Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 11.06.2021 22:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Ahoj lidi, řeším dilema, proč mi regulátor vypíná motor hned po startu letadla a pár metrech letu?
1- regulátor je slabý, nebo
2- baterie má dolítáno...
Bohužel nemohu prohodit régl z jiného modelu za silnější- musel bych přepájet konektory a to se mi moc nechce.
Dotaz zní jak postupovat , abych změřil jestli aku dává dost proudu? Prosím o polopatický návod...
Děkuji. M
Mám tento měřák:
Příloha:
měřák.jpg
měřák.jpg
[ 13.87 KiB | Zobrazeno 2471 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 11.06.2021 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak ještě upřesni, co to je za motor, můžeš napsat i vrtuli, jaký regl a jaká baterka. Pokud ti to dřív nedělalo, je možné, že tě opouští baterka (měl jsem něco podobného).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.06.2021 23:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Ještě je třetí možnost, platí současně oba body. Pravděpodobně bude důvod v tom, že sám regulátor vypíná dřív a k tomu se přidá i nízké napětí (vysoké Ri) baterky, takže bych začal změnou baterky.

Mám doma taky jeden takový kousek, kdy levný regulátor brzy vypíná. A to u nových 2S LiIon nabitých na 4,1V/čl. když zapomenu a startuji na plný plyn. Stačí pro start lehce ubrat a když se model rozletí, tak pak už to tak moc problém není a i ten plný plyn to snese. Občas to pak (když se baterka částečně vybije) vypne i za letu a pak stačí stáhnout páku a pomalu přidat. Není to ale určitě vhodný postup pro jakoukoliv akrobacii.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.06.2021 11:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.3.2021
Příspěvky: 76
Bydliště: ČR
Makey píše:
Ahoj lidi, řeším dilema, proč mi regulátor vypíná motor hned po startu letadla a pár metrech letu?
1- regulátor je slabý, nebo
2- baterie má dolítáno...
Bohužel nemohu prohodit régl z jiného modelu za silnější- musel bych přepájet konektory a to se mi moc nechce.
Dotaz zní jak postupovat , abych změřil jestli aku dává dost proudu? Prosím o polopatický návod...
Děkuji. M
Mám tento měřák:
Příloha:
měřák.jpg

Proud měřit nemusíš...., beztak je měřák do 10A. Měř napětí při zátěži. Pokud nevíš jak, věnuj se raději sbírce známek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.06.2021 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
romi59 píše:
Proud měřit nemusíš...., beztak je měřák do 10A. Měř napětí při zátěži. Pokud nevíš jak, věnuj se raději sbírce známek.


Nemusis byt taky agresivny , ak sa ti nechce mu pomoct tak radsej nepis nic , ako taketo vylevy...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.06.2021 12:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1793
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Mno, ty jsi Romi dokonaly. K :mrgreen:
Tazatel..To , ze si ho pujcit nemuzes je chyba. Mereni v zatezi se provadi obtizne. Mel by jsi nasimulovat podminky letove.
Rada pujc si regulator na vyssi Amperky a novou baterku. A dojdes k zaveru po postupnem vylouceni chyboveho clanku v napajecim retezci . A odskousej. Mnohdy ,kdyz se slouci odber serv v letovem rezimu muze dojit k vypnuti motoru regulatorem at uz slabou baterii nebo poddimenzovanym reglem k zvolene vrtuli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 6:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 606
Bydliště: Most
Ještě bych si pokut to jde znova prošel nastavení reglu . Někdy zapomenout nastavené parametry, problém by taky mohla dělat funkce "ochrany baterie".

_________________
TRex500, letadla AMR - Ultimate,VA models - Trinity, Ultimate, FMS - MSX v2, rádio Horus X10


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 9:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Ahoj všem, kteří mají pochopení a snaží se konstruktivně poradit...

1 chyba: régl má být 30-40A- motor je A2217K-9, 950Kv viz obr..., dám 45A co mám ve větroni
2 chyba: motor je na 300-800g model a já jsem o 60gr přes ... Asi sundám podvozek a půjde to z ruky
Vrtule byla 9x6 sklopka, nebo 10x5E odstartoval vždy OK, ale pak motor vypnul a šlo to k zemi
Baterie 1800, 3S- už něco pamatuje.
........................................................................................................................................
Dokopal jsem se k tomu, že jsem přepájel konektory a dal régl 45 A, který provozuji na 2m e-větroni
Zatím jsem nechal podvozek a start pěkný, ale pak motor vypnul a šlo to zase k zemi. Tentokrát nějak blbě a musím lepit, naštěstí je to z depronu.
Váha modelu zatím stále 60gr přes max hodnotu...Podvozek jsem zatím nesundal.
Baterie zůstala původní, tak až to poskládám dokupy- zkusím jinou.

PS- ještě mám podobný motor A2217K-8 a ten má 1100Kv...


Přílohy:
A2217K-9.jpg
A2217K-9.jpg
[ 30.95 KiB | Zobrazeno 1964 krát ]

A2217K-8.jpg
A2217K-8.jpg
[ 27.43 KiB | Zobrazeno 1960 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
V kazdom pripade by som dalsie skusky ci pokusy robil na zemi , az ti to perfektne a spolahlivo bude fungovat na zemi tak az potom skusaj dalsie starty.
Takto budes akurat lepit a opravovat a chyby sa nedopatras.

Nech ti ho niekto podrzi a skusaj zatazit na plno , aj na dlhsiu dobu. Ak to pojde ok tak sa skusaj vzdialit s vysielackou ci nieje problem so signalom...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 11:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
60 g nad nemusí ničemu vadit, jen to bude pomaleji stoupat a pravděpodobně to nemá moc společného s vypínáním. Podle toho co píšeš, to vypadá spíše na vadu motoru. Je dost nepravděpodobné aby se to po výměně regulátoru chovalo úplně stejně. Další v řadě může být i RC, kdy kanál plynu najednou z nějakého záhadného důvodu umře. Popřípadě umře všechno a vidíš to jako vypnutí motoru.
Jak ale píše Miro_V, testoval bych to dál na zemi jak na místě, tak i s postupným vzdalováním se od modelu. Při troše odvahy z nějakého kopce, kde výpadek motoru nebude tolik vadit. Tedy v případě, že se vypnul jen motor a BEC dál fungoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 12:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Ted jsem byl létat s jiným modelem a vysílačka je OK, dosah výborný.
Regulátor byl z jiného modelu, kde to bylo vše OK.
1- Zkusím tu jinou baterku a dosah na zemi.
2- Další pokus potom udělám s jiným přijímačem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 12:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
Já to pořád vidím na ty baterky - sám píšeš že něco mají za sebou a nevíš, v jaké jsou kondici. Ta vyšší váha modelu nemá vliv na uváděné chování (vypínání motoru). Zkusil jsi to nejjednodušší - tedy držet model a na plný plyn to nechat dlouho točit na zemi? Vypne to i na zemi takto? Navíc na tu baterku na zemi můžeš na servisák dát bazmek za pár korun na měření článků se signalizací podpětí (zvukem), pokud nemáš jinou baterku a nechceš si jinou pořídit - a hned budeš vědět, jestli je to baterkou. Ale přijde mi, že to laborování a ten čas (jasně, je to koníček) ve vztahu k nové baterce je neúměrný :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 12:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Ahoj to měření na zemi s tím pípákem mne nenapadlo zkusím to :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 14:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2014
Příspěvky: 13
Bydliště: Novy Malin, okr. Sumperk
Já tu řešil pár roků zpátky obdobný problém. Větroň po odhození cca ve 3m vypnul motor a přes křídlo šel k zemi.. Oprava trupu, výměna spojek v křídle. Test reglu, motoru na zemi - v pořádku a nový start. Opět výpadek, naštěstí bez pádu. Výsledkem byl nakonec vadný motor - vadné vinutí. Řešila to reklamace motoru (kupodivu uznaná).
Zde jen poznámka - test motoru na plný výkon lze na zemi provádět jen krátkodobě ( sec .. ), jinak hrozí zničení motoru! V mém případě zahřátí motorku po 2 sec bylo enormní a nesrovnatelné s druhým , stejným motorkem ..

_________________
el.vetrone // Hitec Aurora9 //Staufenbiel Challenger (2,4m) // Sirius Reichard (3,08m)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
ivonovak píše:
...
Zde jen poznámka - test motoru na plný výkon lze na zemi provádět jen krátkodobě ( sec .. ), jinak hrozí zničení motoru!

Nie je pravda , kazdy motor testujem min.5-10 minut neprerusovaneho tahu na zemi (samozrejme s vrtulou :) ) a nikdy mi nic nezhorelo.
Hodim si merak medzi regulator a baterku a ked pri skuskach 1-2 min. je odber a teplota motoru v poriadku , nasleduje vzdy par skusok na viac minut.
Na znicenie motoru na zemi nie je dovod ked ho nepretazujes.
AK motor pretazujes tak to kratkodobo vydrzi , ale je to na hrane... Vo vzduchu je menej zatazeny a moze vydrzat , na zemi uz nie.
ivonovak píše:
...
V mém případě zahřátí motorku po 2 sec bylo enormní a nesrovnatelné s druhým , stejným motorkem ..

Ano , ked je motor zly tak sa prehrieva a pri vacsom ci dlhsom zatazeni ti zhori , na zemi ci vo vzduchu.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz