Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CEN MINIMADNESS 1:18 ELEKTRA
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2020 13:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.6.2020
Příspěvky: 5
Zdravím všechny autíčkáře. Měl bych dotaz. Po 14 letech jsem vytáhl ze skříně stařešinu od CEN MINI MADNESS. Tehdá to byla novinka a na to dobu slušné zaježdění. Ale k tématu. Kupoval jsem k němu tuning a to motor CG83121 HOTOP 16závitů a k němu příslušný regulátor ESC300, kvalitní komplet ložiska do celého auta. Otázku mám k přehřívání. S autem jezdím cca 7min a poté se zastaví patrně z důvodu přehřátí motoru či regulátoru. Všechny části jsem zkontroloval, převodovka, diferenciál, převody, pastorek, ozubené kolo. Vše čisté bez přidření. Pastorek jsem zkoušel 23T i 21T(ten byl v základu z továrny). Co si pamatuji tak mi to dělalo od začátku od nové instalace motoru i regulátoru. Na motor jsem pořídil pasivní chladič a též pasivní chladič na regulátor. Pokud osadím auto původním motorem je vše ok a to i pro změně pastorku. Tedy patrně problém vysokootáčkového motoru. Zcela mi není jasné že se to dělo od začátku. Jo a zkoušeny různé kapacity a výrobci baterií (v základu nicd 1800mAh, dále 2200mAh, 3600mAh, 4200mAh).

Neměl nékdy někdo podobný problém a vyřešil ho?

Druhou věcí je spíše otázka koupě. Nemáte někdo na prodej silnější servo na ovládání? 180°rozsah, standartní velikost 55/20/36,5mm. Síla 6-10kg. Původní je tragické 3kg a zasekla se na jednu stranu. Pomalé odezvy, reakce, slabý tah.

Díky všem za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: CEN MINIMADNESS 1:18 ELEKTRA
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2020 13:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Auto se nezastaví kvůli přehřátí motoru, předpokládám, že na něm nemáš teplotní čidlo vyvedené do reglu a nějak nastavené omezení.
Takže se pravděpodobně zastaví na přehřátí regulátoru. Dej na něj aktivní chlazení.
Ale nezmiňuješ otáčky původního motoru ve srovnání s novým. Nevíme odběr , nic.Takže cokoli radít je o ničem.
Sám píšeš, že pravděpodobně nový motor má vysoké otáčky na stávající převod.
Možná ano, ale jde o to jak moc se hřeje. Pokud po jízdě má do 60°C není problém. Pokud má 80 a víc, je potřeba méně zubů na pastorku, nebo jiný motor s menším KV.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CEN MINIMADNESS 1:18 ELEKTRA
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2020 20:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.6.2020
Příspěvky: 5
dudaj píše:
Auto se nezastaví kvůli přehřátí motoru, předpokládám, že na něm nemáš teplotní čidlo vyvedené do reglu a nějak nastavené omezení.
Takže se pravděpodobně zastaví na přehřátí regulátoru. Dej na něj aktivní chlazení.
Ale nezmiňuješ otáčky původního motoru ve srovnání s novým. Nevíme odběr , nic.Takže cokoli radít je o ničem.
Sám píšeš, že pravděpodobně nový motor má vysoké otáčky na stávající převod.
Možná ano, ale jde o to jak moc se hřeje. Pokud po jízdě má do 60°C není problém. Pokud má 80 a víc, je potřeba méně zubů na pastorku, nebo jiný motor s menším KV.


Děkuji za info. Co se týče původního motoru, to je třída 540 snad kolem 25tis ot., s chlazením uvnitř motoru. Tento nový označen CEN HOTOP CG83131 16spire DOUBLE má kolem 30tis. ot. Ten regulátor byl přímo pro motory s 16 a méně závity. Jen mi je divné, že tento motor s regulátorem byla volitelná alternativa tuningu přímo pro tento model. Prodejce ani výrobce se nikde nezmiňuje o problému přehřivání těchto částí.

Přemýšlím, že bych zakoupil ještě sadu pastorků od 16-20T a hlavního ozubeného kola s nižším počtem zubů. Případně motor 540 17T 160W, 28tis. ot. Jen se mi do toho zas až tak investovat nechce i vzhledem ke stáří modelu a již nedostupnosti náhradních dílů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CEN MINIMADNESS 1:18 ELEKTRA
PříspěvekNapsal: ned 28.06.2020 7:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Já nechápu, že na tvé označení motoru to nic nevyhledá.
Dej sem odkaz co jsi vlastně kde koupil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CEN MINIMADNESS 1:18 ELEKTRA
PříspěvekNapsal: ned 28.06.2020 21:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.6.2020
Příspěvky: 5
Tuning motor je označen -  CEN HOTOP CG83131 16spire DOUBLE. Dnes jsem dělal několik testovacích jízd. Ještě jsem před testem vytvořil otvory do kastle pro lepší chlazení náporem vzduchu, otvory opatřil ochrannou mřížkou. Poté začal testovat. Syn s tím jezdil tak na půl výkonu/plynu a vše bylo v cajku. Poté jsem začal jezdit já agresivnější jízdou, často na plný plyn což musím podotknout, že na tak malé auto je opravdu slušná porce adrenalinu. Po cca 7min jízdy se auto zastavilo. Regulátor bliká červeně a auto dál odmítá jet. Servo zatáčení je stále funkční. 5min jsem ho nechal vychladnout a poté opět jezdilo. Infra teploměrem jsem měřil teplotu. Motor měl v části statoru 61°C. Tam byla teplota nejvyšší. Regulátor měl kolem 45-50°C. Je pravda, že v dnešním počasí kolem 29°C a jízda na sluníčku není úplně optimální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CEN MINIMADNESS 1:18 ELEKTRA
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2020 5:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.6.2020
Příspěvky: 5
Ještě zasílám fotku z katalogu ND přímo pro tento model. Je to 14 let starý kaatalog, takže ty ceny co jsem si tam uvedl jsou na dnešní dobu nesmysl.


Přílohy:
20200623_065300.jpg
20200623_065300.jpg
[ 87.84 KiB | Zobrazeno 2307 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CEN MINIMADNESS 1:18 ELEKTRA
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2020 8:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
žil jsem v chybné představě, žes použil brushless motor i s reglem.
asi je nastaven regl na vypínání při teplotě, které dosahuješ .
U motoru problém nevidím.
Takže buď koupit výkonnější regl, nebo stávající lépe chladit.

Pokud s tím budete jezdit hodně, tak bych šel do brushless pohonu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CEN MINIMADNESS 1:18 ELEKTRA
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2020 10:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.6.2020
Příspěvky: 5
Sem si to pak uvědomil, že to není střídák, ale stejnosměr. U brusless popřemýšlím. Baví mne to dost, ale právě, že spíš vzhledem k nedostupnosti náhradních dílů na tento model asi radši do budoucna investuji do aktuálnějšího modelu. Kdyby na tento byly ND tak to neřeším. Koukal jsem že nejsou dostupné ani základní díly. Něco málo doma mám (ramena, nápravy, nárazníky, box převodovky, ložiska, ale tím to končí.) Jinak je to skvělej model...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz