Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blade Tandem Rescue od E-flite
PříspěvekNapsal: pon 16.11.2009 8:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 353
Bydliště: Ostrava - Poruba
Tak E-flite překopala mCXko a udělala z něho čtyřrotor... Co vy na to? Koukal jsem se na to video u toho a nevypadá to špatně. Na takové to domácí... Však víte. Jo a našel jsem to tady.

_________________
Blade mCX a mSR, AXN Floater, MPX TwinStar II, FPV Shark, Spektrum DX7,... Je toho už prostě hodně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade Tandem Rescue od E-flite
PříspěvekNapsal: pon 16.11.2009 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Podle mě je trošku škoda že do něj použili podstatně větší baterii, která nepasuje do ostatních modelů téhle třídy jako je mSR, mCX nebo do mikroletadel. Použít místo toho třeba dvě paralelně zapojené "běžné" baterky s kapacitou kolem 120-140 mAh tak by to bylo univerzálnější :-(

Ale jinak vypadá velmi nadějně, stejně jako ostatní podobné modely od E-flite a Parkzone. Vysílač bude sice jen základní a nejobyčejnější, ale nám co máme Spektrum to může být jedno ;-)

Jinak informace přímo od výrobce:
http://www.e-fliterc.com/Products/Defau ... d=EFLH2500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.11.2009 18:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
Vypadá zajímavě ale škoda , že není odvozený od mSR, to bylo opravdu moc zajímavé. Je otázka oč bude létat lépe než podobné 3-kanálové typy, které stojí okolo 900,- a létají také dobře. U Blada je cena na úrovni mSR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.11.2009 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2007
Příspěvky: 513
Bydliště: Sokolov
Pablo2 píše:
Vypadá zajímavě ale škoda , že není odvozený od mSR, to bylo opravdu moc zajímavé. Je otázka oč bude létat lépe než podobné 3-kanálové typy, které stojí okolo 900,- a létají také dobře. U Blada je cena na úrovni mSR.
Tak tak,ty koaxiály předci jen trochu připomínají maminčin šlehač. :) Být to dvourotor jako je velká předloha tak bych to bral všemi deseti. :) :) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 17:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 4
Tak jsem si s ním včera trochu zalétal v pokoji (narozdíl od mSR, který leží v krabici - do víkendu) a čekal jsem větší stabiĺitu, většinou mi někam lehce utíká anebo kroužkuje - třeba ten kroužek nevím jak vytrimovat, taky jsem se až později dočetl, že ho musím po zapnutí nechat chvíli stát, aby se nastavilo gyro. :) Párkrát jsem s ním mírně bacil, ale zatím se nic nezlomilo. ... omluvte poznatky a otázky začátečníka. Jak se vlastně postupuje, když se zalétává nový vrtulník (po spárování)? Jak moc se můžou na funkčnosti projevit občasné pády bez zjevných závad a jak se to dá spravit (seřídit)?

_________________
PicooZ, Spektrum DX6i (mode 2), E-flite Blade mCX Tandem Rescue, Blade mSR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
heliador píše:
Tak jsem si s ním včera trochu zalétal v pokoji (narozdíl od mSR, který leží v krabici - do víkendu) a čekal jsem větší stabiĺitu, většinou mi někam lehce utíká anebo kroužkuje


Nech ho po zapojení v klidu aby se seřídilo gyro, pak vystoupej tak do metru a vytrimuj. Tandem je krásně klidný, zvlášť pokud ho ovládáš přes DX6i. Přitom bych ale na druhou stranu řekl že je létání s ním zábavnější než s obyčejným mCX.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 18:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 4
Kovboj píše:
Nech ho po zapojení v klidu aby se seřídilo gyro, pak vystoupej tak do metru a vytrimuj. Tandem je krásně klidný, zvlášť pokud ho ovládáš přes DX6i. Přitom bych ale na druhou stranu řekl že je létání s ním zábavnější než s obyčejným mCX.

Kupoval jsem to s tím, že když to má dvě vrtule, tak to musí být zábavnější (ve smyslu ovladatelnější) než mCX (i když mCX jsem neřídil), ačkoli je to koax, a taky se mi ten tandem hrozně líbil. :) Zatím mám problém si uvědomit na jakou stranu se trimuje (připadá mi, že na tu stranu, na kterou to vypadá, že je páčka vychýlená, i když není) a taky jsem dal u DX6i revers na pravou páčku (pohyb vpřed a vzad, mám mode 2), protože to letělo vpřed, když jsem dal páčku k sobě - má to být obráceně, že?

Nemáš zkušenost, jak "snadno" se dá ten vrtulník rozbít, ve smyslu rozštelovat - t.j. jak opatrný mám být , když to zkouším? Nemám vůbec představu co to vydrží. Picooz zažil velké držkopády a bez následků, i když u něj to bylo jedno, protože si lítal kam chce on. :)

_________________
PicooZ, Spektrum DX6i (mode 2), E-flite Blade mCX Tandem Rescue, Blade mSR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.04.2010 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak deď se i objevil ve verzi BNF a za super cenu u "www.astramodel.cz" za 2699kč a uplně stejně tam stojí i MCX300 což je velmi zajímavé vzhledem k tomu že se jedná o "polomaketky" a navíc ještě tandem má lepší nabíječ a ještě je osvětlen a o koncepci ani nemluvě. Na druhou stranu když se srovnají verze RTF tak tam je propastný cenový rozdí MCX 3499KČ a Tandem 4199kčl a to tam je u obou navíc jen stejný šmejdcký vysílač tak to opravdu nechápu asi chtějí více oškubat začínající modeláře kteří nemají pořádné rádio?
Jinak jsem se chtěl ještě zeptat jestly vrtulník létá i na malé baterky třeba s Blade mSR konektor vypadá stejný doba bude podstatně menší ale hlavně jestly vijde těžiště.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06.04.2010 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
chlapi pochvalte se jak jste spokojení s tímto vrtulníkem uvažuji o tom že si jej pořídím, popřípadě jaké jsou jeho slabé místa atd. moc dík


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2010 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
MartinMartin píše:
Jinak jsem se chtěl ještě zeptat jestly vrtulník létá i na malé baterky třeba s Blade mSR konektor vypadá stejný doba bude podstatně menší ale hlavně jestly vijde těžiště.


Konektor je stejný, ale baterka je větší - má dvojnásobnou kapacitu. V klasickém mCX máš dva motory, v Tandemu jsou čtyři. Klasická baterka by to moc dlouho nevydržela... Těžiště by asi nemělo být problém, baterka je uprostřed.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2010 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
MartinMartin píše:
chlapi pochvalte se jak jste spokojení s tímto vrtulníkem uvažuji o tom že si jej pořídím, popřípadě jaké jsou jeho slabé místa atd. moc dík


Co se mě týče tak je s Tandemem daleko větší sranda než klasickým mCX :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2010 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak to vím že je tam dvojnásobný počet motorů já se jen chtěl zeptat jestly to někdo skoušel ale tady by se stejně šikla předělávka ne jiný konektor na drátech a umístění neoriginálního akumulátoru někde na sucháč ten by vyšel mnohem levněji než origo předražené. Jinak se mi zdá být vrtulník i celkem dost velký na létání v menších prostorech ale to se asi zdá létal jsem doma i CX3 ale ten už byl na doma moc velký a dělal velký kravál a hlavně hodně výřil vzduch a na ven byl zase neohrabaný tak jsem jej prodal jinak teď létám Blade mSR doma i venku a paráda a ještě si pořídím tohoto krasavce :D jinak dávám přednost letadlům


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2010 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
K ceně baterky - vezmi to tak že to jsou v podstatě dvě baterky do mCX. Z tohoto pohledu ta cena zas až tak vysoká taky není. Jinak není problém koupit si nějakou 250mAh (třeba http://www.modelarina.cz/lipol-akumulat ... p-812.html), k tomu dát konektor a můžeš létat levněji.

K tomu létání doma - ano ve srovnání s mCX je větší, ale i přesto je na létání čistě doma vhodnější než CX3. Ve srovnání s ním je Tandem menší (hlavně užší) a ani nedělá takový kravál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.04.2010 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
To je jasné nějakou 1S lipolečku z HobbyCyti ale to budu řešit až časem koupím k němu ještě jednu origo a to bude zatím stačit však mám ještě bladeho mSR se 4aku


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09.04.2010 9:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
MartinMartin píše:
To je jasné nějakou 1S lipolečku z HobbyCyti ale to budu řešit až časem koupím k němu ještě jednu origo a to bude zatím stačit však mám ještě bladeho mSR se 4aku


Nebo si udělej malou redukci ze dvou kabelů s konektory a propoj dohromady dvě baterky které používáš do mSR. Náklady skoro nic a nebudeš muset kvůli Tandemu kupovat další typ baterek ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz