Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fiesler Storch od Mantua model
PříspěvekNapsal: sob 24.10.2009 22:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Velké Opatovice
Zdravím vás kolegové,
dnes jsem se stal majitelem stavebnice Storcha http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=34433 . Objednával jsem sice provedení ARC ale nějak se to překombinovalo a mám éro v rozsypu. Je to ale paráda, všechno je řezané laserem a v takové kvalitě, že jsem valil oči. Zatím se jen kochám ale přijde čas se ohlídnout po nějakém motoru a to je trochu otázka: žhavík nebo už benzín? V nabídce od Jina jsem totiž narazil ma motor, který se už docela tváří jako benzínový motor a za ten peníz, co za to chce bych do toho možná šel.Co vy na to?
Smoked


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2009 8:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.4.2008
Příspěvky: 309
Bydliště: Chomutov
Maximálně 15ccm 4-takt žhavík.

_________________
"Cuiusvis hominis est errare;
nullius nisi insipientis in errore perseverare."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2009 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Najmenší benzín je asi 20ccm a myslím že aj to bude veľa. Navyše benzín bude ťažší (zapaľovanie + jeho zdroj) a určite bude mať väčšie vibrácie ako žhavík. Neviem či je na to to éro dimenzované.
Ale zasa benzín je benzín. Hlavne tá čistota po lietaní, žiadny olej rozprskaný po celom modeli. Aj štartovanie bez kopy krámov ako žhavenie, štartér...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2009 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 784
Pěkný stroj. Docela by mě ale zajímalo, jak se může stát z ARC mezičasem rozsyp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2009 10:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
je to dvoumetr a váhu uvádějí 4800 g? nemá to ani vztlaky jako originál, to bude rychlá stíhačka se osobně domnívám, muselo by to být hodně lehké, 3 kg nebo tak nějak aby to byl slowflyer originálu podobně létající. Tuhle stavebnici jsem kdysi taky okukoval protože Storch je moje oblíbené letadlo pro to co umí. Domnívám se že tak nějak podobně originálu bude sám od sebe lítat až tak od rozpětí tři metry. Celé je to jen můj osobní názor a sám půjdu do nějaké stavebnice Storcha (i rozsyp) až objevím něco tak velkého.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2009 11:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Velké Opatovice
Když jsem se o to začal zajímat tak to Mantua nabízela jako ARC s polystyrenovým křídlem. Z toho jsem moc velkou radost neměl ale ve finále je do stavebnice dodáno křídlo v rozsypu jako celá mašina a je nachystané na komplet mechanizaci( kromě slotů, ty jsou napevno). Váha asi klesne,polystyrenové jádro s potahem ja přece jen těžší než klasika.
No a jak se stane z ARC rozsyp to ví asi jenom Manitou z Mantua model....
Smoked


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2009 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já na Lindingera také koukám a občas tam i něco koupím. Storch je veden v kategorii Bausatz - stavebnice a přídomek ARC či ARF tam nemá. Je to v klasických rozsypových stavebnicích. Takže na stránkách Mantuy to někdy možná bylo někdy jako ARF, ale u Lindingera jsem to viděl jen a pouze jako rozsyp. Mimochodem také o něm přemýšlím, ale opravdu jen přemýšlím 8) . Mám u nich vyhlédnuto vícero věcí, tak uvidíme, třeba něco z toho přinese Ježura.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2009 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
kdo chce rozsyp má možnost tady http://www.d2air.at/index.php?templatei ... rch=storch,

je to 2metry ale lehčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.10.2009 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
To bude krásnej ploužák, možná by to utlačil i nějaká 15 ASP ve 4T, tahle mašina je zoufale stabilní a hodná. Když je to rozsyp - nešly by udělat ty sloty hejbací? Při těch dvou metrech rozpětí .... :wink: A líbí se mi ta cena, kdybys ho nechtěl stavět, tak ho beru :lol:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.10.2009 20:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Velké Opatovice
No já nevím, nemám s konstrukcí slotů vůbec žádné zkušenosti, neříkám že mě to taky nenapadlo ale aby to ve výsledku nebyla nějaká katastrofa...
S tím motorem asi bude nejlepší opustit :cry: benzín a pokorně se vrátit ke žhavíku... Nakonec i ta patnáctka ve čtyřtaktu mu bude slušet. Trošku si pohraju s váhou a bude z toho vozděljot jako když vyšije.
Pokud se jedná o prodej tak já ho určitě nedám, z toho kouká pěkná zimní stavba ale pokud máš zájem tak se obrať na JR models, ti mají zastoupení Lindingera a určitě se domluvíš.
Smoked


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.10.2009 8:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
pofot to a daj niekde odkaz , nech vidime ako tie prkienka vyzeraju


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.10.2009 9:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Kolega staví taky Storcha, všecho si řeže sám skoro bez plánku. Bude mít rozpětí přes 3m a to bude mít honěný Saito 4T 13,8.

Není ta 15-tka na ěm moc silná ?

Obrázek
http://thsoft.rajce.idnes.cz/Svahove_letani_a_fotky_od_Viktora/#008.JPG

Tomáš

Smoked píše:
No já nevím, nemám s konstrukcí slotů vůbec žádné zkušenosti, neříkám že mě to taky nenapadlo ale aby to ve výsledku nebyla nějaká katastrofa...
S tím motorem asi bude nejlepší opustit :cry: benzín a pokorně se vrátit ke žhavíku... Nakonec i ta patnáctka ve čtyřtaktu mu bude slušet. Trošku si pohraju s váhou a bude z toho vozděljot jako když vyšije.
Pokud se jedná o prodej tak já ho určitě nedám, z toho kouká pěkná zimní stavba ale pokud máš zájem tak se obrať na JR models, ti mají zastoupení Lindingera a určitě se domluvíš.
Smoked
[/url]

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.10.2009 13:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
mohol by to byt on, srdca nasho champion?

http://www.modelbouwforum.nl/forums/bou ... torch.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.10.2009 18:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Velké Opatovice
Jo,je to on, a takhle na fotkách to vypadá dost dobře, jen tam nejsou vidět ty sloty(mám z nich brouka v palici).Už se normálně těším, až se do toho pustím...
Taky jsem se díval na ten motor, doporučená je ...až 7,5 2T.Po nedávné zkušenosti kdy mě chybělo pár watů při startu si myslím ,že ideál bude mezi 10-154T, do tohoto éra se mě nechce dávat uřvaný i když výkonnější 2T.Jen to asi určitě nebude Saito, to bych doma neobhájil :wink:
Smoked


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.10.2009 14:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
na hobbycity koupíš asp fs61 i fs-91 za facku, ceny po přihlášení bez dopravného jsou cca 100 a 130 dolarů, tedy s poštovným co já vím cca 2500 a 3000,- kč.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz