Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Pořídil jsem si do lidláckýho Drsoně pidipřijímač R7nano.
Je tu někdo, kdo ho má? V krabičce žádnej návod nebyl.
Zajímalo by mě jakej má venku dosah, jestli to je vyloženě indoor do 100m, či to dostříkne dál, třeba 300m. Nikde u něj o sníženým dosahu nepíšou, ale v manuálu na Jetimodel.cz jsem našel citlivost -98dBm proti -106dBm u REXů a telemetrie jen 6dBm proti 15 dBm u REXů. Jakej to má vliv na reálnej dosah ale netuším. Na vyloženej indoor s dosahem do 100 metrů mi ale připadá 7 kanálů nějak moc.
Naštěstí se to páruje a nastavuje stejně jako jiný přijímače Jeti a tak to šlo naladit podle návodu k jinejm přijímačům.
Díky za info k dosahu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
mam, snizeny dosah nepozorovan, ale je je pravda ze v nejakem modelu na daleke letani provozovan neni. ma jen jednu antenu tak je to o umisteni..
proc 7 kanalu? protoze je to desticka bez konektoru a stejny cip jako u velkych prijimacu, tak tam nechali ty vystupy protoze to nema vliv na vahu. toto mi bylo receno kdysi u Jeti na tu samou otazku..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 21:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.3.2018
Příspěvky: 195
Celeron píše:
Pořídil jsem si do lidláckýho Drsoně pidipřijímač R7nano.
Je tu někdo, kdo ho má? V krabičce žádnej návod nebyl.
Zajímalo by mě jakej má venku dosah, jestli to je vyloženě indoor do 100m, či to dostříkne dál, třeba 300m. Nikde u něj o sníženým dosahu nepíšou, ale v manuálu na Jetimodel.cz jsem našel citlivost -98dBm proti -106dBm u REXů a telemetrie jen 6dBm proti 15 dBm u REXů. Jakej to má vliv na reálnej dosah ale netuším. Na vyloženej indoor s dosahem do 100 metrů mi ale připadá 7 kanálů nějak moc.
Naštěstí se to páruje a nastavuje stejně jako jiný přijímače Jeti a tak to šlo naladit podle návodu k jinejm přijímačům.
Díky za info k dosahu.


Vzhledem k faktu ze 6dB odpovida zjednodusene zdvojnasobeni dosahu, ocekaval bych dosah ca 30% standartniho REXe - coz by odpovidalo indoor specifikaci JETI prijimacu.

GH


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 8:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Výpočtem mi vyšlo těsně pod 40%, ale v zhledem k jedné anténě souhlasím spíš s těmi 30%.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 16:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
Ale to je telemetrie - zpětný dosah, přijímač jako takový má psáno -98dBm a jestli si to dobře pamatuju, tak to měly ty první R6 a lítalo se s nima normálně, takže bych se toho, že nebudeš řídit nebál. Jen je třeba dobře umístit anténu.

_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: pát 10.09.2021 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jakub37 píše:
Ale to je telemetrie - zpětný dosah, přijímač jako takový má psáno -98dBm a jestli si to dobře pamatuju, tak to měly ty první R6 a lítalo se s nima normálně, takže bych se toho, že nebudeš řídit nebál. Jen je třeba dobře umístit anténu.

Jasně, je do do pidiptáka, kterej už 100m daleko nebude vidět kam letí. S tou anténou to bude trochu boj, je to 3 cm cancourek a vypadá to, že je celá aktivní, né jako u Rexe 10 cm kabel a na konci cívková anténa. Možná bude lepší ji v tom EPPáku skřípnout mezi trup a kabinu aby aspoň kousek byl venku z trupu.
Nakonec můžu před prvním letem zkusit dosah. Jen nevím, jestli intenzita síly signálu z telemetrie je dostatečně vypovídající údaj o dosahu. U Rexe pokud přeblikne intenzita 1 do 0, tak jsem šel ještě dalších 100m a dosah stále byl. No seženu pomocníka na hlášení. :)
S těma dBm je to takový všeljaký. Teoreticky je to dosah 30-40% ale z čeho? Zkusil jste někdo v reálu kolik je skutečnej dosah Rexů či podobných s "plnohodnotným" dosahem?
To je jako Wifi u mě doma. V samostatně stojící dílně mám na scaneru signál z tenisovýho stadiónu vzdálenýho 300m s anténama umístěnejma uvnitř baráků stejně silnej, jako moje druhá Wifina vzdálená 10m v mým obytným domě. Routery na tenisu a u mě jsou naprosto stejný, všude 10 cm pendreky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 7:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Na plnotucnych jeti prijimacich nemam nikdy problem se vzdalenosti. V jetistudiu vidim z vypisu telemetrie, ze na vetroni stovky metru daleko (treba 700) je porad Q vysoke a anteny skoro naplno. Na cem zalezi je umisteni, zda si antenu nezastinis nejakym neprostupným materialem v letadle nebo mezi tebou a letadlem. Napriklad u vetrone kdyz krouzim stovky metru daleko a dostanu se do zastineni ze mezi vysilackou A letadlem je prekazka, uz se mi stal vypadek telemetrie ale nikoliv rizeni. pokud umistis antenu tak, aby sis ji nezastinil, neboj se niceho. Ja mam celkem 16 prijimacu, od starych R6 po REX7A. malinke mam R6G, R6F a R7nano. r6g napriklad aktualne v micro dore od alferyho, ten ma myslim stejnou charakteristiku jako ty ostatni malinke a nemam se signalem problem.

edit: vytahl jsem si telemetrii zaznamy. REX7 ve vetroni. stovky metru vzdalenost mezi prijimacem a vysilacem, vysilac kryty plechovou strechou ve smeru modelu. ztrata telemetrie, Q v periode ztraty telemetrie (MUI a Mvario ukazuji zadne hodnoty a radio hlasi ztratu telemetrie) v rozmezi nekolika procent az na nule, ale anteny se porad hlasily na sile signalu 5-6 z 9.
R6G v micro Dora, poletovani kolem sebe, antena rovnobezne s osou letadla uvnitr trupu, takze pri letu k sobe nic moc situace - antena smeruje k ocasu letadla, mezi antenou a vysilacem je tim padem hmota prijimace, hned vedle regl a pred nimi motor s vrtuli . poletovani tak desitky metru daleko max (dal to nema smysl) par metru nad drahou. sila signalu na A1 2-9, kvalita Q 89-100 procent.
Nano zmerit ted nemuzu, neni jeste namontovane v letadle, ale v principu bude fungovat stejne jako R6G.

takze zajisti, at antena neni stinena nebo je aspon stinena co nejmene a bude to v pohode.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem byl zkoušet Nano. Divný, i na 10 metrů bez chodu motoru občas v nedefinovatelným okamžiku zavrčela serva a na 2 sekundy se nehla, rádio vypadlo a pak zase naskočilo. Regl kterej to napájí už lítal, v něm problém není. Baterka dvoučlánek, čerstvě nabitá. Musím kouknout jestli není v Nano nějak divně nastavenej Failsafe. Ale proč by se na takovou malou vzdálenost aktivoval? Anténa čumí 2 cm volně skrz EPP trup do luftu. Otočení trupu anténou od nebo k vysílači nemá vliv.
Co to může být?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
to je divny. prijimac je predpokladam aktualizovany na posledni firmware? co rika vyjezd z telemetrie v jetistudiu? spadla antena na nulu? nebyl to vykyv palubniho napeti? proti jaky vysilacce to mas?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na FW se kouknu, je to úplně nový, jedině že by se to válelo na krámě. S Jetistudiem to bude problém, vysílač je Aurora 9 s TF modulem a Jetiboxem na zobrazení telemetrie. Pokud vím, tak u tohodle data stáhnout nejdou, nebo nevím jak.
Rexy nám tři, pak ještě něco ve smršťovačce asi R6 a všechny s touhle soustavou makaj dobře. Akorát se občas sekne telemetrie přes dvoj nebo čtyřnásobnej multiplexor, ale to je problém v tom multiplexoru s rychlostí komunikace jak mi tvrdili v Jeti. Senzory napřímo to nedělaj.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 17:45 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Použij příposlech JETIBox Profi. Tam se dá telemetrie uložit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jetibox Profi nemám. Zase jsem narazil, zkusil jsem připojit přes USB R7 Nano na Jetistudio poslední verze. Vůbec se nenajde. Když připojím jakýhokoliv Rexe, tak se načte jak s Assistem, tak bez. U R7 Nano je něco jinak?
Už mě to nebaví. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: ned 12.09.2021 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Jak ctu tvuj boj s Nano a s RexA, asi je nacase prejit na jeti vysilacku :) mam doma jeden zbytny jetibox profi. Mohu zapujcit na tvoje pokusy, pripadne prodat pokud bys mel zajem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: ned 12.09.2021 13:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
Celeron píše:
Jetibox Profi nemám. Zase jsem narazil, zkusil jsem připojit přes USB R7 Nano na Jetistudio poslední verze. Vůbec se nenajde. Když připojím jakýhokoliv Rexe, tak se načte jak s Assistem, tak bez. U R7 Nano je něco jinak?
Už mě to nebaví. :cry:

Připojení funguje úplně normálně jako každý přijímač.


Přílohy:
6015A405-A4FB-491E-83A3-03624A5C8AA2.jpeg
6015A405-A4FB-491E-83A3-03624A5C8AA2.jpeg
[ 84.86 KiB | Zobrazeno 1992 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač JETI R7 nano
PříspěvekNapsal: ned 12.09.2021 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Cili ale píše:
Připojení funguje úplně normálně jako každý přijímač.

Zkusil jsem všechny senzory co mám, 1x teplota, 1x vario, 2x proud, 3x napětí článků, Rex7, Rex7 Assist, Rex6, starodávnej R7 ve smršťovačce, všecko se najde a jde případně aktualizovat. Jen R7 nano ani ťuk.
To nemůže být náhoda. Spolu s těma dvousekundovejma výpadkama to spíš naznačuje že mu něco je. To že v krabičce nebyl ani návod a ani párovací propojka taky cosi naznačuje. I ta kulatá přelepka na krabičce byla nějaká částečně odchlíplá. Budu ho reklamovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pberki a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz