Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2009 18:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.12.2008
Příspěvky: 216
Bydliště: Trnava, SR
Nejaký čas uvažujem o tomto lietadle. Pohrávam sa dokonca s myšlienkou, že by som ho postavil sám, no skúsenosti so stavbou mám len minimálne.
Váham, či sa na to dám, alebo ho kúpim v ARF. Taktiež mám rešpekt pred osadením motora, elektroniky, serv... Predbežne rátam s motorom DA50.
Preto sa pýtam, ocitol sa niekto v podobnej situácii ?
Dá sa to zvládnuť bez osobnej pomoci niekoho skúsenejšieho ?
t.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2009 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tomanos píše:
Nejaký čas uvažujem o tomto lietadle. Pohrávam sa dokonca s myšlienkou, že by som ho postavil sám, no skúsenosti so stavbou mám len minimálne.
Váham, či sa na to dám, alebo ho kúpim v ARF. Taktiež mám rešpekt pred osadením motora, elektroniky, serv... Predbežne rátam s motorom DA50.
Preto sa pýtam, ocitol sa niekto v podobnej situácii ?
Dá sa to zvládnuť bez osobnej pomoci niekoho skúsenejšieho ?
t.

Dá, ide o tvoju zručnosť a dĺžku stavby

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2009 22:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 228
Bydliště: Nepomuk
Veloxe 2.2 v rozsypu my přivezl p. Nesnídal cca před měsícem. K rozsypu dostaneš CD kde je vyfocené a popsané vše důležité. Zpočátku jsem měl drobet obavy, jestli nebude stavba příliš složitá a náročná, ale jakmile jsem začel s trupem, veškeré obavy byly pryč. Dnes mám hotový trup, křídla SOP, VOP a čekám na poáhnutí celého letadla. Co se stavby letadel týče, považuji se za nováčka, nicméně stavebnice od Nesnídalů je opravdu promyšlená, takže není důvod se stavby jakkoliv obávat. :D

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2009 7:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.12.2008
Příspěvky: 216
Bydliště: Trnava, SR
sachssport píše:
Veloxe 2.2 v rozsypu my přivezl p. Nesnídal cca před měsícem. K rozsypu dostaneš CD kde je vyfocené a popsané vše důležité. Zpočátku jsem měl drobet obavy, jestli nebude stavba příliš složitá a náročná, ale jakmile jsem začel s trupem, veškeré obavy byly pryč. Dnes mám hotový trup, křídla SOP, VOP a čekám na poáhnutí celého letadla. Co se stavby letadel týče, považuji se za nováčka, nicméně stavebnice od Nesnídalů je opravdu promyšlená, takže není důvod se stavby jakkoliv obávat. :D


To naozaj rád počujem. Nemyslím si že som netechnický typ a so stavbou neponáhľam. Dokonca mám doma na stavbu aj ideálne podmienky.
Ešte raz vďaka za podporu, idem do toho.
Ako to chceš omotorovať ?
Sa priprav, asi budem mať viac otázok 8) .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2009 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tomanos píše:
sachssport píše:
Veloxe 2.2 v rozsypu my přivezl p. Nesnídal cca před měsícem. K rozsypu dostaneš CD kde je vyfocené a popsané vše důležité. Zpočátku jsem měl drobet obavy, jestli nebude stavba příliš složitá a náročná, ale jakmile jsem začel s trupem, veškeré obavy byly pryč. Dnes mám hotový trup, křídla SOP, VOP a čekám na poáhnutí celého letadla. Co se stavby letadel týče, považuji se za nováčka, nicméně stavebnice od Nesnídalů je opravdu promyšlená, takže není důvod se stavby jakkoliv obávat. :D


To naozaj rád počujem. Nemyslím si že som netechnický typ a so stavbou neponáhľam. Dokonca mám doma na stavbu aj ideálne podmienky.
Ešte raz vďaka za podporu, idem do toho.
Ako to chceš omotorovať ?
Sa priprav, asi budem mať viac otázok 8) .

elektro či spalovák?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2009 10:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.12.2008
Příspěvky: 216
Bydliště: Trnava, SR
nad elektrikou som ani neuvažoval, nemám s tým moc skúsenosti.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2009 15:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.12.2008
Příspěvky: 216
Bydliště: Trnava, SR
Takže tam pôjde benziňák. Keďže to bude môj prvý benziňák, tak sa v tom vôbec neorientujem. Výrobca odporúča motory:
DA50; Roto35Vi; ZDZ40RV; 50NG.
Vie mi niekto poradiť rozumnú alternatívu (cena/výkon/spoľahlivosť) a kde najlepšie kupovať ?
Taktiež by ma zaujímali veci okolo toho, teda aký muffler, zapaľovanie...
Chcem lietať klasickú akrobaciu o 3D zatiaľ ani nesnívam.
Vďaka.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2009 17:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
U nás na letišti jsou veloxy dva, jeden lítá Roto 35vi s laděným výfukem, jeden ZDZ40. Roto na klasickou akrobacii bohatě stačí, s laďákem to má neuvěřitelně příjemný zvuk, ten motor běží jak švýcarský hodinky. Na 3D by to chtělo asi o trošku výkonu víc, zavisí to taky ale na nějaký efektní vypálení z visu nahoru to teda zdaleka není. Druhý kolega má s ZDZ40 neustále nějaké problémy, ale fakt je že to kupoval i s motorem z druhé ruky. Já bych asi volil DLE-55, cenově asi nemá konkurenci a pár jich u nás lítá zatím bez jediného problému.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.12.2009 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2008
Příspěvky: 1007
Bydliště: Brno
DA 8)

_________________
Velox Revolution II ZDZ 50NG
EasyStar II
LOOP VA


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.12.2009 18:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.12.2008
Příspěvky: 216
Bydliště: Trnava, SR
JirkaA píše:
U nás na letišti jsou veloxy dva, jeden lítá Roto 35vi s laděným výfukem, jeden ZDZ40. Roto na klasickou akrobacii bohatě stačí, s laďákem to má neuvěřitelně příjemný zvuk, ten motor běží jak švýcarský hodinky. Na 3D by to chtělo asi o trošku výkonu víc, zavisí to taky ale na nějaký efektní vypálení z visu nahoru to teda zdaleka není. Druhý kolega má s ZDZ40 neustále nějaké problémy, ale fakt je že to kupoval i s motorem z druhé ruky. Já bych asi volil DLE-55, cenově asi nemá konkurenci a pár jich u nás lítá zatím bez jediného problému.


Vďaka za tip. Šmejdím na nete okolo motorov už pár hodín a DLE-55 vôbec nevyzerá zle. Negatívne ohlasy som nenašiel a cena je bezkonkurenčná. Myslím, že by to mohol byť môj prvý beziňák 8) .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.12.2009 23:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Asi tak.. Já do něj pro příští sezónu jako do prvního benzíňáka půjdu určitě taky. Už proto že bude první nemá cenu cpát do něj špičkovej motor za daleko větší peníze a potom plakat, že s tím někde švihnu ;). Ty Veloxy mi subjektivně (a i podle tvrzení majitelů) připadají jako vyloženě hodný a bezproblémový letadla, ten motor k tomu pasuje váhově i cenou (přece jen do kompozitu od Krilla asi člověk moc neřeší cenu motoru, nacpe tam to nejlepší, na druhou stranu do "entry level" dvoumetrovky není nezbytně nutný strkat motor za cenu, za kterou člověk postaví model z rozsypu celej i s výbavou). Dej vědět jak to lítá, třeba nebudu se stavbou rychlejší ;)

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2009 7:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.12.2008
Příspěvky: 216
Bydliště: Trnava, SR
Tiež sa na to tak pozerám. Nechcem do toho vraziť zbytočne veľa peňazí, keď by to v mojom prípade nemalo význam. Aj tak zatiaľ zvládam len ľahkú akrobaciu a nepoznal by som rozdiel. Momentálne ešte riešim výfuk, servá a idem Veloxa objednať. Chcem ho inak v rozsype. Nie kvôli peniazom, ale povedal som si, že sa s tým chcem popasovať. Takže ono to zasa tak rýchlo lietať nebude 8) . Nevadí, ja sa teším už len na samotnú stavbu a určite sa s tým nebudem ponáhľať :wink: .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2009 9:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Tak to vidím naprosto stejně :) U mne bude brzda ještě dílna, mám tady po manželčině dědovi dílnu plnou rezavýho železa, soustruh a strojní pilu (pocházející ještě z německý podzemní fabriky na výrobu součástek do Messerschmitů v jeskyni Výpustek), všechna tahle historie je mi docela na prd, není tam kvůli tomu k hnutí a je tam strašnejch krámů.
A taky pořád řeším dilema jestli Veloxe (přece jen už u nás lítají dva) nebo tu Nesnídalovic Extru..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2009 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2008
Příspěvky: 1007
Bydliště: Brno
JirkaA píše:
Tak to vidím naprosto stejně :) U mne bude brzda ještě dílna, mám tady po manželčině dědovi dílnu plnou rezavýho železa, soustruh a strojní pilu (pocházející ještě z německý podzemní fabriky na výrobu součástek do Messerschmitů v jeskyni Výpustek), všechna tahle historie je mi docela na prd, není tam kvůli tomu k hnutí a je tam strašnejch krámů.
A taky pořád řeším dilema jestli Veloxe (přece jen už u nás lítají dva) nebo tu Nesnídalovic Extru..


Tak já si pro ten soustruh dovalím, hmm? :P
Taky doma jeden po dědovi mám, r.v.1937 a pořád slouží :)

_________________
Velox Revolution II ZDZ 50NG
EasyStar II
LOOP VA


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2009 12:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2006
Příspěvky: 22
Vyfuk jsem pouzil "3206 - INT 45.01" od MVVS do 45 jejich motoru. Ve veloxovi mam stare DL50, tah tato kombinace ma neco pres 13 kg, pri hmotnosti veloxe skoro 7 kg (udelal jsem ho trochu tezsiho nez je standart) je to raketa (vrtule bambula "22/8") . Motor i vyfuk bez uprav do modelu krasne pasuji. Tim mam na mysli zabudovany vyfuk vevnitr trupu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz