Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Průmyslový NiCd papíráky
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 14:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Kámoš “pro jistotu” dával do svých minimaket pětičlánky. A odcházela mu serva jedno za druhým. Upálené kartáčky na motorech. Tak se vrátil ke čtyřlánkům a serva držela - kromě těch, které už předtím nějakou dobu byla na pětičlánku. Kartáčky už byly načaté a později odešly i při nižším napětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Průmyslový NiCd papíráky
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 16:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
...mohu jen potvrdit z vlastní zkušenosti - ve své době, výborná HS 205-225 , malá, silná, robustní převody...Dlouho jsem je provozoval na 4,8 V než jsem je v zájmu zvýšení rychlosti a síly začal napájet 5tičlánkem. Měl jsem je ve všech svých F3F a chvilku se nic nedělo...Pak odešlo první, vzápětí druhé a třetí ze šesti...No, pak mi docvaklo, že asi je něco špatně... Pan Čečotka mi to pouze potvrdil, všechny měly ohořelé kartáčky, příčina 6 V a chvíle po nabití ještě trochu více...
Na druhou stranu - tato opravená serva na 5V provozuji v různých poletuchách dodnes naprosto bez problémů
Ale co mě zde překvapuje, že v dnešní době poměrně slušných Li (FE, Ion, PE ) vhodných pro rozvody Rx se ještě tvrdě řeší, jestli je přijatelné, zda u Nixx odejde článek... O váze, tvrdosti atd ani nemluvě...
Ale, jak kdo chce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průmyslový NiCd papíráky
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
rodzr píše:
Ale co mě zde překvapuje, že v dnešní době poměrně slušných Li (FE, Ion, PE ) vhodných pro rozvody Rx se ještě tvrdě řeší, jestli je přijatelné, zda u Nixx odejde článek... O váze, tvrdosti atd ani nemluvě...
Ale, jak kdo chce

Hmm, mě zase překvapuje, že jedním dechem tvrdíš, jak pětičlánky NiCd likvidujou serva a přitom tady doporučuješ Li baterky, (nejspíš dvojčlánky) který pokud jim nesrazíš cca 1/4 napětí, tak budou serva likvidovat úplně stejně jako pětičlánek NiCd.
Jen pro info, v Extře 330 2,2m s pětičlánkem mám 6 ks HS-625MG už 12 let a ještě nebylo potřeba žádný ani vyndat. Nalítáno odhadem 200 hodin. Vše přes elektronickej vypínač na kterým zůstává 0,7V.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průmyslový NiCd papíráky
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2004
Příspěvky: 501
Bydliště: Olomouc
Celeron píše:
Dostal jsem jako present 4 ks baterek velikosti SC v papírových trubičkách bez popisu, prý průmyslový NiCd Panasonic. Je na nich pouze razítko YH. Jestli to je opravdu Panasonic, tak to je vyrobeno 2020 v srpnu.
Dal jsem je nabít 300 mA do delta peek a dal na procesorovej burn tester vybíjet na 0,8 V/čl. proudem 1A. Docela překvápko, všechny daly 2,66 - 2,69 Ah.
Tak by mě zajímalo, zda to je opravdu tak "silnej" NiCd a nebo jsem byl podveden a je to NiMH. Pokud vím, tak NiCd v SC velikosti byly nejvíc 2,5 Ah. To bude nejspíš dotaz na nofra: "Je vůbec nějakej způsob jak nabeton zjistit co to je za technologii"?

na takovémto článku je zejména na minusovém poolu uprostřed jakoby černý puntík ,to budou Nicd N-2400SCR nebo N-2500SCR,pokud by to byl Nimh bývá na pápírové izolaci barevný proužek,červený,zelený,to určí kapacitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průmyslový NiCd papíráky
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 21:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
Celeron píše:
Hmm, mě zase překvapuje, že jedním dechem tvrdíš, jak pětičlánky NiCd likvidujou serva a přitom tady doporučuješ Li baterky, (nejspíš dvojčlánky) který pokud jim nesrazíš cca 1/4 napětí, tak budou serva likvidovat úplně stejně jako pětičlánek NiCd.
Jen pro info, v Extře 330 2,2m s pětičlánkem mám 6 ks HS-625MG už 12 let a ještě nebylo potřeba žádný ani vyndat. Nalítáno odhadem 200 hodin. Vše přes elektronickej vypínač na kterým zůstává 0,7V.


...ano máš pravdu, nezdůraznil jsem, že 2s Lixx jdou použít napřímo pouze s HV servy, za to se omlouvám...
Ale to ty , který tady často šermuje svými elektronickými znalostmi, srážením napětí pomocí diod a tak, moc dobře víš. Jen sis zkrátka neodpustil, jako v mnoha jiných případech, pěkný štulec...
Přesto pro mě éra Nixx pro krmení Rx dávno skončila a ty si dělej co chceš, třeba srážej napětí el. vypínačem a pak vyprávěj, že na 5s Nixx lítáš serva do 6V. Ne, lítáš na napětí, které je po úpravě nižší než doporučených 6V...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průmyslový NiCd papíráky
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 22:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Čtu a kroutím hlavou. Doby kdy se věci dělaly s větší rezervou, kvůli bezpečnosti jsou pryč
Cena tlačí dolů vše tedy i (už tak nevelké) násobky bezpečnostních limitů.
_ Pokud chci od serva stabilní funkci na hranici jeho maximální rychlostí a síly (momentu),
tak musím respektovat skutečnost, že RYCHLOST a SÍLA serv klesá s poklesem napájecího NAPĚTÍ
Jestliže 4 články Nixx jsou od vybité 3.6 (4.0) do 4.8V (5.80 až těsně po nabití 6.20) - datasheetové extrémy *)
a Li-Pol 2S od vybité 6.00 do 8.40V (po nabití) nezbývá mi než najít spolehlivý a vyzkoušený vhodný BEC
tím zajistit pro serva STABILNÍ napájecí NAPĚTÍ. A smířit se s možnými poruchami BEC.
Taky s nepatrně kratší dobou chodu na jedno nabití. Účinnost měniče v BEC nikdy nemůže být 100%.
_ V opačném případě, napájení bez BEC, respektovat, že max. rychlost a silu mám k dispozici jen pro max. napětí.

*) Pro konkrétní články a nabíječku je možné vyjít z hodnot praxe. Vesměs o něco menších pro max. Nixx


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průmyslový NiCd papíráky
PříspěvekNapsal: stř 17.08.2022 12:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Nekoupil jste někdo tyto Ni-Cd, Saft/Arts, 1,2V, (velikost SC),1650mAh (občas uváděno 1600mAh)
ARTS Energy (v licenci SAFT) VNT Cs U - 1600mAh - NiCd - pro trvalé dobíjení (typická kapacita 1650 mAh), s fólií NEBO bez fólie - K dostání u více prodejců
topbaterie - Saft/Arts VNT CS, 1,2V, (velikost SC),1650mAh, Ni-Cd
BATTEX - ARTS Energy (v licenci SAFT) - VNT Cs U - 1600mAh - NiCd - bez folie- pro trvalé dobíjení C/20, do vys. teplot nad+40°C (typická kapacita 1650 mAh)
BatteryStore - Sub C NiCd VNT Cs 1600mAh Hi Temp ARTS Energy
VNT Batteries Are Designed To Accept Permanent Charge (C/20 To C/15) For A Minimum Of 4 Years In High Tempersture Environments (Up To 40 Degrees C)
DATASHEET - Ni-Cd, Saft/Arts, 1,2V, (velikost SC),1650mAh
Popis produktu - Napětí: 1.2 V, Kapacita: 1600 mAh, Rozměry: 22 x 42 mm, Hmotnost: 0,045 kg
_ Výrobní řada pro trvalé dobíjení a pro zvýšené teploty, dle normy IEC 61951-1, typová řada U (pro teploty nad 55° C).
Jmenovitá kapacita - 1600 mAh, typická kapacita - 1650 mAh. Viz specifikace.
Náhrady a další značení: Cs; SC; SubC; KRT 23/43; KRT23/43; KRHT23/43; VTCs; VT1200Cs; VT1300Cs; VT 1200 Cs;
(KR23/43); VNTCs; VTCs1600 Pokud vyžadujete sestavu z těchto článků využijte konfigurátor u článků s fólií

_ Zkušenosti? Jakékoliv aspoň nějaké počáteční? Orientační test - po rozbalení?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průmyslový NiCd papíráky
PříspěvekNapsal: ned 21.08.2022 1:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tyhle né, ale Arts tužky. 16 ks nedávno ve Fulguru. Všechny měly rovnou po prvním cyklu o 10-15% vyšší kapacitu než je deklarováno. Arts je prý Saft po "novým" stejná fy, info z Fulguru. Červený 800 mAh Saft tužkáče koupený kdysi v GESu mi vydržely 7 let, pak začaly se samovybíjením i když den po nabití stále měly kolem 650 mAh. Myslím, že jsou na úrovní NiCd tužkáčů Panasonic a stále není problém je sehnat na ičo.
Za Saftů velikosti D NiMH 9Ah mám dva bloky "powerbank" 10S2P na pohon nabíječky na letišti. Koupil jsem je v roce 2004 do potápěčskýho scooteru. Byly asi 10 let jen udržovaný a pak jsem je začal používat na letišti. Vloni měly ty 10S2P kapacitu kolem 17Ah. Sám se divím, že drží tak dlouho.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průmyslový NiCd papíráky
PříspěvekNapsal: ned 21.08.2022 7:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Celeron Díval jsem se co má Fulgur Battman od ARTS aktuálně v té větší velikosti
a) papírové "nářaďovky" - ARTS Saft VRE CS 1800mAh KRAFT, b) high temperature ARTS VNT CS CFG 1600mAh
c) ARTS VRE Cs 1800mAh CFG Akumulátory NiCd velikosti SC i jiné než ARTS
_ Ni-Cd akumulátory nejsou určeny k volnému prodeji, prodej pouze registrovaným zákazníkům s IČO.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz