Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2010 15:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2010
Příspěvky: 33
Bydliště: Ostrava
Dneska jsem s Easycopterem byl v tělocvičně a bylo to úplně boží, jinak to říct nejde :-), ale nějak mi to spadlo a praskla mi trošku kabinka, ale létat se s tím i tak pořád dá v pohodě.Doma jsem kabinku sundal a na základní desce nebo jak to nazvat je nápis Nine Eagles, takže tady jde opravdu vidět, že Easycopter a Nine Eagles jsou na 200% shodné vrtulníky, takže tudíž i náhradní díly.Jinak kabinka polepena izolepu a zase lítám, musím počkat na náhradní díly až k nám dorazí :-), doufám že to bude brzo.

_________________
Huan Qi HQ 827 Dragon
Easycopter V4.5 PRO Profipack
www.vrtasy.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Colibri X Nine eagels
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2010 18:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Slaný
Já jsem ze zvědavosti zkoumal nabíječku která je dodávána v kufru v sestavě Colibri V 4.5 Profipack a na desce je uvedeno Nine Eagles a na polepu nabíječky RC System colibri Pro......


Vrťas létá skvěle ale poškubává sebou v horizontálním směru. Při letu vpřed se vrtí vlevo a v pravo jakoby vysoký zisk gyra u " velkých " vrtulníků.
Tady se asi zisk nastavovat nedá alespoň návod o tom mlčí.

_________________
Letu zdar
Jirkaskalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2010 19:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 428
Bydliště: Holice v Čechách
Citace:
Jěště bych měl takový hloupý dotaz pokoušel ses o nějaké základní prvky akrobacie(pokud je to hloupý dotaz tak mě neukamenujte),také by mě zajímalo jestlis koupil verzi s kufrem nebo bez popř. u koho a také jestli mi můžeš potvrdit, že se to dá nabíjet i z vysílačky pokud ano tak jak dlouho to trvá(má to nějaký ukazatel nabité kapacity).
Dík za odpovědi...


Koupil jsem variantu s kufrem a nabijeckou. Baterii z vysilacky nabíjet lze, ale nezkoušel jsem to nějak k tmu nemám důvod, když to má rychlo nabíječ na dvě baterky. Určitě to bude trvat déle než z nabíječky.

Co si představuejš po pojmem akrobacie :wink: ? Já sem moc záčetečník, než abych něco zvládl, ale i tak bych řekl, že díky tomu, že stoupání a klesání se neprovádí výchylkou listů rotoru, ale jen otáčkami neřekl bych, že s tím nějaké akrobačka půjde.

Upřimě jedná s epořád jen o hračku, 3D model to není ani omylem i když to létá moc fajnově na to že to je takový prcík.

Jo ještě musím pochálit dolnost .... začátečník = neuvěřitelné pecky o všechno v bytě

_________________
Torro 900, HomeMade F3K(létá na svahu), F3K TurboGladiator, Tornado XX, Motýl (Lynx), 2M (e-větroň)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 12:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2010
Příspěvky: 33
Bydliště: Ostrava
Tak a je po lítání :-(, včera večer se mi zlomili ty dva kolíčky, které drží hlavní rotor na vrtulové hlavě, zajeli mi do vrtulí, takže i vrtule budou muset být nové :-D + ta kabinka co jsem psal včera, tyto 3 věci mě vyjdou asi tak 300 Kč.Pelikánovi mají přijít náhradní díly už příští týden, takže.... :-)

A co ostatní, jak jste na tom vy?

_________________
Huan Qi HQ 827 Dragon
Easycopter V4.5 PRO Profipack
www.vrtasy.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 12:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2009
Příspěvky: 112
Bydliště: Plzeň
Ty kolíčky by měli jít vyklepnout.

_________________
Přehled vrtulníků: http://www.ajgl.cz/vrtulniky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2009
Příspěvky: 32
Váhy píše:
Ty kolíčky by měli jít vyklepnout.


Potvrzuji mě se to satlo u spodního rotoru na koaksu. Stačí špendlík a vytáhne se to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: V4.5 Colibri
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 15:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Slaný
ND na Nine Eagles jsou k maní na RCking, a pasujou i na Colibri
Ověřeny rotory a zadní vrtulka .Jeví se že i ostatní díly jsou shodné ,viz výše.

_________________
Letu zdar
Jirkaskalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 15:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2010
Příspěvky: 59
Takový blbý dotaz, jak se tento vrtulníček chová, když se do něj venku opře mírný vánek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 15:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Slaný
Máš co hledat.....

Těch 27 gr a plocha vrtulky a vánek k sobě moc nepasujou.

ale na trubce je video a lítaj s tím venku v pohodě.

_________________
Letu zdar
Jirkaskalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 18:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 428
Bydliště: Holice v Čechách
Mam novy poznatecek.
Prepl jsme na plne vychylky a musim uznat ze se z vrtase stava pekne rychla mrcha, alespon k pouziti doma.
Ale kdyz dam prudce plnou vychylku kloneni a soucasne klopeni abych treba neco prudce vyrovnal, tak se mi neco nekde potka, zatim jsem neprisel na to co, patrne rotor o tycku co nese zadni vrtuli, protoze nic jineho mne nenapada.

Problem jej ze v tu chvili sebou vrtas neprijemne cukne a ja na moment ztracim kontrolu nad letem.

Ma nekdo podobnou zkusenost?

_________________
Torro 900, HomeMade F3K(létá na svahu), F3K TurboGladiator, Tornado XX, Motýl (Lynx), 2M (e-větroň)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 21:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2010
Příspěvky: 33
Tak ti brnkne stabilizátor o osasní tyčku. Stane se to, když dáš prudce reverz. Koukni se podrobně na kabinku, zda-li tam nemáš šlic od stabilizátoru. Nine Eagles upravila kostru-je vyztužená, ocasní tyčka je posazená výš, šikmo a je delší. Když se podíváš na RCKING, tak je tam vyfocená první verze. Easycopter V4.5, co distribuje Pelikán je druhá verze-vyztužená. V4.5 mě moc nenadchla. Mám mSR a tak jsem je mohl porovnat. Při podrobném prohlídnutí nemůžu souhlasit,že V4.5 je kopií mSR, jako to bylo v předchozím případě u mCX. Spíše je to upravená verze od předchzího koaksiálu. Spoustu dílu je schodních-vrtule, rot. hlava, listy, ozubené kolo, jen stabilizátor se liší. Jeho upevnění a velké výchylky přes pákový převod. Oproti mSR má V4.5 větší vůle v servech, plovoucí cyklika je stejná s koaksiálem bez středového uložení(mSR má středové uložení cykliky na hřídel). Při startu má větší minimální otáčky.Chce to více citu při startu. Létá nakřivo, oproti mSR, který má schválně vychýlenou osu. Lépe se udrží ve visu mSR. Když to cekově shrnu, pokud je to o ceně, tak V4.5, pokud o létání vmalých místnostech, tak mSR.

_________________
E-flite BLADE mCX, mSR, CX2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 22:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2009
Příspěvky: 77
Bydliště: Hranice
vasin píše:
Mam novy poznatecek.
Prepl jsme na plne vychylky a musim uznat ze se z vrtase stava pekne rychla mrcha, alespon k pouziti doma.
Ale kdyz dam prudce plnou vychylku kloneni a soucasne klopeni abych treba neco prudce vyrovnal, tak se mi neco nekde potka, zatim jsem neprisel na to co, patrne rotor o tycku co nese zadni vrtuli, protoze nic jineho mne nenapada.

Problem jej ze v tu chvili sebou vrtas neprijemne cukne a ja na moment ztracim kontrolu nad letem.

Ma nekdo podobnou zkusenost?


Ano, mám ten samý problém, při nějakém bestiálním manévru něco ťukne, zkoušel jsem nasimulovat v ruce a mám pocit, že to je stabilizátor o kabinu vpředu.

_________________
CoperX 450 SEV2 (kopie T-rex), Esky Honey Bee, Esky LamaV4, Free Spirit Solo, Free Spirit Solo Pro, RealFlightSimulator G4.5
(a od E-flite mi nesmí nic do baráku!)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mSR
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 23:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Slaný
Ano Blade MSR je něco jiného
,má stab POD vrtulí a tudíž přepákování je jinak ale Nine Eagles Free spirit Solo pro I . II je EasycopterColibri V 4.5
a tak se asi budou chovat stejně a budou i stejné ND.

_________________
Letu zdar
Jirkaskalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2010 23:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 428
Bydliště: Holice v Čechách
Tak jsem s tim taky zacvicil v ruce a mlati to jak, o kabinu coz by tak nevadilo to sklouzne, tak ale i o ocasní tycku a to je jiz vetsi rana a vetsi cuk.

Nemel bys nekde odkazy na porovnani usazeni te ocasni tycky u obou verzi?

Ok a je jedinou moznosti nedelat bestialni manevry nebo je na to nejaky "figl" jak to mlaceni eliminovat?

_________________
Torro 900, HomeMade F3K(létá na svahu), F3K TurboGladiator, Tornado XX, Motýl (Lynx), 2M (e-větroň)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2010 1:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2010
Příspěvky: 33
To mu se, ale neubráníš. Jsou to lehké potvůrky a menší průvan je ovlivnuje. Stačí, když se svižně zavřou dveře a máš s ním plné ruce práce. Podle mě je to konstrukční vada při úpravě vyztužené kostry a je použito dlouhé přepákování ke stabilizároru. Tady se s tím moc udělat nedá. Možná výrobce udělá nápravu. Přemýšlel jsem, zda by šlo zaměnit pár dílů z mSR, ale když jem to spočítal, tak jsem se dostal na cifru okolo 1000Kč. Nebo vyhledat, zda-li se někdo zabývá tuningem. Pro BLADE, Walkera atd.jsou to firmy MIA, microheli. Ale V4.5 a SoloPRO jsem nenašel. Ale použít Al tuning z mSR na V4.5 by šlo. Je to jen úvaha, není to vyzkoušené. Vím jen, že jsou stejná ložiska, stejný zajištovací kroužek a ozubené kolo by mělo taky pasovat-stejný průměr i počet zubů jako mCX.

_________________
E-flite BLADE mCX, mSR, CX2


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 79  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz