Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Pepino1987: Jen se rozepis, prosim! Prave Cappuccino jsem mel take v merku!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 10:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: Louny - Raná za ,,rohem' : )
Tak to jsem rád,že jsme tady takhle přijali. :D
Lítám soutěžně F3Fka,kamarád je sám výrobce letadel,takže mám tu možnost porovnávat a když je možnost,tak si i polítat a ozkoušet.
Ale přesně jak říkáš.Kvalita může být kolísavá a asi taky záleží na tom,kdo jak se k tomu postaví.
Znám spoustu lidí,co si pořídí drahý model a přeci nebude před ostatníma tvrdit,že s ním není spokojený,že letové vlastnosti nejsou dobré jen z toho důvodu,že nechce vypadat před kamarády jako trouba,co dal spoustu peněz za něco co je ozkoušený,že to není to pravé ořechové.

_________________
F3F Scary no. 4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Pepíno1987 píše:
Nechci tady hanit modely od Valenty

Ak napises fakty, to nie je hanenie. O to lepsie, ak je to priame porovnanie s niecim inym, tak ako si to napisal. Vsetci chapeme, ze model od modelu je to ine aj u jedneho vyrobcu a chceme si urobit nazor - tento model ano/nie (a preco) namiesto nazoru "vyrobca XYZ je dobry/zly". Tvoj nazor nas viacerych velmi zaujima, prechod na kompozity tu urcite budu realizovat aj dalsi a Valenta je v niektorych pripadoch cenovo i funkcne zaujimava alternativa.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 10:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: Louny - Raná za ,,rohem' : )
Dobře.
Tak ohledně toho Cappuccina mě teda zklamalo zpracování té odtokovky,náběžka nebyla také moc pohledná.
Trup se mi zdál celkem težký ( byl prázdný ) a dělící rovina taky nebyla moc pohledná a taky se mi nelíbilo,že směrovka nemá udělánou takovou ty ližinku ) nevím jak to přesně nazvat ) prostě se dotýkala zeme,čož se mi při přistávání na svahu moc nezamlouvalo.
Shrnu to tak,že hlavním hendikepem byla váha.
Je možný,že to byl jeden z prvních modelů a možná se kvalita zpracování zlepšila.
Naposledy jsem měl v ruce osazený model Fredy a to byla cihla.Když to porovnám s Ocelotem,což je podobný model,tak je tam váhový rozdíl zhruba 200gramů,což si myslím,že není málo.

_________________
F3F Scary no. 4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 10:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: Louny - Raná za ,,rohem' : )
Jj, to je ono Abu. Vyrábí to i ve verzi elektro,takže stejný křídla,jen jinej trup. :wink:
U modelů od Valenty mluví v jeho prospěch cena oproti jiným výrobcům a jen každeho věc,zda je ochoten si připlatit za kvalitu a prověřenost.

_________________
F3F Scary no. 4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 11:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Beach jsem prave videl jako elektru v rukou jeho tvurce, ale bylo to na soutezi RCEN, takze jsem nemel cas moc koukat jak to litalo... ale napohled docela pekne letadlo.

A co ten Escape, jak to lita? Porad po necem podobnem pokukuju.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 11:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: Louny - Raná za ,,rohem' : )
Beach byl konstruovám jako rychlejší ledadlo s požadavky na skladnost,proto to dvojdílné křídlo a sundavací motýl ( u elektry Téčko )
Escape je v podstatě pyloňák,ale vše se odvíjí podle motoru a baterií.My v tom lítáme Megu 16/15/2 a 8 článku NiCd 1600mAh,případně Lipolky tříčlánek.
Ale kamarádovo ( výrobcovo ) dcera v tom lítala 400vku a myslím že dvoučlánek lipolel a dokázalo to letět jako elektrovětroň i v temice ( tak půl hoďky ) což je slušný oproti mým 2 a půl minutám na plnej plyn a odběru asi 60 A :lol:

_________________
F3F Scary no. 4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 11:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Abu píše:
Beach jsem prave videl jako elektru v rukou jeho tvurce, ale bylo to na soutezi RCEN, takze jsem nemel cas moc koukat jak to litalo... ale napohled docela pekne letadlo.

To znám - s Beachem se na MČR srazil při přistání syn s ultralehkým RCEJ - RCEJ mělo drobný vryp na náběžce který se ani neopravoval, Beach šel do země s pocuchanou SOP a VOP :D
Prosím nebrat moc vážně, je to přirozeně jen náhoda, ale je fakt, že poměr škod se velmi podstatně lišil od toho, co by se čekalo...

Jinak k Valentovi - možná se polepšil, ale mě na něm přijde doslova k zblití komunikace se zákazníkem - položil jsem dotaz na ceny, odpověď přišla asi po půl roce (myslím doslova!!!) a není to ani náhodou jediná zkušenost tohoto druhu, stalo se to řadě mých známých (žádné JPP). Co se kvality týče, tak i u kompozitů existuje top class a lowend - dá-li člověk vedle sebe modely z těchto tříd, tak to vidí velmi názorně, těžko popisovat. Valenta je holt ten lowend, ale pozor na správné pochopení tohoto výroku - to ani náhodou neznamená, že jeho letadla nebudou létat!!! Myslím si, že pro spoustu použití bez požadavku na nekompromisní sportovní výkon odvedou velmi dobrou práci, toho bych se nijak nebál :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.09.2008 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
3,7m Volcano "Full Carbon" je doma.

http://galerie.rcserver.cz/index.php?action=dtl&id=1239

Porovnať viem s 2,1m Lynxom E od DS-model, iný kompozit nemám. Jedná sa o porovnanie laického rekreačného pilota, oba som kúpil za plnú nezľavnenú cenu bez akýchkoľvek predchádzajúcich kontaktov na výrobcov a tak to prosím aj berte - ako pomoc pri výbere, nie ako propagáciu čohokoľvek.

Odtokovka u oboch modelov má 1,3mm. Lícovanie VOP/trup a krídla/trup je výrazne lepšie u Volcana, svoje ale robí úplne odlišný spôsob napojenia krídel na trup a flexibilita u Lynxa - možnosť použiť spojky s rôznym vzopätím.

Kamufláž a spoje sú zasa precíznejšie prevedené u Lynxa (ale už obyčajná lepiaca páska rozrušuje u Lynxa vrchnú vrstvu, u Volcana sa ešte len uvidí). Rovinnosť odtokovky u oboch perfektná vrátane wingletov. Stupeň predspracovania je u každého modelu iný, u Volcana poteší hlavne nádherná "karbónová" kabínka s už namontovaným systémom uzatvárania, u Lynxa zasa skompletovaná smerovka aj výškovka vrátane ovládania.

Na hranách je vidno, že u Volcana a Lynxa sú buď použité iné technologické postupy alebo iné materiály - hrany u Lynxa vyzerajú ako "odliate", u Volcana zasa ako "odrezané". Na to ale aby si človek bral mikroskop, už z pár centimetrovej vzdialenosti tie rozdiely nevidno. Na omak to ale zreteľne cítiť. Lynx vyzerá subtílnejšie (je aj menší), Volcano je zasa masívnejšie.

V oboch prípadoch ale keď porovnám s Proximou a Alkou (PS/Balza/Oracover) od Reicharda, tak je to úplne iná liga a osobne si myslím, že oba modely sú dobrým spôsobom prechodu na kompozity a ich úžitková hodnota prevyšuje obstarávaciu cenu.

Z hľadiska rekreačného pilota nevidím u Volcana (ako rekreačného elektrovetroňa) žiadny problém - či sú 3kg prázdnej hmotnosti na takýto model veľa alebo primerane neviem posúdiť - ale toto nie je model so závodnými ani maketovými ambíciami.

Z mojej strany spokojnosť, keď to skombinujem s tým, čo napísal graup15, Volcano ako produkt vyzerá byť úplne O.K.

Jednanie Valenta Model od momentu, keď mi prvý krát odpísali na mail (trvalo to rok) bolo na perfektnej úrovni, dohodnuté termíny aj prevedenie boli dodržané bez AKEJKOĽVEK urgencie.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03.09.2008 17:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: Louny - Raná za ,,rohem' : )
Tak ať Volcano dobře slouží a je fajn,že jsi s kvalitou spokojen,ale já mám pořád smíšene pocity jak ze zpracování,tak s e-mailovou komunikací.

_________________
F3F Scary no. 4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.09.2008 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
Nedávno jsem si pořídil bazarovýho New Stinga (Vojtíšek). Tak tu Valentovu Parabolu taky mám s čím porovnat. Samozřejmě Parabola není na takový úrovni. Jsou na ní víc vidět stopy po spojování půlek trupu, silnější odtokovka, méně přesné dosednutí křídla a výškovky na trup... Ale i tak tu Parabolu považuju v poměru k ceně za pěkně zpracovanou a bohatě dimenzovanou na létání pro zábavu. Zkrátka pro toho, kdo finančně nedosáhne na ty super stroje, co dělá třeba Vojtíšek, je to dle mýho názoru dobrá volba.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kvalita Valenta modelu - jak to je?
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 17:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Je to sice téma jehož poslední příspěvek je snad z roku 2008, ale dnes jsem viděl model od pana Valenty Capucino tak jak ho staví dnes a to v provedení dubl carbon. V podstatě nádhera a to jak v kvalitě provedení , tak i v letovém projevu. Jen se nelze dopátrat k nějakému ceníku modelů. Zatím jsem se po zkušenostech , které jsem zde načetl ( špatná komunikace) nepokusil Valentamodel kontaktovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kvalita Valenta modelu - jak to je?
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 20:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Napiš poptávku ceny na valentamodel@chrudim.cz

Před dvěma lety to fungovalo, ptal jsem se na Carbonitu a ceny jednotlivých provedení. Odpověděla mi hned druhý den Gabriela Valentová, podle fotečky v podpisu evidentně dcera 25-30 let.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kvalita Valenta modelu - jak to je?
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 7:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
martin z píše:
Napiš poptávku ceny na valentamodel@chrudim.cz

Před dvěma lety to fungovalo, ptal jsem se na Carbonitu a ceny jednotlivých provedení. Odpověděla mi hned druhý den Gabriela Valentová, podle fotečky v podpisu evidentně dcera 25-30 let.

Mám stejnou = dobrou zkušenost s komunikací s p. Valentovou :-)

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kvalita Valenta modelu - jak to je?
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 20:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 159
Bydliště: čechy
S Valentou mám jen a jen dobré zkušenosti. Měl jsem od nich Volcano, vynikající letové vlastnosti a brus jak se patří, kvalita zpracování velmi dobrá. Po pěti letech provozu bylo Volcano bez jediného problému. Teť mám třetí sezonu Sharona, pomalejší a o kilo lehčí stroj, opět výborné letové vlastnosti a zpracování modelu velmi dobré. Jsem běžný zákazník, žádná protekce ani známost. Komunikace s Valentovými byla zcela normální jako jinde. Pro oba modely jsem byl osobně a pokaždé se mi věnovali, velice ochotně mi ukázali výrobu, pokec a kafíčko nechybělo. Za mě spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz