Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 22:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Když bych si chtěl objednávat nějaké komponenty z Bangood nebo Hobby King, tak u kterých značek neudělám chybu? Nebo naopak na které výrobce si dát bacha? Popřípadě něco čemu se vyhnout rovnou obloukem?
Jedná se mi o:
serva (4-15g)
motory - outrunner /inrunner...popřípadě vhodné náhrady za stejnosměrné motory (např.: speed 480)
baterky
regulatory
přijímače pro Flysky.
Popřípadě cokoliv dalšího co stojí za povšimnutí? Je toho na internetu opravdu velká kvanta a dost věcí za zajímavé peníze, ale otázkou je zda-li se to vyplatí :D

např.: Co jsem tak vypozoroval, tak dost lidí používá motůrky Turnigy, tak počítám, že to asi nebude špatná volba...

momentálně pokukuji po servech 4-5g, 9g, micro přijímač pro FlySky, LiPol baterky (450-800mAh), bižuterie, konektory, vrtule (parkflayer, klasické elektro, sklopečky), motor pro parkflayera (něco okolo 30-40g a výkonu tak 50-100W), náhradu za Speed 480 (není moc místa v trupu a nechce se mi kupovat drahý inrunner) a nějaké další serepetičky.

Létám rekreačně s tátou a oprašujeme nějaká stará, ale i nová poletovadla :D
No a na mě je se prodírat teď tou kupou komponentů na internetu :D

Předem moc díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 23:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Bojím, že odpověď neexistuje.

Do robota s osmnácti servy jsem ji odtud nakoupil snad osmdesát. Výsledek? Loterie. Bez ohledu na značku, bez ohledu na dodavatele. Totéž je příště jiné, ze dvanácti vybereš šest co je trochu použitelných, ani ze stejně označených nelze sdílet části jako náhradní díly...

Koupíš zkusíš, použiješ, nebo zahodíš. Pokud chceš koupit levně, tak kup nejméně o polovinu více, pak přebrat. Pokud chceš koupit spolehlivě, tak to bude jinde a za jiné peníze.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 8:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.2.2019
Příspěvky: 48
Bydliště: čr
Koupil jsem model od "rakouské" firmy (úspěšný pilot). Vyrobeno v China a kvalita tomu bohužel odpovídá. Značka dnes již není zárukou kvality. :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 10:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dělám technologa v české firmě (opravdu české, i majitel je místní) a co dokáže výroba někdy vyprodukovat...
Podle mě to není o Česku, Evropě, Číně, ale o lidech.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 13:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
U poletovadel opravdu nemá smysl moc řešit kvalitu.
Naprostá většina toho chodí a pokud ne je to za pár korun a koupíš jinde.
Podívej se po našich obchodech - Bighobby, Emotors, Peckamodel, RCservis a celá řada dalších. Stačí dohledat ve vyhledávači.
Dal jsem ty obchody, co sem vozí i ty levnější věci.
Hobbyking spíš už patří k těm "trochu dražším", ale má spoustu věcí v EU skladech - takže bez cla.
Bangood - tam dohledáš hodně levně, ale se clem a dáli bůh tak do měsíce - nedá-li tak do 5ti :lol: .
Jsem celkem spokojen se servy E-Max(u těch poletovadel), a motory Leopard. Ale to neznamená, že by řada jiných věcí nemohla být lepší.
Jinak jak píšou kluci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

pro běžné polítání s cvičnými modely - EPP i dříví - už roky používám toto:
- motory - Turnigy, např https://www.bighobby.cz/Motor-Turnigy-D ... v-d906.htm
- regulátory - Turnigy Plush - např. https://www.bighobby.cz/TURNIGY-Plush-4 ... lle-d6.htm
- serva - HXT 900, HXT 500 https://www.bighobby.cz/HXT900-9g-Micro ... 2s-d96.htm
z Hobbykingu i nějaké DMG-16
- baterky - Turnigy, Nanotech, apod. např. https://www.bighobby.cz/Turnigy-2200-ma ... C-d198.htm
- nabíječka - Accucel 6 50W i Accucel 6 80W, https://www.bighobby.cz/Nabijec-Turnigy ... l-d117.htm
tu 50W mám roky, akorát mi tam kdysi kolegy vyměnil větráček. U té 80W větrání taky asi nefunguje, tak se to vymění
- vrtule tam beru taky, kužele, listy
- konektory - XT 30 i XT 60 https://www.bighobby.cz/Konektory-XT60- ... e-d175.htm
I další "bižu".
Je to příklad pro orientaci. A samozřejmě to není všechno. Odkazy na Bighobby jsou z důvodů jednoduchosti vyhledávání. Web hobbykingu je docela nepřehledný.
Např. z těch asi 40-ti serv z HK bylo asi 5 špatných nebo se mi při nešetrném zacházení utrhl drátek, či protočily převody.
Pro větší modely mám serva těžší Hitec.
Objednávám - jak kdy, a taky podle cen - někdy z HK, někdy zmíněné Bighobby, RC-ZOOM.
Z HK to beru ze skladu EU, netrakovanou zásilkou. Nestalo se mi, že by to nedošlo.
Letu zdar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2020 8:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Myslel jsem, že se třebas vyvaruji nějakého špatného kaufu, ale asi to bude opravsu loterie.
Budu objednávat z bangood, tak snad nenarazím na nějaké špeky...
Brát budu mini přijímač pro FlySky, serva 4-6g, 10ks 9g co tam mají asi za 300kč...možná i motůrek okolo 50-80w tak do 30g s regulatorem, ale tam se mi asi více líbí od hobbykingu motorky turnigy + esc turnigy plush + turnigy baterka...

Popřípadě po čem koukat na bangood? Emax serva, motor? Reg? Baterky?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2020 14:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Od soudruhů z Číny jsem nakoupil hodně, ale opravdu hodně věcí, jak Banggood, tak Aliexpress, Ebay, Hobbyking atd.
Docela dost dám na hodnocení a prodeje výrobků a tady pozor - třeba na Banggoodu je hodně dobrých věcí, neříkám, že ne, ale všimli jste si, že když je něco hodnocené, že to má skoro vždy plný počet hvězd? Já o tom vím své, kdysi jsem dal po handrkování (výrobek nefungoval úplně podle představ) dal 1 hvězdu a samozřejmě mi to hodnocení smazali. Kamarád má tu samou zkušenost, takže o hodnocení na Bangu vím své. Oproti tomu je třeba hodnocení na Aliexpresu hodnověrné a už nakupuji skoro jen tam. Je sice pravda, že Bang, Ebay atd mají ochranu zákazníka přes Paypal, nicméně Aliexpress si taky nedovolí, aby někdo byl ojebaný a snaží se v případě problému vyhovět zákazníkovi.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2020 14:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Předpokládám, že ale na alikovi platíš kreditkou a ne debetkou. Dát tam číslo své debetky mám strach a paypal, kterému věřím, tam nemají.
Píšu to proto, že jsem kreditku před pár lety zrušil a tak je alik pro mě docela problémový. Naposled jsem tam nakupoval přes dceru, která má zvlášť účet pro tyto záležitosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2020 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jj, je to trochu nepohodlné, Paypal je pohodlnější, ale jak píšeš, dá se platit z vedlejšího účtu. Tak to má třeba kamarád, převede si tam peníze a platí tím. Já mám standardně zakázané platby přes internet. ty si povolím těsně před platbou a ihned po ní platby zablokovávám. Trochu nepohodlné (občas zapomenu odblokovat a platba neprojde), ale podle mě vcelku bezpečné.
Edit: právě kvůli tomu, že Alík nemá Paypal, jsem tam dřív nenakupoval, ale pak jsem změnil názor a maximální spokojenost. Ceny oproti Bangu nižší a možnost reklamace prakticky stejná, tak proč ne, že...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2020 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Kolega napsal:
,,Bangood - tam dohledáš hodně levně, ale se clem a dáli bůh tak do měsíce - nedá-li tak do 5ti :lol: .,,
já dodám 5ti DNÍ...... zkušenost z minulého měsíce a dodávce 4 kusů oběžek v akci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2020 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Na Bg už radši nic.Jen to co není jinde.V poslední cca roce je to nejdražší Čajna obchod s mizernou podporou a vylhaným hodnocením uživatelů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz