Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Který motor do hotlinera 1,5m (do1kg)?
MVVS 3,5/1400 (ne SPORT) 58%  58%  [ 14 ]
Mega 22/20/3E 42%  42%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 24
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2010 20:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
graup15 píše:
Celá ta anketa mi totiž přijde, jako zbožné přání o zázrak, jak si odůvodnit průměrný pohon, ale s očekáváním nejlepších možných výsledků...za málo peněz.


Anketa je tak, jak je. Prostě dva motory a tipy. O tom to je. Pohon neočekávám zázračný. Dá rozum. To bych tam dal do tipování i ten tvůj Neu s převodem. :wink:
A o penězích to nejní. Kdybych chtěl, si přidám. Ale prostě nechci. Pro mě u toho modelu není priorita tryskový let. Mimochodem, jsem zvyklý na línou první světovou. I tak z toho budu mít staženej zadek. :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2010 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Neboj..nebudeš mít stažíno. Corado je chováním..F3J do posledního detailu.
Prostě model na pohodu. Bude se ti to líbit.. :D
Jo a jen jednou, jsem se nechal zákazníkem ukecat na pohon...(to mi stačí, chci jen tak stoupat)...a pak byl zklamaný. Přitom model šel skoro kolmo...
Takže povíme si výsledek za pár měsíců
:D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.05.2010 18:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
Tak motůrek je zabudovaný (MVVS3,5/1400). Přepážku jsem udělal takovou, aby se co nejlíp chladil. Trochu jsem ho testnul. Překvapilo mě, co si nechá líbit. Nabil jsem aku:
11x8" Aeronaut Cam-carb (rozteč 42mm) -10,99V, 65,8A, 10s, teplota motoru do 45°C (po minutě čekání)

Otázka zní: Na kolik by došlo k odlehčení za letu? Se rozhoduju, jestli ji tam mám nechat, nebo dát 10/8" (55A).
Jinak chod motoru na mě dělá dobrý dojem. Rozjezd motoru je takový tichý, příjemný, jakoby točil jen tak zlehka. Říká: "Jen mi nalož!!!":lol: :lol:
Jirka
Obrázek


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.05.2010 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
Odlehčení motoru je odvislý od rychlosti. Takže při kolmým stoupání nebude nijak výrazný. Dost možná pod 10%? Naopak při vodorovným letu by to mohlo být i víc než o třetinu. Ale to je jen můj hrubej odhad. Bez záznamu průběhu odběru za letu to přesně zjistit nejde. Pokud budeš stoupat 10s a pak hledat termiku, tak to snese i tu větší vrtuli, ale pokud nastoupáš, pustíš ho kolmo dolů, uděláš nějakej utaženej lopas, nebo výkrut a znova nahoru, tak bys ho mohl utavit (přehřát magnety).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.05.2010 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
J-F píše:
Na kolik by došlo k odlehčení za letu?

1600mm MH32 s 11x8 na 4s. Statický odber 34,9A pri 14,6V, priemerný letový odber 23A (let v horizonte na plný plyn).

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2010 23:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
Tak první zážitky. Zatím jen dva starty. Já blbec jsem neudělal upgrade reglu a tak jsem ho správně nastavil až teď. -Na dlouhé vyprávění. Ale jinak model vypadá docela dobře. Jiní jsou na to možná zvyklí, ale překvapilo mě, jak pěkně letí a poslouchá. :D Je taky pravda, že jsem celé odpoledne seděl a nastavoval přesně podle toho, co doporučuje výrobce i "PINA". Měl jsem půlky stažený, ale letělo to přesně tam, kam mělo. Jen nejsem zvyklý na plyn na přepínači. Start vzhůru v poho, ale když jsem měl vypnout, než jsem si to uvědomil, tak to byly zmatky. :lol:

A co zvolený motor? Mě naprosto stačí. Model se mi jen vytrhnul z ruky a razil kolmo vzhůru. Kolik to stoupá m/s? To nevím, když mi někdo půjčí něco, čím to změřit, změřím. Jinak to nechám být. Já se za těmi metry nehoním. Ale 10s plného výkonu jsem to ani nepodržel. :wink: Jinak vrtule tam zůstala 11/8", a měnit za lehčí ji nebudu -uvidíme v parném létě. :wink: Jirka


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
J-F píše:
vrtule tam zůstala 11/8", a měnit za lehčí ji nebudu -uvidíme v parném létě. :wink: Jirka

Moja MVVSka posledných 500 letov pod 100oC teploty motora nepristála, skôr to šlo cez 110oC. A nič jej nie je (má cca 800 letov za sebou).

No a konečne zasa raz pekná nápaditá kamufláž... !

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 13:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
Povídání druhé. :lol:
Právě jsem se vrátil z letiště. Vše funguje jak má. Musím říct, že jsem spokojený. Kolmo nahoru to ani 10s nenechám. Výdrž aku zatím přesně neznám -ale vypadá to že 90s motoru určitě. Éro létá nádherně -musím souhlasit s "graup15", obavy byly zbytečný. Jen si musím zvyknout, že plyn je na přepínači. To máte vidět, co to udělá, když chci vypnout plyn a místo toho vytáhnu klapky. :lol:
A taky jsem chytil termiku. A tomu jsem nevěřil -když je to éro tak "těžký". Jsem tam kroužil přes 20min. ale pak honem dolu a na oběd -jinak bych dostal sprďáka. :lol: A lety na rychlosti jsou taky super -ten zvuk...
Shrnutí: Ten model a jeho vlastnosti jsou přesně takový, v jaký jsem doufal. A motoru se to týká taky. Po přistání (bez termiky) byl studený. :wink:
Díky všem za příspěvky do diskuze. :wink: J-F.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 13:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
m2 píše:
No a konečne zasa raz pekná nápaditá kamufláž... !

No jo. Kamufláž. :lol: Každej má pruhy, tak jsem si řekl, dost bylo pruhů. :lol: Sice s tím měl Michal Vágner malinko problém, ale nakonec se podařilo. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JK, varok a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz