Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Feritový hrníček
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2006 20:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.8.2006
Příspěvky: 705
Bydliště:
Pánové zdravím.Vyrábím si napájení žhav.svíčky ze start.12V baterie.Našel jsem schéma od Ladislava Štěpánka v RC Modely 1/97.Jeto zapojení s kompar. MAA 748 což je oproti komp.MAX za 10 ti nu ceny.Problém je ale v tlumivce která je na ferit.hrníčku H12 o průměru 36 mm a 45 záv.rát.1.0 mm.Problém není v těch závitech ale v tom hrníčku.Tak velký průměr se mi nepodařilo sehnat a nikdo neví z čeho by se to dalo vykuchat.Nedělal to už někdo z Vás a nebo nevíte čím by se to dalo nahradit?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2006 13:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Nevím, jak vypadá to schema, hlavně na jakém to běží kmitočtu, ale doporučil bych použít radši nějaký obvod pro spínané zdroje, např. pohledej po netu žhavení s obvodem TL494 (nejlépe i s návrhem plošného spoje, správná topologie je dost důležitá), to postavíš prakticky kompletně z vykuchaného PC zdroje a bude to fungovat dobře, TL494 je povedený obvod.
Zaky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Feritový hrníček
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2006 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Terry píše:
Pánové zdravím.Vyrábím si napájení žhav.svíčky ze start.12V baterie.Našel jsem schéma od Ladislava Štěpánka v RC Modely 1/97.Jeto zapojení s kompar. MAA 748 což je oproti komp.MAX za 10 ti nu ceny.Problém je ale v tlumivce která je na ferit.hrníčku H12 o průměru 36 mm a 45 záv.rát.1.0 mm.Problém není v těch závitech ale v tom hrníčku.Tak velký průměr se mi nepodařilo sehnat a nikdo neví z čeho by se to dalo vykuchat.Nedělal to už někdo z Vás a nebo nevíte čím by se to dalo nahradit?


100% bude stačit když použiješ namísto toho hrníčku běžný toroid z PC zdroje. Dělal jsem žhavící zdroj dle RCM 8/2000 a tam to je uvedeno jako náhrada. Později jsem si postavil zdroj s tím TLkem a ten je ještě lepší (menší a jednodušší). Jestli nemáš zmiňovaný RCM tak použij toroid průměr cca 32mm a namotej na něj 33záv. drátem tak 1-1,5mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2006 22:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.8.2006
Příspěvky: 705
Bydliště:
Tak jste mě páni potěšili.Ten zdroj by měl period.spínat kolem 8kHZ.Já mám vlastně obvod TL 071,ten byl jako náhrada toho MAA748.To RCM 8/2000 nemám. Ten toroid mám před sebou. Vykuchal jsem ho z jednoho PC zdroje.Má ale prům.asi jenom 30 mm,blbě se to měří protože jsou na něm ještě dost silný dráty.Ale myslím že by to mohlo být dobrý.Už jsem zkoušel to najít na netu ale zatím se mi to nepodařilo.Nevíte na čem by to bylo?Zkoušel jsem různé elektronické bastlírny ale nic.Jinak moc dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2006 23:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.8.2006
Příspěvky: 705
Bydliště:
Tak jsem se přes vyhled.Google dostal na Libora Kolmana kde má scéma toho regul.z RCM 8/2000.Je tam odkaz ale ty stránky nejdou otevřít.Smůla.Už jsewm projel různý vyhled.a nic .Akorát ten Kolman.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2006 7:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Terry píše:
Tak jste mě páni potěšili.Ten zdroj by měl period.spínat kolem 8kHZ.Já mám vlastně obvod TL 071,ten byl jako náhrada toho MAA748.To RCM 8/2000 nemám. Ten toroid mám před sebou. Vykuchal jsem ho z jednoho PC zdroje.Má ale prům.asi jenom 30 mm,blbě se to měří protože jsou na něm ještě dost silný dráty.Ale myslím že by to mohlo být dobrý.Už jsem zkoušel to najít na netu ale zatím se mi to nepodařilo.Nevíte na čem by to bylo?Zkoušel jsem různé elektronické bastlírny ale nic.Jinak moc dík.

S tou cívkou si nedělej hlavu. Nějaká odchylka bude mít zanedbatelkný vliv na celé žhavítko. Takže klidně ten toroid použij jestli se ti na něj vějde ten počet závitů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2006 11:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.8.2006
Příspěvky: 705
Bydliště:
Zdravím.Stále se mi nedaří sehnat to schéma regul.žhavení z RCM 8/2000 abych ho mohl porovnat s tím co mám z RCM 1/97.Třeba je lepší a nemusí tam být ten hrníček jak píšete.Chtěl bych Vás poprosit jestli máte někdo to RCM 8/2000 a máte možnost to oskenovat a poslat mi to mailem na "capek7@seznam.cz".Díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz