Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Serva do F3K
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2009 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Zdravím, možná tohle téma se tu probíralo. Také jsem to už probíral s klukama na závodech, poblém je že nevím co pořídit. Jaká serva používáte ? Já od začátku co lítám káčka tak používám HS - 55, ale po čase mají poměrně velký vůle. Serva v trupu se celkem drží, ale v křídlech už moc ne :( . Přemýšlel jsem o Waypointech, ale nemám s nima žádnou zkušenost. Dík za radu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2009 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 2355
Bydliště: Bratislava
Podla mna s Waypointami nespravis chybu :wink:

_________________
EXTRA MX,EF extra 300 78"
http://adamweinzettl.webnode.sk/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2009 22:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2007
Příspěvky: 300
Bydliště: Trnava, SK
http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21972

Keď so ja riešil servá do F3K tak som pozeral okrem parametrov aj na to čo tam majú ostatný "profíci" a a najmä čo odporúčajú výrobci súťažných F3K.
A v podstate sú to tieto servá:

Krídlo:
GRAUPNER C261
GRAUPNER DS281/DS285
ROBBE FS61
DYMOND D60
SS1816

VOP+SOP:
DYMOND D47
FUTABA (ROBBE) FS31
MODELL EXPERT X31
GRAUPNER C141
GWS PICO BB
TS 1118

Len si reba uvedomiť že veľa z tých serv sú stále tie isté, len pod inou značkou.
napr:
DYMOND D47=FUTABA (ROBBE) FS31=MODELL EXPERT X31=TS 1118
DUMOND D60=SS1816=ROBBE FS61
GRAUPNER C141=GWS PICO

Takže kombináciou týchto serv nnespraví nikto chybu.

Samozrejme sú možné aj iné pokaľ majú dostatočnú silu a presnosť, ale parametami by sa mali blížiť vyššie uvedeným servám.

_________________
Ľuboslav Nagy


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2009 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Děkuju vám, za vaše odpovědi. Na stránkách Vaňoucha jsem našel serva VIGOR SV - 12M. Máte snimi zkušenost ? Jinak asi pujdu do těch waypointů nebo do Dymondu D 60, ale ještě nevím.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2009 23:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 523
Bydliště: Valmez
GWSka píše:
Děkuju vám, za vaše odpovědi. Na stránkách Vaňoucha jsem našel serva VIGOR SV - 12M. Máte snimi zkušenost ? Jinak asi pujdu do těch waypointů nebo do Dymondu D 60, ale ještě nevím.


Osobní ne, ale co jsem kde četl jen ty nejhorší. Taky jsem po něm švidral, ale přešlo mne to. Prý nedrží středy.

_________________
http://model.ypsi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Já pořídil do LongShota původně ty GWS PICO+BB a to do křidélek. Museli ven. Překvapuje mě informace, že je GWS je to samé jako Graupner. (nezpochybňuji to, jen jsem to netušil :wink: ) S výrobky Graupner mám ty nejlepší zkušenosti. Servo GWS už nechci ani vidět. Nedrželo od začátku středy a to tak, že co hod, to naprosto jiná vlastnost éra...No aby ne, když byli jednou křidélka o 2mm nahoru, podruhé o 3mm dolů :roll: Nakonec jsem na křidélka pořídil serva Hyperion Atlas a maximální spokojenost. Jen ta cena je hoooodně někde jinde, ale moje zkušenost se servama na křidélka je dost zásadní: NA SERVECH DO KŘIDÉLEK DO F3K SE NEŠETŘÍ!!!
PS: Nevím co vydrží ty Waypointy, ale středí také skvěle.

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 8:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2007
Příspěvky: 300
Bydliště: Trnava, SK
Lindbergh píše:
Překvapuje mě informace, že je GWS je to samé jako Graupner. (nezpochybňuji to, jen jsem to netušil :wink: )


Pozor, to neznamená že všetky serva Graupner sú vlastne GWS. Iba servo C141 je prezlečene GWS PICO.
A tieto zámeny robia aj ine firmy, viď. môj príspevok. Myslím že keď sa niekomu podarý nejaké dobre servo tak ho prevezmu aj ostatné firmy.

Pokiaľ chceš špičku do F3K tak potom Graupner DS281. (len ta cena cca 30€, ju už dosť, ale do súťažneho modelu asi nutnosť :))

Ja som zvolil tieto:
klapky: DYMOND D60=SS1816=ROBBE FS61
SOP+VOP: DYMOND D47=FUTABA (ROBBE) FS31=MODELL EXPERT X31=TS 1118

_________________
Ľuboslav Nagy


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
Luboslav píše:
Iba servo C141 je prezlečene GWS PICO.


to není pravda... krabička je stejná (až na pár detailů), převody jsou TVAROVĚ stejné a zaměnitelné ALE origoš graupner jsou podstatně pevnější a i elektronika je jiná, graup. má jemnější krokování a lépe středí

taktéž není pravda to, že pokud chceš kvalitní servo kup si DS281 a nic jiného, stejně kvalitní jsou nové atlasy od hyperionu a nové futaby...
v analogu jsou osvědčené D60ky i futaby s3113

ds281 jsou bezpochyby perfektní serva ale v házedlech se objevili až se salpeterem od herrigů. a důvod? graupner jim nabídl perfektní cenu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 9:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
GWSka píše:
Děkuju vám, za vaše odpovědi. Na stránkách Vaňoucha jsem našel serva VIGOR SV - 12M. Máte snimi zkušenost ? Jinak asi pujdu do těch waypointů nebo do Dymondu D 60, ale ještě nevím.


Hele, já mám ty VIGORy v křídle VERTEXe. Trochu hrk ale středy drží obstojně. Rozhodně jsem zatím nic nemusel dotrimovávat. Ale do nového era bych asi skusil něco jinýho. Ale jak říkám z mého pohledu zatím jedou OK.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 9:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2009
Příspěvky: 277
Nemam velke skusenosti s F3K. Ale pred par tyzdnami som dokoncil Fenixa (vid. vlakno). Tiez som dlho spekuloval o servach, chcel som co naj... Nakoniec som dal do kridla W60BB ktorim som dal prednost pred D60 lebo boli o par eur lacnejsie a zevraj rovnako dobre. Vcera pri jednom hode mi jedno odislo! Neviem ci bolo chybne alebo co... Teraz mam problem lebo ich tam mam dost natuho prilepene 5minutakom. Dalsia vyhoda D60 je ze su len 9mm hrube, takze nevycnievaju z kridla!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
diri píše:
Nakoniec som dal do kridla W60BB ktorim som dal prednost pred D60 lebo boli o par eur lacnejsie a zevraj rovnako dobre.


aaaaaaa už je to tu zas!!! waipointy jsou špatný špatný špatný (bavíme se o soutěžních házedlech) a jelikož dotaz vznikl od GWSky který je lítá soutěžně tak potřebuje dobrý serva NE waipointy

a ještě je srovnávat s D60 :evil: ... waipointy jsem měl v házedle jednou před cca 5 lety, D60 lítám už 4 roky vím o čem mluvím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 10:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2009
Příspěvky: 277
Peter pozri SS. Pisal som Ti pred casom o servach ktore idem dat do kacka. Spomenul som aj W60 do kridla, nic si mi na to nenapisal...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
to je moje chyba omlouvám se, sz moc často nekontroluju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 11:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2009
Příspěvky: 277
Ty si mi na to odpovedal. Len si nic nenapisal na to ze chcem dat W60 do kridla. Ludia ich tam davaju http://www.danzkarabachu.hustej.net/supergee.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2009 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Dík Petře, dám na tebe. Jen nevím v jaký cenový kategorii se pohybujou a moc v modelářských prodejnách nebejvaj. Nebo jsem je tam aspoň neviděl. Kde bych je moh zakoupit ? Vím že jeden čas je nabízel i Honza Zelenka, ale nejsem si jistej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz