Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 6:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Jenže u GPS je úlohou letět a oblítat co nejvíce okruhů. U termických kategorií je úlohou letět a nalítat co nejvíc času.
GPS se pohybují v úplně jiných výškách, kde je termika zase jiná než v 30m nad zemí. S Infinity 2,5kg jsem letěl jednou v 10m/s a příjemný to už není. Už to prostě není ta pohoda jako při 1-2m/s s 1200g érem a vytáčení bublin z ruky. Ve 12m/s nikdo z nás stejně "dobrovolně" termiku na rovině lítat nepůjde a jedno jestli mu éro váží 1 nebo 20kg

Jinak ještě k té hmotnosti a nakládání. Etalonem pronikavosti, mrštnosti a dynamiky letu beru modely F3B
Loni na MS F3B v Jeseníku jsem neviděl, že by někdo na úlohu termika nakládal. Byl jsem tam sice jen dva dny, ale pár kol jsem viděl a občas fouklo. Navíc dnešní moderní F3B mají i pod 1900g a přestože jim to neletělo dopředu jako při úloze rychlost, tak čas většinou nalítali a o to jde.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 6:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
HONZIK 22 píše:
Tak to, jo. Proto jsem chtěl odkaz na fotky z oné soutěže. Ale záběry byly optimalizovany. :D :D


já tomu příspěvku jaksi nerozumím, jsou někde fotky? Já jsem zatím nic neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 7:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
Ve 12m/s nikdo z nás stejně "dobrovolně" termiku na rovině lítat nepůjde a jedno jestli mu éro váží 1 nebo 20kg


Hodně záleží na tom, zda fouká, ale je termika anebo jen fouká...
Pro srovnání předloni na ME F5J v Bulharsku fičelo opravdu u limitu 12m/s na zemi (měřeno, žádná teorie), ale maxim se létalo docela hodně, protože se termiky trhaly hodně a pravidelně a když s tím pilot pracoval rozumně, tak to docela šlo. Naproti tomu loni na MS na Slovensku některé dny foukalo sice "jen" dejme tomu do 8m/s, ale byly to dost "sračky", kdy prostě termiky nebyly, resp. dost náhodně a ve výsledku bylo maxim daleko méně...
U lehkých RES je to v podstatě podobné, byť posunuté k menším hodnotám - když hodně fouká, ale jsou nějaká místa, kde se dá letět, tak se to dá ustát, ale když jen fičí a vzduch je všeobecně naprd, tak nepomůže nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 7:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
TomHlavinka píše:
Jinak ještě k té hmotnosti a nakládání. Etalonem pronikavosti, mrštnosti a dynamiky letu beru modely F3B
Loni na MS F3B v Jeseníku jsem neviděl, že by někdo na úlohu termika nakládal. Byl jsem tam sice jen dva dny, ale pár kol jsem viděl a občas fouklo. …....


https://lomcovak.cz/f3b/2020/05/v-casech-pandemie/
:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 10:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Lomcovák píše, že s 2,3kg si letěl kam chtěl vichr/nevichr. Dalibor zase že to mám mít aspoň 8kg, jinak to neletí.
Zde je vidět, že každý to letí/neletí bereme trochu jinak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 10:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
Lomcovák píše, že s 2,3kg si letěl kam chtěl vichr/nevichr. Dalibor zase že to mám mít aspoň 8kg, jinak to neletí.
Zde je vidět, že každý to letí/neletí bereme trochu jinak


Ono se tedy sluší dodat, že 2300g u Romanova Sonixu je na zatížení tak asi 3300g u typického F3J/F5J a pro velké GPS by to odpovídalo možná i těm 8kg... Ale to už jsme od Kiwi fakt trochu daleko :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 12:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
při stejném zatížení jako Sonix by GPS (sport class) vážilo pouze 3,5kg a né 8kg! Příkladem DNA Racer má 100g/dm2. Chystají se další nové modely a ty jsou spíše ještě menší. Ještě jsem tu čest neměl, ale podle mě dělá 8kg z GPS éra úplně jiný parník než naše Jéčka a Béčka dohromady. To už jsme do tématu opravdu hodně daleko......

Hned večer tedy nafotím nové páky SOP pro dvě lanka. Další stavebnice odejdou s vylepšenou pákou VOP pro výhodnější přepákování a úplně novou dvojitou pákou SOP. Pružinka tedy z příslušenství vypadne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 16:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
TomHlavinka píše:

já tomu příspěvku jaksi nerozumím, jsou někde fotky? Já jsem zatím nic neviděl.


Taky příspěvku nerozumím, jinak foto na našich stránkách samo je.
Ještě budu doplňovat fotky.
Foukalo dost, ale není vítr jako vítr :-).
Dalo se létat, zažil jsem soutěže, kde se neodlétalo.

Ale jsme mimo téma, třeba založit MČR RCVS Chotěboř :-)

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 25.06.2020 7:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Mám tu další drobné vylepšení stavebnice. Páka pro VOP je nově o 2mm delší. Díky tomu má náhon větší přepákování a využívá se větší dráhy serva. Páka SOP je nově dvoulanková, odpadá tedy "nastavování" tuhosti pružinky a případné deformace SOP. Dvě lanka ve spojení s pantíky zvětšují tuhost a přesnost ovládání SOP o další level výše.


Přílohy:
IMG_20200624_210339.jpg
IMG_20200624_210339.jpg
[ 34.77 KiB | Zobrazeno 4252 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2020 6:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
stavebnici můžu vzít o víkendu na F5J na Trnávku a nebo v pondělí na trase: Olomouc - Brno - Telč.
Více v SZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2020 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Ahoj všem KIWI příznivcům tak už jsem se konečně dostal k tomu nahrát pár fotek a detailů ze stavby Kiwáka. V průběhu dneška se ještě pokusím fotky okomentovat aby bylo vidět co je fotkou zamýšleno.Stavba mi trvala cca 9 dní, do toho jsem zeleného opravoval a měl na stole Pike kluka z kroužku. Tak jako tak když to sečtu hodinově tak cca 40 hodin ? Jediné s čím jsem fakt bojoval je Folie s tou ještě nejsem takový kamarád jako s papírem. naštěstí Tomáš poradil jak používat horkovzdušku tak to šlo docela dobře.
fotky zde

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2020 7:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Díky za fotky, přidám je do prvního příspěvku, který neustále aktualizuji, ať to tady nezapadne.
Na fotkách je už vidět poctivě zpracované místo okolo spojky, navíc i s přidanou překližkovou stojinou v prvních třech polích. Pěkné!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 23.07.2020 9:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Nová várka stavebnic skladem. Můžu dovést teď v sobotu do Rožnova Pod Radhoštěm, 1-7.8. na Pálavu a nebo 8-15.8. na Vranov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2020 15:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2017
Příspěvky: 106
Další KIWI do party :-). Kostra postavená po odpoledních za týden, krabice s KIWIm ležela ve sklepě skoro půl roku, nakopl mě příměstský tábor, který jsme pořádali, kde jeden z mladých modelářů proháněl konkurenční RESku Samba. Kompletní kostra (verze standard) na váze včetně uhlíkových spojek ukazuje 280g. Potah je u mě jasná volba, obarvený Vlies, takže včetně elektroniky to vidím těsně pod 400g. Model se staví dobře, jen jsem rád, že nejsem mezi prvními staviteli, bez návodu jsem občas tápal, takže fotky od ostatních mi byly cennou pomocí. Těším se na první lety!!


Přílohy:
P8230186.JPG
P8230186.JPG
[ 61.44 KiB | Zobrazeno 2107 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2020 8:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
hezké, z vliesem zajímavý nápad. Hlavně pozor před potahem na základní detaily které není dobré opomenout hlavně například vylití nosníku epoxidem ( viz moje galerie ) !!!

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 70  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz