Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1007 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 17:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 255
Bydliště: Ústí nad Labem Praha
Zdravím, četl jsem fóru a vybral Easy Stara. Tenhle týden se jej taky pokusím sestavit. A teď to, do čeho se mi snad ani nechce psát... Mám takový šílený nápad... Je to sice můj první model, který budu stavět, ale chtěl bych si jej zkusit i zalétat... aaa už slyším ty reakce... Zajímalo by mě, zda to vůbec jde... Na co bych si měl dát pozor, než to vůbec vypustím do vzduchu. Co zkontrolovat? A zkuste mi říct, jak minimalizovat škody...
No a potom, co mi odpovíte, klidně mi to mé rozhodnutí i zhodnoťte :-D. Prostě nevím, ne že bych chtěl vyhodit prachy, ale chci to komplet sestavit a zalétat si to sám... Je to asi něco jako pokus o dokázání si něčeho... Prostě abych si to letadlo dal celé jen já sám dohromady... Chápete mě někdo nebo jsem totální magor? :-D

_________________
Multiplex Easy Star
Multiplex Mentor - neustále opravován... :-(
Spektrum DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 18:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2006
Příspěvky: 1289
Bydliště: Mělník
Naprosto tě chápu. Proč to nezkusit? Jestli chceš, můžu ti při záletu poradit na místě. Pracuju v TP...

_________________
Spíš lítač než stavěč...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 18:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 255
Bydliště: Ústí nad Labem Praha
Tak to by vůbec nebylo marné se na tom domluvit :) Byl bych i vděčný :-) Já se to pokusím do konce týdne dát dohromady... Ale počítám, že pokud mi všechno půjde jak má, do středy by to mohlo být (nejdéle v pátek, vysílačka visí na celnici... :-( )

_________________
Multiplex Easy Star
Multiplex Mentor - neustále opravován... :-(
Spektrum DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2008
Příspěvky: 1040
Bydliště: Jižní Morava(Veseli n. M.); Praha 10 (Chodov-Kunratice)
V pohodě, já taky začínal uplně sám. Teď už jsem pořídil lepší rádio i model takže si troufám říct že uplné začátky už mám za sebou...
no a ve světle čerstvě nabitých zkušeností říkám, začni radši s někým...=/

Sám to sice jde, ale když tě někdo zasvětí tak ušetříš nějaké prachy, a hlavně spoustu stresu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 19:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 252
Bydliště: St. Huť u Dobříše
Nemáš se čeho bát - ES je úžasně hodné letadlo. Začínal jsem taky úplně sám - nejdříve pár hodin na FMS simulátoru (jen tak s klávesnicí), pak "postavit" ES a počkat na dobré počasí. Já před tím nikdy nepáčkoval, ani jsem to na vlastní oči nikdy neviděl. ES jsem vzal, hodil a on poslušně letěl. Po cca 20 minutách jsem přistál, dal tam 2. baterky a letěl znovu. A za ty 2 - 3 měsíce co jsem s ním lítal jsem neměl ani jedno tvrdší přistání. Pokud bude zálet při bezvětří a ES postaven tak jak má (což by neměl být problém - když jsem to zvládnul i já), tak by to mělo dopadnout dobře. Ale pokud ti kolega nabízí pomoc - využij toho - určitě ti to usnadní a dodá jistotu. Já nikoho takového v okolí neznal, tak jsem to zvládnul sám.
PS: na You Tube jsem viděl i záběr z testu ES, kdy měl "pilot" vysílačku položenou na zemi a jen ho s puštěným motorem hodil - ES letěl naprosto poslušně - rovně a mírně stoupal :D - sám, bez řízení!

_________________
Beta 1400, Spitfire (Dynam), P - 51 Mustang (SDM), F 18 Blue Angel (Robbe), Minimag (Multiplex), Easy Glider El. (Multiplex), Futaba T6EX 2,4 GHz, Easy Star Set (Multiplex) prodáno


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 19:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 255
Bydliště: Ústí nad Labem Praha
No já abych se přiznal se nebojím až tolik toho létání, jen si prostě určitě nebudu jistý, jestli jsem něco nepodělal při stavbě... A nerad bych viděl svůj první model, u kterého strávím nějakých pár minut při sestavování, po celé louce... To by asi byly silné emoce... :-D Prostě to zalétání, to je jediné, čeho se tak trochu bojím... Tuším, že směrovka a výškovka mají být po nastavení v rovině a pak se to jen dotrimuje během letu... S tím tak nějak počítám (btw... jsem na tu DX7 zvědavý, nerad bych strávil týden nastavování vysílačky :-D aby to nebylo na déle než bude stavba modelu :-D ). Nu prostě uvidíme, zítra si jdu na poštu pro díly, stavebnici a lepidlo mám doma, přijímač AR500 taky... a v úterý bych si měl vyzvednout vysílačku... :-) Btw. je rozumné začít stavět model bez vysílačky? Nedá se odzkoušet vybavení, coo... :-( No je to svízelná situace a kolegovu pomoc rozhodně neodmítnu, když se domluvíme na čase :-) Přeci jen se nebudu klepat tolik, když mi někdo bude říkat co mám udělat, co dálám blbě a naopak třeba i pochválí (njn, prostě optimista :-D ).

_________________
Multiplex Easy Star
Multiplex Mentor - neustále opravován... :-(
Spektrum DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 19:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 31
Ja bych se toho tolik nebal, jsem taky zacatecnik a zaletaval jsem zatim vsechny sve era a kdyz pominu to prvni ktere melo malo vyoseny motor a pri pridani plynu bylo hodne divoke, tak to bylo v pohode. S vlastnim letem jsem tolik problemu nemel a pristavat te nikdo nenauci. Takze pokud to dobre sestavis a nepopletes si smery tak si myslim ze to zvladnes.

_________________
http://www.rcalbum.com/index.php?sum=326


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 255
Bydliště: Ústí nad Labem Praha
No koukal jsem na ten návod, přijde mi, že tam je skoro všechno popsané a dost podrobně, tak se to tak pokusím udělat... A čím je to blíž, tím víc se na to mazlení těším... Kamarád kupuje RTF sety (Cessna Skylane 182 od Kyosho) Už se mu to povedlo párkrát rozbít, teď má tuším druhou nebo třetí. Ale tam mi vadí, že kupuješ pokaždé i vysílačku. Prostě cena se zbytečně zvedá. Maji takhle koupených tuším 5 RTF setů. To se dostanu za chvíli na cenu té DX7 v zahraničí :) A krom toho tamto jsou všechno 35 MHz. Ne že bych je hanil, nemám s nima zkušenost, ale víc se mi líbila varianta většího dosahu

_________________
Multiplex Easy Star
Multiplex Mentor - neustále opravován... :-(
Spektrum DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 19:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2005
Příspěvky: 358
Bydliště: Lučenec
ES je super pre zaciatok, je pravda, ze ja som si ho neskladal.
Asi jedina vec ktoru je dobre mat ok je tazisko - aj ked nie je na to citlivy...

Je to model, ktory velmi vela znesie a ked ani to nestaci, tak sa to lahko opravuje...

_________________
Fun Star 3D & T9x


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 19:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 252
Bydliště: St. Huť u Dobříše
Tak té stavby se není třeba bát - 1. máš návod 2. všechno do sebe zapadá a není vcelku co udělat špatně. Vysílačku budeš potřebovat pro nastavení serv - když to zapneš, tak se ti nastaví do "startovní" polohy - pak nastavíš páku serva a délku struny, aby byla výškovka a směrovka cca v rovině. A to je skoro všechno :D . Kolega ti to určitě před letem vše překontroluje - bude to v pohodě - ale bacha - je to silně návykové 8O !!!

_________________
Beta 1400, Spitfire (Dynam), P - 51 Mustang (SDM), F 18 Blue Angel (Robbe), Minimag (Multiplex), Easy Glider El. (Multiplex), Futaba T6EX 2,4 GHz, Easy Star Set (Multiplex) prodáno


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 19:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 255
Bydliště: Ústí nad Labem Praha
Btw. takhle vypadá můj set. Easy Stara jsem koupil spolu s přijímačem AR500 v ČR. Zbytek jsem koupil na Hobbycity.com. Někde jsem tu našel nějaký seznam, co by se tam dalo dát. Já jsem vzal toto, je to vše co ke stavbě potřebuju? Já abych to případně rovnou zítra koupil a nezdržoval jsem se odbíháním do krámu pro každou maličkost, co mi bude chybět...
Regulátor - Eagle 30A BRUSHED ESC
Serva - Turnigy Micro Servo 16g/2.7kg/.12sec
Baterie - 1x ZIPPY-H 2200 3S1P 20-30C Lipoly Pack a 2x ZIPPY 2200mAh 2S1P 20C
Lepidlo (purex mám doma) - NHP 321 Flash Medium 1oz Cyanoacrylate

Pak ještě na přidělávání baterky suchý zip, monitor baterky (i když nemám páru, zda má nějakou funkci, byl lehký a měl jsem místo v balíku :-D ).

Cokoli by mi mohlo chybět, pište... Btw nabíječka baterek - soutěž mi vyhrála za rozumnou cenu Turnigy Accucel-8 150W 7A Balancer/Charger . Uff... tolik práce na vypsání a nalinkování :-D Snad vše.

_________________
Multiplex Easy Star
Multiplex Mentor - neustále opravován... :-(
Spektrum DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 255
Bydliště: Ústí nad Labem Praha
No o návykovosti mi ani nemluv. Jak debil sleduju pohyb zásilky asi v půlhodinových intervalech... Ani si nepřej mě vidět v době, kdy zásilka ležela jen tak někde déle než den - žádná nová zpráva na trackingu bylo pro mě něco, co mi dovedlo zkazit náladu :-D A jestli se to stupňuje... Potěš pánbůh... :twisted:

_________________
Multiplex Easy Star
Multiplex Mentor - neustále opravován... :-(
Spektrum DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 20:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 252
Bydliště: St. Huť u Dobříše
Z výbavy by to mělo být vše - s tou Lipolkou budeš ve vzduchu asi dost dlouho - já měl v tom setu původní Ni-Mh tuším 1200 mAh a při vystoupání a plachtění k zemi bez termiky to bylo na cca 20 minut - tak to tě bude pěkně bolet za krkem :D . Jinak ta návykovost je brutální - pořád koukáš z okna jestli nefouká, když nefouká jsi na louce a když fouká sedíš na netu a surfuješ po modelářských stránkách. Když jsi svobodný je to v pohodě, ale s rodinou už je to trochu horší (a pokud jsi nešika jako já a uděláš si holky, tak se nemůžeš ani vymlouvat na syna) :D ! Už mi doma pomalu docházejí skříně (letadla parkuju na skříních) a manželka mi dala nůž na krk, že jestli přitáhnu domů ještě jedno éro, tak bude nárokovat 3. dítě - což už se mi nechce. A já si zrovna vybral Spitfire :cry: !

_________________
Beta 1400, Spitfire (Dynam), P - 51 Mustang (SDM), F 18 Blue Angel (Robbe), Minimag (Multiplex), Easy Glider El. (Multiplex), Futaba T6EX 2,4 GHz, Easy Star Set (Multiplex) prodáno


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 20:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2009
Příspěvky: 255
Bydliště: Ústí nad Labem Praha
:-D :-D Tak ten tvůj příspěvek mě fakt dostal :-D :-D
Já jsem na fóru skoro neustále, dřív než mi dojde upozornění na mail, že mi někdo odepsal v topicu, tak se tám sám podívám... Takže vím o čem mluvíš... A ještě k tomu přibude létání... No paráda... Já jsem zatím student, takže jsem v klidu. Přítelkyně mě podporuje, ať si to postavím, že to je zajímavé, že je na to zvědavá. Neví do čeho jde :-D Obávám se, že pak tak nadšená nebude... Btw s ní nebydlím, žiju střídavě v Praze v bytě a doma u rodičů v UL, tam naštěstí máme místa dost. A v bytě mám pokoj sám pro sebe, takže už přemýšlím, kam to tam případně pověsím :-D A s těma holkama je kříž, já jsem nad touto problematikou taky přemýšlel... Prostě první musí být syn, jinak to bude holka s klučičíma hobby :-D

_________________
Multiplex Easy Star
Multiplex Mentor - neustále opravován... :-(
Spektrum DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2009 20:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2005
Příspěvky: 358
Bydliště: Lučenec
Sledujem, ze si toho nakupil dost, ale napr. s tymi 2200 3s som ten povodny motor doslova roztavil - este pol hodinu po demontazi sa ho nedalo dotknut bez nebezpecenstva pripecenia prstov....
... a to tam je len 15A reg.

_________________
Fun Star 3D & T9x


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1007 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz