Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 638 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přijímač Duplex R8
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2009 22:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2009
Příspěvky: 81
Ahoj, četl jsem, že právě R8 měl nějaké problémy, citlivost na rušení ... nevíte, jak je na tom teď? Nutně potřebuju zvýšit počet kanálů/výstupů z 6 na 8. Nechci tam mít V kabel a podobné špatnosti. Díky za info

_________________
Graupner Extra 300S 1,6m a OSMax .61 10ccm<br>
Svahový Tomahawk II<br>
QB-20, MVVS 3,5ccm


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2009 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Co vím tak problémy byly se statickou elektřinou vzhledem k tomu že má hodně citlivý vstup. :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Duplex R8
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2009 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
wasulda píše:
Ahoj, četl jsem, že právě R8 měl nějaké problémy, citlivost na rušení ... nevíte, jak je na tom teď? Nutně potřebuju zvýšit počet kanálů/výstupů z 6 na 8. Nechci tam mít V kabel a podobné špatnosti. Díky za info


Tohle bych asi zkusil konzultovat přímo s Jeti dotazem, jestli něco měnili, případně co. Tady by jsi musel jít po uživatelích a hledat výrobní čísla, aby jsi případnou změnu zachytil, protože událost je to stále poměrně nová. To se mi zdá příliš obtížné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2009 23:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Obecne, co mam zpravy, tak duplex je nachylnej na statiku. Hodne lidi kolem me, kdo lita vrtulniky, na to hapalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2009 23:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
byl tam nějakej problem s tou statikou-nesmeli se vzajemě dotknout kovové konce antének,ted tam davaji smrštovačku-žluté konce,co mě ale nesedí,je vývod z krabičky ven,manipulací se poškodila izolace-zlomila,obrousila,co ja vím,rozebral jsem krabičku provrtal větší dirky a pruchozí část zesílil smrštovačkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 0:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
U mňa sa prejavilo že R8 žerie trvale o trochu viac prúdu ako R6, a BEC ktorý bol beztak na hranici upečenia, ale s R6 sa nejak držal, sa pri R8 zosypal. Rozdiel je malý ale trvale a bez chladenia to stačilo. Teraz v zime a ani tam kde je napájanie rozumne vyriešené, to ale nebude problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 0:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
No 40 oproti 48mA- průměrný -to fakt je tak drastický pro BEC? To se mi nechce věřit. :roll:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 0:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
To bol väčší rozdiel. R8 spolu s MUI75 žrali tuším 93mA, a myslím že R6 trošku menej než 40..
Neodmerám, mám to teraz na upgrade. :)
50mA krát cca 7V = 350mW, vyzerá to ako nič... , ale nechladená, zamrštené v bužírke, bez prístupu vzduchu.. fakt sa mi to v lete, za letu, na cca 5 sekúnd vyplo (ale našťastie nestihlo švihnúť o zem), a predtým aj trochu mrzlo (a nevedel som prečo). Po pridaní chladiča, už nikdy žiaden problém, a iné zmeny som neurobil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 6:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2007
Příspěvky: 416
Bydliště: Blansko
Mám R8 v 15 let (!) starém vrtulníku Moskito Basic, naprosto bez problémů. Náhon vyrovnávacího rotoru řemínkem, vrtulník je elektrifikovaný, místo původního spalováku je tam AXI + 6 x LiPol.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 7:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
Také jsem si všiml, že nově koupený přijímač má aktivní konce chráněné smršťovačkou. Koax antének je také silnější, než u starých přijímačů. Asi to u těch starších dodělám.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 8:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2007
Příspěvky: 416
Bydliště: Blansko
Řekl bych, že díky pseudoodolnosti pásma 2,4 GHz (respektive principu přenosu) ztratila spousta modelářů obezřetnost (pokud ji měla). Prostě jsou zásady, které při instalaci RC vybavení platí a je nutné je dodržovat. Nechat ubohé pahýlky antének Rx 2,4 koukat z trupu a bavit se pohledem na to, jak se na nich vytváří kmitny je zhovadilost. A že řemínek k vyrovnávacímu rotoru je Van de Graaffuv generátor, to je fyzika na základce.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Problém ovšem je ten, že R6 i s kmitajícími anténami blízko uhlíkových vzpěr vedoucích k ocasní trubce vrtulníku s řemínkovým generátorem nemá žádný problém (50 hodin provozu), zatímco R8 mžikově vypadává i ve větroni byť opatřen kondenzátorem a záložním napájením přes Schottkyho diodu. Na posledním Jetimítinku se chlapci tvářili jako že o žádných potížích s R8 neví. U mně tím klesli na žebříčku důvěry. Potíže R8 jsou už naprosto nepřehlédnutelné a řešit je bužírkami je klukovské lhaní po přistižení na třešních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2008
Příspěvky: 2291
mnov píše:
Také jsem si všiml, že nově koupený přijímač má aktivní konce chráněné smršťovačkou. Koax antének je také silnější, než u starých přijímačů. Asi to u těch starších dodělám.


Ahoj,
máš nějaké problémy s tím RX Duplexem 8k. Vím že létáš i- benzíny-. Můžeš dát do placu nějaké zkušenosti z provozu.(pokud tu osmičku vlastníš.)

díky

Jenda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 13:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Mikelo píše:
Problém ovšem je ten, že R6 i s kmitajícími anténami blízko uhlíkových vzpěr vedoucích k ocasní trubce vrtulníku s řemínkovým generátorem nemá žádný problém (50 hodin provozu), zatímco R8 mžikově vypadává i ve větroni byť opatřen kondenzátorem a záložním napájením přes Schottkyho diodu. Na posledním Jetimítinku se chlapci tvářili jako že o žádných potížích s R8 neví. U mně tím klesli na žebříčku důvěry. Potíže R8 jsou už naprosto nepřehlédnutelné a řešit je bužírkami je klukovské lhaní po přistižení na třešních.

Lítám R8 ve třech erech, žádnej problém za celej rok, můžeš napsat co to bylo za větroně a víc to rozvéct. Jde mi o to, že ve sklepě ted mám dva větroně který maj laminátové trupy dohromady s uhlíkem.

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2009 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2008
Příspěvky: 2291
georg píše:
Mikelo píše:
Problém ovšem je ten, že R6 i s kmitajícími anténami blízko uhlíkových vzpěr vedoucích k ocasní trubce vrtulníku s řemínkovým generátorem nemá žádný problém (50 hodin provozu), zatímco R8 mžikově vypadává i ve větroni byť opatřen kondenzátorem a záložním napájením přes Schottkyho diodu. Na posledním Jetimítinku se chlapci tvářili jako že o žádných potížích s R8 neví. U mně tím klesli na žebříčku důvěry. Potíže R8 jsou už naprosto nepřehlédnutelné a řešit je bužírkami je klukovské lhaní po přistižení na třešních.

Lítám R8 ve třech erech, žádnej problém za celej rok, můžeš napsat co to bylo za větroně a víc to rozvéct. Jde mi o to, že ve sklepě ted mám dva větroně který maj laminátové trupy dohromady s uhlíkem.


Ahoj,
asi další -bublina- :wink: s - JETI - co se týká provozování v letadlech.
Jinak jsem se bavil s -jetákama - na Model Hobby a vůbec nemlžily a připustily nějaké problémy ve vrtulnících ale samozdřemě s -vydatnou pomocí -jejich majitelů při -odborné instalaci-. :wink: .To je daň některých- šiřitelů- o jakési -neprůstřelnosti - systémů 2,4GHz.Žádný elektronický systém není zcela imunní vůči různým elektromechanickým vlivům. To je velmi nebezpečný blud. Zásady instalací platí i pro 2,4GHz.

Jenda


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 638 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz