Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Další

Co si o téhle heli myslíte?
Anketa končí za ned 15.02.2009 11:22
Nepovedený klon 13%  13%  [ 2 ]
Jako vše ostatní,za málo peněz málo muziky 88%  88%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 16
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2009 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
ËWRYBADY píše:
Angusss píše:
ËWRYBADY píše:
Hele vrčící servo je úplně normální..Co tam teda máš za serva?Jestli tam máš digitální tak to je normální.A jestli analog tak by mělo vrčet asi jen ocasní servo..Kdyby jsi slyšel mého Protose :lol: to je konzert.


Tak na to mám kašlat?Když ono mi na té vrtulce vrčí ikdyž vrtulník stojí - trošičku v servu škube, už mi tu někdo radil snížit citlivost GYRA, ale to pak přestává reagovat a při přetáčení ocasu nestíhá vyrovnávat... TAk jo, nechám ho tam vzadu bzučet no :) Na kolik % se tak nastavuje citlivost toho HH na vysílačce?Mám tam ted 75%


Už máš nastvený mechanický střed vrtulky?Pokud jo tak zvyšuj zisk vrtulky dokud se nezačne rozkmitávat.Pak o trochu sniž a lítej.To že si gyro hraje se servem je uplně normální!Ve vzduchu se to bude chovat stejně jinak.Ještě jaký tam máš ty serva?


Jak myslíš rozkmitávat? Mám tam tohle http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... ec_/_10.9g


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2009 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2008
Příspěvky: 828
Bydliště: Červený Kostelec
No tak to je normální.
Když dáš moc zisku tak vrtulka bude ve vzduchu kmitat ze strany na stranu.A ty musíš najít místo kde vrtulka nebude kmitat,ale zisk bude co nejvyšší :) ..Takže ho postupně zvyšuj,pak zavis,atd....

_________________
Chopso 7EW , MSH PROTOS 500 , Torsion SOLID Blades
Futaba 8FG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2009 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
ËWRYBADY píše:
No tak to je normální.
Když dáš moc zisku tak vrtulka bude ve vzduchu kmitat ze strany na stranu.A ty musíš najít místo kde vrtulka nebude kmitat,ale zisk bude co nejvyšší :) ..Takže ho postupně zvyšuj,pak zavis,atd....


Děkuju moc za pomoc. Ten mechanický střed myslíš, když se točí vrtulka tak, že při vypnutém gyru se vrtulník nikam neotáčí?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2009 13:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2008
Příspěvky: 828
Bydliště: Červený Kostelec
Angusss píše:
ËWRYBADY píše:
No tak to je normální.
Když dáš moc zisku tak vrtulka bude ve vzduchu kmitat ze strany na stranu.A ty musíš najít místo kde vrtulka nebude kmitat,ale zisk bude co nejvyšší :) ..Takže ho postupně zvyšuj,pak zavis,atd....


Děkuju moc za pomoc. Ten mechanický střed myslíš, když se točí vrtulka tak, že při vypnutém gyru se vrtulník nikam neotáčí?


Jo..

_________________
Chopso 7EW , MSH PROTOS 500 , Torsion SOLID Blades
Futaba 8FG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2009 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
ËWRYBADY píše:
Tak jak jsem slíbil o víkendu jsem zalítal HK-250GT s gyrem HK-401B.Na vrtulníku byly dost velké vibrace,ale i přes to gyro chodí moc pěkně!Lítal jsem v -2°C a žádný velký teplotní drift jsem nepocítil.Myslím,že za ty peníze dnes neseženete lepší gyro.Můj názor...


Co znamena žádný velký teplotní drift ? Myslis ze by bolo pouzitelne na velkost 450? Odporucas? Hlavne pre zaciatocnikov, aby nemuseli neustale honit ocas... :P
Skusenejsi pilot maly teplotny drift hlavne pri doprednom lete uz snad ani nevnima ale zaciatocnik pri nacviku visu ma co robit, aby "vsetko" stihal. I ked s malym driftom sa to ovladanie mozno aj skor nauci. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2009 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2008
Příspěvky: 828
Bydliště: Červený Kostelec
Kenny McCormick píše:
ËWRYBADY píše:
Tak jak jsem slíbil o víkendu jsem zalítal HK-250GT s gyrem HK-401B.Na vrtulníku byly dost velké vibrace,ale i přes to gyro chodí moc pěkně!Lítal jsem v -2°C a žádný velký teplotní drift jsem nepocítil.Myslím,že za ty peníze dnes neseženete lepší gyro.Můj názor...


Co znamena žádný velký teplotní drift ? Myslis ze by bolo pouzitelne na velkost 450? Odporucas? Hlavne pre zaciatocnikov, aby nemuseli neustale honit ocas... :P
Skusenejsi pilot maly teplotny drift hlavne pri doprednom lete uz snad ani nevnima ale zaciatocnik pri nacviku visu ma co robit, aby "vsetko" stihal. I ked s malym driftom sa to ovladanie mozno aj skor nauci. :D


Na 450 bude chodit ještě líp.Pětistovku taky určitě zvládne bez problémů!

_________________
Chopso 7EW , MSH PROTOS 500 , Torsion SOLID Blades
Futaba 8FG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2009 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
Ahoj, snažím se nastavit mechanický střed vrtulky, má se to nastavovat v modu normal a se ziskem 50%(tzn 0) ? Není mi jasné ale při jaké páce plynu resp. při jakých otáčkách...Není to tak, že při větších otáčkách se bude vrtulník více točit tzn. vrtulka bude muset více vyjet? při jakém plynu se tedy ten střed nastavuje?Děkuju


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2009 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
Nastavuje sa to v normal mode, vo "vise" vrtulniku, ked je dobre nastaveny stred, neotaca sa do ziadnej strany. Otacky - na tom nezalezi, visiet by si mal pri cca 65% plynu, pokial nemas nastavenu plochu krivku 80-80-80...
Zisk sa nastavuje aj podla typu vysielacky. Futaba ma rozsah normal od 0 do -100, nastav cca -35 az -45. /minusove hodnoty/ Vtedy je najlepsie vidiet drift - cize ci to mas nastavene v strede, pri nizsich hodnotach "plava", pri vyssich gyro viac "drzi".
JR rozsah pri normal od 0 do +50, 0 je najvyssia citlivost-zisk, nastav cca 27 az 32 a testuj... :)
Nastavuj posuvanim serva po trubke, nie trimovanim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2009 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2008
Příspěvky: 828
Bydliště: Červený Kostelec
Zisk musí být při nastavování mech. středu vždy pod 50% tzn. normal mode.
U každého gyra většinou hranice normal modu je jinde..Ale to poznáš.

_________________
Chopso 7EW , MSH PROTOS 500 , Torsion SOLID Blades
Futaba 8FG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2010 11:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2009
Příspěvky: 126
Nechcete někdo 250, nebo 450 s komplet elektronikou? Eventuelně bych to vyměnil za letadlo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2010 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
Nevzdavaj to... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2010 12:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2009
Příspěvky: 83
Bydliště: Nové Dvory, Dačice
V jakém stavu a za jakou cenu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2010 12:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2009
Příspěvky: 126
pzn16 píše:
V jakém stavu a za jakou cenu ?


450 je osazená digi servy, je nelítaná a mám dost věcí navíc. 250 je nová, sestavená, neosazená. Osazení rád "nadiktuju" po telefonu. Cena nevim....ale myslím že když to spočítám, tak 3500,- a 2500,- je tak akorát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2010 22:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.8.2009
Příspěvky: 224
Bydliště: Novy Bor
ahooj, chci se zeptat jdou do tech sroubu palcove imbusy? zkousel to tady nekdo???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Palcové imbusy
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2010 0:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2010
Příspěvky: 2
Trápil jsem se s 1,5mm než mi došlo, že je to na 0,063" :oops:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz