Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Ahoj kluci chystám se k výrobě pultu na Hitec Flash 8.Mám tu nějaký plexisklo,tak ho asi použiju.Nemáte někdo tip kde nejlépe v Praze sehnat vhodné distanční sloupky?Výška cca 50-70 mm?Koukal jsem po tom a asi blbě.Nechci šestihranný,ale válcový a nejlíp hliníkový..Pult bude klasika,dvě desky propojený distančními sloupky.Jakým způsobem řešíte háky?Aby to aspoň trochu vypadalo.Dají se koupit hotový nebo prosím o radu a tip jak to vyřešit.Šla by jen ohnutá kulatina vespod se závitem.Ale třeba se to dá sehnat jako náhr.díl nebo polotovar např.nachromovaný atd. A bude to vypadat líp.Dík za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 11:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Zakrátit trubičku a do ní závitovou tyč je problém ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
No to asi není.Ale viděl bych to spíš na šrouby se zápustnou hlavou aby to trochu vypadalo.Úplně nejradši nerezový s imbusem.Přinejhorším si ty sloupky vyrobím z kulatiny,vyvrtám a udělám vnitřní závity.Moc Ti nerozumím s tou závitovou tyčí.Potřebuju spojit ty dvě desky v určité vzdálenosti od sebe.To tam jako nahoře i dole mám nechat trčet matku?.No možná dělají matku ve tvaru zápustného šroubu to asi ano.Ale nevím kde tohle sehnat.Spíš mě zajímají ty háky.Jistě už to tady někdo řešil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 14:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Matku můžeš nechat trčet jenom ze spoda a ještě i tu částečně zapustit.
Možností je milion. Lze dělat i závity do plexiskla (pochopitelně jen vrchní deska).
Lze na matky udělat kryty.
Taky bez těch 3mm závitovek jak říkáš ty - udělat závit do trubky.

Pokud máš závitník, je nejjednodušší udělat závit přímo do trubky.

Pokud uděláš přesnou díru, stačí silou do desky zalisovat jenom trubka a nemusí tam být nic jiného.

Prostě netuším jaké máš možnosti a co umíš. Možností je mnoho.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tady máš inspiraci z mý Aurory, kříženec Hitec a Jeti.
Plexik nebo macrolon horní 6, spodní 4 mm. Háky nerez tyčka 6 mm, dole vyříznytý závit M6, nahoře provrtaná pro kroužek na klíče.
Distanc mezi deskama je matkama na háku, zespoda ozdobná matka, což je zároveň nožka. Ty další černý rozpěry je jakejkoliv plast s vyřízlým závitem M6 a v něm jsou šrouby se zapuštěnou hlavou na inbus. Všechno je to z prodejny nerez materiálu, u mně Matexex v Hradci Králové.


Přílohy:
IMG_20220112_150416.jpg
IMG_20220112_150416.jpg
[ 294.51 KiB | Zobrazeno 2594 krát ]

IMG_20220112_150447.jpg
IMG_20220112_150447.jpg
[ 299.75 KiB | Zobrazeno 2594 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 16:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Nech si vyrezat tyhle sklopne drzaky. Popr. mel bych mit jeste vyfrezovane bajonety podle futaby, co pouzivala na pulty, kdyby nahodou, mohu se po nich podivat.

Cokoliv jinyho je k nicemu, vlastni zkusenost. A ty sklopne jsou uplne nejlepsi.


Přílohy:
sklop.jpg
sklop.jpg
[ 60.33 KiB | Zobrazeno 2540 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
No zatím dík za inspiraci kluci.Asi na ten distanc dám nějaký delší nerez šrouby se zapuštěnou hlavou a mezi deskami u
budou procházet trubičkou a dolů ty ozdobný matky jako nohy.Ale ty háky se pokusím vymyslet třeba nějak sklopný.Rád bych vysílač i s tím pultem dával do kufříku.A ty háky budou vadit.Jinak mám 6 mm plexi,takže to je jasná volba.Tu spodní desku odlehčím v prostředku otvorem aby to nebylo celý moc těžký.A jinak závitníky mám a umím s nima.Nejsem úplný kopyto :D .Jenom nemám soustruh atd.Ale běžnou zámečničinu ovládám.Kdysi jsem na nějakým vysílači viděl,že se háky sklápěly k sobě a takhle složený se to dalo uklidit.Šlo by to asi z nějaký nerezový kulatiny ohnout do pravýho vinglu,ale nevím jak vymyslet dole nějaký pouzdro aby se to nevysunulo. Však ono to nakonec půjde. Bude muset.Pult na Flash nikdo nevyrábí a za 2500kč si ho fakt koupit nepůjdu :lol: .


Naposledy upravil Mosquito dne stř 12.01.2022 17:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Misamiltr:Jj.Tohle je taky jedna z variant nad kterou uvážuju.Anebo ty bajonety.Ty jsou super.Ale chtějí za to 700kč a to je hroznej ranec :oops: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Když ty háky nebudou moc vysoký, tak se to vejde do kufru i bez sklapování či sundavání. Mám to takhle u starýho Graupnera.

_________________
LMK Říčany
Graupner HoTT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2022 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Koko.Ahoj.Kam chodíš lítat?Já jsem bydlím na Hradešíně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pultu na vysílač.
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2022 17:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2005
Příspěvky: 312
Bydliště: Brno, Velká Bíteš
Já si dělal pult na Taranise z plexi a na distance z 20x20 Al konstrukční profil, uvnitř se závitem.
Háky jsem ohnul z kulatiny, dole závit. Shora to prostrčím dřevěným hranolkem a dole je narážecí matice. Trochu jsem ladil, aby mě při dotažení závitu směřovali ohnuté háky dopředu, abych to trochu vybalancoval. Respektive, zašrouboval a pak hák ohnul dopředu. Krátký háky ani nemusíš vyšroubovat do kufru.

Tady jsou už hotové asi "nejlevnější" háky
https://emotors.cz/cs/prislusenstvi/6347-pruzinka-mechaniky-pak.html

skládací háky se daly dřív ke Graupnerům koupit. Já to okopčil do svého graupnera MC-14. Ohnutá kulatina do vinglu, na každé straně dirka 2-3mm. Ve vysílači se kulatina prostrčila hranolkem pertinaxu nebo dřeva, který byl o kousek kratší než kulatina. pak se na kulatinku navlékla silnější pružinka, zajistila v dírce závlačkou. Hranolek je přišroubovaný ke spodní desce krabice vysílače 2 vruty. Druhá dirka v kulatině je na kroužek karabiny kam dáš popruh.
Hák jsi pak povytáhnul k sobě proti pružince a otočil nahoru do pracovní pozice, kde to drželo v drážce ve vysílači (horní deska pultu). Pak jsi zase zatáhl k sobě pro sklopení a tam to taky držela drážka nebo jen tak.


Přílohy:
haky.PNG
haky.PNG
[ 417 KiB | Zobrazeno 1992 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: marcels a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz