Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: akumulator t-rex 600?
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2008 14:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2008
Příspěvky: 181
Bydliště: Zvolen
aky mam dat pohonny aku na t-rex 600? Nieco aby to vydrzalo... pri pokojnom lete. Nda 3D nemam od
vahu zatial...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulator t-rex 600?
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2008 15:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2008
Příspěvky: 208
Bydliště: Trutnov
XXX666 píše:
aky mam dat pohonny aku na t-rex 600? Nieco aby to vydrzalo... pri pokojnom lete. Nda 3D nemam od
vahu zatial...


Taky to budu řešit. Zatím jsem přemýšlel o 3P2S KOKAM 5000 mAh 25 C. Ale jestli to je ta správná volba, nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2008 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Citace:
3P2S KOKAM 5000 mAh 25 C


Tak to asi těžko - v této kombinaci má malý napětí takže by tam tekly proudy 100A a víc což je neúnosný pro regulátor... Když už tak 6S1P pak by to bylo lepší (3S2P je stejná baterka jako 6S1P akorát jinak zapojená...)

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2008 19:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2006
Příspěvky: 284
Bydliště: Plzen
Jestli nechces LiPol packy. Tak zkus A123.. Jsou kapku tezsi, ale na klasickou akro staci. Pri norm. letani 7 minut s rezervou 1 min. Sestava je 7S2P teziste vyjde tak tak, ale chodi to.
S LiPol se to neda srovnat(vaha), ale jak pises nechces akro.
by

_________________
Pletuchy
s Horusem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2008 19:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2008
Příspěvky: 208
Bydliště: Trutnov
Maxipes píše:
Citace:
3P2S KOKAM 5000 mAh 25 C


Tak to asi těžko - v této kombinaci má malý napětí takže by tam tekly proudy 100A a víc což je neúnosný pro regulátor... Když už tak 6S1P pak by to bylo lepší (3S2P je stejná baterka jako 6S1P akorát jinak zapojená...)


Nechci se moc přít, ale nechápu, proč jsi nejdříve kombinaci popřel a poté ji v podstatě také navrhl. 3P2S volím pro lepší manipulaci, v případě, že odejde část jednoho packu, nebudu rozdělávat, případně nahrazovat celý "velký" pack. Zapojení 6P1S a 3P2S na napětí nemají vůbec žádný vliv a nabíjení díky zdvojenému konektoru pro balancer je stejmě pohodlné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2008 20:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
No nevím, podle mne je tady řeč o šestičlánku zapojenem v serii a nebo o dvou tříčláncích zapojených paralelně. A to sakra rozdíl je. Pokud myslíš zapojit dva tříčlánky do serie, tak samozřejmě souhlasím. Tam problém není.
Ale zpět k původnímu tématu. Baterky, pokud se bavíme o LiPol opravdu vybrat jen to nejlepší ( Kokam, Flight Power atd ) Trex 600 si i z 6S článku umí vzít až 100 A a baterkám se to moc nelíbí. Kapacita určitě 5000 mAh. Stejně jim nedávám šanci přežít 100 cyklů.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2008 20:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2008
Příspěvky: 181
Bydliště: Zvolen
mozem tam dat toto? Align LiPo 6S2P 22,2V 4200mAh/16C pre T-Rex600 original od align myslim ze to bude dobre nie?? aku nabijacku tam dat? myslim typ bo som z toho jelen

http://vasilko.sk/modely/shop.php?cPath=94

ozaj otazocka cislo 2 aky je vas nazor na metal upgrade? Ak ano tak iba original od align alebo moze byt a znacka CNC?

DIKI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2008 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
lipanek píše:
Maxipes píše:
Citace:
3P2S KOKAM 5000 mAh 25 C


Tak to asi těžko - v této kombinaci má malý napětí takže by tam tekly proudy 100A a víc což je neúnosný pro regulátor... Když už tak 6S1P pak by to bylo lepší (3S2P je stejná baterka jako 6S1P akorát jinak zapojená...)


Nechci se moc přít, ale nechápu, proč jsi nejdříve kombinaci popřel a poté ji v podstatě také navrhl. 3P2S volím pro lepší manipulaci, v případě, že odejde část jednoho packu, nebudu rozdělávat, případně nahrazovat celý "velký" pack. Zapojení 6P1S a 3P2S na napětí nemají vůbec žádný vliv a nabíjení díky zdvojenému konektoru pro balancer je stejmě pohodlné.


To si mě nepochopil. 6P1S = 22.2V a 5000mAh, 3S1P = 11.1V a 10000mAh. 3S2P nevypovida vubec nic o mechanicke strance baterky - 3S znamena 3clanky do serie a 2P znamena tyto 3-clankove packy dvakrat paralelne takze dostanes ve vysledku pack 11.1V a 10000mAh. Ty si asi myslel dat dvakrat 3S1P do serie a to z elektrickeho hlediska znamena 6S1P (22.2V, 5000mAh)... Takze si to vlastne myslel spravne ale blbe napsal a proto sem odepsal aby si nahodou nekoupil uz hotovej pack 3S2P kterej by ti byl na dve veci ...
Pisu to dost zmatene ale snad to dava smysl :D

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2008 5:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2008
Příspěvky: 208
Bydliště: Trutnov
Maxipes píše:
lipanek píše:
Maxipes píše:
Citace:
3P2S KOKAM 5000 mAh 25 C


Tak to asi těžko - v této kombinaci má malý napětí takže by tam tekly proudy 100A a víc což je neúnosný pro regulátor... Když už tak 6S1P pak by to bylo lepší (3S2P je stejná baterka jako 6S1P akorát jinak zapojená...)


Nechci se moc přít, ale nechápu, proč jsi nejdříve kombinaci popřel a poté ji v podstatě také navrhl. 3P2S volím pro lepší manipulaci, v případě, že odejde část jednoho packu, nebudu rozdělávat, případně nahrazovat celý "velký" pack. Zapojení 6P1S a 3P2S na napětí nemají vůbec žádný vliv a nabíjení díky zdvojenému konektoru pro balancer je stejmě pohodlné.


To si mě nepochopil. 6P1S = 22.2V a 5000mAh, 3S1P = 11.1V a 10000mAh. 3S2P nevypovida vubec nic o mechanicke strance baterky - 3S znamena 3clanky do serie a 2P znamena tyto 3-clankove packy dvakrat paralelne takze dostanes ve vysledku pack 11.1V a 10000mAh. Ty si asi myslel dat dvakrat 3S1P do serie a to z elektrickeho hlediska znamena 6S1P (22.2V, 5000mAh)... Takze si to vlastne myslel spravne ale blbe napsal a proto sem odepsal aby si nahodou nekoupil uz hotovej pack 3S2P kterej by ti byl na dve veci ...
Pisu to dost zmatene ale snad to dava smysl :D


Vídím, že jsem to špatně napsal. Mšl jsem namysli dva tříčlánky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2008 6:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2008
Příspěvky: 208
Bydliště: Trutnov
pkotatko píše:
No nevím, podle mne je tady řeč o šestičlánku zapojenem v serii a nebo o dvou tříčláncích zapojených paralelně. A to sakra rozdíl je. Pokud myslíš zapojit dva tříčlánky do serie, tak samozřejmě souhlasím. Tam problém není.
Ale zpět k původnímu tématu. Baterky, pokud se bavíme o LiPol opravdu vybrat jen to nejlepší ( Kokam, Flight Power atd ) Trex 600 si i z 6S článku umí vzít až 100 A a baterkám se to moc nelíbí. Kapacita určitě 5000 mAh. Stejně jim nedávám šanci přežít 100 cyklů.


Jdu na to čistě matematicky, zatím bez zkušeností s takto velkýma helinama. Při 5000 mAh s 25C je možný proudový odběr na hranici 120A. Vezmu-li zmiňovaných 100 A, tak jsem cca na 83% možností baterie. Těchto 100 A je však špičkově, nikoliv trvale. Netvrdím, že ten origo pohon je optimálně navržen, přesto by mě zajímalo, jak starý je názor, že tento pohon je ničitel baterek. myslím, že by stálo za to podívat se na tuto "etalonovou" konfiguraci, včetně nastavení otáček, úhlu listů" a pod. Po přečtení veškerých reakcí na tento model mi přijde, že všichni vycházejí z jedné zkušenosti pana Klabačky, kterého, byť osobně neznám, uznávám. On do své recenze tyto závěry totiž napsal. Neznám nikoho jiného s vlastním názorem (zkušeností). On totiž do své recenze např. nenapsal, jaký typ baterie použil (mám na mysli výrobce, proudovou zátěž). Na zahraničních diskuzích se o originální kombinaci taky nehovoří v superlativech, ale třeba tam zmíněný letový čas při normálním letu kolem 7 - 8 min mi neukazuje na to, že by tu baterku měl rozdrtit napadrť. Samozřejmně zmíněným 5 min letu v akro a špičkovým 100 A plně věřím. Když porovnám výdrž u mojí mouchy (MT s origo baterii), tak to musí být taky ničitel baterií. Ten vydrží cca 5:30 min v letu se základy akro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2008 20:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2008
Příspěvky: 181
Bydliště: Zvolen
to je tazke napisat mi aku bateriu do t-rexu 600? Nezaujimaju ma omacky okolo toho staci typ, a kapacita.... a este aky MATE NAZOR NA UPGRADE Z DURALU ANO CI NIE? A CI MAM KUPIT UPGRADE ORIGINAL ALIGIN ALEBO STACI AJ OD FIRMY CNC...?

DAKUJEM ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2008 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
lipanek píše:
pkotatko píše:
No nevím, podle mne je tady řeč o šestičlánku zapojenem v serii a nebo o dvou tříčláncích zapojených paralelně. A to sakra rozdíl je. Pokud myslíš zapojit dva tříčlánky do serie, tak samozřejmě souhlasím. Tam problém není.
Ale zpět k původnímu tématu. Baterky, pokud se bavíme o LiPol opravdu vybrat jen to nejlepší ( Kokam, Flight Power atd ) Trex 600 si i z 6S článku umí vzít až 100 A a baterkám se to moc nelíbí. Kapacita určitě 5000 mAh. Stejně jim nedávám šanci přežít 100 cyklů.


Jdu na to čistě matematicky, zatím bez zkušeností s takto velkýma helinama. Při 5000 mAh s 25C je možný proudový odběr na hranici 120A. Vezmu-li zmiňovaných 100 A, tak jsem cca na 83% možností baterie. Těchto 100 A je však špičkově, nikoliv trvale. Netvrdím, že ten origo pohon je optimálně navržen, přesto by mě zajímalo, jak starý je názor, že tento pohon je ničitel baterek. myslím, že by stálo za to podívat se na tuto "etalonovou" konfiguraci, včetně nastavení otáček, úhlu listů" a pod. Po přečtení veškerých reakcí na tento model mi přijde, že všichni vycházejí z jedné zkušenosti pana Klabačky, kterého, byť osobně neznám, uznávám. On do své recenze tyto závěry totiž napsal. Neznám nikoho jiného s vlastním názorem (zkušeností). On totiž do své recenze např. nenapsal, jaký typ baterie použil (mám na mysli výrobce, proudovou zátěž). Na zahraničních diskuzích se o originální kombinaci taky nehovoří v superlativech, ale třeba tam zmíněný letový čas při normálním letu kolem 7 - 8 min mi neukazuje na to, že by tu baterku měl rozdrtit napadrť. Samozřejmně zmíněným 5 min letu v akro a špičkovým 100 A plně věřím. Když porovnám výdrž u mojí mouchy (MT s origo baterii), tak to musí být taky ničitel baterií. Ten vydrží cca 5:30 min v letu se základy akro.
presne tak :P jeden to kdysi napsal a kazdej to tady mele porad dokola :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2008 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 963
Bydliště: Praha
XXX666 píše:
to je tazke napisat mi aku bateriu do t-rexu 600? Nezaujimaju ma omacky okolo toho staci typ, a kapacita.... a este aky MATE NAZOR NA UPGRADE Z DURALU ANO CI NIE? A CI MAM KUPIT UPGRADE ORIGINAL ALIGIN ALEBO STACI AJ OD FIRMY CNC...?

DAKUJEM ...


Klidek pane,
nejsme tvuj placenej suport :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2008 7:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pánové, nevycházím jen a pouze ze zkušeností Vita. Jsou to zkušenosti lidí co s takovou helinou lítali nebo lítaj.
ad.XXX666 na kovové tuningy se zatím vykašli. Nic ti to nedá. Podle toho co píšeš se potřebuješ nejdřív naučit lítat a to tě kovový tuning nenaučí. Můj osobní názor je tuning ano, pokud jsem schopen poznat rozdíl. Ale vím, je to hezký.
Jaké baterky? Už jsem to psal.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2008 9:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2008
Příspěvky: 181
Bydliště: Zvolen
AdamProg píše:
XXX666 píše:
to je tazke napisat mi aku bateriu do t-rexu 600? Nezaujimaju ma omacky okolo toho staci typ, a kapacita.... a este aky MATE NAZOR NA UPGRADE Z DURALU ANO CI NIE? A CI MAM KUPIT UPGRADE ORIGINAL ALIGIN ALEBO STACI AJ OD FIRMY CNC...?

DAKUJEM ...


Klidek pane,
nejsme tvuj placenej suport :)

som si toho vedomy ale opytal som sa na nieco a zacalo sa kecat o niecom uplne inom..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz