Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 255 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2022 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Niečo som našiel na starom disku, ale sú tam len základné rozmery.

Příloha:
MVVS_dim.doc [86.5 KiB]
112 krát


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: ned 24.07.2022 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Něco jde dohledat přes web.archive.
https://web.archive.org/web/20090310113 ... n/glow.htm
https://web.archive.org/web/20090511160 ... diesel.htm
https://web.archive.org/web/20090511160 ... nsions.htm
https://web.archive.org/web/20070526151 ... //mvvs.nl/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2022 14:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Celeron píše:
Brno mělo v devadesátkách barevnej leták, co vše vyrábí. A taky si matně pamatuju, že byl černobílej sešitek s cenama. Měl jsem obojí, ale kde to je, čert ví. Možná si to někdo oscanoval a někam to pověsí.
Myslíš tohle?
Příloha:
MVVS_1.pdf [675.96 KiB]
126 krát
Příloha:
MVVS_2.pdf [564.14 KiB]
113 krát

Nebo tady mohu přidat něco, co jsem kdysi uložil z jejich starého webu (jen výcuc třídy .40 v PDF).
Příloha:
MVVS_trieda40-9_typov.pdf [153.28 KiB]
106 krát
Případně všechno v MHT formátu (to kdysi zachránil nebohý Libor Pauš-Lark)
Příloha:
MVVS_web_mht.ZIP [387.49 KiB]
97 krát
který po rozbalení by ty soubory měl otevřít každý prohlížeč, tedy určitě stařičký Internet Explorer. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jo ten barevnej jsem myslel. Bylo jich víc v tomhle formátu, na celou produkci, myslím, že to končilo 25-kou benzínem a možná tam taky byl boxer 2 x 25. Novější asi ne.
Ty dva černobílý pamatuju taky ale ještě byl položkový ceník výrobků a ND.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 19:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Zdravím všechny.

Tak jsem se v sobotu 5. listopadu 2022 zúčastnil výstavy modelářských spalovacích motoru, no spíš takového setkání, částečně burzy, kterou zorganizoval pan Linka (ještě s jedním kolegou, jméno jsem však zapomněl) v restauraci Na Bejkárně v Benešově.

Popravdě ta akce mne trochu zklamala a podruhé bych na takovou tak daleko nejel.
Jednak já nejsem pravověrný sběratel, spíš uživatel a technik, kterého nezajímá ani tak sběratelská hodnota, jako spíš mechanické provedení a různá unikátní technická řešení. Taky to asi bylo spíš pro uzavřenou skupinu sběratelů, která se navzájem zná, do které nepatřím. Totiž krom Standu Jelena, se kterým jsem tam jel, jsem tam neznal nikoho, no ale s pár lidmi jsem se seznámil, zejména rád s panem Linkou. A bohužel i vybraný prostor v salónku restaurace byl příliš stísněný a pro tolik lidí byl prostě nedostatečný. Tedy nával tam byl zejména ze začátku, viz toto foto:
Příloha:
stoly_m20221105_103202.jpg
stoly_m20221105_103202.jpg
[ 116.68 KiB | Zobrazeno 1711 krát ]


Každopádně je táto akce zajímavá pro Středočechy co to tam nemají daleko a ze vzdálenějších regiónů asi jen pro takové, co mají toho hodně k prodeji/koupi. Já jsem tam jel 2x430km a asi i proto jsem čekal trochu víc (popravdě ani nevím co???).
Tím ale končím svůj kritický úvod.
Samozřejmě akce měla i mnohá pozitiva.
Byly tam různé zajímavé motory. Rozepisovat se o tom podrobně příliš nebudu, tak sem dám jen pár ilustračních fotek.
Příloha:
m20221105_103715.jpg
m20221105_103715.jpg
[ 168.29 KiB | Zobrazeno 1711 krát ]

Příloha:
m20221105_103744.jpg
m20221105_103744.jpg
[ 190.54 KiB | Zobrazeno 1711 krát ]

Příloha:
m20221105_122628.jpg
m20221105_122628.jpg
[ 198.84 KiB | Zobrazeno 1711 krát ]


Ale nenafotil jsem všechno, resp. bylo toho víc, ale kvůli horším světelným podmínkám některé vyšly rozmazané, tak takové sem dávat pochopitelně nemá cenu.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 19:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Co mne zaujalo nejvíc.
Jednak nádherný 4-t hvězdicový sedmiválec SEIDEL ST710, opravdu nádherný motor
Příloha:
SEIDEL_ST710_m20221105_122536.jpg
SEIDEL_ST710_m20221105_122536.jpg
[ 139.07 KiB | Zobrazeno 1716 krát ]


Pak tento malý žhavík 0,61cm3 se zadním sáním a příčným vyplachováním s deflektorem
Příloha:
MALINA061.jpg
MALINA061.jpg
[ 65.76 KiB | Zobrazeno 1716 krát ]


A nakonec nejmenší motor jaký jsem kdy viděl od pana Jiřího Patrmana z Olomouce, detonační, o objemu pouhých 0,1cm3 8O
Příloha:
Patrman01ccmD_m20221104_200843.jpg
Patrman01ccmD_m20221104_200843.jpg
[ 90.35 KiB | Zobrazeno 1716 krát ]


Motor je zajímavý tím, že má blok odlit z mosazi, čím je automaticky vyřešeno kluzné uložení klikovky.
Byl původně v rozsáhlé sbírce nedávno nás opustivšího Jiřího Kaliny, momentálně je ale už ve sbírce Standy Jelena.

Co mne, jako nesběratele, mrzí nejvíc je, že Standa odmítá jakýkoli pokus tento, i jiné, motory nahodit. :( Zajímalo by mne zda to vůbec je funkční (no kompresi to má) a jaký to vydává zvuk. :roll: Ale pravověrný sběratel neumožní svým motorům aby si aspoň jednou pořádně vrzli. :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2022 11:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Díky za report a pohled tak trochu "zvenčí" (mimo komunity, jak píšeš)...
Já letos po letech musel z rodinných důvodů vynechat. Jezdívávám tam taky poměrně zdaleka - ale pohodlně vlakem, a pravda - téměř všechny tam vlastně znám, takže je to pro mě setkání přátel s motory, případnou obchodní stránku beru jako příjemný bonus.
Ale letos co se týče motorů - to byl silný rok ! (viz fotky a reportáže na našem webu KHMM + SAM78 a 95).
A rozhodně bylo na co koukat a s kým popovídat, myslím že všichni jsou tam maximálně přátelští a vstřícní, jednoduše a v dobrém "správně stejně postižení".
Ano - malý salonek už nedostačuje a co jsem tak slyšel, zkouší se to vyřešit a posunout lepším směrem (= do většího).
Rozhodně je to jedinečná akce pro takové setkání a popovídání se skutečnými nadšenci, nikde asi neuvidíš tolik motorů a rozličné práce na jednom stole.

Ještě pro potvrzení, že ne všichni jsou sběratelé - ač mám doma slušnou řádku motorů (od 0,25ccm detoňáku po 10ccm benzíny alá Brown) - nejsem sběratel a nemám sbírku! Každý motor u mě má předurčen "ten správný model" (historik, retro, upoutanec, SVAZARMovec) - jen prostě nestíhám ty modely stavět, a tak se mi to trochu kupí :-)

Ale rozhodně nezanevři, a těším se třeba zase někdy - někde :-) Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2023 21:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.10.2017
Příspěvky: 54
Bydliště: Frydek Mistek
VTjr píše:
Zdravím všechny.

Tak jsem se v sobotu 5. listopadu 2022 zúčastnil výstavy modelářských spalovacích motoru, no spíš takového setkání, částečně burzy, kterou zorganizoval pan Linka (ještě s jedním kolegou, jméno jsem však zapomněl) v restauraci Na Bejkárně v Benešově.

Popravdě ta akce mne trochu zklamala a podruhé bych na takovou tak daleko nejel.
Jednak já nejsem pravověrný sběratel, spíš uživatel a technik, kterého nezajímá ani tak sběratelská hodnota, jako spíš mechanické provedení a různá unikátní technická řešení. Taky to asi bylo spíš pro uzavřenou skupinu sběratelů, která se navzájem zná, do které nepatřím. Totiž krom Standu Jelena, se kterým jsem tam jel, jsem tam neznal nikoho, no ale s pár lidmi jsem se seznámil, zejména rád s panem Linkou. A bohužel i vybraný prostor v salónku restaurace byl příliš stísněný a pro tolik lidí byl prostě nedostatečný. Tedy nával tam byl zejména ze začátku, viz toto foto:
Příloha:
stoly_m20221105_103202.jpg

Každopádně je táto akce zajímavá pro Středočechy co to tam nemají daleko a ze vzdálenějších regiónů asi jen pro takové, co mají toho hodně k prodeji/koupi. Já jsem tam jel 2x430km a asi i proto jsem čekal trochu víc (popravdě ani nevím co???).
Tím ale končím svůj kritický úvod.
Samozřejmě akce měla i mnohá pozitiva.
Byly tam různé zajímavé motory. Rozepisovat se o tom podrobně příliš nebudu, tak sem dám jen pár ilustračních fotek.
Příloha:
m20221105_103715.jpg
Příloha:
m20221105_103744.jpg
Příloha:
m20221105_122628.jpg

Ale nenafotil jsem všechno, resp. bylo toho víc, ale kvůli horším světelným podmínkám některé vyšly rozmazané, tak takové sem dávat pochopitelně nemá cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2023 12:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Kondenzátore,
citace mého příspěvku je tam zbytečně celá, ale jaksi tam schází jakékoli Tvé sdělení k ní! :roll:
Tak to zkus upravit, citaci zkrať, (mezi tagy "quote" a "/quote" stačí když bude jen začátek první mojí věty a 3 tečky a za to doplň své vyjádření! :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2023 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nejsem sběratel, i když pár motorů mám a mezi nimi i jakési legendy - TONO 3,5, 5,6, 2x 10,0 ccm. Vím, že se kubatur motorů TONO dělalo povícero, ale který bych opravdu chtěl mít, je TONO I. Bohužel jsem o něm pouze četl v knize "Modelářské motory", nenašel jsem ho ani na netu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 11:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Motorů TONO 1 se vyrobilo jen málo :( , je to neskutečná rarita a někde v prodeji jsem ho zaregistroval jen jednou :o , a sice na stránkach pana Linky http://www.old-engine-model.com/cz/. Byl tam v inzerci chvíli, ale za dost vysokou cenu (tuším něco přes 5 tisíc korun). Ja ale po něm za tak velmi netoužil abych ho za >200€ koupil. :| Nicméně i navzdory té vysoké ceně se stejně ten motor poměrně rychle prodal, tedy asi, protože zmizel z inzerce. :roll:

V podstatě já jsem měl z nostalgického, sběratelského hlediska zájem vždy spíš sehnat jen ty motory, na kterých jsem v mládí začínal a kterých se bohužel musel dávno zbavit kvůli získání prostředků pro svůj další rozvoj. :( Tedy, stavěl jsem svoji amatérskou proporcionální RC soupravu, potřeboval koupit MF trafa, krystaly, teleskopickou anténu, serva Futaba a mnoho dalších součástek, takže vše staré, včetně modelů, motorů i jednokanálové soupravy MARS-II jsem rozprodal (nakonec to dopadlo tak, že jsem sice měl funční 4-kanálovou proporcionálná RC soupravu, ale nic víc a musel v motorech a modelech začínat prakticky od nuly).

Takže těch pár typů po kterých jsem nostalgicky toužil jsem postupně sehnal, a pak už kupuji jen ty motory, které mám opravdu zájem i reálně provozovat. Že se jich však časem nahromadilo víc než bych jich do smrti dovedl využít je už jiná věc. :) Ale navzdory tomu, že se celkový počet mých modelářských motorů přehoupl přes 90ks (z toho takových, které jsou opravdu jen do té nostalgické sbírky je jen asi 30), tak já se pořád nepovažuji za sběratele, ale jen za provozovatele. :!:

V tom provozování mi však brání permanentní nedostatek času. :( Protože krom leteckého modelaření soustavně řeším různé jiné projekty, nejen ve firmě ale i ty domácí. :wink:
Třeba i takových stolařských, protože jsem zrovna zakončil výrobu poschodové, dole roztahovací postele pro rodinu mé dcery, aby u nás mohli při návštěvách pohodlně přespávat. Ale trvalo mi to skoro rok a půl, než jsem od prvotního záměru tu postel dokončil. Samozřejmě nepracoval jsem na tom nepřetržitě, s přestávkami, ale dejme tomu 2 měsíce nepřetržité práce to být mohlo. I v těch přestávkách jsem však na to furt myslel a řešil mnoho drobných technických problémů, protože fakticky jsem vyvíjel prototyp. Nejlépe se mi přemýšlí vždy ráno ve sprše, tak to si asi dovedete představit kolik vody mne to stálo. :lol:
Jinak, tenhle můj projekt by si snad zasloužil i samostatné vlákno na Smetišti. Ačkoli to není letecké či jiné modelářství, ale jen díky zručností nabytých modelařinou jsem to nakonec dokázal navrhnout i zrealizovat. Věřím, že mnohých z Vás by to snad i mohlo zaujmout. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To jsme na tom podobně. Jen s tím rozdílem, že mě většina motorů zůstala, u modelů tomu tak není (většinou přistání na jeden bod :lol: ), ale za to jsem neměl amatérskou RC soupravu :lol: . Sice jsem jí s kamarádem začal bastlit (WP 23), ale zkrachovali jsme na nesehnání určitých součástek, myslím, že mezi ně patřila zrovna MF trafa. Motorů mám asi polovičku co ty, valná část byla zabudována do nějakého modelu a s mnoha pro zástavbu ještě počítám. Jako poslední jsem koupil uloženku SC .36 (v podstatě totéž, co bylo ASP .32, jen o fous větší objem) do jednoho rozpracovaného projektu (Ansaldo). Protože bych se chtěl pustit do retromodelů, nikoliv přesných historiků, tak tam bych chtěl využít právě motory TONO. Líbí se mi třeba model Junior XII a pro ten se mi podařilo sehnat motor Start 1,8. Tam bych se chtěl více přiblížit původní stavbě, byť s nějakými úpravami, potah Vlies a hlavně možnost zabudování RC řízení.
TONO I jsem nikdy v prodeji neviděl a zřejmě už asi ani neuvidím. Že jich bylo hodně málo, psal právě autor v knize Modelářské modely. Kdysi mi utekl MVVS 1 (jeden a půlek mám několik, z toho jednu fakt starou s ještě odlitým difuzérem jako součást karteru). Tu bych chtěl jen proto, že se mi líbí. Ale když nebude, také to přežiju a brečet kvůli tomu také nebudu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 21:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No, ASP32 se mi podařilo dost výhodně vydražit na Aukru. :) Motor prakticky nejetý, jako nový. Jinak krásný motor, škoda, že se ASP přestaly vyrábět :( , byl to výhodný poměr výkon/cena. :wink: ASP32 plánuji do PONY-ho. Přece jen PONY s dvaapůlkou, i když s laďákem, je na mé dnešní lítáni dost podmotorovaný. :roll:

Jinak zánikem značky ASP a jejich klonů se bohužel odboural konkurenční cenový tlak na OS a jiné věhlasné výrobce, takže ti postupně toho využili a zvedli ceny. Škoda, že MVVS cenový boj prohrálo a asi už jejich výroba malých spalováčků nevstane nikdy z popela (řekl bych, že kde není vůle, není ani cesta a dnešní majitelé MVVS nehodlají rozvíjet něco, co nepřinese dostatečný zisk). V podstatě se dnes menší spalováky přesouvají do kategorie luxusního zboží.
Je to vidět i na tom, jak rostou ceny na Modelbazaru, nebo kam jsou dnes kupující ochotni jít v dražbe na Aukru. Minule jsem přihazoval na Taifun Hobby 1 cm3, nastavil 1800 Kč, aukce ale končila nějak po obědě, nestihl jsem sledovat závěr a tak jsem to projel. Ten jiný to koupil za 1850 Kč. To mi bylo fakt líto, protože podle fotky ten Taifun vypadal jako nový. Snad se někde objeví zas. :mrgreen:
Ale ten už fakt nepotřebuji tady se už fakt projevil ve mne dřímající sběratel. :lol:

K motoru TONO 1 jsem Ti poslal SZ, tak si ji přečti, ale to nikde nerozšiřuj! :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 7:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Růstu cen, hlavně u "uloženek", nebo rarit, případně motorů, o kterých si lidé myslí, že to rarity jsou, jsem zaregistroval. Uloženka, hlavně pokud nebyla ještě použita, se může prodávat i za původní cenu, případně cenu i mírně vyšší. Ale pak jsou exoti, kteří si myslí, že mají doma "diamant" a na (např.) MK-17 nasadí dva tisíce.
Teda vyměnit dva a půlku za pět - dvojku je docela nářez! Kdyby to byla třeba .20, nebo .25, tak by mi to připadalo ještě přiměřené, ale tohle bude podle mého názoru už přemotorované, aby to nelétalo na volnoběh svíčky až do nevidím :lol: :lol: :lol: . Vím např., že kombatáři používali místo dva a půlek s valivými ložisky (třeba MVVS .15) motory .21 s kluzným ložiskem, výkon byl přibližně stejný.
Pokud si pamatuju, tak běhaly po (modelářském) světě informace, že se výroba ASP jen někam stěhuje a po několika měsících bude obnovena, bohužel se tak nestalo. Důvod jsem nezjišťoval. Měl jsem štěstí, že jsem stihl koupit ještě to, co jsem potřeboval resp. si myslel, že potřebovat jednou budu. Stejně by se mi ještě něco nejspíš hodilo. Zbývá OS Max a to je v podstatě (zde) všechno, je bohužel znatelně dražší, než ASP.
Zprávu jsem četl a rozumím.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 8:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
VTjr píše:
Minule jsem přihazoval na Taifun Hobby 1 cm3, nastavil 1800 Kč, aukce ale končila nějak po obědě, nestihl jsem sledovat závěr a tak jsem to projel. Ten jiný to koupil za 1850 Kč. To mi bylo fakt líto, protože podle fotky ten Taifun vypadal jako nový. Snad se někde objeví zas. :wink:

Mno, máš pravdu - ten Taifun Hobby 1ccm je fakt v perfektním stavu :D A promiň - já ho fakt potřebuju pro jeden projekt...
Jeden sice mám - získal jsem ho výměnou (společně s dalšími) za jiné pro mě nezajímavé motory z tátova šrotoviště (právě TONO 3,5 a 5,6 - ale s prasklou ustřelenou ojnicí) - férovka, nicmoc stav za nicmoc stav, oboustranné spokojenost (viz foto). Bylo to v počátku, co jsem se "vrátil" ke spalovákům...
Tohoto Taifuna mi zrenovoval náš šikovný předseda KHMM - ale jen vizuálně, motor je bohužel vyběhaný a nezavrčí si...
A tak jsem koupil tento z Aukra, vypadá to že má výbornou kompresi a i vizuálně je super stav nebude třeba s ním nic víc dělat, i perfektní černění - jen ho zkusit na prkýnku a uvidíme...
A ten "vitrínový" asi pustím do světa, třeba někomu udělá radost (před vánoci jsem přesně takto udal indickýho Millse 0,75ccm - férově jako vyběhaný vitrínový motor, včetně krabičky a papírů - a zájemci se našli).
Na fotkách je ten nový z Aukra se zahnutou jehlou, druhý je ten po renovaci.
Cena 1850 Kč nebylo zrovna málo, ale uvažuju přesně jako Ty - kolik jich kde je a v jakém stavu? Nové určitě už nebudou... A tak jsem zavřel voči a dal nějaký strop, a stačilo to (btw - zmíněný Jirka Linka ho nedávno měl v nabídce za 2100).

Jinak už jsem psal - taky nejsem sběratel, jen hold nestíhám na motory stavět ty správné modely a tak se to trochu doma kupí :-) Motory z 99% kupuju vždy pro konkrétní model, pro symbiozu motor x model a s vědomím, že ty motory jsou od výroby určeny pro modely, a tak je chci vrátit na nebe ! Vitrínu nemám a nechci (obdivuju kolegy a jejich sbírky, ale mám to hold jinak).
Mno a tak má rodina rezervní fond ne v bance, ale v krabici (myslím si, že bych ji rozprodal veeelmi rychle a určitě bych netratil - zatím je JE komu prodat, ale co až jednou... jak poznamenal jednou kamarád - aby bylo komu ? :( )

Stejně tak jsem si před vánoci splnil sen a pořídil si tohoto mazlíka https://photos.app.goo.gl/ZPrGHVLe4iyMRCfdA
Mě se hodil pro bezpatkové uložení a rokem pro model víc než Classic (které samozřejmě mám) - brzy se snad pochlubím, nebo sledujte náš web KHMM.
A shodou okolností byly tehdy na e-Bay rovnou 2ks ! Ale z USA... Jeden je tam stále (na stojanu, bez krabičky) a tento druhý jsem koupil, a dostal ještě pod stromeček (byť až mezi svátky).
Zase: bylo jich 2x 500 a co vím, tady jich moc mezi lidmi nezůstalo a ti co je mají je podle mě nepustí (byli by blázni). A evidentně je v USA nezajímavý, ani po něm nikdo nešel, a já jej tak zase mohl vrátit "domů do vlasti české".
Nejvíc se proto bojím, že až jej budu mít v (navíc volném!) modelu (byť pro veeelmi sváteční provoz), někdo mi dá za to na budku, že nespí v krabičce nebo vitríně ! Ale má filosofie viz výše je dána... (a naštěstí mám 2m a 145kg, což je snad zastaví :wink: )

Hodně přírustků a radosti nejen z motorů přeje Bayeux

PS: všimněte si případně v té galerii toho bordelu - v životě jsem neviděl molitan, který se rozpadal jak hrouda písku nebo homole cukru...
Ale vyčištěno, nakonzervováno, uloženo - na 99% tento taky nikdy neběžel !


Přílohy:
3 motory výměnou.jpg
3 motory výměnou.jpg
[ 89.25 KiB | Zobrazeno 1040 krát ]

TH_1.jpg
TH_1.jpg
[ 152.89 KiB | Zobrazeno 1040 krát ]

TH_2.jpg
TH_2.jpg
[ 139.73 KiB | Zobrazeno 1040 krát ]


_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Naposledy upravil Bayeux dne čtv 26.01.2023 9:07, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 255 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz