Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 40 MHz přijímač pro loďku Sportcarp
PříspěvekNapsal: čtv 29.10.2020 9:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2020
Příspěvky: 3
přijímač na anténu 40mhz bohužel mě v sportcarpu řekli že přijímače už se nevyrábí :-( může mi někdo z vás poradit zda se dá nahradit nějakým jiným přijímačem? jsem úplný laik moc tomu nerozumím. Předem děkuji za odpověď


Přílohy:
Télécommande-pour-bateaux-amorceur.jpg
Télécommande-pour-bateaux-amorceur.jpg
[ 29.72 KiB | Zobrazeno 1347 krát ]

20200411_171808.jpg
20200411_171808.jpg
[ 69.75 KiB | Zobrazeno 1347 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: přijímač na anténu 40mhz
PříspěvekNapsal: čtv 29.10.2020 11:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
1) Nějaká souprava je zde - V1 Bait Boat Digital Remote and Receiver (2.4gHz)
https://www.baitboats-europe.com/waverunner-mk4-baitboat-remote-control

2) Při dnešních cenách je otázkou zda to nepořídit kompletně nové (dávaly se tam někdy/mnohdy nové pohony)
Boatman Mini 2A 2.4G Rc Boat Support Lure Fishing Bait Finder with Double Motors Model - Black
https://www.banggood.com/Boatman-Mini-2A-2_4G-Rc-Boat-Support-Lure-Fishing-Bait-Finder-with-Double-Motors-Model-p-1481297.html

3) Jinak zkusit sehnat starší z druhé ruky.
Protože jsi napsal: Jsem úplný laik moc tomu nerozumím. Asi pro tebe bude nejschůdnější 2)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: přijímač na anténu 40mhz
PříspěvekNapsal: čtv 29.10.2020 18:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
... Jestli se jedna o zavazeci rybarskou lodku-katamaran, tak pred nekolika lety jsem jej opravoval. Ovladaci jednotka-vysilac, prijimac a silova elektronika, to co je na obrazku krabicka s rele mohla asi mit ruzne varianty a verze, co si pamatuji tu co jsem videl a mel v rukou, byla plne eletronicka s tranzistory bez rele neco jako dvojity servozesilovac v mustkovem zapojeni s vykonovymi tranzistory s chladicem, jenz odstaraval i rizeni dalsich funkci, napr. osvetleni, vypinaciho uzaveru vlasce a vyklapeni vezene zakrmovaci navnady.
Prijimac vypadal jako zdejsi na foto fy. Hitec.
Mezi nim a silovou krabickou - vlastne obousmernym dvojitym regulatorem pro dva ss motory typu Speed 600 byl pouzit pouze jeden standartni trojzilovy servokablik. Takze po jednom servokabliku slo do koncove krabicky vice ridicich signalu. V jake forme to byly ridici signaly na bilem kabliku jsem nemeril. PPM? Osciloskopem jsem nezkoumal.
Prijimac nemel tusim osazeny dekoder jak v normalnich modelarskych prijimacich... Tudiz nahrada by byla problematicka, min. by to musel zmerit a upravit odbornik. Jde o to aby to "vzalo", rozumel si prijimac s tou koncovou elektronikou.
Zkusil bych zkontrolovat veskere kontakty, zvlaste ty na tom prijimaci.. Pak vymenne krystaly. Osetrit proti vlhku a vode. Co si pamatuji nebylo to delane do vlhkeho prostredi jak je to pouzivane.
Snad Vam to trochu pomuze.
Lada.
P. S. Jinak bych mozna upravil nazev dotazu na napr. : Jaky prijimac pro lodku Sportcarp v pasmu 40 MHz.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.10.2020 7:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2005
Příspěvky: 231
Bydliště: Kostelec u Jihlavy
Mostin píše:
přijímač na anténu 40mhz bohužel mě v sportcarpu řekli že přijímače už se nevyrábí :-( může mi někdo z vás poradit zda se dá nahradit nějakým jiným přijímačem? jsem úplný laik moc tomu nerozumím. Předem děkuji za odpověď


za poštovný ti můžu přijímač poslat


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.10.2020 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Měl by fungovat i jiné značky, ale se správným krystalem (půjde asi přendat, nebo objednat z Hradce Králové). Nové 40 MHz přijímače jsou k dostání zde: http://www.mzkservis.cz/products.php?curmenu=303

Nebo syntézové, univerzální bez krystalu. Musí se párovat, chvíli to trvá, ale jeden (ale 35 MHz) Corna jsem měl a fungoval :
Třeba zde: https://modelbazar.cz/prijimace-40mhz/968543

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 13:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2020
Příspěvky: 3
Všem moc děkuji za rady. Vyzkouším přijímač od Olina a dám vědět jak jsem dopadl ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz