Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini přijímač pro Mimi
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 9:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Mám objednané rc házedlo Mimi od kolegy, ale nevím jaký přijímač k tomu pořídit.
Poradíte něco spolehlivého a nejdražší to také nemusí být. Mám vysílač Radiomaster TX16S s multiprotokolem 4in1, tak těch možností budu určitě více.
V gondolce nebude moc místa, viz. odkaz (2x servo hxt500 a baterie li-pol 1S 250-300mAh).
Je blbost tam chtít telemetrii kvůli výšce nebo je to jen zbytečná hmotnost, když budu chtít váhu držet co nejníže.

Popřipadě jake mám možnosti přijímačů?:
1) bez telemetrie
2) s telemetrii

Odkaz na Mimi


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini přijímač pro Mimi
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 19:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
HXT500 na jednočlánek? Pojedou?

VD5M od FrSky používám v Alule a píšou, že by od 3V měl jet. Mě jede na 4xNiMH...
Pak možná nějaké DSMX, ty se dělají taky dostatečně malé a fungující od 3V. Třeba tento DasMikro.

Telemetrie je podle mě zbytečná. Jenom žere baterky. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini přijímač pro Mimi
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 19:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 143
Ahoj,
ve svých malých poletuchách používám tento malý přijímač FrSky 2.4Gh 4ch reciever koupil jsem to na Ebay-i a když používáte multiprototokolový vysílač tak není co řešit. Cenově vychází kolem tří stovek, ještě loni byl za 180 Kč. Používal jsem to v historikovi od Čížka - Korzárovi se spalovacím mototorem i v slowflaeru Neuport-11 elektro, dosah přijímače je do "nevidim", napájení jedním Li-Pol. Funguje do 3,0 V spolehlivě. Dodává se s konektorem na standardní serva a nebo se dají kabely přiletovat přímo na desku přijímače. Jediné co je třeba po spárování s vysílačem udělat je, dát přijímač do smršťovací bužírky, aby byl přijímač mechanicky chráněn. To je asi tak vše co se dá napsat, kromě toho, že je to výborný přijímač. Teď to vypadá jako bych by placený firmou Frsky, ale nejsem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini přijímač pro Mimi
PříspěvekNapsal: ned 20.09.2020 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Serva by měli běžet (aspoň u nich píší napětí: 3V - 6V) a kolega s letadlem také lítá na 1S Li-pol s 2x HXT500, tak by s tím neměl být snad problém, když k tomu seženu vhodný přijímač.

Zatím je asi nejvhodnější ten FrSky i když bych tam tedy musel předělat konektory :D ale hlavně aby to šlo naskládat do té malé gondolky.

Ještě by mohla být volba FS2A FlySky micro 4CH? Tam bych neřešil konektory a fungovat by to taky mohlo :)


Přílohy:
gondolka.jpg
gondolka.jpg
[ 382.04 KiB | Zobrazeno 2849 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini přijímač pro Mimi
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2020 7:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
FlySky by taky určitě šel. S multiprotokolem tě limituje akorát to, aby přijímač běžel na nízké napětí. A držel bych se aspoň trochu známých značek/protokolů (DSMX a třeba OrangeRX, FlySky, FrSky, ...)
Pak by ještě teoreticky mohl být požadavek na to, aby přijímač uměl FailSafe - tedy pokud ztratí signál (nějaká prima termika? :) ), což u těchto malých přijímačů bude někde kolem 400-500m, tak aby třeba přizvedl výškovku, aby model dál nestoupal (ala volné modely, co mají na výškovce "budíček").

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini přijímač pro Mimi
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2020 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Ten flysky FS2A-4CH AFHDS 2A jsem koupil za 120 korun tady, akorát ani nevím, jestli je to originál, jeden v loďce, druhý v http://jivaro-models.org/jaguar180/page_jaguar180.htm
A tady odkaz na přijímač:
https://www.xt-xinte.com/JMT-FS2A-4CH-A ... 74846.html
Pokud je potřeba telemetrie, tak se dá upravit A1 na měření baterky u tohoto přijímače za 170 Kč
https://www.xt-xinte.com/1pcs-Original- ... 34049.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini přijímač pro Mimi
PříspěvekNapsal: úte 29.09.2020 9:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak tech moznosti asi neni zase tolik no, ale pravdepodobne pujdo do toho 4CH Flysky nebo toho 5CH Frsky, ale spíše ten FlySky, kde nebudu muset resit konektory pro serva.
Nic lepsiho jsem uz nenarazil...jeste by sli nejake novejsi Frsky kde prijimace jedou od 3,5V, ale asi je to zbytecne na male hazedlo jako je Mimi


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz