Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zamrzlo mi servo ?
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2006
Příspěvky: 845
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Nazdar chlapi
Mám jeden začátečnický dotaz. Existuje něco jako doporučená provozní teplota RC vybavení? Mám na mysli okolní teplotu vzduchu. Při létání s mojí Belancou při teplotách okolo -5 st. C . mi začalo blbnout servo ovládající výškovku. Když se mi to stalo poprvé myslel jsem si že je to nějaké rušení. Doma jsem pořádně porovnal kabely od serv, regulátoru a přijímače a bylo to v pohodě. Asi za dva dny mi ale přestalo servo fungovat ůplně, jenom si tiše vrnělo. Když jsem pak letadlo donesl domu do tepla servo se po chvíli rozeběhlo bez problémů. Mám to v záruce, ale těžko budu takovouhle závadu dokazovat. Prosím poraďte co mám dělat

Pajax007


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
ja mam v sharkovi servo GWS na kridelkach, je odkryte a fuci na neho vzduch z vrtule a ani kdyz litam pri -8 az -9 tak jde v pohode..stejne jako dalsi dve serva v trupu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 18:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
S reklamací to budeš mít těžké. U "profi" elektroniky se udává zaručený teplotní rozsah. U Belancy to asi není. Vysvětlení, že je v takovém případě nekonečný asi neobstojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
To nejspíš nebude teplotou.Spíš bych měl strach o baterky.Ty v takové zimě hodně trpí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
No, tak budeš muset létat jenom když bude venku nad nulou. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: to Arda
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2006
Příspěvky: 845
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Anebo upletu servům pořádnej svetr.
:lol:
Je zajímavé, že druhé servo (stejný typ) je úplně v pohodě, stejně jako Hs 55, kterým jsem to vadný nahradil. Baterkama to myslím nebude. Stejně tak neberu, že bych mohl lítat pouze za kladných teplot. To se to pořádně nenaučím nikdy. Spíš by mě zajímala mechanika serva, jestli je opravdu možný "zamrznutí" serva. Dík


Pajax007


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2006 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
podle mne by ti servo mohlo zamrznout jenom v tom pripade, ze se ti do nej dostane snih ktery teplotou serva roztaje a pak teplotou okoli zmrzne..toho snehu by stacilo fakt malo, mne takhle jednou zamrznul motor u sharka..sem pristal ale motor nabrat trochu snehu ktery sem ofoukal ale nez sem vymnenil baterky tak s motorem neslo ani hnout, doma sem to trochu ,,profenoval" a vsechno fachci v pohode


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2006 22:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2005
Příspěvky: 74
Jeto možná blbost :oops: ,ale nemůže to být tou změnou teplot?Žebi se na potenciometru vysrážela vzdušná vlhkost :idea: :wink:
Zatím semi to nestalo ,že by sem v zimě nerozchodil vůbec servo,ale stávalo se mi že cukalo a po pár pohybech se rozchodilo,potom už to bylo bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2006 23:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.12.2005
Příspěvky: 28
Teoreticky je to možné. Každá elektronická součástka má v katalogu uvedeno v jakém teplotním rozsahu je zaručená funkčnost. Výrobce serva ve snaze ušetřit může použít elektronické součástky s nižším teplotním rozsahem, nebo to může být i mechanická záležitost. Podívej se na parametry které uvádí výrobce v technických podkladech. Pokud je tam uveden teplotní rozsah např 0 - 30 st C, tak bouhužel, asi může být fakt problém. Jediný universální recept je používat značkové vybavení se zaručeným teplotním rozsahem. Jinak je to bez záruky a je to metoda pokus-omyl. Může to fungovat, ale taky nemusí

_________________
Bob K


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2006 10:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
ja mam komplet veci z bellanky (china setu) prehazeny do malyho slowflyeru a ani pri -12 sem nemel problem. serva byly sice trochu pomalejsi, nicmene porad plne funkcni.

wroum


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz