Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 339 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2010 16:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Já mám všude kovový převody a jsem maimálně spokojenej. Vždycky mi praskou páky na servu a nebo plastový držáky vrtulkového serva. Serva to zatím vždycky ustály a ty páky (držáky) jsou za pár korun.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2010 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
A nemate nekdo s tim SH-1257MG osobni zkusenot ? jde mi hlavne o vule v prevodech

_________________
MC-22s CH-50+Assan
Towmaster, Tiger Trener
Tarot-450PRO, T-REX 500 3G,T-REX 600EFL PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2010 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 649
Bydliště: Harrachov
boZZda píše:
Já mám všude kovový převody a jsem maimálně spokojenej. Vždycky mi praskou páky na servu a nebo plastový držáky vrtulkového serva. Serva to zatím vždycky ustály a ty páky (držáky) jsou za pár korun.


jak to řešíš v případě kovové (duralové)páčky??Ta ti asi neodejde, to to odnese dříve servo :idea:

_________________
(Blade CP - Prodán)(T-Rex 500 CF-Prodán)(T-rex 600 ESP-Flybarless+MicroBeast-Prodáno)(T-rex 600,FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2010 18:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Olomouc-Brno
Ladul-Ty baterky jsou v pohode,spojis dve dohromady a nabijis jako sesticlanek,takze zadnej problem. :wink:

_________________
Sali


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2010 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 649
Bydliště: Harrachov
1ondra9 píše:
Drop píše:
Po jedné nehodě mi plastové převody na vrtulkovem servu Futaba S9257 zachranily servo.Je to věc nazoru, převody plast stoji 230,- cele servo však 2000,- (Futaba S9257).Savox je dobrá a cenově přijatelná voba.


Takže tvoje rada zní nebo tvůj názor na věc že je daleko výhodnější / ekonomičtější varianta serva na vrtulku s plastovým převodem ??

a ještě jedna věc jaké je riziko že se kůli žvejklýmu plast. převodu kousne chvostový servo ?? nebo ta pravděpodobnost je tak mizivá že se nevyplatí nadní vůbec uvažovat / jí řešit??

neber to jako narážku ale jako otázku - protože jsem si myslel že budu z důvodu bezpečnosti používat to nej na co finančně dosáhnu ...... a né že tam budu cpát schválně slabí komponenty ..........

Tak prosím kdybys mi to mohl vysvětlit ........ předem díky

s pozdravem ...........


Kovové převody maji bezpochyb své výhody: umožnůjí větší zatížení převodů (použití u silnějších serv) méně náchylné k případnému očesání zubů při havárii a bezesporu i delší životnost.Další z věcí je, kolik kovové převody v porovnání s plastem stojí!Nedojde-li k havárii, nebo vážné mechanické závadě (zadřené smýkátko zad. vrtulky..atd.), nemají se servo převody kde očesat.

Dobře, máš osazenou zadní vrtulku servem s kov. převody a kovovou páčkou....co ti odejde v případě nárazu na ocas. 1, servo má kovové převody=to asi nepovolí 2, máš malou duralovou páčku (v mém případě osazeno všude = 4 x servo)která se nezlomí.....výsledek = spálíš při nevčasné reakci (autorotace) servo za 2tis. Smutný konec drahého serva.

Nic proti kov. převodu nemam, sám je mam na cyklice....ale na zadní vrtulce na Futabě S9257 ne.

_________________
(Blade CP - Prodán)(T-Rex 500 CF-Prodán)(T-rex 600 ESP-Flybarless+MicroBeast-Prodáno)(T-rex 600,FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2010 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 5 Smíchoff
Drop píše:

Kovové převody maji bezpochyb své výhody: umožnůjí větší zatížení převodů (použití u silnějších serv) méně náchylné k případnému očesání zubů při havárii a bezesporu i delší životnost.Další z věcí je, kolik kovové převody v porovnání s plastem stojí!Nedojde-li k havárii, nebo vážné mechanické závadě (zadřené smýkátko zad. vrtulky..atd.), nemají se servo převody kde očesat.

Dobře, máš osazenou zadní vrtulku servem s kov. převody a kovovou páčkou....co ti odejde v případě nárazu na ocas. 1, servo má kovové převody=to asi nepovolí 2, máš malou duralovou páčku (v mém případě osazeno všude = 4 x servo)která se nezlomí.....výsledek = spálíš při nevčasné reakci (autorotace) servo za 2tis. Smutný konec drahého serva.

Nic proti kov. převodu nemam, sám je mam na cyklice....ale na zadní vrtulce na Futabě S9257 ne.


jj to všechno souhlasí ale na servo bych si nikdy nedal kovovou páčku ani na plast. převody ani na kovové převody ................ vím že jsem psal že se co nejvíce vyhýbám slabím komponentům ale plastovou páku nepovažuji za slabí komponent ...........

_________________
NEBE - PEKLO - RÁJ (...prej zlatá prostřední cesta :roll: ...)

T-rex 500 CF-> po ráně ->GF ;-)
AURORA 9
easy copter XS metal (na domácí acro) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2010 8:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2009
Příspěvky: 250
Bydliště: Praha 21, Újezd nad Lesy
Budu do TREX 500 kupovat baterie. Mám vzít Hyperion rovnou 2600mAh místo 2200mAh. Rozdíl je ca 50 gramů, tak nevím zda to není moc. Díky

_________________
Nikdo není poražený, my všichni jsme vítězné spermie.

Asperatus, Robin, Nimbus, Extra, F3K aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2010 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Jednoduchá úvaha, kapacita se ti zvýší cca o 18% a váha vzroste o cca 3%, to si myslím že je přijatelné.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2010 11:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2009
Příspěvky: 250
Bydliště: Praha 21, Újezd nad Lesy
A vejde se tam v pohodě?

_________________
Nikdo není poražený, my všichni jsme vítězné spermie.

Asperatus, Robin, Nimbus, Extra, F3K aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2010 11:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Mám je na cestě, ale myslím že rozměrově jsou shodné, pod krytem je relativně dost místa a v krajní nouzy se da posunout plato níž.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2010 11:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2008
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha
tomasv píše:
Budu do TREX 500 kupovat baterie. Mám vzít Hyperion rovnou 2600mAh místo 2200mAh. Rozdíl je ca 50 gramů, tak nevím zda to není moc. Díky

Nečetl jsem celou diskuzi, tak nevím jestli jsi s tím už lítal nebo je to první baterie. Pakliže jsi už lítal, tak bych se rozhodl podle původní kapacity baterky a jetli tu kapacitu navíc a tedy prodloužení letového času potřebuješ. Jinak ta váha navíc asi není kritická, ale bylo by zbytečné kupovat 2600, kdybys tu kapacitu nedokázal využívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2010 12:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2009
Příspěvky: 250
Bydliště: Praha 21, Újezd nad Lesy
Ještě jsem s ním nelítal, mám to teď na cestě. :lol: Tak přemýšlím, zda má cenu si těch ca 500Kč připlatit.

_________________
Nikdo není poražený, my všichni jsme vítězné spermie.

Asperatus, Robin, Nimbus, Extra, F3K aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2010 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Má, pokud s tím nebudeš lomcovat 3D ale lítat klasickou akrobacii, tak váhu nepoznáš a další letový čas je myslím pro středně pokročilého pilota přínosem.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2010 12:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2009
Příspěvky: 250
Bydliště: Praha 21, Újezd nad Lesy
Na kolik minut to asi ten letový čas prodlouží? Nyní lítám HK 450 s baterkami 2200mAh zhruba 5-6 minut.

_________________
Nikdo není poražený, my všichni jsme vítězné spermie.

Asperatus, Robin, Nimbus, Extra, F3K aj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.03.2010 12:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2008
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha
Záleží na tom jaký styl lítaš. Jestli nelítáš žádný brutál 3D a nechceš nějaký extrémně dlouhý letový čas tak by ti měla i 2200 stačit. Já ho měl ale v bezpádlu (to je trochu spořivější). Někdo určitě napíše kolik dobíjí po řekněme 5 nebo 6 min letu a podle toho se rozhodni. Já po 6 min dobíjel cca 2000 mAh tedy baterka 2200 by byla akorát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 339 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz