Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Technika hodu DLG
PříspěvekNapsal: úte 18.08.2009 18:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2009
Příspěvky: 31
Bydliště:
Rád bych se naučil házet vejš. Hážu docela krátce a odhaduju tak 20-25m. Přišel jsem na to, že daleko důležitější než nějakej rozběh je švih rukou v konci otočky. Ještě bych rád věděl pod jakým úhlem by se mělo házet a jestli je rotace éra vodorovná, nebo kružnice nakloněná. Na videu to háže každý trochu jinak a taky to v té rychlosti není moc poznat. Své video bohužel nemám, ale rád bych nějakou všeobecnou teorii.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.08.2009 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Nemyslím,že by Tě tady někdo naučil písemnou formou to házet. Ideální zajet na nějakou soutěž F3K. Pokud se o to trochu vážně zajímáš, uvidíš, že to bude přínosné z více hledisek.
Jen pro začátek - není to v tom švihu na konci otočky, ani o tom, tahat to násilně do vertikály. Ze začátku se nesnaž házet vůbec silově, kontroluj si techniku hodu. Rozběh zpočátku nebudeš zvládat, načasuj si dva, tři kroky dopředu. Polož konec křídla o zem, rozmysli si postup hodu a plynulou zrychlovanou otočkou to zkus.Pozoruj každý hod kam to strháváš, jesli v závěru otočky nechytáš křídlem o zem.......No prostě zajeď na ty závody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2009 6:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
JMalik píše:
Nemyslím,že by Tě tady někdo naučil písemnou formou to házet. Ideální zajet na nějakou soutěž F3K. Pokud se o to trochu vážně zajímáš, uvidíš, že to bude přínosné z více hledisek.
Jen pro začátek - není to v tom švihu na konci otočky, ani o tom, tahat to násilně do vertikály. Ze začátku se nesnaž házet vůbec silově, kontroluj si techniku hodu. Rozběh zpočátku nebudeš zvládat, načasuj si dva, tři kroky dopředu. Polož konec křídla o zem, rozmysli si postup hodu a plynulou zrychlovanou otočkou to zkus.Pozoruj každý hod kam to strháváš, jesli v závěru otočky nechytáš křídlem o zem.......No prostě zajeď na ty závody.


Prosím tě, nevíš jestli je někde soupis akcí na Netu? Mám LongShota a také bych se někam zajel podívat.Dík.

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2009 6:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2007
Příspěvky: 278
na stránkách svazu modelářů je kalendář soutěží


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2009 20:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.2.2008
Příspěvky: 248
Bydliště: Jihlava
jinak pokud se nepletu a to bych nerad tušim, že 20. září zavody Přibyslav. Konzultujte tuhle informaci s kalendařem SMČR


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2009 23:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
http://www.youtube.com/watch?v=RtCwsGHK7jo kuk

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.08.2009 20:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2008
Příspěvky: 122
Bydliště: Vysočina - Škrdlovice
DD píše:
jinak pokud se nepletu a to bych nerad tušim, že 20. září zavody Přibyslav. Konzultujte tuhle informaci s kalendařem SMČR


Zdravím,
abych to uvedl na pravou míru: Podzimní závody F3K na Vysočině jsou v kalendáři SMČR zaregistrovány na 6.9 do Škrdlovic. Na popud větší části závodníků, kterým kolidoval termín jsme se rozhodli přesunout podzimní F3K předběžně na 20.9 do Přibyslavi. Vše bude ještě upřesněno s časovou rezervou i zde na diskuzi.
Pěkný výčet akcí lze také nalézt na: http://klubzdar.wz.cz/akce2009.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2009 11:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Už jsem někakou stovku hodů absolvoval, ale přezto se chci zeptat. Děláte nějaké cviky před hodem na procvičení a zahřátí svalů ? Neříkejte že to tam jen tak mrskáte. Já docela cítím záda a svaly na ruce po včerejší 3h šichtě.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2009 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
ST: Já to házím přímoúměrně věku a nehraju si na jinocha :lol: Jestli to vydržíš 3 hodiny klobouk dolů, já mám tak po 1,5h-2h dost a to jsem o 9 let mladší (ale zase podstatně vyžranější, podle fotek z RCserveru) Jinak rozcvičovat se snažím stejně jako před tenisem, na jiné záliby už nezbývá čas. Je fakt, že jsem to tam ze začátku mrskal jemněji a zaměřoval se na techniku, ale i tak jsem cítil pár svalů v těle :twisted:

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2009 14:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
ST píše:
Už jsem někakou stovku hodů absolvoval, ale přezto se chci zeptat. Děláte nějaké cviky před hodem na procvičení a zahřátí svalů ? Neříkejte že to tam jen tak mrskáte. Já docela cítím záda a svaly na ruce po včerejší 3h šichtě.


Čím jsi starší, tím lépe rozcvičit. Pokud není termika a vím, že chci létat (mockrát házet), tak do těch hodů nedávám všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2009 17:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Tak mě to přišlo, že na nějaké soutěži musí předcházet hodům nějaká rozcvička.... Hromadná ???? No je to technická disciplína a je jasný že nováčci trpí, protože se to snaží rvát silově. Pochopitelně i můj případ. Nakonec i já zjistil, že to o té síle až tak není. Jo něco za něco. Ale to že mě to tam drželo víc jak 3h , kdy jsem celou dobu házel bez nějaké přestávky, tedy kromě těch pauz kdy jsem byl ve vzduchu se celkem vstřebalo, no je pravda že si dám aspoň den pauzu... HI.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.09.2009 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Dneska jsem našel pěkné video na Netu http://www.youtube.com/watch?v=FitnIG_2Kws :-)

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.09.2009 19:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Jo to už jsem taky viděl, mě to hlava nebere, ta kamera asi zkresluje, nebo fakt hážou takový vejšky ? Ten švih při hodu je brutální. To nikdy nedám :o ....

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.09.2009 23:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 523
Bydliště: Valmez
Nechápu, jak to můžete házet tou pravou rukou. :lol:

_________________
http://model.ypsi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.09.2009 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Ty jsi levák? :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz