Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2010 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
softrider píše:
no nevím ale z většiny příspěvků si tady tak připadám,hlavní věc je že jsem si koupil hračku s tím že chápu že je to hračka a nechci jít do super heli za spousty peněz právě proto že to mám jen jako hračku,možná že by nebylo od věci sem dát vlákno-"hračky"a nemusí mě nikdo přesvědčovat o tom co může koníček stát peněz sám hraji hokej a co dnes stojí pořádná výstroj by možná hodně lidí překvapilo.Prostě mám hračku na hraní a má to vrtuli tedy vlastně tři,a chtěl jsem jen pořešit pár detailů.tak lidi co tak opravdu udělat vlákno pro hračičkáře?
http://www.heliforum.cz/ 8)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 7:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
Zásadním problémem všech podobných diskuzí je to, že se řeší jen technická část problému (helikoptera) a ne lidská (pilot). Začátečníkovi je doporučována helikoptera určená pro zkušeného pilota a nikdo ho neseznámí se značnými problémy, které to přináší. Nikdo neřeší zda je schopen a ochoten dát á 20000 Kč za stroj, další peníze za náhradní díly, zda má někoho kdo mu helikopteru seřídí, zda má kde létat (pro městského člověka problém), zda bude mít dost času , šikovnosti , trpělivosti a jak dlouho ho bude bavit helikoptera.
Ten kdo chce něco na domácí létání a na "zahrádku" , ten je často považován za hlupáka.
Kdyby na motoristickém foru žádal nový majitel řidičského průkazu o radu, zda koupi Škodovku nebo Mazdu a dostalu se mu rad, že to nejsou skutečná auta a budou ho brzy nudit, že si má koupit Ferrari a nebo Lamborghini, tak by to bylo směšné a nikdo by to nebral vážně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 8:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Omyl kámo, já se vždy snažím a stejně tak i ostatní doporučit škodovku nabo tu mazdu, o Ferrari mezi heli jsem ještě na tomto foru nečetl. Ale pokud někdo přijde že udělal řidičák a že si chce koupit nějaké auto z číny co ho tam bouchá pár chlapů u nějaký řeky se znažkou čhou-jen, tak mu řeknu kup si škodovku, a on se zeptá co bych teda měl všechno vyměnit abych se nezabil, vždyt to vypadá jak Fabie tak to nebude tak zlý............

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 8:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2009
Příspěvky: 496
to Pablo2: v tomhle není problém.

Když někdo napíše "chci si jen hrát za pár korun a lítat si v obýváku jen tak pro radost, poraďte co má smysl, můj limit je 2000 Kč" nikdo ho nepoctí radou o drahé helině za 20 tis. atd.

Jestli je ale dotaz konstruován jako "chci něco do začátku do obýváku, ale taky na ven asi tak za 2000,- a pak si koupím neco většího......." nastane kámen úrazu. V tohle případě je totiž třeba takovému tazateli vysvětlit s jak drahým a náročným koníčkem si ve větě "...a pak si koupím něco většího..." zahrává, aby pochopil do čeho plánuje vlést a co všechno to obnáší, jak je třeba postupovat atd.

Bohužel tyto rady jsou špatně chápány jako arogance lidí, kteří jsou "něco víc, protože mají drahé stroje" a pohrdají těmi co na to nemají.

_________________
VBC Racing, Sanwa, Team Orion


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
martys píše:
to Pablo2: v tomhle není problém.

Když někdo napíše "chci si jen hrát za pár korun a lítat si v obýváku jen tak pro radost, poraďte co má smysl, můj limit je 2000 Kč" nikdo ho nepoctí radou o drahé helině za 20 tis. atd.
Dovoluji si hlasitě se zasmát- pročti si některý diskuse a zasměješ se tomu taky. Diskuse se totiž skoro vždy zvrhne a skončí to nějakým TRexem 450 a Futabou 8 :lol: :lol: :lol:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Však on ten Trex 450 taky není žádný mercedes, ale mírně ojetá škodovka. Sice poslouží, ale nenadchne. :? Jakou lepší radu bys potenciálnímu letci dal Ty ? Doporučil bys radši hodně ojetou Dacii za polovinu ceny té škodovky? Rýpat umí každý, i já. Rozumně poradit - to je mnohem obtížnější. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
No ja teda vim ze dostanu kamenem do hlavy ale co uz :) me osobne se cesta pres HKcko osvedcila. Nejdriv sem si jen chtel zkusit jestli vubec zvladnu ridit solidne vrtulnik tak sem si poridil low cost setup , na tom sem se naucil viset a poletovat. Pak sem si to potunil poradnym gyrem servama a kovem s tim sem si vyzkousel jestli zvladnu ostrejsi poletovani a nejake zakladni blbinky a kdyz i tohle klaplo tak mi nedavno prilit do hangaru T-Rex 500 3G a proste si na to HK po tech +-300 startech stezovat nemuzu. Je teda fakt ze sem po celou dobu mel po ruce "zkuseneho" mixerare takze sem sel s problemem (a ze jich teda ale moc zasadnich nebylo) vzdy docela na jisto.

_________________
MC-22s CH-50+Assan
Towmaster, Tiger Trener
Tarot-450PRO, T-REX 500 3G,T-REX 600EFL PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Tak ladul, a ted spočítej na kolik tě ta cesta vyšla, jestli by nebylo levnější poslechnout radu a koupit T rex 450Pro, měl bys solidní tréningový stroj i do budoucna a klidně si mohl k němu jako pokračování pořídit to bezpádlo Trex 500.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Spocet sem a nevyplatila (v dobe kdy sem zacinal tak to kombo stalo +-13k) :) a prijde mi drobet ze nectes, k cemu mi bude doma (v lepsim pripade celej) T-rex kdyz zjistim ze to neuridim/zjistim ze me vrtulniky nesednou?

_________________
MC-22s CH-50+Assan
Towmaster, Tiger Trener
Tarot-450PRO, T-REX 500 3G,T-REX 600EFL PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2009
Příspěvky: 845
Bydliště: Ostrava (Schönau-Šenov)
Ladul píše:
.... k cemu mi bude doma (v lepsim pripade celej) T-rex kdyz zjistim ze to neuridim/zjistim ze me vrtulniky nesednou?

No měl by jsi na polici, či vitríně kvalitní heli, ke spokolenosti ostatních.
A taky by jsi nemusel dokola číst, že jsi hloupý a kupuješ shit...

_________________
"Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Ale čtu, se skušeným vrtulníkářem za zády je 450Pro lepší cesta, už jenom se podívej za kolik se dá pořídit HK na modelbazaru a za kolik rex. Kdyby ti to přeci jen nesedlo prodáš Rexe v pohodě.
Přijde mi že se začátečníci podcenují, stejně tak jako je minimum lidí co se nenaučí řídit auto tak heli v osmičkách uřídí každý (taky všichni nejezdíme rally)

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
to zdendys: ty akorát popichuješ ale radu ani postřeh jsem od tebe nečetl.
Možná by dva -tři tisíce ušetřil a s fungující výbavou jde i učení líp, ale to je na tebe příliš složitá myšlenka že, ty potřebuješ mít na polici hlavně levnou heli, co na tom že je s tím víc starostí než radostí ale tady na foru budeš za filutu co ušetřil zatímco ti blbci za to dali takový prachy a taky ti to lítá, ne.
(můj táta říkal, že z pátého patra letí chvíli i piano)

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2009
Příspěvky: 845
Bydliště: Ostrava (Schönau-Šenov)
Beep píše:
Kdyby ti to přeci jen nesedlo prodáš Rexe v pohodě...

:D :D :D jak s ním řádně několikrát prásknu o zem, tak tu kupu šrotu
určitě prodám velmi výhodně :D :D :D ...

_________________
"Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2009
Příspěvky: 845
Bydliště: Ostrava (Schönau-Šenov)
Beep píše:
to zdendys: ty akorát popichuješ ale radu ani postřeh jsem od tebe nečetl.

Tak si kup brýle.
MŮJ POSTŘEH:
Když si budu chtít zkusit, zda mám na heli, (hodně lidí nemá, ať už trpělivost, či ruce, nebo je to nakonec nebaví a zůstává u letadel),
tak si určitě nebudu kupovat
něco za 20 tisíc, to bych musel být na hlavu.
Buď to zkusím za peníze v nějaké škole, což je taky problém,
protože to nestojí 5,- , nebo jdu cestou co napsal "Ladul".
Pokud si ode mě velmi výhodně koupíš, to co zbude z rexe po mých pokusech, tak ho ještě dneska objednávám...

_________________
"Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2010 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Proč se k tomu vyjadřuješ když o tom nic nevíš :roll:
Myslíš že s HK se nepráskne??? Většina začínajících vrtulníkářů dá první ránu s vrtulníkem až když má pocit že jim to jakž takž jde. Ale Trexu se neohne jen tak za letu hlavní hřídel, neočeše z ničeho nic řemínek, atd.
Napiš nám jak ty jsi začínal s heli a kam ses dostal, když tu tak zasvěceně radíš, s kterými heli máš zkušenosti.
A bylo tu napsáno že měl vedle sebe zkušeného vrtulníkáře, jak může začátečník posoudit jestli něco funguje když nemá srovnání, jak bude vědět která vůle je ještě ok, a kterou je třeba řešit, co u hk vyměnit hned a co chvíli vydrží, jak eliminovat mizernou kvalitu alespon nastavením ??????
U Trex 450Pro je celkem slušná jistota že kvalita jak heli tak vybavení je nějak odladěná a že to funguje jak má, netřeba nic zkoumat.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Naposledy upravil Beep dne pon 21.06.2010 19:22, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz