknut ze to urcite nieje pre zaciatocnika - aspon nie pre niekoho kdo este s nicim neletel:-)
Ja som zacinal tak ze som lietal s X-Twinmi a podobnymi hrackami ale naucil som sa na tom nieco(napr teraz je pre mna uzasne nieco ked s kridielkami vyrovnavam letadlo:-D )

Urcite ked xce niekdo zacat tak by som mu odporucal nieco male lahke do haly - leti to pomaly :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2010 12:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 24
Bydliště: Trnava SK
Nema niekdo schemu ako vyvist ppm signal z tej setovej vysielacky 2.4 Ghz ?
alebo aspon kde by som ten signal mal hladat - niekde na vstupe do VF stupna ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2010 16:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
Tuším na propojení s pc,na simulátor. ano ?

Tady je vysilačka od skyladyny,ale ta 2.4G je jiná. Navíc většina odkazů zastaralých,ale snad se tam dá něco použit

http://skylady.blog.cz/0602/pripojeni-v ... simulatoru

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2010 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nevím, jestli to je první recenze, ale dnes se mi náhodou dostal do ruky Model Hobby Magazín a tam je na Alphu 1500 recenze. Jen jsem v tom zalistoval, ale nečetl jsem to.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2010 20:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 24
Bydliště: Trnava SK
Nema niekdo ten MHM 06/10 kde je ten clanok ? Nexcelo by sa niekomu ten clanok naskenovat :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2010 21:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Článek je na nic je tam jen popis co je v krabici a jaká souprava. Letové vlastnosti a zkušenosti budou až v příštím čísle :(

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2010 7:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2009
Příspěvky: 307
Bydliště: Černíkovice RK
redkofka píše:
Nema niekdo ten MHM 06/10 kde je ten clanok ? Nexcelo by sa niekomu ten clanok naskenovat :roll:


Během dne ti sem pošlu odkaz, ale bude to černobíle.

_________________
Kdo jsme? Kam jdeme? A až tam dojdem bude tam RC létání???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2010 8:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Tady to máte

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2010 9:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2009
Příspěvky: 307
Bydliště: Černíkovice RK
Byl jsi rychlejší a lepší :wink:

_________________
Kdo jsme? Kam jdeme? A až tam dojdem bude tam RC létání???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2010 0:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Byl jsem včera požádán kolegou modelářem začátečníkem o kontrolu a zálet Alfy. On je opravdu úplný laik a začátečník a Alfa mu byla někde v krámě doporučena jako ideální začátečnické letadlo. Se stavbou prý problém neměl, je to údajně opravdu hodně předpracované a zbytek popsán v návodu, takže zvládl bez problémů. Pak šel prý čtyřikrát ven, vždy odhodil a spadl. Nejdelší "let" asi 25 metrů. No a pak to vzdal a obrátil se na mě. Takže moje poznatky: rozhodně je nutné mít alespoň elementární vědomosti o nastavení modelu. Z krabice to prostě neletí (což si původně myslel). Všude jsou nastavené obrovské výchylky. Směrovka neměla nastavený reverz, takže šla opačně. Problém byl pro mě hlavně v tom, že setové rádio měl v mode 1, já lítám mode 2. Nevím jak bývá standartně nastaveno v mode 1, měl na levém kniplu výškovku a směrovku, vpravo plyn a křidýlka. Hodil jsem mu křidýlka doleva, směrovku doprava. Totální průser byl, že se mu to v autě fest pokroutilo horkem (snad to nebylo už z fabriky), takže velká rovnačka fénem. No, dnes jsem to měl ve vzduchu. I mě se zdá ten trup docela křehký, hlavně v čumáku. Motor celkem OK, výkon přiměřený konstrukci. Křídla se opravdu prohýbají fest, ale zatím to vydrželo. Ta spojka křídel je podle mě dost napendrek, čtyřka drát ohnutý a provlečený dírou v překližce...aspoň jsem ho narovnal, kdybych ho měl po ruce tak ho vyměním za rovný(a trochu delší, je tam ještě cca 5cm místa). Křídla i tak mají mírně vzepětí, víc si myslím netřeba. Regulátor se hodně hřál, i když se lítalo na pohodu. Velmi solidně plachtí, to mě příjemně překvapilo. V porovnání s AXN Floaterem značně živější reakce na křidýlka. Příjemně tichej pohon. Luxusní prostor v trupu, ale mám obavu že trochu na úkor pevnosti. Floater byl líp poskládán a nastaven z fabriky, prakticky nebylo potřeba na nic sahat. A zdá se trochu odolnější. Alfa je proti němu trochu obratnější, možná zábavnější a choulostivější. A mírně náročnější na pilotáž, třeba je nutné slušněji přistávat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2010 18:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 24
Bydliště: Trnava SK
Aj mne sa zdali byt tie vychylky moc velke - v krajinych polohach drnčali serva - tak som ich zmensil a sice velkost vychyliek zostala rovnaka ale v krajinych polohach serva uz nedrncia ale je presnejsia odozva na pohyb kniplov:-)
tak zajtra to pojdem vyskusat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.07.2010 9:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 24
Bydliště: Trnava SK
Tak som si zalietal s tymi mensimy vychylkami a bolo to nieco uplne ine - konecne sa to spravalo ako vetron a nie ako "splasena krava" vo vzduchu (trochu prehanam ale dalo sa to ovela jemnejsie riadit) na jedno nabitie 40 min letu. :-)

S mensimy vychylkami je to velmi kludny model - nepada do vyvrtky pri malej rychlosti - len sa "zhupne" a pokracuje dalej :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.07.2010 12:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 7
Ako si zmensil výchylky? mam RTF verziu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz