Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lepení polepu na epp model Beta 1400
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 10:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.5.2020
Příspěvky: 9
Ahoj, měl bych dotaz. Jsem začátečník a první Betu, kterou mám od jara jsem dost obouchal a celý čumák mam v podstatě olepený skelnou páskou. Teď jsem si objednal nový trup i s křídly a přes zimu si chci přeházet ze staré Bety motor a serva do nové. Jelikož se mi nelíbí původní samolepky od Pelikána a navíc jsou nalepené mizerně, sehnal jsem v reklamce zbytky samolepicí fólie a chtěl bych si vyřezat a nalepit samolepky nové jak na křídla, tak i na spodek trupu (jelikož přistávám převážně na louce i při trávě vysoké cca 20 cm). Jelikož to budu dělat poprvé, tak nevím co mě přesně čeká za záludnosti. Dají se ty samolepicí fólie z reklamky zahřívat a tvarovat? Musim přes tu folii ještě na náletových hranách a na spodku trupu dávat skelnou pásku a nebo je to zbytečné? (moc se mi tam nelíbí, žloutne a na červené folii bude hodně vidět) Mám to lepit na přímo a nebo podklad stříknout ještě lepidlem UHU ve spreji? A poslední otázka, mám doma ještě samolepicí tapetu na nábytek z Hornbachu, mohu použít i jí a nebo se rychle ošoupe? Moc děkuji za odpověďi a rady jak nejlépe postupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 10:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Ahoj neporadím ti s foliemi z reklamky jsou jich stovky druhů s rozdílnými vlastnostmi.
Osobně mám vyzkoušené rádoby karbonové folie určené na polepy aut.
Ty fungují skvěle drží a teplem se dají dost dobře tvarovat podle potřeby.
Jediná záludnost je docela vysoká váha,... nicméně u podobných modelů jako je Beta to zas tolik nevadí.

Koukni na toto Richardovo video i já to poprvé dělal podle něj. Tak ať se ti dílo podaří.
P.S. Nečekej na zimu přehozené to máš za víkend a vzhůru do letové sezony :D .



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já jsem si kdysi pod vlivem tohoto videa tady tu polepovou fólii koupil, vyzkoušel, a zase sundal. Jako jo, jde to teplem různě natahovat a trochu přizpůsobit oblým plochám (nějak extra dobře ale ne), je to těžké na hmotnost, a na EPO Sky Surferovi to moc nedrželo.

Polepil jsem pak spodek Sky Surfera běžnou tenkou 50mm černou izolepou - z hlediska viditelnosti to dělá to co chci, z hlediska ochrany trupu před poškozením je to o kus horší, ale zase je to hodně lehké a drží to.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 11:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Nečekej nějakou zvýšenou odolnost, ale jak píšou kluci, váhu ano.
Větší hmotnost modelu znamená rychlejší přistání a tím pádem i tvrdší.
Takže o co maličko zlepšíš odolnost, tak zase tratíš.
Netuším čemu říkáš obouchané - mám akromastra a nijak obouchaný není kromě předělanýho čumáku po ráně do trávy.
Je trochu smysluplné proužkem ochránit náběžku a v předu spodek. Ale spíš bych olaminoval 80 sklem v jedné vrstvě. Nic víc.
Může být dobrý zaříznout a vložit do náběžky 0,8 uhlíkovou tyčku. Neváží nic a hranku proti záseku tvrdou travinou ochrání.
U spodku by se to dalo vymyslet podobně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ozdoby nelétají, když bude bez polepů a podobných ozdob teoreticky by ses mohl dostat k malinko lepší letovým vlastnostem (ale okem to nejspíš nezjistíš). Tyhle pěny půjdou natřít určitě barvami, zkusil bych něco akrylátového. Nárůst hmotnosti, na rozdíl od fólií, bude minimální. Jinak dá se nechat něco udělat i u různých reklamek. Nechávám si takto řezat imatrikulace. Je ale pravdou, že to lepím na potahové fólie. Věřím, že pokud bys dodal nějaký návrh ve vhodném formátu, že by to také zvládli.
Na Easy Flyovi (klon jako Beta 1400 Sky Surfer, Brixler ad.) jsem sice polepy dal (učím na tom kluky). Zatím drží, ale... Jinak spodek trupu, jako ochrana před poškozením, jsem tam nalepil pouze běžnou izolepu (průhlednou). Když se poškodí, stáhnu, nalepím novou.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
Oracal 752
Odmastit povrch
Nahrat- staci fén jako jde stim potahnout polokoule když to umíš
Folie je tenka zas tolik to neprida


Naposledy upravil SKAY dne stř 24.06.2020 15:48, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 15:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
Kde ma byt kones te folie tak to ohranic paskou papirovou a pak to kolem ni ořeš ostrym skalpelem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 15:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.5.2020
Příspěvky: 9
A kde se to dá u nás koupit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 15:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
V ,,Reklamce,, Materialy a potreby pro výrobu reklam Ja beru ,,bez daně a uctu ,, a je to cosik levnejsí :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 15:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.5.2020
Příspěvky: 9
Hledám to na webu a nemůžu nic najít


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz