Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hurricane od LM - zálet - problém
PříspěvekNapsal: ned 27.06.2010 22:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 165
Bydliště: Hradec Králové
Dneska jsme již podruhé zkoušeli zalétnout bráchův stroj - ten menší Hurricane od LM a nic moc, hrozně jančí po obloze při přidání plynu má tendenci letět do oblak, vrtí se i zleva do prava :-(, těžiště je dle návodu, motor bych řekl, že vyosen dostatečně doprava a dolů (když ho držím v ruce citelně táhne dolů, v letu ovšem nahoru) bohužel jsem dnes neměl na louce závaží abych vyzkoušel jestli se třeba pan Mašík neseknul s těžištěm, jinak fakt už nevím co s tím.....
navíc rychle zapadlo slunce a s nátěrem RAF není moc vidět tak jsme neměli čas experimentovat.
Nemáte ho někdo, kdo by popsal jak zalétával....

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=356


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hurricane od LM - zálet - problém
PříspěvekNapsal: pon 28.06.2010 22:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Praha 8
Především je potřeba překontrolovat seřízení celého modelu. Tj. úhly nastavení křídla a VOP, potlačení a vyosení motoru.
Ne od oka, je třeba to změřit. Budeš to mít asi blbě, proto se to chová tak jak popisuješ. Také zkontroluj velikosti výchylek kormidel, aby byly tak jak je udává výrobce.

Také vzepětí zkontroluj, je-li velké, může to dělat to kolébání ze strany na stranu.
Těžiště by nemělo být dál než v 1/4 hloubky křídla, na začátek raději trošku dopředu. Nevím, jak to udává výrobce, ale pokud bude křídlo i VOP v nule a motor cca 1° dolů a 1°doprava, težiště kousek před 1/4 hloubky křídla, určitě to poletí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.06.2010 16:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Zdravím.
U Hurricana je trochu problém s vyvážením. Má bohužel trochu krátký předek a proto i když jsou akumulátory co nejvíce vepředu, většinou tento model vychází lehký na "hlavu". Takže bych asi poradil přidat trochu zátěže do přední části modelu a možná i zmenšit výchylky kormidel.
Je třeba ale počítat s tím, že Hurrikán nebude nikdy tak hodný jako třeba Corsair, nebo FW-190A.

Libor
LM model


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.06.2010 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Ak smiem zneužiť túto tému na vlastnú otázku: jak je na tom Jak-3, čo sa poslušnosti týka? Rozmýšľam nad týmto modelom, keďže by som rád skúsil EPA a plackolety ma nijako nelákajú...

Ešte k téme: popisované správanie sa je jednoznačne ťažisko moc vzadu. Ono "papierová" poloha ťažiska je jedna vec, no každý model môže mať svoje drobné špeciality a ťažisko príliš vpredu je na "ukočírovanie" vždy lepšie, ako trošku vzadu... Zodpovedá tomu aj vratkosť aj prudké stúpanie. Trošku olova na lepiacej páske do čumáku a vyskúšať, čo to spraví - nastúpať, stiahnuť plyn, plachtiť a sledovať, či sa húpe alebo nie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.06.2010 11:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 165
Bydliště: Hradec Králové
Děkuji za rady, já osobně taky sázím na těžiště, pokusíme se trošku vydlábnout ještě čumák a posunout baterky více dopředu, doufám že poletí... tedy musí já mám koupené výřezy, slepený a zaletaný Me109 E (koupeno z aukra asi od P. Dostála???) a tahle dvojka musí do vzduchu!! :-)

Jinak Libore možná jen taková perlička před dvěma lety se mě podařilo od nějakého chlapíka přes net koupit vaši (aspoň tak to tvrdil) původní L 159 s tlačnou vrtulí. Momentálně je sice po čenichovce neletuschopná ale trup od sání dopředu už mám vyřezaný nový :-) a pokud mě nezláká koupit od Vás tu L159 na dmychadlo tak ji určitě opravím :-) - foto je v mém profilu.

S pozdravem

Petr

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=356


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz