Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 0:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Můj názor, ten model, byť mám jiné provedení, je dostatečně tuhý a není třeba do toho nějak zasahovat, křídlo je v krutu dostatečně tuhe. A vrypy do povrchu ti budou vznikat i přes ten papír, tomu nijak zvlášť nezabráníš. Bublinky mají tu výhodu, že pokud se ti při poškození nepoztrácí, tak se to dá slušně opravit. StepOne je z trochu jiného materialu a je vyráběn trochu jinou technologií. Ten je řezaný z desek, Sky Surfer (a další klony, jako ten můj) jsou pěněny do forem. V žádném případě to není obyčejný (a křehký) polystyren, je to houževnatý materiál, který zlomit dá docela práci. Takže jestli chceš něco upravit, podlepil bych izolepou břicho trupu a třeba bych stejně oblepil nábežnou hranu křídel a případně náběžku ocasek. I když si myslím, že výrobce chce hlavně vydělávat, můj Easy Fly (bratranec z pátého kolene tvého Sky Surfera) už také něco prodělal (kluci z kroužku s ním létali také a nějaký pád také absolvoval), doposud nedošlo k žádnému většímu poškození. Na opravy stačí u malých poškození vteřiňák, u větších (pokud by nestačil) Pure, jsou i další.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 9:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
MKfly píše:
Ahoj,
vyplatí se SKy Surfera preventivně pro zpevnění povrchu polepit kloboukovým papírem ? Díky za názory :-)

Mám Sky Surfera X8 a Sky Scouta (=Easy Star 2). Ten ES2 je bytelnější a snadněji se s ním létá, srovnání je na https://premsvo.wordpress.com/2017/02/0 ... surfer-x8/ .
X8 má zhruba stejně pevné křídlo, kde jsem jen zpevnil náběžnou hranu červenou izolepou: https://premsvo.files.wordpress.com/201 ... n2131x.jpg

Problém u X8 je trup, který je proti ES2 méně pevný a proto jsem ho zevnitř dodatečně zpevnil vlepením cca 1 cm plátky EPP, od špičky až do zvýšené části před úchyt křídla, kde to praskalo.
Dále jsem trup zpevnil nahoře, po celém spodku a po stranách izolepou: https://premsvo.files.wordpress.com/201 ... cn2140.jpg

Osobně bych to papírem nepolepoval.

Poznámka: obrázky nevkládám, jsou větší než 800px, proto jen odkazy na plnou velikost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 15:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.2.2021
Příspěvky: 104
Díky za názory, tak já ho začnu zpevňovat až podle toho kde mi bude praskat.

A ještě se zeptám na vrtuli.
Origo tam mám 5*5 ale moc se mi nelíbí tak jsem koupil tady na fóru doporučovanou 6*4 ale když ji tam zatím jen zkusmo přiložím tak už mi v podstatě lehce piluje trup. Je lepší (problém) ji o něco zkrátit a nebo mám pořídit raději menší třeba 5,5*4,5 ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 16:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pokud se vrátím ke zpevňování a jde ti opravdu o celkem zaručenou pevnost tak občas používám na všechny druhy polišů laminovací folii kterou nažehluji, vydrží i slušnou hvězdici éra. Nemám to tedy vyzkoušené na bublinkových stavebnicích jak by reagovaly na teplo žehličky, stavím z desek. Škoda jen že se nedělá barevná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 16:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
ja mam betu, na ktere mam vrtuli 6x4, a zatim zadny problem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Já jsem origo ESC nahradil 30A. Motor tam šel DYS D2826 2200kv. Vrtule 6x4 a žádný problém. Je tam pár mm místa mezi ocasem. A výkon je ohodně jinde, než u setu.
EDIT: přesně je tam 4.5mm místa.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Abys zbytečně nezvyšoval hmotnost, zkus třeba skelnou pásku - https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=4804. Oblepíš místa, která dle tvého názoru stojí za to zpevnit a když to pri špatném přistání rupne jinde, tak to po slepení přepáskuješ jinde. Kromě nůžek nic jiného nepotřebuješ a dá se místo polepení jednoduše změnit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 23:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.2.2021
Příspěvky: 104
dratek píše:
Pokud se vrátím ke zpevňování a jde ti opravdu o celkem zaručenou pevnost tak občas používám na všechny druhy polišů laminovací folii kterou nažehluji, vydrží i slušnou hvězdici éra. Nemám to tedy vyzkoušené na bublinkových stavebnicích jak by reagovaly na teplo žehličky, stavím z desek. Škoda jen že se nedělá barevná



Konkrétně o jakou laminovací fólii se jedná?
Je to něco jako tohle:
https://www.rc-factory.cz/prislusenstvi ... 38-mikronu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2021 15:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jo MKfly je to skoro ona akorát já jsem takovouto v roli tenkrát nemohl sehnat tak jsem koupil balení s velikostí 2x A4 (do laminovaček )a větší plochy jsem nastavoval, tohle co jsi našel je výborný rozměrově tak si to taky koupím, dík za objevení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: stř 24.02.2021 13:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.2.2021
Příspěvky: 104
dratek píše:
Jo MKfly je to skoro ona akorát já jsem takovouto v roli tenkrát nemohl sehnat tak jsem koupil balení s velikostí 2x A4 (do laminovaček )a větší plochy jsem nastavoval, tohle co jsi našel je výborný rozměrově tak si to taky koupím, dík za objevení.



Není zač, jen pro doplnění, mají tam ještě tuhle silnější:

https://www.rc-factory.cz/prislusenstvi ... -mikronu-2


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz