Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASP FS52AR - zdechá
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 12:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Ahoj, mám trochu problém, že potřebuju o-kroužek (č. 52816) co je na výstupu z karbecu do sacího potrubí a nevím kde to sehnat, nikde už to nemají. Rozměry by se taky hodily... šuplerou jsem naměřil 11,5x7,5mm vnější x vnitřní, co je to za materiál nevím, nemá někdo zkušenost?

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Naposledy upravil f4u dne pát 09.07.2021 18:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 13:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.3.2021
Příspěvky: 76
Bydliště: ČR
f4u píše:
Ahoj, mám trochu problém, že potřebuju o-kroužek (č. 52816) co je na výstupu z karbecu do sacího potrubí a nevím kde to sehnat, nikde už to nemají. Rozměry by se taky hodily... šuplerou jsem naměřil 11,5x7,5mm vnější x vnitřní, co je to za materiál nevím, nemá někdo zkušenost?

DSložiska , tam ho určitě koupíš, pokud nebude tak ho udělají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
O-kroužky se značí vnitřní průměr a tloušťka. Jestli jsi měřil správně, tak tloušťková řada 2 mm je jedna z nejběžnějších. Ale trochu jsem na pochybách, původně japonský věci mají kroužky tloušťky 1,78 mm. Tu tloušťku ale šuplérou změříš celkem přesně, nesmíš ale kroužek "skřípnout", měř ho až na rozšíření čelistí šupléry. Vnitřní průměr se dá celkem přesně zjistit nasazováním na válcové stopky vrtáků. Musí jít "tak akorát" bez vůle.
Ten Tvůj je teoreticky https://eshop.rubena.cz/o-krouzek-115x-2-nbr70din3770/d-154779-c-2214/.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 17:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Neznáte někdo eschop na okroužky kde se nemusí objednat za 5000 kč .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 18:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 321
Obrázky: 0
zkus: https://www.gufero.cz/

materiál : Viton

_________________
Jan Hess-MODELSPORT,RC,vrtulníky SAB Goblin-RAW,e- shop,jhess@mscomposit.com,www.modelsport.info


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dej si bydliště, pak Ti možná někdo poradí kam zajít (zajet pár km) aby to nebylo za velkoobchod či poštovný 100x vyšší než cena kroužku. Třeba v Hradci Králové se dá nakoupit na třech místech.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR
PříspěvekNapsal: ned 04.07.2021 19:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Místní kšeft bohužel nemá a nekdy objedná , a pro mě to znamená hodinovou cestu přes rozkopané město a pak zpět.
Potřebuji cca 50ks různých rozměrů tak se to i s poštovným vyplatí.
Bohužel po přestěhování provozu z velké fabriky do bývalého kravína na periferii , kde to vše bylo na údržbě k mání jsou pryč.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR - zdechá
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2021 18:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Koupil jsem tento https://www.elotechnik.cz/fpm-25-az-220 ... B%5D=86085
a falešný přisávání vzduchu kolem příruby slyšitelně utichlo. Myslel jsem, že to problém vyřeší a evidentně ne, motor hrozně blbě startuje a běží vždycky jen pár vteřin. Předtím asi 2 roky nejel a to byl skoro nový, jenom zajetý :roll:

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR - zdechá
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2021 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To může být mraky věcí, žluklým rycínem zalepený rozvody ventilů, špatně nastavený ventily, blbá svíčka, blbý palivo, rozežraný střeva od nitrometanu. Pokud někdo motor rozebral, tak třeba i blbě složenej. Ale to se všechno dá napravit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR - zdechá
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2021 21:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Ještě jedna věc nebyla zmíněná a to, že ten motor je úplný šmejd. No nedalo mi to a motor jsem rozebral, teda v jenom v karteru jsem nechal klikovku a vačku jinak jsem všechno rozdrobil. Palici, ventily, pružiny jsem vyčistil v ultrazvuku, potom jsem díly nakonzervoval parafíňákem a motor složil zase dohromady, nastavil ventilový vůle mezi 0.05 a 0.1mm. Motor chytnul na první drc a co se ohřál zase začal blbnout stejně jak předtím. Palivo blbý není ve druhým žhavíku co mám, MVVS 4.2 funguje normálně. Jedu bez nitra. Ten motor po rozebrání vůbec nevypadá sežranej právě naopak, skoro jsem se až divil jak je to vevnitř čistý a pěkný :lol: Teda narozdíl od mých žhavíků co jsem měl dřív a honil jsem je na 5% nitra jak byli rezavý no humus.

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR - zdechá
PříspěvekNapsal: sob 24.07.2021 11:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
f4u píše:
Ještě jedna věc nebyla zmíněná a to, že ten motor je úplný šmejd. No nedalo mi to a motor jsem rozebral, teda v jenom v karteru jsem nechal klikovku a vačku jinak jsem všechno rozdrobil. Palici, ventily, pružiny jsem vyčistil v ultrazvuku, potom jsem díly nakonzervoval parafíňákem a motor složil zase dohromady, nastavil ventilový vůle mezi 0.05 a 0.1mm. Motor chytnul na první drc a co se ohřál zase začal blbnout stejně jak předtím. Palivo blbý není ve druhým žhavíku co mám, MVVS 4.2 funguje normálně. Jedu bez nitra. Ten motor po rozebrání vůbec nevypadá sežranej právě naopak, skoro jsem se až divil jak je to vevnitř čistý a pěkný :lol: Teda narozdíl od mých žhavíků co jsem měl dřív a honil jsem je na 5% nitra jak byli rezavý no humus.


Skontroluj si riadne palivový sistém....hadičky a všetky spoje riadne utiahni plastovýmy sk páskamy štvortakty motory majú horší sací efekt ako dvojtakty preto je dôležité aby bolo urobené ...riadne utesnené tlakovacie potrubie od výfuku k nádrži....a treba pozrieť aj mosadzné trubičky ktoré prechádzajú cez gumenú prechodku do nádrže....občas sa stáva že bývajú pozdĺžne prežraté ako sú od výroby spájané....mikro prasklinky.....cez ktoré prisáva falošný vzduch....

Potom by som sa ešte opýtal že akú máš tam vrtuľu....ak je príliš veľká a ťažká /napr. akromaster/ tak sa motor prehrieva a zaťahuje až kým nezhasne...A je to aj v popise motora ale.... štvortakty majú radi keď im dáš palivo s aspoň trochou Nitra...Nitro trocha pomáha aj pri chladení....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR - zdechá
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 9:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
Palivo s nitrometanem by mu určitě prospělo; čtyřtakt, navíc poměrně malý by si ho zasloužil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR - zdechá
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2022 17:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.6.2020
Příspěvky: 82
Mám dotaz, možná zbytečný... může 4takt ASP FS52AR, ale i jiný obdobné kubatury pracovat invertně, aniž by to mělo vliv na jeho mazání. Motor má dole na skříni nipl a v obrácené poloze vychází nahoru. Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR - zdechá
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2022 6:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
jelensoft píše:
může 4takt ASP FS52AR, ale i jiný obdobné kubatury pracovat invertně, aniž by to mělo vliv na jeho mazání
Může, nic mu to nezpůsobí. Ten nipl je odvětrání klikové skříně a odchází tudy zbytky oleje, je dobré odvést to někam, kde to nebude třísnit model. Při chodu motoru je poloha nepodstatná. Mimochodem - právě tvořím (asi sám proti sobě) třímotoráka se třemi čtyřtakty umístěnými invertně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS52AR - zdechá
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2022 16:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.6.2020
Příspěvky: 82
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz