Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1500 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: T-rex 450 Pro - zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2009 13:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2008
Příspěvky: 282
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Včera mi přišel tento výtečný model. Chci se podělit o zkušenosti ze stavby a záletu modelu. Z prva musim hned podotknout, že stavba probíhala naprosto v pohodě a dnes už byl vrtulník poprvé ve vzduchu. Jediné co mě trápilo, je uložení přijímače. Do vnitřku se mi nevejde a prozatím je umístěn na spodní stráně spodního plata. Vrtulník vypadá už na první pohled mnohem bytelněji než jeho předchůdce SEV2 a bočnice a plato jsou skutečně z carbonu. Naprosto skvěle vydím uchycení vrtulky serva, které je alespoň částečně chráněno proti poškození a je to mnohem lépe vyřešené než koncept uchycení na trubce. Kompletní elektronika dodávaná v setu pro super combo je opravdu velice kvalitní a neni třeba ji substituovat za jiné komponenty. Dnes probíhal s velkou nervozitou první zálet. Vůbec jsem nepočítal, že to již nebude třeba dolaďovat a v podstatě jsem vycházel z podobných hodnot, které jsem měl na předchozím modelu T-rex 450SEV2. Můj první dojem byl ale naprosto úžasný, model naprosto skvěle reaguje na kolektiv, motor mámopravdu dostatek výkonu, nebyl ani třeba již trimrovat, ale to mohla být otázka náhody. Gyro funguje skvěle a hodnotu zisku mam na nějakých 16%, což jsem vycházel z hodnot na trex 250. Nejsem žádný velký odborník a tudíž tento článek je věnován lidem, kteří uvažují o jeho koupi a nemohou se rozhodnout....Dle mého soudu naprosto nejlepší vrtulník v dané třídě bez kompromisů a za naprosto skvělou cenu cca 12500Kč dostane opravdu velmi dobře vybavený a precizní stroj, který je letovými vlastnostmi o několik tříd výše, než-li jeho předchůdce. Já sám jsem vrtulník sestavil přes den a noc a druhý den již zalétnul, takže nemějte obavy, že byste to nezvládli. Vše je přehledné a chce to alespoň minimum zkušeností. Mě tento model naprosto nadchnul.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 450 Pro - zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2009 14:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2009
Příspěvky: 58
lexlutor píše:
Včera mi přišel tento výtečný model. Chci se podělit o zkušenosti ze stavby a záletu modelu. Z prva musim hned podotknout, že stavba probíhala naprosto v pohodě a dnes už byl vrtulník poprvé ve vzduchu. Jediné co mě trápilo, je uložení přijímače. Do vnitřku se mi nevejde a prozatím je umístěn na spodní stráně spodního plata. Vrtulník vypadá už na první pohled mnohem bytelněji než jeho předchůdce SEV2 a bočnice a plato jsou skutečně z carbonu. Naprosto skvěle vydím uchycení vrtulky serva, které je alespoň částečně chráněno proti poškození a je to mnohem lépe vyřešené než koncept uchycení na trubce. Kompletní elektronika dodávaná v setu pro super combo je opravdu velice kvalitní a neni třeba ji substituovat za jiné komponenty. Dnes probíhal s velkou nervozitou první zálet. Vůbec jsem nepočítal, že to již nebude třeba dolaďovat a v podstatě jsem vycházel z podobných hodnot, které jsem měl na předchozím modelu T-rex 450SEV2. Můj první dojem byl ale naprosto úžasný, model naprosto skvěle reaguje na kolektiv, motor mámopravdu dostatek výkonu, nebyl ani třeba již trimrovat, ale to mohla být otázka náhody. Gyro funguje skvěle a hodnotu zisku mam na nějakých 16%, což jsem vycházel z hodnot na trex 250. Nejsem žádný velký odborník a tudíž tento článek je věnován lidem, kteří uvažují o jeho koupi a nemohou se rozhodnout....Dle mého soudu naprosto nejlepší vrtulník v dané třídě bez kompromisů a za naprosto skvělou cenu cca 12500Kč dostane opravdu velmi dobře vybavený a precizní stroj, který je letovými vlastnostmi o několik tříd výše, než-li jeho předchůdce. Já sám jsem vrtulník sestavil přes den a noc a druhý den již zalétnul, takže nemějte obavy, že byste to nezvládli. Vše je přehledné a chce to alespoň minimum zkušeností. Mě tento model naprosto nadchnul.



Gratuluji k pěknému modelu, jen tak pro informaci, co je všechno potřeba mít nebo dokoupit před stavbou tohoto modelu?

_________________
DX6i
Blade mSR
Blade mSR - RIP - základní deska...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2009 14:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2008
Příspěvky: 282
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Jelikož jsem měl předešlý model tak jsem nemusel pořizovat už nic. Nicméně potřeba je nejméně 6 kanál rc souprava s přijímačem a to vřele doporučuji soupravy na frekvenci 2.4ghz. Dále budete potřebovat baterie li-pol 3 článek kapacita 2200mah(to se může mnimálně lišit), nabíječku na li-pol baterie. Něšjaké vhodné nářadí, ikdyž ve stavebnici je potřebná minimální výbava ke stavbě. To bude asi vše a umět si naletovat konektory na baterie a regulátor, takže nějakou sadu konektorů tak nejlépe pozlacené 4mm průměr. Pokud nebudete v budoucnu chtít létet spalovací a dle mého názoru půjdou časem do ústupu tak Vám opravdu postačí 6 kanál rc souprava např. Futaba 6EXH na 2.4ghz za super peníze naprosto dostačující cca 5tis. s přijímačem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2009 23:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.3.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Nová Paka
Zdravím.Také přemýšlím o koupi tohoto vrtulníku,ale pořád váhám.Nemám vůbec zkušenosti se zalítáváním a seřizováním.Do ted jsem lítal pouze s dvourotorákem.Mechanicky to snad zvládnu,ale ta elektronika mě straší.A můžu se zeptat odkut byl T-REX obědnán?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2009 23:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
Dle mě je elektronika celkem brnkačka-mechanika to je "porod" :wink: :lol: :lol: :lol:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2009 23:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.3.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Nová Paka
Jak pro koho? :lol: Já se mechaniky nebojím.Děsí mě to různé seřizování a nastavování.Ale touha ho mít,je silnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2009 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
Já taky ne-ale prostě seřídit helinu po stránce mechanický je dle mě nesrovnatelně náročnější na přesnost a bednu než to prostě napípat do TX. :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2009 23:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.3.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Nová Paka
Ještě jeden dotaz: a jakou RC soupravu?Přemýšlím o Spektrum DX6i ,nebo Optic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2009 0:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
arda1 píše:
Já taky ne-ale prostě seřídit helinu po stránce mechanický je dle mě nesrovnatelně náročnější na přesnost a bednu než to prostě napípat do TX. :wink:
Tento model jsem stavěl přesně podle manuálu a seřizovat jsem prakticky nic nemusel kromě vrtulky stopa listů jak fík a litá to super s krabice doporučil bych ho i začátečníkovi ale určitě bude potřebovat konzultaci někoho zkušenějšího aby ho správně sladil s vysílačkou :)
hlavně stači jen jednou seřídit a pak se už jen lítá a lítá není potřeba žádný tuning vše funguje jak má , zatím nemohu řict kolik vydrží srážka se zemí ale to brzy přijde :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2009 0:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2008
Příspěvky: 282
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Nemohu jinak než jen souhlasit. Mechanicky se seřizovat skutečně nic nemusí. Je tam jen pár pák, které musejí mít správnou délku. Zapojení serv do přijímače je přehledně zobrazeno v návodě a regec je dobrý už v defaultním nastavení. Pak stačí jen napípat do TX. Já mám futaba 6EXH a šlo to jako po másle. Jak jsem uvedl od příchodu škatule s tímto skvostem domu po sestavení, seřízení a napípání do tx a zalétnutí uběhl pouhý den. Model umí být opravdu stabilní a i za dnešního letu držel pěkně ve vzduchu...nevím jestli to není jen vsugerace ale přijde mi, že drží lépe ve větru než 450SEV2, ale když se pořádně zatáhne za páky je to divočina. Lítám na 85% výkonu motoru a je to úplně jiný výkon, než-li měl předchůdce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2009 1:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
Sestavení je brnkačka - jen člověk musí u některých věcí chytit "grif" - jako je usazení serv. V tomto modelu 450PRO máš hlavu prakticky složenou, jen je záhodno překontrolovat, zda jsou všechny šroubky zalepené.

Horší je to s kabely, neb já jsem na to puntičkář a nerad, když někde čumí a nebo se válí nějaký svazek, ale i přes to to jde.

Ohledně mechanického nastavení se prakticky nic nemusí, dodržíš-li středy serv a délky táhel. Pak jen mírně buď dotrimuješ /což já nemám moc rád/ a nebo mírně zalétneš s mechanickou úpravou táhel. Kapánek jsem musel i seřizovat stopu, ale nic strašného.

Trochu problému bylo s gyrem a to v rámci nastavení max. výchylek/dorazů na smykátku, ale po přečtení návodu vše OK /z počátku jsem na to byl línej, neb byl v AJ, což mě nebaví/.

Jinak ohledně reglu - zkoušel jsem otevírání po 10% a to od 70%, ale nejlépe se chová při 100% otevření - pak je to třešnička na dortu.

Lítám i s rexem500 a na 450PRO se vždy velmi těším - jeho letové projevy jsou nej - kupodivu i jejich origo listy se chovaj naprosto výtečně - mám ještě Radicky, ale není to ono.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2009 1:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
Dokonce mě překvapil svou bytelností - při couvané zatáčce v plnné rychlosti jsem to neupáčkoval a třísknul s ním na zem. Vzhledem k tomu, že jsem byl v malé výšce /cca. výška očí/, podařilo se mi sepnout autorotaci /ale nevím zda až na zemi, nebo při pádu.

Nu fláknul sebou o tvrdou zeminu a jediné poškození byl náhon kardanu - převody u hlavního rotorového kola, ulámali se jen dva zoubky a to jen z poloviny. Tudíž jsem si toho při kontrole nevšiml a odlítal další dva packy - pak si toho všimla až mladá doma, neb ji nešlo do hlavy, že se tomu nic nestalo.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2009 1:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
easymx píše:
Ještě jeden dotaz: a jakou RC soupravu?Přemýšlím o Spektrum DX6i ,nebo Optic.


Pokud jdeš do nové tak jedině 2,4GHz - máš jistotu, že Tě nikdo nesestřelí.

Já mám zatím DX6i a maximální spokojenost, ale brzy /až bude na trhu/ půjdu do Aurory od Hitecu - luxus za vynikající prachy, která strčí do malíčku nějakou prašivou futabu.

Nu zrovna včera jsem děkaval za 2,4GHz . Lítám na kopci u nás za humny, vždy jsem tam byl sám a dnes pod kopcem se objevily dva balzoleti s větroni, které jsem viděl až když byli nahoře - oba MHz.
Když jsem k nim dorazil, říkali že mě viděli, ale vzhledem k tomu, že mám heli, myslily, že mám i 2,4GHz :?

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2009 8:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
lexlutor píše:
regec je dobrý už v defaultním nastavení.
regl jsem malinko přepípal místo vysoké ochrany aku na střední protože mi začal omezovat už po 4 minutě letu a dál jsem nastavil režim governor to byly jediné změny o proti továrnímu nastavení


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.09.2009 0:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 204
Bydliště: Liberec
Taky jsem si poridil ten to vrtas. Stavba byla jednoducha a strasne me prekvapila jednoduchost a presnost dilu. Je to fakt kvalitni stroj. Jen jsem koukal ze mam ve stavebnici outrun motor. Serizeni brnkacka ,uz mam za sebou par letu a jsem nadsen . Lita se mi stim lip nez s Protosem.

_________________
Blade 400 (prodán), T-rex 450 V2 (prodán) ,Trex 450 pro , Protos


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1500 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz