Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: stř 21.09.2022 21:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 534
Bydliště: ČR
Zdravím kolegy,
bohužel, zase jeden řidič na parkovišti při otáčení teprve zastavil, až když koulí narazil do mého předního nárazníku a samozřejmě odjel. Proto potřebuji doporučit nějaký tmel na opravu drobného poškození předního plastového nárazníku. Je tam dost odřené hrana u mřížky a přestože je to plast, tak malá promáčklina od koule. Auto mám pojištěné, ale spoluúčast mám tři tisíce, tak opravu provedu sám. Ideální by bylo, kdyby tmel měl bílou barvu.
Dík za každou radu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: stř 21.09.2022 23:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jestli je to opravdu plast, tak jde větší poškození jako třeba promáčkliny apod. opravit i horkovzdušnou pistolí. Lépe je ale nárazník sundat, nahřívat zevnitř a potom nějakým třeba dřívkem opatrně vytlačit zpátky. Samozřejmě už to nebude jako nové. Rýhy, praskliny apod. obrousit na čistý plast, nastříkat tzv. základem na plasty. Je to taková vodička jako třeba bezbarvý lak. Prodává se buď do pistole nebo sprej. Nechat zaschnout. Potom poškozené místo zatmelit tmelem, nejlépe přímo na plasty. Třeba takový: https://www.nytrova.cz/produkt/bumper-t ... g-tuzidlo/ Je i po vytvrdnutí jemně pružný, takže nepraská. Obrousit, plnič a na to vrchní lak, popř. metalíza a bezbarvý lak. Jeestli je to laminát, tak na větší poškození tmel se skelným vláknem, na to jemný tmel a zbytek stejný jako u plastového.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2022 3:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 534
Bydliště: ČR
Zdravím,
tak teď tedy musím zjistit, jaký je to materiál. Já jsem psal plast, tím jsem hlavně chtěl říct, že poškozený díl není plechový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2022 7:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Dal bych to profíkům co vaří plasty. Ty nerovnosti vyrovnají a uhladí vhodným plastem.
_ Do zadního nárazníku Felicie (r. v. 1994) se mi nabořil Tranzit. Prasklinu jsem nechal zavařit, nebylo to ani vidět
Na Felicii byl nárazník z černého nelakovaného plastu. Ty píšeš bílý, jak píšeš, podstatný bude typ plastu
_ Na plechové kastli "Stalinových sání" (uvnitř kastle 412 třináctistovka 408) se jako nejlepší tmel pod lak
"Moskalenka" ukázal být cín na konve Pár kilo navíc při 1300kg (s náplněmi a osobami) nebylo až tak kritické


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2022 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Keď sa mi toto stalo na Passate B6, tam mi poradili, aby som nárazník polial horúcou vodou.
Urobil som tak niekoľkokrát a potom násadou kladiva nárazník vytlačil.
Ten v podstate skočil na svoje pôvodné miesto. A nebolo treba ani dávať nárazník dole.

Mierne poškodenie farby som rozleštil...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2022 17:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.9.2022
Příspěvky: 85
Bydliště: ČR
Ahoj, jaký to je auto ? Co je drobné poškození? Nejlepší by bylo poslat fotku. Jak už psal „varok“ , nejlepší je nárazník sundat, nahřát teplovzduškou zvnitř atd... (nebudu tu vypisovat celý, když to už bylo řečeno)
Honza :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2022 20:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 534
Bydliště: ČR
Zdravím,
jedná se o C-MAX. Přidávám fotky poškozené hrany u mřížky nárazníku. Jak jsem psal, jedné se drobné poškození. Místo, kde narazila koule, není na fotce vidět, ale pokud se na auto kouknu z boku, tak je vidět místo malého prohnutí pár centimetrů od prasklin na hraně otvoru pro mřížku.


Přílohy:
Photo0832.jpg
Photo0832.jpg
[ 36.04 KiB | Zobrazeno 808 krát ]

Photo0833.jpg
Photo0833.jpg
[ 28.65 KiB | Zobrazeno 808 krát ]

Photo0834.jpg
Photo0834.jpg
[ 41.39 KiB | Zobrazeno 808 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2022 21:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: Mělník
Jestli máš spoluúčast 3 000,- , tak bych to možná na tvém mistě dal normálně do lakovny. Ty tmely , plniče a ňáká barva tě bude stejně něco stát a když jsi to nikdy nedělal, tak výsledek je nejistý. Lakovat plast a ještě doma neni jen tak , aby to k něčemu vypadalo. Taky se může stát, že se ti to za chvilku oloupe , nebo popraská a zapadneš do toho možná za víc jak tu trojku. Taky to stříknout , aby to vypadalo se musí trošku umět. Píšu to takhle proto, že mam za sebou 25 let v servisu pár nárazníků jsem viděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: pát 23.09.2022 5:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 534
Bydliště: ČR
Zdravím,
myšlenku jsem měl takovou, že si koupím malé balení tmelu, vytmelím a přestříknu poškozenou hranu. Barvu se správným odstínem mám a promáčklinu nechám být. S tou opravou v servisu to není špatná rada.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: pát 23.09.2022 14:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.9.2022
Příspěvky: 85
Bydliště: ČR
To jsi fotil toustovačem? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: pát 23.09.2022 14:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Vidlík: No pokud pojedete do značkového servisu, tak se ani neptám na cenu. Jestli do neznačkového, tak jsem zvědavý co s tím provedou a jak. Jestli to budou stříkat celé, tak stejně ty 3000 vypláznete. Jestli barvu máte, třeba ve spreji, tak se vlezete s opravou třeba do 1000 kč? No záleží jak jste šikovný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: pát 23.09.2022 16:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Z těch fotek já osobně (nevím jak jiní) neposoudím zda výsledek střetu má čistě ESTETICKÝ EFEKT (případně
jak moc hyzdící), nebo zda by mohlo jít o klasifikaci OSTRÉ HRANY auto nezpůsobilé provozu na komunikacích.
_ Je zde ještě jeden "filozofický přístup": To co nebrání provozu, jsou prkotiny. Jejich řešení by byla ztráta času.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel na nárazník
PříspěvekNapsal: sob 24.09.2022 3:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 534
Bydliště: ČR
@guchar
asi to dopadne jak píšeš :Je zde ještě jeden "filozofický přístup": To co nebrání provozu, jsou prkotiny. Jejich řešení by byla ztráta času.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz