Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: pon 09.08.2021 11:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Guchar: Jestli sháníte ten mikromotorek pro robota, zkuste mrknout sem nebo do GME. Mají tam v podstatě stejné ale na 12V. Cena čtvrtinová. https://www.hadex.cz/_05motorky-motorky ... a-motorky/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: pon 09.08.2021 13:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok Dík. Já koukal po typu "Krick Motor Mikro s převodovkou" a vytáhla se řada obchodů.
U RCProfi jsem se nepodíval na cenu. Tu jejich, bych za tu hračku nedal. Hadex a GM znám I tak dík
LaskaArduino má GA12-N20 za 118,- Za 68,- mne tam zaujaly Plastové micro servo SG90 9g, kontinuál/180°


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: úte 10.08.2021 11:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Teď nevím jestli myslíte ty serva v obchodu LaskaArduino nebo Hadex? V tom Hadexu jsem taky našel ty levné modré serva SG90 za pěknou cenu. Ty Krick motorky nevím, ale jak už tady psalo více lidí, stejně to asi bude zase podvod. Vyrobí to jedna z firem co dělá elektromotorky a dají si tam jen svůj název, popř. samolepku, ne?
Kdysi jsem myslel že fa Mega motor vyrábí přímo elektromotorky a pak tu někdo psal že ne, že to jen přeprodávají od jiných výrobců pod svým jménem. Sháněl jsem totiž na svůj vrtulníček elektromotorek místo toho originál šmejdu a psal jsem jim, jestli by neuměli vyrobit s hřídelkou která kouká i dozadu, chtěl jsem si tam dát vrtulku na chlazení, ale ani neodepsali. A u robota na zkoušení asi takové čočky snad motorek dostávat nebude, tak i když koupíte nějaký neznačkový tak vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: úte 10.08.2021 11:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok "zda neumí vyrobit i s hřídelkou která kouká i dozadu" Uměli - by. 1. Když je v řadě jimi vyráběných typů
2. Musí existovat prodejce co jej reálně prodává. Ale toho je. Ale plakat na špatném hrobě, nemá smysl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: stř 11.08.2021 9:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
guchar: No tenkrát jsem sháněl dlouho a nikde nenašel. Nakonec jsem koupil klasický MIG 300, který parametry odpovídá. Při delším provozu se hodně hřeje, tak jsem chtěl s delší hřídelkou vzadu, na kterou bych dal nějakou vrtulku, nebo jak mají větší typy ventilátorek uvnitř. Ale jak už jsem psal, napsal jsem do MEGA motor a bez odezvy. V té době jsem myslel že elektromotorky přímo vyrábí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: stř 11.08.2021 14:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok Vzadu vyčnívající malý kousek hřídele mají ve speciálních motorech u MEGA MOTOR
rozměrově 300 podobný s o dost menším výkonem E2430-2865S-DM a
o dost větší 36x57mm, 12 až 24V, 17.1W SP3657-75-24V
Vestavěný ventilátor mají i lodní "obři" MIG 600 (MEGA MOTOR) nebo jako GPX
MIG 600 BOAT 12V GPX Extreme s vestavěným ventilátorem
Oboustrannou hřídel mají irůzné motorky pro PIKO vláčky
MIG 490 12 V Boat/Train /-/ výprodej Motor IGARASHI 2025-10330

_ Tohle je možná blízko tvé představě RS-390 Dual Shaft Motor
A tohle je "Dual Shaft" nabídka na ebay motorky s oboustrnnou oskou

_ Na okraj coreless = bezjádrové znamená, že klasické jádro cívek rotoru (z trafo plechů) tam není,
komutátor zůstal motory jsou tedy brushed. Cívka je samonosná, aby měla nízkou hmotnost
v její středu je magnet. Pro zájemce více v pěkné stati coreless motorky
Jsou zejména výhodné pro dosahovaná zrychlení


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výber motora
PříspěvekNapsal: stř 11.08.2021 15:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ty motorky z Ebay to je přesně ono. Teď nevím z hlavy rozměry, ale chtěl jsem právě ten motorek 300, protože SPEED i MIG mají podobné parametry a hooodně vysoké otáčky, které jsou pro vrtulníček potřeba. Hlavní rotor má velké ozubené kolo a rotor nevím kolik má otáček. Ale když tipnu kolem 3000ot./min. a převod bude 1:10, tak potřebuji kolem 30000ot./min. Ten SPEED nebo MIG mají kolem 32000. V tom odkazu na Ebay nejsou uvedeny otáčky. Ale princip je správný.
S tím vnitřním ventilátorkem máte pravdu. Mají ho i motorky třeba v autovysavačích, akuvrtačkách, autokompresorech(ty plastové) apod. To je asi řada motorků 500 nebo 600, nevím přesně. Motorky z lokomotiv nebo lodí jsou nevhodné kvůli nízkým otáčkám. Chtěl jsem motorek SPEED, ale ten jsem už nikde nesehnal, tak jsem koupil MIG. Ten původní je nějaký neznačkový, není tam uvedeno nic konkrétního, jen něco čínským písmem. Mabuchi ani Jonson tam není. Až vrtulník zase poskládám, uvidím jestli ten MIG vydrží. Původní po asi 5 minutovém letu přímo vařil, tak jsem právě chtěl přidat ventilátorek, ať to alespoň trošičku chladí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ddano007, Google Adsense [Bot] a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz