Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1554 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 104  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Jenomže tady nejde o svazácké ideály ale o tvrdou realitu - dochází vám ropa. Za 20 let už ten benzin nezaplatíte. Možná už za 10 let. Automobilky to ví a proto ukončily vývoj spalováků.
Znám jednoho zarytého ropáka a ten to vyřešil zahrabáním 40 tisíc litrů nafty. To ho přišlo trochu dráž než to moje EV + FVE. Můžete to udělat taky. Ale měl bych trochu strach, že to sežerou bakterie naftožerky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
OK2BUH píše:
Znám jednoho zarytého ropáka a ten to vyřešil zahrabáním 40 tisíc litrů nafty.


to jako fakt? a jak dlouho si mysli, ze ta nafta vydrzi v ty podzemni nadrzi netknuta? tech dvacet let? leda prd. zvlast pokud je to bezna nafta s bioslozkou..

PS ropa nedochazi jen nam, v tvem pojeti "petrolheadum". ale i tobe. nam vsem. uz jsem ti psal, ze to neni zdaleka jen o palivu. bez ropy bys nemohl fungovat ani ty.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 11:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
OK2BUH píše:
Jenomže tady nejde o svazácké ideály ale o tvrdou realitu - dochází vám ropa. Za 20 let už ten benzin nezaplatíte. Možná už za 10 let. Automobilky to ví a proto ukončily vývoj spalováků.
Znám jednoho zarytého ropáka a ten to vyřešil zahrabáním 40 tisíc litrů nafty. To ho přišlo trochu dráž než to moje EV + FVE. Můžete to udělat taky. Ale měl bych trochu strach, že to sežerou bakterie naftožerky.

Ropa dochádza už 30 rokov čo si pamätám, furt s tým strašia a oháňajú sa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 12:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Kuba78 píše:

PS ropa nedochazi jen nam, v tvem pojeti "petrolheadum". ale i tobe. nam vsem. uz jsem ti psal, ze to neni zdaleka jen o palivu. bez ropy bys nemohl fungovat ani ty.

Samozřejmě, ropa není jenom pro auta, potřebujeme ji všichni. Proto ji nemůžeme vyjezdit až do nuly. 20 roků před koncem cena tak vyletí, že už si nikdo nedovolí na to jezdit. Vůbec nebude nutné spalováky zakazovat ale nebude je čím krmit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kubo78, já přesně tohle vím a chápu, ale jsou tu jiní - entuziasté a svazáci, kteří s tím mají problém. Dotace na jedné straně a zvyšování daní, zákazy a omezování na druhé je pouze dočasným řešením. Současný systém se buduje přes 100 let. Je mi jasné, že zdroje nejsou nevyčerpatelné a nastane boj o zbytky "černé hmoty". Používáním EV se tento termín může jen a pouze posunout o nějaký rok (nebo spíš desetiletí). Tak proč nenechat oba systémy fungovat vedle sebe. Do té doby se podaří dotáhnout vývoj tak, aby EV bylo opravdu široce použitelné a také se podaří zajistit investice (rozložené v čase) na vybudování nové infrastruktury. To, co se tu ze strany EU předvádí, není vývoj a pokrok, ale diktatura, bez domýšlení věcí dalších.
OK2BUH píše:
Jenomže tady nejde o svazácké ideály ale o tvrdou realitu - dochází vám ropa. Za 20 let už ten benzin nezaplatíte. Možná už za 10 let. Automobilky to ví a proto ukončily vývoj spalováků....

Ty máš dobré představy. Pokud vím, tak automobilky ukončují vývoj z důvodu tlaku politiku na elektromobilitu, ne, že by prozřely, osvítil je duch svatý a řekli si, že nabídnou zákazníkovi něco, o co zas tolik nestojí, protože je to dražší a v mnoha ohledech to nesplňuje jeho požadavky.

Řekl ti už někdo, že z té ropy se různými technologickými postupy získávají různé frakce, které se využívají i na to, co potřebuješ ty a to, co pálíme v autech se na ty tebou také používané věci využít nedá? Kdysi, když ještě nebyly spalovací motory, se ropa zpracovávala také a benzín se tehdy vyléval jako odpad.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
a co kdybychom se tedy shodli, ze situace neni ruzova, jednoho dne ropa dojde (coz se rika uz od sedmdesatych let, neco jako "pristich 14 dni rozhodne" co slysime od nasi vlady v souvislosti s covidem). EV neni zadna olympiada, TCO mizerny, ekonomicky pruser pro vetsi cast obyvatelstva. Presto to proste je realita ze k tomu budeme dotlaceni, at uz umele nebo tak nejak situaci a musime se s tim srovnat a bude nas to vsechny stat dost penez. Prinese to nejake bonusy (cistsi vzduch, mene hluku) a nejake minusy (vse ostatni). ale tak to proste drive nebo pozdeji bude.
A nechali bychom tedy ideologickou diskusi o tom, co je spolecensky spatne a soustredili se ciste na pomlouvani technickych reseni? napriklad diskuse o tom, zda je vetsi krap komunisticka dvanacetrroska nebo zapadonemecke postovni vozidlo se rozvijela slibne :-)

PS: okbuh, fakt by me dost zajimalo, jak ten prepper chce skladovat 40 kubiku nafty a jak dlouho? z hlediska prepperstvi mi teda prijde FV + elektromobil vyhodnejsi nez skladovat palivo, pokud teda prepper nema vyreseny zpusob vyroby syntetickeho paliva..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
No sláva, já to říkám celou dobu, že se chci bavit o technice a ne o politice.
S tím skladováním nafty jsem taky vyslovil obavu, že se mu to zkazí a on tvrdí, že to je arktická nafta a zkazit se nemůže. Zeptej se ho na tom sám, on se vyskytuje na Hybridu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
aha, ja myslel ze si psal ze ho znas. no, zas az tak moc me to nezajima abych se kvuli tomu registroval na hybrid.cz, odtamtud bych byl jako provozovatel ciste benzinovych celkem zravych vozidel asi vyobcovan :-) pokud je arkticka, ta by mela byt bez biosracek snad mu to chvili vydrzi ale nevidel bych to na desitky let.. navic pokud to verejne troubi na internetu, az nastane apokalypsa, rozpad spolecnosti a zombie utoky tak bude prvni na rane, copak nevidel silenyho Maxe? :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
OK2BUH píše:
Elektrárna využívá odpadní teplo na vytápění města.


Naivko, tak to jsi neviděl Chvaletickou elektrárnu za plnýho provozu. Téměř veškerý teplo se valí z čtyř chladících věží, jak pára, tak čoud. Komín už v provozu nepotřebujou, pára z věží rozfouká čoud líp než komín.
Elektrárna akorát vytápí pár bytovek v Chvaleticích, maximum kolem 30 MW. To je prd při elektrickým výkonu elektrárny přes 800MW při účinnosti kolem 85%. Za bolševika chtěli vytápět odpad teplem z Chvaletic město Kolín. Horkovod podél Labe se nikdy nedostavěl, v devadesátkách ho rozřezali a odvezli do šrotu. Tady je vidět základ patky po tom horkovodu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 18:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6897
Bydliště: Moravský kras
OK2BUH píše:
No určitě je něco nutí ale politici to nejsou.


Tak tímto výrokem jsi mě přesvědčil o své nekonečné naivitě :roll:

Ty emisní limity a kvóty vymýšlí teda kdo? Dotace na elektromobilitu padají z nebe? Ach jo.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dobře, zůstaneme chvíli u dvanácettrosky, ta by se dala přirovnat (možná) k něčemu, jako byl třeba VW T1, který pocházel z počátku 50 let. Ona se projektovala také v 50 letech. Ovšem v 70 a 80 letech to už VW bylo zcela někde jinde, na rozdíl od té Škodovky.
P.S. Završil bych to tím, že EV prostě budou jezdit, o tom nikdo nepochybuje. Jen se mnoha lidem nelíbí způsob, jakým se tak děje, prostě to není, opakuju pro svazáky a entuziasty, není klasický pokrok. Ten způsob je řízen někým jiným, než kapitány automobilového průmyslu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
DAF píše:
Dobře, zůstaneme chvíli u dvanácettrosky,


S razdvatrojkou jsem jel dvakrát, jednou jako cestující s klukama na hory, to bylo super, podruhé, když mě muj táta poprosil abych s jeho 1203 kou kterou si kutil jako přespávací auto na ryby dojel na technickou cca 30km. To bylo peklo, já myslel, že to neudržím na silnici :D .

Caddy se už pomalinku proměnuje na pracovně víkendový auto.
Příloha:
P1130260.JPG
P1130260.JPG
[ 100.49 KiB | Zobrazeno 506 krát ]


Příloha:
P1130261.JPG
P1130261.JPG
[ 80.95 KiB | Zobrazeno 506 krát ]


Příloha:
P1130263.JPG
P1130263.JPG
[ 77.11 KiB | Zobrazeno 506 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
DAF píše:
Ten způsob je řízen někým jiným, než kapitány automobilového průmyslu.

No já bych řekl, že je řízen zdravým rozumem.
Pokud se domníváš, že je řízen politiky tak by mě docela zajímalo který politik má takovou moc aby přesvědčil horkokrevné Italy a jejich rodinné podniky aby se vzdali svého byznysu (třeba Ferrari). A vzdali se dobrovolně, dřív než Němci a celá EU. Který politik přesvědčil Kanadu a USA? A kdo přesvědčil Putina, že má v Moskvě už 1000 elektrobusů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak jsem objevil další baterkový zázrak, začínající s cenou na 1,2 mega s dojezdem AŽ 260 km - https://www.garaz.cz/clanek/novinky-mwm ... .seznam.cz. No nekup to za ty prachy :lol: !
Ano, máš pravdu genie, ten rozum kapitánů automobilového průmyslu je usměrňován politiky a zelenými mozky. Ovšem to ti (už dlouho) nějak uniká. Ano, myslí pragmaticky, podle toho, co jim diktuje politická scéna, protože chtějí přežít. Ale tohle všechno jejich hlavy to zcela určitě není, aspoň ne v tom rozsahu, který je od nich politiky očekáván. Ovšem to ti nemá cenu vysvětlovat.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektromobil na dálnici
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2022 22:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
OK2BUH píše:
No já bych řekl, že je řízen zdravým rozumem.
Pokud se domníváš, že je řízen politiky tak by mě docela zajímalo který politik má takovou moc aby přesvědčil horkokrevné Italy a jejich rodinné podniky aby se vzdali svého byznysu (třeba Ferrari). A vzdali se dobrovolně, dřív než Němci a celá EU. Který politik přesvědčil Kanadu a USA? A kdo přesvědčil Putina, že má v Moskvě už 1000 elektrobusů?


nerikal jsi nahodou, ze vitas konec politickych debat a navrat k pomlouvani ciste technicke stranky? to ti to dlouho nevydrzelo.
a co presne s elektromobilitou ma spolecneho to, kdo vlastni Ferarri (nejvetsi shareholder je izraelsky fond)? mimochodem, Ferrari neni zrovna velky propagator EV.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1554 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 104  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz