Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 450 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 18:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Jojo, díky chlapi, taky to nechám bez kuželu, už jsem se s tím smíříl a před chvílí jsem na HC vykoupil poslední 3 kusy hřídele (http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=8965).
Díky i za tento tip, byl jsem tak rozčilený, že mě ani nenapadlo jít rovnou na HC ;).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.05.2010 18:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Dneska jsem se konečně odhodlal doma vyzkoušet motor na plný výkon. Tentokráte bez kuželu, který už si netroufnul nainstalovat.
Musím se s vámi podělit ;).
Nepřeháním, měl jsem takový strach, že jsem se z toho zpotil. Výsledek: nic jsem nerozflákal, vrtule zůstala na svém místě ;).
Rachot to byl jak kdybyste doma túrovali motorku. Srovnatelný se spalovákem. Venku to člověku tak nepřijde ;).
Výsledek testu:
Motor: Turnigy AerodriveXp SK Series 35-48 900Kv
Aku: Li-Poly Zippy 5Ah (4S)
Vrtule APC-E 12x8
Měřeno klešťákem
Ustálený proudový odběr cca 46A, což už je téměř hraniční hodnota pro tento motor. K měření napětí jsem se nedostal. Měřil jsem 5 vteřin a pak jsem motor radši ještě chladil proudem vzduchu z vrtule při malých otáčkách. Slušně se při tomhle proudu velmi rychle ohřeje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.05.2010 14:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Jeste ze jsi to nenamotal do zaclon :lol: Kdysi si me to povedlo.
Jinak ja tam na Axikovy kuzel mam, takovej ten lacinej plastovej za 50 kc. Mel jsem ho v supliku a je o neco mensi nez polystyrenovy original. Bez problemu, vibrace jsem nepozoroval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.05.2010 14:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
koko píše:
Jeste ze jsi to nenamotal do zaclon :lol: Kdysi si me to povedlo.
Jinak ja tam na Axikovy kuzel mam, takovej ten lacinej plastovej za 50 kc. Mel jsem ho v supliku a je o neco mensi nez polystyrenovy original. Bez problemu, vibrace jsem nepozoroval.

Divil jsem se celkem, ale jak se mi zlomila ta hřídel, nešla vrtule ani do zdi. Místo toho mi lehce sekla do čumáku Mentora (zanedbatelné poškození) a pak šla do země a ihned se zastavila. Zkrátka dopředu letěla tak metr a půl maximálně. Taky bych čekal větší škody - aspoň díru ve zdi od kuželu :) (model jsem měl postavený na plovácích na gauči, takže dodst vysoko). Já jsem dbal pravidla stát při zapnutém motoru za vrtulí, jinak by se vrtule s klidem zasekla do měkkého ;).
Taky jsem žádné vibrace nepozoroval, vrtula byla pěkně vyvážená. U kuželu nevím, to nedokážu převážit. Je možné, že hřídel byla lehce poškozená už od doby, kdy mi uletěla původní vrtule i s kuželem, i když to se mi moc nezdá.
Ten kužel už si netroufám nasadit a dát tam nějaký levný obyčejný mám taky strach, to zas bude rozcentrované. Při takto velkých otáčkách by to byl problém. Možná tam nakonec nacpu ten polystyrenový originál ;).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 11:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
Jak vyvažujete vrtule kluci.Na vrtasu listy vím a mám vyvažovačku.Ale u era?

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 16:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Pulec píše:
Jak vyvažujete vrtule kluci.Na vrtasu listy vím a mám vyvažovačku.Ale u era?

Já používám jednoduchou vyvyžovačku za pár korun. Hřídelka, na které je závit a na něm 2 kužely. Mezi ně se vloží vrtule a dotáhnou se k ní, celek lze pak vyvážit mezi prsty, já to radši pokládám na 2 skleničky.
Nebo lépe takto: http://www.radiem-rizene-modely.cz/shop ... 42-b_0.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 17:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
kubajs píše:
Pulec píše:
Jak vyvažujete vrtule kluci.Na vrtasu listy vím a mám vyvažovačku.Ale u era?

Já používám jednoduchou vyvyžovačku za pár korun. Hřídelka, na které je závit a na něm 2 kužely. Mezi ně se vloží vrtule a dotáhnou se k ní, celek lze pak vyvážit mezi prsty, já to radši pokládám na 2 skleničky.
Nebo lépe takto: http://www.radiem-rizene-modely.cz/shop ... 42-b_0.jpg

Krása to se nekupuje to se udělá.Díky :wink:

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2010 20:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Pulec píše:
Krása to se nekupuje to se udělá.Díky :wink:

To jsou ti šťastní, kteří mají přístup k soustruhu :D. To já bych to nevyrobil ani za rok ;).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31.05.2010 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Čau Mentoráci, tak jsem vyrobil Menťasovi vztlaky :wink: Kua to byl prů.r při zkušebním letu :roll: Nevěděl jsem co s rukama. Nejdřív mne napadlo, že jsem nezkontroloval těžiště, pak mi to ale došlo z aerodynamickýho hlediska a uklidnil jsem ruce na páčkách. ke všemu jsem si dal klapky na třípolohový přepínač - 0 - vztlaky - brzdy, ale neuvědomil si, že to mám opačně - dolů zavřeno a nahoru vyklopeno :oops: . Doma jsem to zkoušel "přeladit" na logiku, ale zapomněl jsem jak se to dělá. Návod nějak nemůžu najít. Nepamatuje si někdo postup u MX 16?
Jinak to leze krásně po pár metrech - opravdu asi na dvou a to tam mám všemi opovrhovaný RAY - nahoru. S vysunutýma vztlakama není nutno při plným knedlíku přitahovat - leze jak na výtahu. Ještě jsem "nasucho" namixoval Kř a V přes vypínač. Uvidím vyzkouším, jinak se musí dost tlačit na výškovku. Jak jsem měl dlouhou nelítací pauzu, tak jsem byl rád, že jsem ho donesl vcelku a v neděli na severu hodně foukalo.
Jo jako serva jsou dvě HS 55 přes V-kabel.

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31.05.2010 13:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 635
Bydliště: Chýně, Praha Západ
Čau, no ta neděle byla opravdu na pouštění draka. Ale Mentor v tom lítal celkem dobře, až na jednu krizovku, kdy mě boční vítr nízko nad zemí v náklonu málem poslal do oblilí, tlačil jsem to nadoraz jak výškovkou tak směrovkou a ještě k tomu přidal plný kolel. Plné ruce práce...
Po této zkušenosti zvětším výchylky křidélek, stejně už to na mě bylo moc líné ;).
Vztlakové klapky můžou být u Mentora zajímavé, mám sice namixovaná křidýlka na vyklopení dolů, ale není to to pravé ořechové, nepřipadá mi, že by to nějak pomáhalo. Upřímně je mi to ale jedno, Mentor na mě začíná být už dost pomalý a to přistání je i bez vztlakových klapek pohodově pomalé.

Jinak poznatky z létání s 5000mAh 4S akumulátorem a Turnigy SK 35-48:
Na vysílačí mám nastaveno 15 minut timer, nijak moc nešetřím plynem, zkouším i akrobacii, let po zádech apod a většinou dobíjím 2500mA. Jsem velmi spokojen.
Klidně bych tam mohl nacpat další půlkilovou cihlu, Mentor i takhle lítá jak větroň. Ten se Multiplexu opravdu povedl!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31.05.2010 14:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
Kluci kde nastavím křidélka jako vztlak klapky na dx6i.A jelikož jsem nováček mají pak obě jít dolů že?Používá se na přistání?

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.06.2010 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Geo muzes si do galerie pridat par obrazku tech vztlaku? Zajimalo by me jak to vypada desingove :) Dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.06.2010 10:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6894
Bydliště: Moravský kras
Pulec píše:
Kluci kde nastavím křidélka jako vztlak klapky na dx6i.A jelikož jsem nováček mají pak obě jít dolů že?Používá se na přistání?


Pokud jsi nováček, tak se na to vykašli. Nakroutíš si tím na křídle pozitivy, sice se ti zvedne vztlak na nízké rychlosti ale na úkor stability a ovladatelnosti.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.06.2010 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
To Koko - dám to tam, ale až příští týden. Celý víkend makám v Poděbradech na filmovým festivalu a to tak, že ode dneška. Pak to vyfotím , dodám a napíšu zprávu :wink: . Ale myslím, že to vypadá jako "namachrovaný dospělý éro" :lol:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.06.2010 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Tak kupodivu dodržuju co jsem slíbil 8O - fotky Menťase s klapicema už visí v galerii. Vícero fotek šoupnu na rajče a dám vědět :wink:

http://audio1.rajce.idnes.cz/mentor/
a je to tam :lol:

Jo a ten kousek obdélníkovýho plastu co kouká ve střední části trupu zhruba pod O na imatrikulaci je deska pro přišroubování plováků.

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 450 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], kaplik a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz