Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 20.09.2021 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
U Hiesböků se dá pár modelů najít - https://www.hiesbok.cz/RC-do-250g-c38_0_1.htm. Kolega stavěl Easy, ale to předchozí. S doporučeným vybavením to létalo jako stíhačka. Easy 2 už má i možnost zabudovat ovládání křidélek. Jinak jsem do výše uvedených modelů montoval běžná, byť velikosti mikro, serva 5 a 9 gramová, přijímače také 4 - 8 g.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 20.09.2021 18:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Dík, díval jsem se na něj, ale 1m je již přes čáru a stíhačky nebrat. Pro takové kombinace nemám dost velkej pozemek ani pilotní zkušenosti :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.09.2021 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
co se tyce mimimakety.cz tak se tam zaregistruj do jejich diskusniho fora. je to tam celkem zive a funguji tak takove legendy jako Alfery nebo Lubomir Koutny, povolanejsi lidi na stavbu malych letadelek i na RC asi tezko u nas najdes jinde nez na tomto foru.
chces-li trenovat jemnou motoriku a zkusit neletajici letadla, vykasli se na plastikove kity a postav si nejaky papirovy model. tito modelari se zdruzuji zde http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/
predloh je nepreberne mnozstvi, navic spousta modelu je zdarma ke stazeni (nektere i legalne, jine ilegalne :-)) staci ti jen to vytisknout. jsou modely letadel od jednoduchych po mega slozite a na trenovani jemne motoriky je to podle me lepsi nez kity, navic u papiraku odpada (vetsinou, pokud nejsi postizeny jako nekteri jedinci z vyse zmineneho fora) faze tmeleni, brouseni a strikani a tedy i odpad a nezadouci projevy (pachy, prachy, smrady a skvrny) s tim spojene. lepi se povetsinou klasickymi lepidly jako herkules, ktere nesmrdi a nastroju ti staci par obycejnych. takze se jedna o ekologicke a tiche hobby, ktere muzes provozovat v klidu na jidelnim stole v poklidny rodinny vecer za pritomnosti svych blizkych bez toho, aby te nekdo vyhanel treba proto, ze s tim smrdis nebo delas bordel. A na trenovani jemne motoriky a trpelivosti asi neni lepsiho hobby, nez takto zkouset treba slepit z papiru letadlo v meritku 1:200 pro letadlovou lod.. tricetkrat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.09.2021 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
BeneFitmodel píše:
Dík, díval jsem se na něj, ale 1m je již přes čáru a stíhačky nebrat. Pro takové kombinace nemám dost velkej pozemek ani pilotní zkušenosti :wink:

Easy není metrové, jen 840 mm. Výkon motoru je možné ovlivnit jeho správnou volbou a také se dá ovlivnit použitím baterky 2S místo 3S. Messenger létá poměrně pomalu a klidně.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.09.2021 20:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Jedna stavebnice by byla ;)
https://modelbazar.cz/prodam-hoper-stavebnici/1004870

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.09.2021 21:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.6.2017
Příspěvky: 15
Pokud jde o stavebnice, tak můžu doporučit minimakety od Hackera:https://hacker-model.com/shop/RC-LETADLA-a-PRISLUSENSTVI/RC-MODELY-LETADEL/Polomakety-063340400.aspx

Piper
Tiger Moth
Měl jsem obě dvě jako rádiem řízené a obě lítaly perfektně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.09.2021 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
BeneFitmodel píše:
...
@kope
Dík, to vypadá zajímavě narazil jsem na to, ale myslel že to je čína...
Je to ale drobet větší než bych chtěl...

Větší 8O ?
No pak už jedině vzít stavebnice volných gumáčků od Guilows (https://www.peckamodel.cz/produkty/voln ... el?epage=3) - tam jsou kousky s rozpětím kolem 40 cm a překopat je na RC a elektro.

A kdyby sis ze stavebnic nevybral a chtěl stavět z plánku, tak koukni na plánky z původní řady modelář - prodává třeba rcrevue.cz např na plány č102 (Soptwith Pup), 65 (itoh a zlín), 80 (BD1 a BD4) nebo 86 (SE-5a). Většinu z nich jsem před nějakými 40ti lety stavěl, jsou to původně gumáky nebo modely na motorek CO2. Třeba ty BD-1, BD-4 jsou stavebně dost jednoduché. A spousty plánů na podobné prcky najdeš na outerzone.co.uk

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.09.2021 6:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Dobrý den přeji vespolek,
už více než třetím rokem řeším rozumnou koncepci malého éra do těch 250g.
Zkoušel jsem různá typy konstrukcí. Různě zdatní modeláři z různých zemí mi je různě testovali.
Statisticky nejlépe dopadli modely s broušeným křídlem.
Je to zejména i pro to, že převážně zahraniční modeláři již nedokáží potáhnout křídlo papírem
+ u konstrukčního křídla cena dalších „ věcí“ nutných k dokončení modelu (laky, folie)
+ čas broušené křídlo je na výrobu jednodušší, atd. atd. .
Začalo to Easym - video jednoho našeho zákazníka
https://youtu.be/_xE_waWNEdg
a bude to pokračovat. Motorové modely budou kolem 800 mm, větroně budou o velikosti cca A1.
Na nové verzi Marabu již pracuji stejně jako na Bellance Citabrii.
Nyní již mám připraveno pár modelů na první prototypy viz. obrázky.
Začátkem příštího roku udělám pro český trh variantu Marabu s konstrukčním křídlem.
Podle toho jaký bude o stavebnici v této variantě zájem, zvážím, zdali budu dělat i varianty těchto modelů s konstrukčním křídlem.
Třeba se EU ale umoudří a bude lépe :D
Přeji hezký den
rh
Příloha:
avia bhb 7bb.jpg
avia bhb 7bb.jpg
[ 27.74 KiB | Zobrazeno 2552 krát ]


Příloha:
fly 2.jpg
fly 2.jpg
[ 95.58 KiB | Zobrazeno 2552 krát ]


Příloha:
Alfa mini2.jpg
Alfa mini2.jpg
[ 95.36 KiB | Zobrazeno 2552 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.09.2021 7:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Maraba, ještě ve "staré" verzi jsem plánoval pro kluky na kroužek (covid to zhatil). Určitě budu bych měl zájem o stavebnici s konstrukčním křídlem, přeci jen si kluci natrénují pečlivost a přesnost při práci. Bohužel covid zamíchal i s osazenstvem, takže letos budu mít hromadu nováčků, kteří si na takovou stavebnici budou muset chvíli počkat (modelářsky dorůst).
Ale co se mi líbí, je Fly Baby. To bych si pořídil i pro sebe (ale netuším, kam to ještě dám :lol: ).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.09.2021 16:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Pokud budou stavebnice, líbila by se mi Avia a Fly Baby. Taky bych hlasoval za konstrukční křídlo, klidně jenom ke stavebnici s broušeným křídlem přiložit plánek na křídlo konstrukční. Chápu, že záleží na poptávce a dvě varianty stejného kousku v nabídce asi nebudou.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.09.2021 17:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Hmm, tak budu nedočkavě "vyhlížet" Avii, ta je moc pěkná a verze Bh 7a by se mi taky líbila 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Benefitovi se nelíbilo
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2022 10:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dobré, popis má ale menší chybu. Není to z Depronu, ale z EPP.
viz google překlad:
Použitý materiál (Vector nebo Super Board) je velmi pružný a snese všechny rány.
Je nerozbitný bez ohledu na zakřivení a je velmi těžké jej roztrhnout.
Další obrovská výhoda: je odolný vůči všem lepidlům. Není třeba kupovat "Depron" cyano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely do 250 g - plánky
PříspěvekNapsal: čtv 16.06.2022 11:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
OK, tak o materiálech by stačilo, ty plastovo-bublinkaté mám +- zmákle...
Původně to bylo o free plánku nerozbitného modelu Bigtor od Jivara ... a mojí nepřesné zmínce z čeho že to je. :?
BeneFitmodel píše:
Bigtor free plánky z 3mm Depronu - "nerozbitný, kapesný" dvouploch do parku i na vodu.
https://jivaro-models.org/bigtor/page_bigtor.html



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2022 12:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Třeba jaksi všichni radši staví, létají, užívají si léta a tak :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2022 13:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
...
Původní obsah již byl přemístěním z původního umístění zbaven smysluplnosti a byl až přílíš osobní a tak ho autor po zrale úvaze smazal.


Naposledy upravil BeneFitmodel dne ned 19.06.2022 18:57, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz