Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fox mi žabičkuje
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Ahoj,větron Fox-215cm váha cca 1700g mi při rovném letu žabičkuje jako by byla vule na servu výškovky-není.Už jsem víc zakulatil náběžnou hranu křídla-trochu se to zlepšilo,ale ne uplně,při vyšší rychlosti nemá tendenci vybírat-vybírá pomalu,po zpomalení odskočí nahoru,jako by vlétl do termiky,zpomalí se a propadne-prosedne,možná to nepopisuji uplně přesně,prostě nejde s ním letět dlouho rovně bez hopsání nehoru,dolu.Při akrobacii je vše bez problému,po křídle vlivem ztráty rychlosti také nepadá -hodný model.Posouvání těžiště nic v tomto ohledu nezměnilo.Křídlo má profil hodně polosouměrný a štíhlý,na akrobacii mu stačí malý krátký rozjezd.Nechci se zatím pouštět do zásadnějších uprav,ale napadá mě pouze toto

-Krátký trup,malý větron
nízká hmotnost
na výškovce prostě vule je-servo usazené v gum.pruchodkách
profil křídla a výškovky vhodný na akrobacii ale né termiku.

Díky za každou radu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2005
Příspěvky: 620
Bydliště: Louny
IMHO vůle v náhonu VOP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 9:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2007
Příspěvky: 435
Bydliště: Praha 6
Pravda je že jestli si to nějak nepředělával, tak tam trochu vůle byla. Úplně vzadu je ten drát ohnutej a může trochu cestovat jakoby ze strany na stranu. Taky mi přišlo že se ten bovden může na některých místech v trupu prohnout. Pokusil jsem se ho přilepit kde to šlo, ale možná se ještě prohybá.

Samotná výškovka je taky tuším přilepená jenom zvrchu, tak možná by pomohlo jí pojistit ještě dole na několika místech.

Ten trup je opravdu extra krátkej, takže zřejmě každá maličkost hraje nějakou roli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
dokken píše:
IMHO vůle v náhonu VOP


To chci překopat dnes ,začnu větší pákou na výškovce ,zmenšení u serva a servo na tvrdo bez gumových pruchodek,je fakt,že ten model je na výškovku velmi citlivý,první model větroně,kde jsem musel použít expo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Čau pepine,
hele když za tu VOP vemeš a zkusíš s ní bez zapojení lehce zakývat, tak to jde? A pokud ano o kolik a jakou silou? Mně tohle dělal Filip600 a po té co jsem vyhodil ty gumové prcky v servu bylo po problému, ale dělalo mně to spíš ve vyšších rychlostech jak jsem přitáhl... Kámoš má foxe a říkal, že to musí bejt absolutně bez vůle, jinak to zlobí...

EDIT: Jinak já jsem třeba u F5D musel ten bowden potáhnout uhlíkovou punčochou ("přelaminovat") a opatlat epoxidem...a je po vůli...

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 10:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Pravda je že jestli si to nějak nepředělával, tak tam trochu vůle byla.


Radku,mimo křidélek je vše znovu,vule na výškovce je pouze nepatrná v kovovém převodu,ted jde pouze o to,co muže být ještě považováno za nepatrnou vuli :lol: -ted to znamená asi 1mm maximálně,Ale pro vodorovný let stačí opravdu malá výchylka,takže to muže být opravdu problém-v poho se to nechá řídit pouze trimem-jedeno cvaknutí už má vliv.

PS: na zádech to ale nehopsá a to je mi divný 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Kámoš má foxe a říkal, že to musí bejt absolutně bez vůle, jinak to zlobí...


Ničemu se nebránim,jen je mi divný ten projev,jako by se trupem kutálelo závaží sem a tam,ten model jako by vyskočí 8O neprobíhá to pozvolna,je to skokové a není možno na to plynule reagovat a tím skokem se model hodně zbrzdí-nepřirozeně,jako by vletěl do vody 8O Flatrování výškovky nebo křidélek jsem ale neslyšel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Malá účinost VOP a nebo velký úhel seřízení.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Malá účinost VOP a nebo velký úhel seřízení.


křídlo je s výškovkou téměř v nule,v dive testu téměř nevybírá,na zádech tlačím pouze trochu.napadá mě ještě špatný profil výškovky,případně turbulence od křídla-výškovka v uplavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 10:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
pepin píše:
vule na výškovce je pouze nepatrná v kovovém převodu,ted jde pouze o to,co muže být ještě považováno za nepatrnou vuli :lol: -ted to znamená asi 1mm maximálně,Ale pro vodorovný let stačí opravdu malá výchylka,takže to muže být opravdu problém-v poho se to nechá řídit pouze trimem-jedeno cvaknutí už má vliv.

Pises 1mm vule, to rozhodne neni malo na vyskovce u rychleho modelu !!!!!!
Urcite bych se snazil ji odstanit, mozna bych vyhodil i to kovove servo, na vyskovku prece nepotrebujes MG. A kdyby sel uplne eliminovat i ten bowden, dat servo dozadu a nahon kratkym 2mm dratem, tak by to bylo idealni.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Mimochodem já jsem u MiniCorada předělával páčku od serva kvůli vůli která byla podle šuplery 0,3mm. Hádal bych se, že to nemůže vadit...ovšem jen do té doby než jsem ho šel s tou vůlí zalítnout... Michal Vágner mně po té řek jednoznačně PŘEDĚLAT! a od té doby je to nebe a dudy... Plavalo to jako na moři... Teď to reaguje božsky na ruce a najednou mně kolega říká, jak jsem se vylítal...pěkný kulový... jenom jsem poslechl a předělal to :D

EDIT: Jo a dle mé zkušenosti je na kovových převodech oproti karbonitovým brutální vůle...také proto jsem dal ty kabonitový...

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Naposledy upravil Lindbergh dne pon 10.05.2010 10:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Pises 1mm vule, to rozhodne neni malo na vyskovce

Inu dobrá,odstraním vuli ve výškovce,ten model má opravdu trochu větší rozsah rychlostí :lol: Dám tam jiné servo,případně místo lanovodu táhlo a kulové čepy.


Mimochodem já jsem u MiniCorada předělával páčku od serva kvůli vůli která byla podle šuplery 0,3mm.

myslím že modří už vědí :lol: :lol: :lol:

díky,dám vědět jak to pokročilo,akorát budu mít jako na potvoru hodně moc pracovní týden-i víkend :cry: :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 11:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2008
Příspěvky: 1827
Bydliště: Praha
ja na foxovi mam servo taky vzadu. Ted se pro nej chystam delat druhy (totozny) trup a ac v navodu davaji navybranou, zda dopredu ci dozadu, rozhodne sem nepremyslel dlouho a pujde dozadu. protoze staci jak tezko se redukuje vule smerovky, ktera muze vznikat kdekoliv v delce jednoho metru mezi smerovkou a servem...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 12:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Walhalla píše:
jak tezko se redukuje vule smerovky, ktera muze vznikat kdekoliv v delce jednoho metru mezi smerovkou a servem...

Ono kdyz tu bowdeny jsou udelany opravdu dobre, tak tam vule neni. Treba skoro vsechny F3B,J,F zavodni brusy maj serva v cumaku a dozadu dlouhy nahony (kvuli tezisti) a zadny vule tam proste nejsou. Ale chce to kvalitni komponenty a maximalne peclivou praci.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 12:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2008
Příspěvky: 1827
Bydliště: Praha
Abu píše:
Walhalla píše:
Ale chce to kvalitni komponenty a maximalne peclivou praci.


s tim naprosto souhlasim. ale radsi minimalizuji moznosti, kde mne to muze delat neplechu a dam ho dozadu. stejne bych jinak musel dovazovat.. protoze ted ve starem trupu, i kdyz je servo vzadu, tak vepredu mam dooost tezkej motor a baterky musim soupat az kamsi za kridlo... a u toho noveho trupu asi pouziji stejny motor, cil by byl stejny problem

a ted jeste jedna otazka.. zaveseny vyskovky (a potazmo kridelek a klapek)... jak na ne? panty a nebo paskovat?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz