Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomozte vybavit SIESTU od TOPMODEL CZ
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 12:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2008
Příspěvky: 109
Bydliště: Moravská Třebová
Potřebuji poradit s vybavení do nové SIESTY od TopModel CZ. Budu Vám vděčen za rady i "pohlavky". Je to mé druhé letadlo a chci zkusit vybavení z HC (první jsem kompletně koupil a vybavil u nás, tak jsem "švorc" :( ). Takže zde je můj první nástřel:

Motor: … otáčky zatím moc neřeším, ale přivítám názor…vejde se tam vůbec, nebo musím dráty vyvést trupem ven?... jaké má rozteče pro uchycení na motorové lože?...
TR2213/20 - Turnigy 2213 20turn 1050kv 19A Outrunner

Serva: … budou stačit?... mám uřezat patky a otočit je o 90st. a poté přilepit za patky?...
HXT900 - HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo

Regulátor:… má smysl řešit PLUSH nebo SENTRY… utáhne BEC těch 6ks serv…
TR_B25A - TURNIGY Basic 25A v3.1 Speed Controller

Baterie: … stačí ta kapacita?... nebo to je zbytečně moc…
ZIPPY 1300mAh 3S1P 20C

Díky za pomoc.

_________________
[size=75]Zatím se víc rozhlížím, než modelařím...ikdyž už létám.[/size]


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 12:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Z toho co píšeš mám doma ledacos, takže snad mohu komentovat...
Serva HXT900 budou OK určitě, já mám v Siestě 6x menší SG50 (tuším ekviv. HXT500) a nebyly nikdy potíže.
Ta Turnigy je celkem OK, ale já přesně tu, co popisuješ, používal ve spojení s 2s LiPOL, s 3s půjde taky, ale bude to chtít menší vrtuli. Tady je otázka, jestli by pro 3s nebyl lepší podobný motor s menším kv, ale to se musí zkusit. Rozteče šroubů má dvojí a jedna je stejná jako má S400.
Do trupu by se měl vejít v pohodě, já měl TGY2213 v gondole Relax, kerá je spíš menší než ta u Siesty.
Regl jsem k tomu měl Plush 18, Basic 25A mi leží doma a ještě jsem nezkoušel, ale mělo by to být v pohodě, poptávaný motor je stejně blbost zatížit na více než nějakých 17-18A.
Kapacita baterky 1300mAh stačí, je to tak akorát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 13:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jo a ještě k BECu - to je trochu otázka odvahy. U Siesty jsem těch 6 serv z BECu krmil a přežilo, ale u mnohem dražší Ambrosie už jsem vyměkl a pro 6 serv jsem raději k reglu přidal externí UBEC, takže asi tak - rozhodni se sám. A pokud chceš 3xLiPOL, tak bych asi externí BEC radil o to více, přeci jen ztráta na BEC je dána do značné míry tím, o kolik musí srážet a já měl jen 2s...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 13:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Motor: Červený turnigy tam nejpíš dostaneš, ale trochu těžko. Mám tam zlatý turnigy, který má trošku zkosené čelo a podstatně tvárnější káblíky. Motor je dost potlačený (určitě víc než od výrobce) a káblíky vedou na dně trupu v bezpečné vzdálenosti od pláště.

Serva: Měl jsem tam HXT500. Stačily jen tak-tak, ale stačily. Klapky je potřaba schovat před kontaktem se zemí. HXT900 nevím jestli tam vlezou, protože i ty pětistovky byly úplně přesně akorát a dotákaly se fólie na vrchní straně křídla (dokonce velmi mírně zvedaly). Osobně tam teď dávám ty 9mm Vigory, které ovšem mají nechutnou vůli...

Regulátor: Mám tam Hextronik 18A s BEC 2A. Neměl jsem problém, ale klapky jsem zatím používal jen na přistávání či zakřivení profilu. Neměl jsem je tedy spřažené s křidélky (což možná ani se svým vysílačem nenaprogramuješ?). Turnigy používám všechny typy a klidně bude stačit Basic nebo Plush. Sentry bych osobně neřešil. Měl jsem ho a vypínal naprosto nesmyslně, takže jsem to připojení na bal. konektor nepoužil. Asi budu dávat externí 3A Bec kvůli těm novým servům...

Baterie: Lítám na 3S LiIon 1300 a naprosto to stačí. S podobným motorem jako máš ty mi to stoupá tak 30sekund do slušné výšky. Takže můžu stoupat 6 až 8x a to znamená minimálně 40minut bez termiky.

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
serva: na webu TopModel doporučují piko serva, takže určitě HXT-500

Motor: k otáčkám, 1050kv určitě vyjde lepší spíš pro 3s než pro 2s

Regulátor: sentry nebrat, objednal jsem ho známýmu a kromě dalších kabelů vypíná fakt "podivně", za tu přidanou cenu nemá smysl

Mimochodem, jak to éro lítá (pro ty co ho již mají) ? vypadá fakt suprově a termickýho větroně ještě nemám 8O


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2008
Příspěvky: 109
Bydliště: Moravská Třebová
TO TKS a TOMASHR: díky za informace... :D

včera odeslali SIESTU, takže ji teprve čekám. Některé věci ještě budu prověřovat (místo pro motor i serva). Možná tam dám ty "500". Uvažuji, že ze začátku zablokuji klapky (mám FUTABA T6EXP 2,4) a budu používat pouze křidélka i jako klapky. To ta moje zvládne.

K tomu externímu BECu: Určitě chci použít 3LiPol, kvůli využití i jinde (ULTIMATE). Myslel jsem, že když mám výkonější baterii a regulátor, tak zbývá více na serva... Tady vidím, že nikoli. No a ze začátku ty 4 serva unese.

Jen jednu otázku: Při použití extBECu musím použít Rx baterie a mít je zapojeny na 7 kanále?

TO TKS: až ji budu mít, tak se určitě ozvu :wink:

_________________
[size=75]Zatím se víc rozhlížím, než modelařím...ikdyž už létám.[/size]


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2008
Příspěvky: 109
Bydliště: Moravská Třebová
Jirak píše:
Mimochodem, jak to éro lítá (pro ty co ho již mají) ? vypadá fakt suprově a termickýho větroně ještě nemám 8O


... doufám, že dobře. Chci to jako "ampérovou A2" :lol: :lol: :lol:

Pište, pište...

_________________
[size=75]Zatím se víc rozhlížím, než modelařím...ikdyž už létám.[/size]


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ja osobne bych na 3cl dal motor s trochu nizsim kv, tak kolem 900, pak pujde pouzit vetsi vrtule (11x7) coz by melo byt pro pomalejsiho vetrone vyhodnejsi. A tech 6ti serv pres malej BEC v reglu a z 3xLipol bych se uz bal, externi BEC (napajenej ze stejne baterie jako motor) bude asi bezpecnejsi reseni.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Externí BEC se dá přidělat i na pohonnou baterku a připojit k reglu na společný kabel, příležitostně to nafotím, mám to docela elegantně (vlastně mám BEC přímo na reglu v jedné smršťovačce).

Jinak k tomu kv motoru - Turnigy 2213 kv1050 zmíněná v tomto threadu utočí na 2čl vrtuli 12x8 a lehký model RCEJ s tím jde nahoru velmi slušně. Při 3s se bude muset vrtule zmenšit, výkon sice půjde nahoru, ale modelu typu Siesty to zas až tak úplně nechutná.
Zrovna tak naopak u dvoučlánku nemůžu říct, že by proti této Turnigy byl jednoznačně lepší motor s kv1300, sice má menší Ri, ale účinnost menší vrtule je nižší - záleží na modelu a do extrému vzato i třeba aktuálním počasí.
Podotýkám ale, že toto je asi v daném threadu zbytečná debata, o tom, že Siesta bude létat s TGY2213/20 a 3s s vrtulí odhadem třeba 11X6 naprosto uspokojivě není sebemenší pochybnost a na úplnou optimalizaci pohonu pro extrémní nároky dotaz nebyl :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Nevím jestli jsi koukal do galerie rcserveru na mou siestu a poznámku o servech - během asi 20m dlouhého kolmého sestupu se celkem 3serva ze čtyř v křídle odzoubkovaly - byly to právě hxt500. Osobně bych tedy zkusil spíše ty 900 nebo něco mezi tím.
Na 4 serva celkem bude v klidu stačit bec regulátoru, ono to stejně letí nejlíp. když se to skoro neřídí. :)
Externí Bec můžeš použít i připojený na pohonné baterie. V Siestě by RX baterky navíc byla zbytečná zátěž. Ostateně pokud bys použil klasický rx pack (NiCd, NiMh) tak bec nepotřebuješ žádný.

Na to oměření lože čekám, takže se těším že už to máš na cestě. Díky

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Potom je tam tento, s nižším kv:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=5689

Ja mám v Relaxovi večšieho brášku a vrtulu 11x6:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=5691

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Já chtěl teď do Siesty zkusit tento nízkootáčkový a pořádnou vrtuli: http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... 0Kv_/_245W

Ale nepodařilo se mi odmontovat kužel a vrtat ho asi nechci. Takže už tam asi na věčné časy bude ten původní 28-30B. :cry:

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Ešte k tým servám a odberu... Turnigy Plush 18A regulátor s 3s LiPo v pohode uživí 4 servá HXT900. Urobil som na zemi záťažový test, pohyboval som naraz všetkými servami asi 30s a v pohode. Regulátor bol len vlažný. Takže aj na 6 ser HXT900 by to malo v normálnom režime stačiť.

Teraz ma napadlo... skúsim urobiť test odberu serv s tým, že tam hodím EagleTree, že koľko to berie.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
tks píše:
Nevím jestli jsi koukal do galerie rcserveru na mou siestu a poznámku o servech - během asi 20m dlouhého kolmého sestupu se celkem 3serva ze čtyř v křídle odzoubkovaly - byly to právě hxt500.


To už jsi psal, ale je to nějaké divné. Já ty SG50 (a na pohled jsou fakt úplne stejné jako HXT500) mám na x místech a neočesal jsem vlastně nikdy žádné, mimochodem v Ambrosii mám dokonce ještě mrňavější digitály 4,4g a drží taky - http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... 9sec_/4.4g .
Buď jsi měl mimořádnou smůlu anebo ty HXT500 čongové sekají z ještě shitovějšího materiálu než když to dělají pro jinou "značku"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2008 14:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Marek71 píše:
Urobil som na zemi záťažový test, pohyboval som naraz všetkými servami asi 30s a v pohode. Regulátor bol len vlažný.

Problem je, ze zatezovy test na zemi nepodchyti dva dalsi jevy - a) serva jsou za letu vice zatizena tim ze se perou s aerodynamickym odporem,
b) regulator muze byt uz "predehraty" z motoroveho letu, kdyz se od spinacich tranzistoru ohreje i stabilizator(y) BECu. A kdyz tam budou navic ty 2 dalsi serva....

Ono to muze litat treba 1/2roku bezproblemu, pak ale bude vlete trochu tepleji, budes trochu dele stoupat na motor a pak pri uniku z termiky vytahnes brzdy, diky mixum se pohne najednou 5-6 serv a vypadek napajeni je hotovej... pak nezbyva nez se modlit, ze prijimac nabehne zpatky driv nez model dopadne na zem.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: yetam a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz