Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2020 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Zdravim přátelé

jednoduchá otázka, prosím o jednoduchou odpověď. Zbylo mi trochu laminovacího epoxydu. Na laminování už je to málo, ale potřeboval bych na spodku lodi na zádi, natřít to něčím pro zajištění nepropustnosti vody, nikoliv pevnostní záležitost. Otázka zní, zda to mohu natuženou směsí na laminování jen natřít, bez použití skla. Jde mi o to, zda to udělá hladkou vrstvu jako po lakování (aspoň přibližně) nebo zda to nějak nezbublinkovatí.
Dík za jasnou odpověď - ano/ne :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2020 6:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Ano.......


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2020 8:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Když chci u nátěru laminovací pryskyřicí lesklý hladký rovný povrch, tak jej připlácnu igelitem / fresh (strech) fólií


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2020 8:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
guchar píše:
Když chci u nátěru laminovací pryskyřicí lesklý hladký rovný povrch, tak jej připlácnu igelitem / fresh (strech) fólií


Neuveritelne....chlapi, proc uvadite zavadejici informace... mejte sve kamarady v lasce. 8)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2020 10:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@veka1 Z obecného hlediska to možná zavádějící může být. U mne to fungovalo.
A pokud jsem potřeboval vyplnit nějakou "vmáčklou bouli", tak fólií přetažený povrch pryskyřice se nepropadl.
Vím, že správný postup je postupné tmelení a broušení tenčích vrstev. Tohle byl můj "hurá" postup na jeden krok.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2020 11:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
guchar píše:
@veka1 Z obecného hlediska to možná zavádějící může být. U mne to fungovalo.
A pokud jsem potřeboval vyplnit nějakou "vmáčklou bouli", tak fólií přetažený povrch pryskyřice se nepropadl.
Vím, že správný postup je postupné tmelení a broušení tenčích vrstev. Tohle byl můj "hurá" postup na jeden krok.


....reagoval jsem na mystifikaci, ze zakrytim epoxidu mekkou folii lze dosáhnout koukatelneho , geometricky hladkého povrchu, bez vrásek, vln a jinych nežádoucích deformaci.

Z principu to nemůže fungovat.... pokud ta hrbatost vadi,je nutno brousit, tmelit, brousit a dokončovat nastrikem se vsim co k tomu patri , aby se na výrobek dalo alespoň koukat, když uz ne sahat, ze zavrenyma očima. :)

On to nezvlada ani relativne tuhy,casto pouzivany Durofol .... je mekky a celulitidni , jako babsky zadek.

Pro dany ucel, tj. dosazeni definovaného povrchu, se smysluplne daji pouzit pouze tvrde folie , dle moznosti nereagujici na zvyseni teploty( astralon, makrolon,PSH folie ... ),nebo staci fortel v rucni pokladce.

Pozn: to uz je rozumnejsi zakryt povrch silonovou sitkou proti komarum , nebo PES hadrou ,kterou po vytvrzeni epoxidu sejmu a zahodim.

Vse co ted probirame však tazatele nemusi trapit, bo resi pouze vodotesnost,bez vyssich naroku na kvalitu povrchu.



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2020 13:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
...přátelé děkuji za odpovědi - právě jsem to nechtěl řešit jak to má být správně. Měl jsem uvést, že mi šlo hlavně o to, zda to bude držet a nebude to mít snahu praskat nebo se to sloupnout... (jasně čistý povrch se vším všudy) ... ale asi to byl stejně hloupý dotaz :-) ...dík


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2020 13:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@rakos Pokud jsem se obával praskání třeba Epoxy 1200 na bakelitové krabičce vždy jsem to vyztužil
Silnější nátěr (nános stěrkou) - položit výztuhu (klidně jen hodně řídká gáza) - vtupovat s 2. vrstvou Epoxy

Tam kde na vzhledu moc nezáleželo (vnitřek krabičky) to byla konečná. Jinak další klasická povrchová úprava.

U postupu uvedeného 15.10.2020 9:26, (re: veka1) jsem vynechal kdy byl používán. Opravovaný předmět dole
na něj nanášeny opravné vrstvy (pryskyřice a tkanina) ta poslední vrstva byla na viditelné straně.
Nikdy mi nešlo o zrcadlový lesk ani bezchybně plynulou plochu. Muselo to držet, a jakž takž vypadat na 1. dobrou


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 4:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
rakos píše:
...přátelé děkuji za odpovědi - právě jsem to nechtěl řešit jak to má být správně. Měl jsem uvést, že mi šlo hlavně o to, zda to bude držet a nebude to mít snahu praskat nebo se to sloupnout... (jasně čistý povrch se vším všudy) ... ale asi to byl stejně hloupý dotaz :-) ...dík


….a dovime se,jak to vlastne dopadlo (zpusob realizace a konecny vysledek) ?

Mi prijde, ze polozeny dotaz, ne prilis jiste odpovedi a utajeny vysledek, celkem znehodnocuji vlakno jako takove.

Odpovedet muzes jenom ty,primy ucastnik zapasu s epoxidem. :lol:

Protoze ani lidicky, co kazdy den laminuji a vedi, jaky bude vysledek kdyz splni urcite pozadavky nemuzou tusit, cos tomu plovoucimu korabu nakonec provedl se zadeli. 8)


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 5:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
guchar píše:
Nikdy mi nešlo o zrcadlový lesk ani bezchybně plynulou plochu. Muselo to držet, a jakž takž vypadat na 1. dobrou


Pokusim se objasnit , co se vlastne snazim sdelit.

Mam natuzenym epoxidem natreny povrch a hodlam delat machry s igelitem ( strecovkou) .

Pokud je povrch savy , jen dobre. Pokud nesavy (jak si zminoval tu bakelitovou krabku) muzu po naslednem prilozeni kusu igelitu cekat pohromu.

Temer nikda jeden nepolozi mekky igelit tak , aby pod nej nezavrel vzduchove bubliny. Pak je zacne honit ( sterka , stetec, valecek,spendlik... ) pod igelitem a pro jistotu vyrobi dalsi bubliny.

Nasledne zjisti, ze jak pod pruhlednou folii hrne epoxid napr. sterkou, tak vznikaji vlny. Kdyz se pokusi je zpetne srovnat, folie se obcas mistne nadzvedne,posune proste ruzne krabati...Pokud epoxid jiz lehce nabehl do gelu, tak s pro zmenu ani nehne. Tak to clovicek jeste chvili morduje, az se naprdne a na vsechno se vyprdne.

Pokud mu to vcas dojde, igelit strhne a zahodi jak nejdal dokaze. Nasledne povrch dovaleckuje zbytkem ridkeho epoxidu a odejde dluho kurit, nebo posrkava kafe, ...to je ta lepsi varianta. :)

Pokud mu nedojde a igelit na povrchu necha , po vytvrzeni ma nejenom zvlneny povrch, ale jako bonus se muze kochat umelou mesicni krajinou, tj. ...kde vzduchova bublina byla , tam krater ci podlouhla brazda se objevila.

Navic, pokud jsou v epoxidu polozene hadry , v mistech nadzvedle folie se objevi priznana, matna struktura konkretni takniny ( platno, kepr, rohoz, biaxial, jednosmerka, …. ) .

Obrousit a dotmelit takto vyrobeny lesklo/matny a hrbaty mesicni povrch je idealni prace pro masochistu. :lol:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
:-) nic nebudu tajit, zatím jsem "natřel" zadní část trupu, a jelikož výsledek je dobrý, krásná silná, hladká vrstva, tak načnu další balení a dodělám to přes celý trup (125 cm) Horší je, že jsem neodolal a na tom zadku jsem se zbytečně pokusil i o aplikaci skla, tak tam to není akorát, ale zbytek je ok.
Až to bude hotové tak zkusim dát fotku detailu ... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 10:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
rakos píše:
Horší je, že jsem neodolal a na tom zadku jsem se zbytečně pokusil i o aplikaci skla, tak tam to není akorát, ale zbytek je ok.
Až to bude hotové tak zkusim dát fotku detailu ... :wink:


...co neni akorat? Jakoze , zadel se lehce nepozdava tvemu prisnemu pohledu? :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 16:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@veka1 Nijak nepochybuji o možnosti projevů toho co popisuješ. Jen nemohu přijít v čem se konkrétní podmínky
za kterých jsem to párkrát úspěšně použil odlišují od typického chování v obecných podmínkách.

Poprvé to byl okamžitý nápad. Plácnul jsem to tam. Žádné nadměrné vlny se neobjevily. Ba ani bubliny pod fólií
Dolů to šlo (po zatvrdnutí) sundat snadno. Skoro jako kdyby v tam byl nějaký separátor.
Epoxy s přídavkem plnidla - černý Eprosin vodorovné povrchy jsem během tuhnutí dokonce hladil vlhkým prstem


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Příloha:
EPOXYD 011.JPG
EPOXYD 011.JPG
[ 102 KiB | Zobrazeno 1508 krát ]

Příloha:
EPOXYD 006.JPG
EPOXYD 006.JPG
[ 73.07 KiB | Zobrazeno 1508 krát ]

Příloha:
EPOXYD 004.JPG
EPOXYD 004.JPG
[ 78.97 KiB | Zobrazeno 1508 krát ]

Jak jsem slíbil, tak tady je pár obrázků. Celkem se to podařilo, viz pár obrázků. Sice zastáncům barvení modelů systémem slabá vrstva barvy, lehce brousit, další slabá vrstva, tmelit - brousit a tak skoro do nekonečna se to asi líbit nebude, ale mně se to právě zase líbí takto :wink: a ještě to mám vodotěsné. Vrstva je "silná" ale na zkušebním vzorku jsem to ohýbal a nemá to snahu praskat nebo se odloupnout, takže za mě dobrý :)


Přílohy:
EPOXYD 003.JPG
EPOXYD 003.JPG
[ 97.74 KiB | Zobrazeno 1510 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epoxy L 285 + tužidlo
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 15:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Asi bych do toho neměl kecat. Ale mnohdy se vytváří různá patina jako výsledek delšího provozu. Proč to s velkou
fantazií nenazvat jako stopy oprav poškozených míst, improvizovaně provedených mimo suchý dok, potápěči.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz