Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 05.06.2020 6:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Ahoj, třeba to někoho inspiruje

loni jsme museli porazit ořech, tak mě napadlo, než vyhodit do zběrného dvoru už nepotřebné zahradní vysavače, zkusit je překopat na odsávání cirkulárek a hoblovky v hoby dílně , na místo doposud používaných vysavaču a zdá se, že to funguje opravdu dobře.

na hlavní cirkulárku mám jeden vysavač s rourou o pruměru 8cm, na malou hoblovku a menší cirkulárku jsem do druhého vysavače už napojený klasickou vysavačovou nadicí.

funguje to rozhodně lépe, než když jsem to měl udělané na vysavače, hlavně ta větší cirkulárka s tou trubkou 8cm, to saje opravdu super.

na ty ruzné přechodky používám pet lahve a horkovzdušku.

Příloha:
P1100749.JPG
P1100749.JPG
[ 78.71 KiB | Zobrazeno 2922 krát ]



tady je to tak nějak komplet





https://pepin65.rajce.idnes.cz/odsavani_cirkularky/


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 05.06.2020 12:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
U tý cirkule je dobrý mít taky vrchní kryt a ten odsávat taky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.06.2020 6:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
To vypadá dobře a vzhledem k cenám zahradních vysavačů i cenově rozumně.
Máš možnost to porovnat s nějakým základním originálním odsáváním? - https://www.heureka.cz/exit/boukal-cz/3583616036/?z=48
Jak moc je to hlučné? Přeci jen to není určeno k pevn montáži. U cirkulárky by nějaký extra hluk nevadil, ale třeba u soustruhu/vrtačky by větší hluk asi lezl na nervy.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.06.2020 9:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Jindra_S píše:
To vypadá dobře a vzhledem k cenám zahradních vysavačů i cenově rozumně.
Máš možnost to porovnat s nějakým základním originálním odsáváním? - https://www.heureka.cz/exit/boukal-cz/3583616036/?z=48
Jak moc je to hlučné? Přeci jen to není určeno k pevn montáži. U cirkulárky by nějaký extra hluk nevadil, ale třeba u soustruhu/vrtačky by větší hluk asi lezl na nervy.


To vůbec nesrovnávej. Já mám podobnou (jako od Boukala) 30 let. Tam není co by odešlo, jede ob den, má 500 W motor a jenom šumí vzduch.
Takže spotřeba minimální, hluk minimálná a žádný uhlíky.
Ty zahradní hluk dělají vyšší z několika důvodů - uhlíky na motoru, vysoký otáčky díky menšímu sacímu rotoru.
Na tý zahradní po čase odejdou nejen uhlíky ale i komutátor a můžeš to vyhodit celý.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.06.2020 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Jindra_S píše:
To vypadá dobře a vzhledem k cenám zahradních vysavačů i cenově rozumně.
Máš možnost to porovnat s nějakým základním originálním odsáváním? - https://www.heureka.cz/exit/boukal-cz/3583616036/?z=48
Jak moc je to hlučné? Přeci jen to není určeno k pevn montáži. U cirkulárky by nějaký extra hluk nevadil, ale třeba u soustruhu/vrtačky by větší hluk asi lezl na nervy.


Jak píše Dudaj, určitě je to hlučnější než profi odsávačka, má to sice regulaci otáček, takže možnost menší hlučnosti, ale to zase bude sát méně a po pravdě, u cirkulárky se ten hluk toho zahradního vysavače opravdu ztratí a co si pamatuji, když jsem dělal jeden čas na pásové brusce--tichá bruska--ve firmě, když jsem zapnul profi odsávačku, stejně hlukem oproti té pásovce obtěžovala-tichá rozhodně nebyla, jen tišší, než ten zahradní vysavač.

Podle mého ale o tom nemá smysl uvažovat stylem ---koupit levnější nový zahradní vysavač a ten překutat na odsávačku, nebo koupit sice dražší, ale k danému použití určený origo odsávač .

já to zkusil, bo to doma bylo a kdyby to nešlo takto využít, tak bych to vyhodil, navíc vím zatím prd, jak to bude fungovat, až se pytel zasere pilinama--je teda pravda, že ten origo odsavač taky nesaje až do chvíle, kdy je pytel už opravdu plný.

nic méně, než kupovat k odsávání nějaký rádoby dílenský vysavač, todle je opravdu znatelně jinde a to jsem měl puvodně ve všech dílenských vysavačích překopané ty harmonikové filtry, co největší filtr co se do těch vysavaču vešel, bo jinak to bylo hned ucpaný a přitom vysavač prázdný.

Jooo, u hoblovky se ten hluk ztratí uplně a oproti velkému hrncovému vysavači to saje hobliny i přez obyč vysavačovou hadici, nejvíc mě prděla ale ta cirkula, z hoblovky létá jen bordel, ale u té cirkule mi vždy prdělo, že řezání obnáší prášení---jako že bylo fakt blbý, když jsem ještě potřeboval něco fiknout, ale už jsem byl v pyžamu :D

ted je to opravdu super---taky to nepobere uplně všechno, to by muselo být to odsávání opravdu i nahoře, jak psal Dudaj, ale ten vrchní kryt mi tam na cirkulách doma vadí, že pak nejde fiknout drážka do ničeho na stojáka--ten vršek tam prostě vadí.

V principu to ale funguje, maximálně narazím na to, že to bude chtít ušít pytle z jiného materiálu, ale jak píšu, já to měl doma a už k nepoužití, tak jsem to zkusil, ale dlouhodobou zkušenost nemám.

jooo, lopatky těch vysavaču jsou za ty nějaké roky poruznu omlácený a ošmrdlaný od nasátých ořechu a vcelku se stále drží, blbej nápad by ale asi byl zprovoznit to i jako vysavač a vysávat nějaké větší odřezky, to by ty lopatky určitě neustály.

ještě musím někde dohnat na místo té hliníkové tu měkkou hadici, co je třeba u sušiček, ta hliníková pujde časem do háje, jak občas tuo cirkulárkou potřebuji manipulovat, někde ji určitě mám, ale vím prd kde a v baumarktu jsem ji nesehnal, tak jsem z nouze koupil tu hliníkovku.

Kdyby Ti to nedalo s tím hlukem spát, mužu nahrát nějaké krátké video orientační hlučnosti, ale vedle soustruhu, nebo vrtačky to je jasný, u cirkule a hoblovky je to ale opravdu jedno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.06.2020 4:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Díky za vyčerpávající odpověď, video tak není nutné.
Doma jsem používal "dílenský" vysavač - nejdříve Karcher, který se ukázal jako velmi slabý (myslím, že jsem řešil i zde na rcmanii) a teď Einhell, který je sice lepší, ale taky relativně hlasitý - myšleno k soustruhu a vrtačce - jemný prach to odsává tak, jak popisuješ - vysavač netáhne a pytel je skoro prázdný.
V této chvíli jsem využil trychtýř/cyklon z Číny, vysavač z bazaru a ve sklepě udělal rozvody. Vysavač řve a práší o dvě místnosti dál. Na hoblovku používám homemade odlučovač z barelu, který má větší kapacitu a jako odvod používám právě centrál. Na spoustu věcí to funguje dobře nebo hodně dobře, nedostatečné je to při práci na soustruhu a broušení na brusce, kde je potřeba většího toku vzduchu - tam mi tedy asi nezbyde než investovat do spec. odsávání, které bude řvát a hlavně zabírat místo.

A ať tu nedáváš fotky sám - realizace "centrálu" https://photos.app.goo.gl/MJ3y4APaLS5PG7XB8

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.06.2020 5:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mám nějakou dobu tohle.
Zpočátku to řvalo jako běžný vysavač do domácnosti, postupně se hlučnost zvyšovala a teď je to na palici. Mám u toho předřazený stmívač, tak při snížených otáčkách tak na 10% to u frézky jde vydržet; když přidám, je to až nesnesitelný. Nevím čím to je, jestli prach na lopatkách způsobil takové zmenšení štěrbin okolo nich, že to zní jako poplachová siréna...
Ale jinak to funguje dobře, cyklonový odlučovač má cca 100l a do nádoby toho krámu se pak dostane už jen ten nejjemnější prach:
Příloha:
20160926_183743.jpg
20160926_183743.jpg
[ 37.56 KiB | Zobrazeno 2085 krát ]



Až mě to zase jednou naštve, pořídím něco jako toto.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.06.2020 9:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
jyrry píše:
Mám nějakou dobu tohle.
Zpočátku to řvalo jako běžný vysavač do domácnosti, postupně se hlučnost zvyšovala a teď je to na palici. Mám u toho předřazený stmívač, tak při snížených otáčkách tak na 10% to u frézky jde vydržet; když přidám, je to až nesnesitelný. Nevím čím to je, jestli prach na lopatkách způsobil takové zmenšení štěrbin okolo nich, že to zní jako poplachová siréna...
Ale jinak to funguje dobře, cyklonový odlučovač má cca 100l a do nádoby toho krámu se pak dostane už jen ten nejjemnější prach:
Příloha:
20160926_183743.jpg


Až mě to zase jednou naštve, pořídím něco jako toto.


Měl jsem toto odsávání k brusce na balsu.
Má to plastovou nevyváženou vrtuli. Tiché to rozhodně není a po cca 20 hodinách provozu tomu odešla ložiska v motoru.
Než jsem to rozebral netušil jsem, že vrtule tolik hází.
Je to nereklamovatelné.
Potřeboval jsem rychle odsávání a koupil jsem další klon. Nešlo to sešroubovat protože čtveraté patky šroubů byly vyšší než síla plechů. Ale vrtuli to mělo řekl bych vyváženější. Bylo to o trochu tišší.
Nakonec jsem ze dvou udělal jeden a jakž takž.
Výhoda je že je to výrobek jako z 80 let minulého století. Tudíž plně rozebíratelný a opravitelný. (motor rozeberu, ložiska vyměním, vrtuli vyvážím :) )
Příště si připlatí a koupím odsávání s kovovou vrtulí.
Přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.06.2020 9:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hiesbok píše:
...
Výhoda je že je to výrobek jako z 80 let minulého století. Tudíž plně rozebíratelný a opravitelný. (motor rozeberu, ložiska vyměním, vrtuli vyvážím :) )

Jojo, chystám se na to, ale pořád je co dělat jiného :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.06.2020 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jyrry píše:

Až mě to zase jednou naštve, pořídím něco jako toto.


za ty peníze mi to přijde super, hlavně to řešení, že sací pytel je nahoru a pak to padá do pytle dolu .

mě se na tom pytlovém systému líbí i to, že by mohlo teoreticky fungovat--když to už přestane táhnout, jen ten pytel zvenčí pomlátit prkýnkem a i to vysypávání do popelnice by mělo být pohodlnější, než z vysavače, kde je pak největší opruz čistit ten filtr.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz