Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2020 15:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Ahoj. Je nějaký progres? Mám Django a pokukuju po No Body. Co osazení? Hlavně motor, vrtule? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2020 20:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.9.2019
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Ahoj, u mě bohužel progres žádný, měl jsem to s časem na pikaču a když byl tak zase priority byly jiné, musím nahodit řemen tak nějak obecně, ne jenom v modelařině. :)
Je to pěkné, je to velké, pěkně udělané, nepochybuju o tom, že to bude i pěkně lítat.

K osazení nachystáno:
HET 2W + 5,2:1
CASTLE TALON 60
KST DS313MG na ocasní plochy
KST DS125MG na křídlo + 3D tištěné rámečky
Kužel GM 32/5
Listy GM 13/8


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2020 12:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, já lítám :-) Nobodyho jsem osadil 3s 1800mAh (kvůli těžišti, fungovala by i menší baterka), Hobbywingem 40A platinum (super volba, neměnil bych) a Axikem 2220/16 long V2. Motor má doporučovanou vrtuli 9,5x5 na 1200g větroně, od Nobodyho jsem nechtěl žádný prudký stoupání... no ale sotva to letělo. Jako vážně, tah skoro nic, spotřeba skoro nic. Nakonec jsem zvětšoval vrtuli asi na 12,5x6? Teď to za 45s vypínám na RCEN soutěžích a mám výšku kolem 200-250m, což s Nobodym docela v pohodě stačí na 6 minut i ve slabších podmínkách (ale nemůžou to být úplně sr....). No, silnější pohon by mu slušel, co ti budu povídat. Mám nutkání zkrátit špičku, aby se vešel nějaký větší motor a mít tam o pár wattů navíc :-) Nebo něco s převodovkou, ale to na moje rekreační lítání není nutný.

H.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2020 10:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Díky za reakci. No Body jsem již objednal. Ale jelikož mám čas do září, tak budu asi špěkulovat nad tím osazením. Nechci do toho rvát úplný šunky, ale taky to nechci přehánět s investicí. Motor by se mi zdál tento https://www.horejsi.cz/DataFiles/Dualsk ... asheet.pdf konkrétně XM2838EG-14L 336W vrtule 13x8 až 14x8 na 3s cena slušná. Nebo nějaký jiný v podobné cenovce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: ned 12.07.2020 7:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Hořejší měl myslím i nějakou zakrytou oběžku Dualsky, co funguje bez převodovky. Plán je, že si o ní přes zimu napíšu Ježíškovi :D Ale kdo ví jak to celý dopadne, ono mi to zatím stačí jak to je. Stejně když si jdu zalítat, tak vypínám ve 100 metrech. A tam jsem i s tím AXIkem za chviličku.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: sob 01.08.2020 9:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.9.2019
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Ad konektory uší, tohle má Letmodel na nějaké ze svých celokompozitních maket. Normálně bych řekl, že servokonektor není úplně určený na časté spojování a tady mě to na modelu za desítky tisíc celkem překvapilo, asi to taky funguje.


Přílohy:
1.jpg
1.jpg
[ 24.26 KiB | Zobrazeno 3715 krát ]

2.jpg
2.jpg
[ 24.14 KiB | Zobrazeno 3715 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2020 7:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
HonzaS píše:
Hořejší měl myslím i nějakou zakrytou oběžku Dualsky, co funguje bez převodovky. Plán je, že si o ní přes zimu napíšu Ježíškovi :D Ale kdo ví jak to celý dopadne, ono mi to zatím stačí jak to je. Stejně když si jdu zalítat, tak vypínám ve 100 metrech. A tam jsem i s tím AXIkem za chviličku.


Ty zakryté oběžky se teď hodně létají v F5J, někdy i se čtyřčlánky - https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3706 . Není to špatná volba, třeba proti Schambecku s převodovkou skoro zadarmo (i když tedy pro milovníky čínských lowendů to zas tak levné není) a výkon možná i větší.
Jediná diskutabilní věc je to, že se už v pár případech narazilo na určitý pokles výkonu a případně vibrace po nějaké době užívání, může samozřejmě souviset i se zapichováním při přistáních, ale třeba zmíněný Schambeck podobné problémy nemá. Nicméně rekreačním pilotům, kteří s modely zacházejí slušněji, by tohle vadit nemuselo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: pát 28.08.2020 10:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Dost nad tím uvažuju!!! Axik co lítám je takovej línější... Stačí mi, ale není to moc pohodlný při startech s bočákem a tak.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: pon 31.08.2020 5:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Mimochodem dobrá zpráva z tohoto víkendu k tomu poklesu výkonu - ukázalo se, že minimálně jeden z těch případů "divného poklesu výkonu" nebyl způsoben motorem, ale špatnou kvalitou vrtulí (blbá série jedněch speciálních úzkých pro F5J), takže pro Dualsky plus. U jiného kusu to asi problém s ložisky opravdu byl, ale procento zjištěných problémů na straně motoru se tou novinkou o vrtulích snížilo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: pon 19.10.2020 19:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Poličná
Ahoj kluci.nějaké nové postřehy?
Mám éro objednané tak koumám osazení.
Nějaké tipy jak to máte vy a co by jste popř.vyřešili jinak?
Serva nejspíše BlueBird,ikdyž bych tam nacpal nejraději Corony
Ecs používám SWORD nebo Maytech.
Motor,hmm,určitě zakrytou oběžku ale vzhledem k trupu
mě asi kombinace s převodovkou nemine.
Už jsem jednou hasil od prodřených kabelů éro.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2020 16:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Poličná
Tak motor zdá se je vybraný,XM3040EG-9.
Už tu o něm zmínka byla, tak by mne zajímalo jestli není v montáži nějaký háček.
Například jestli sedne do dodávané motorové přepážky,délka hřídele a pod.
Zajímala by mne i kvalita 3D tisku.Kolegovi co má Django se například přepážka lámala po vrstvách.

.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2020 19:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
sputnik píše:
Tak motor zdá se je vybraný,XM3040EG-9.
Už tu o něm zmínka byla, tak by mne zajímalo jestli není v montáži nějaký háček.
Například jestli sedne do dodávané motorové přepážky,délka hřídele a pod.
Zajímala by mne i kvalita 3D tisku.Kolegovi co má Django se například přepážka lámala po vrstvách.
.

Motor bude výkonově ok, pokud to z něj tedy dostaneš. V každém případě odladit tak, aby jsi byl proudem na horní hraně (za se říkat nesmí :-) )
Do standardní přepážky nesedne, rozteč šroubů je na Axi, ale mohu vytisknout i 16/19, no problem. Délka hřídele je v pohodě.
Praskání přepážek už se dlouho neděje. Je jiná, tisknuto jiným filamentem a jinak.
V

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2020 21:00 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
tomashr píše:
v pár případech narazilo na určitý pokles výkonu a případně vibrace po nějaké době užívání
Setkal jsem se s tím u jedné zakryté oběžky (nikoliv Dualsky). Důvodem poklesu výkonu a změny v chování bylo reznutí neošetřeného pláště rotoru za vzniku tření o kryt.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2020 8:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Poličná
Papir píše:
Motor bude výkonově ok, pokud to z něj tedy dostaneš. V každém případě odladit tak, aby jsi byl proudem na horní hraně (za se říkat nesmí :-) )
Do standardní přepážky nesedne, rozteč šroubů je na Axi, ale mohu vytisknout i 16/19, no problem. Délka hřídele je v pohodě.
Praskání přepážek už se dlouho neděje. Je jiná, tisknuto jiným filamentem a jinak.
V

Super,tak na hranu ho myslím dostanu.Přemýšlím o vrtuli 13x10 tak na zemi by měl být mírně přes.Ještě zkusím namodelovat v eCalcu a doladím.
Možnosti přepážky "na míru" určitě využiju.
No,těším se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO BODY F5J
PříspěvekNapsal: pon 16.11.2020 7:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2009
Příspěvky: 98
Bydliště: Čtyřkoly
Předpokládám, že je řeč o tříčlánku, myslím si, že v případě listů 13/10 to bude jistě za hranou, 12/8 bude takové rozumné maximum, oběžka se musí točit, aby dala maximální výkon na vrtuli.

_________________
PRESTIGE 2PK UltraLight (1120-1260), Light (1430-1850), Windy (1540-2100), Demon F3F


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: IAN a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz