Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 18:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak jsem si zkusil nabarvit kabinu na P-51 Mustang (bublino let od Šadu) a i když jsem použil základ pro plasty, tak je výsledek katastrofální + mi podtekla barva pod pásku a někde kousek barvy vytrhla/odtáhla.

Dělal jsem to tak, že zevnitř jsem si nakreslil obrys a linie, tak abych jsme je pak mohl lihem odstranit. Potom jsem to oblepil lepenkou, přestříkl základem na plasty, tak abych to měl nastříkané jen na částech co budu barvit. Nevěděl jsem jestli by se to pak okolo nějak jinak nelepilo, nepatlalo a nezabordelilo než bych to oblepil a atd... no a pak bylo nějaké to natírání v několika vrstvách. Pásky jsme sundaval až druhý den po zaschnutí.

Špatně se na to i nějak vykreslovalo, když je to celé měkké a atd...prostě kus petky.

Nemáte nějaké rady jak se s tím popasovat, tak aby to aspoň trošku vypadalo dobře? Nějaké šablonky? Barevné fixy?


Přílohy:
kabina1.jpg
kabina1.jpg
[ 91.09 KiB | Zobrazeno 3486 krát ]

kabina2.jpg
kabina2.jpg
[ 70.76 KiB | Zobrazeno 3486 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 19:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Já si to orámování kreslil lihovým fixem v barvě ve které má být,a potom to chce malý,plochý,tvrdý štětec a prostě to pomaličku tou barvou přetřít.Je to piplačka ,ale s troškou trpělivosti to jde krásně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 19:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.3.2020
Příspěvky: 14
Na maskování se prodává taková spešl hmota gumová na lexan, je ve spreji, takže to celé nastříkáš tou maskovačkou, pak skalpelem vyřízneš tvar co chceš ve finále mít a dál stříkáš odstínovou barvu. S tímhle už nic neuděláš, jedině to vybrousit papírem pod vodou ( 600-2000) a zalejt celý transparentním lakem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 0:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
leve89 píše:

Nemáte nějaké rady jak se s tím popasovat, tak aby to aspoň trošku vypadalo dobře? Nějaké šablonky? Barevné fixy?



Ani ne, ale jednou jsem koukal na 6 stranku tohoto vlakna ( treba to pomuze) : viewtopic.php?f=120&t=77997&hilit=rychlostni+Mustangy

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 10:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
No zkusim to nějak odstranjt...barvil jsem to vodou ředitelnou barvou (jako na celé letadlo)...
Možná to půjde lihem a nebo jen oloupat...někde to moc nedrželo a odtrhlo se to trochu jako žvýkačka.

Případně si nechám poslat novou kabinu, když by to nešlo nějak předělat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 11:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Endurko píše:
S tímhle už nic neuděláš, jedině to vybrousit papírem pod vodou ( 600-2000) a zalejt celý transparentním lakem.


Zustane pruzracna ( nebo aspon pruhledna) brousena plocha Vivaku ,zalita transparentnim lakem? Mas nejakou fotku, jak takove misto vypada v realu?


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 11:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.3.2020
Příspěvky: 14
Ano, zůstane průhledná, musí být ale obroušena smirkem s jemnou zrnotosti (1500 a jemnější), aby nerovnosti byly co nejjemnější, a ty pak lak zalyje - získá se zpět transparentnost. Fotku teď nikde po ruce nemám., až bude čas mrknu do starého mobilu ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 11:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Endurko píše:
Ano, zůstane průhledná, musí být ale obroušena smirkem s jemnou zrnotosti (1500 a jemnější), aby nerovnosti byly co nejjemnější, a ty pak lak zalyje - získá se zpět transparentnost. Fotku teď nikde po ruce nemám., až bude čas mrknu do starého mobilu ;)


Jen pozn. Bavime se o Vivaku ,ze kterho je vytazena vetsina kabin modelu ? Bo moje zkusenosti jsou lehce jine.

http://www.zenit.cz/public/media/Plasty ... vak_CZ.pdf

Potazmo : http://www.karasmodel.wz.cz/stazeni_soubory/vivak.pdf

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 12:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.3.2020
Příspěvky: 14
veka1 píše:

Jen pozn. Bavime se o Vivaku ,ze kterho je vytazena vetsina kabin modelu ? Bo moje zkusenosti jsou lehce jine.



Potazmo : http://www.karasmodel.wz.cz/stazeni_soubory/vivak.pdf

veka1


Koukal jsem do pdf, a píšou tam možnost broušení a leštění padem, tak nevím teď jak je velky rozdil lexan vs. Vivak.?? to by chtělo videt asi z pohledu řetězce.

tady je jeden malej test na desce lexanu, lokálně broušeno pod vodou 800 a 1500 smirkem, pak jedna vrstva laku.. lakován je čtverec vpravo. Průhlednost tam je, ale závisí na kvalitě laku a dalších věcech, čistota, rozliv atd..


Přílohy:
IMG_20200601_124853.jpg
IMG_20200601_124853.jpg
[ 56.51 KiB | Zobrazeno 3136 krát ]

IMG_20200601_124722.jpg
IMG_20200601_124722.jpg
[ 33.96 KiB | Zobrazeno 3136 krát ]

IMG_20200601_124708.jpg
IMG_20200601_124708.jpg
[ 36.96 KiB | Zobrazeno 3136 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 14:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Lexan jsem na nicem nepouzival, proto se ptam.

Moje zkusenost z kabinama z Vivaku... jak do ni jednou sahnes brusnym papirem ( klidne i 2500) tak ti nepomuze ani svecena brusna pasta ... rozdil v pruhlednosti bude evidentni.

Ten matros je dle mne nevhodny k brouseni a dodatecnemu lesteni ... je mekky. Neodbrusuje se, jako napr plexisklo. Staci malo a tavi se... nutno chladit a pouzivat supr ostry papir. Zasah do plochy je vzdy viditelny, hrany mne az tak netrapi.

Treba delam neco spatne , ale nikdy jsem zadnu poskozenou kabinu nedokazal vratit do pouzitelneho stavu. To ji radeji utrhnu z trupu a nasadim novou.

Riziko je i pouziti nekterych druhu neodzkousenych lepidel, redidel, nebo chemickych cisticu.... casto na povrchu zustanou matne stopy, kere jiz nejdou vylestit.

Pritom se rekne ...no jo Petka , ta snese vsechno. Otazkou je, jake ma jeden pozadavky na kvalitu vysledneho produktu. :(

Pozn.ukazka , co vse si necha libit takova PETG lahev

https://www.google.com/search?client=fi ... ent=psy-ab


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 19:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak jsem nakonec všechnu barvu z kabiny nějak dostal...něco šlo nehtem nebo nožíkem a na závěr dočistil lihem...nebude to nejlepší, ale barva to snad zas zakryje...na EPP poletovadlo to snad bude stačit :D

teď jdu ještě prozkoumávat možnosti jak to nejlépe udělat.

Zatím mám v plánu to dělat postupně (po jednotlivých vzpěrách, tak abych natáhl rovně pásku v jednom kuse) a asi trochu jemně přebrousit místa, kde budu dávat barvu, pak použít základ na plasty a pak přetřít štětcem (bohužel nemám airbrush). No a snad to dopadne dobře :D
Ještě mě napadlo celou kabinku přelakovat, tak aby barva nebyla tak měkká, ale zas bych se bál, že by mohl lak popraskat.

Popřípadě zvažuji zakoupit nějakou šedivou pásku a jen to nalepit na kabinu, ale tam už nebudu mít asi stejný odstín jako u letadla.


Přílohy:
kabina3 - sekrabano.jpg
kabina3 - sekrabano.jpg
[ 71.12 KiB | Zobrazeno 3031 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 10:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Na Mustangu od Hackera jsem kabinu-rám natřel zevnitř na drzovku obyčejným šedým základem na kov. Tenkým štětcem bez maskovačky, taky to vypadá obstojně.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2020 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak jsem to udělal na podruhé mnohem lépe. Na EPP poletovadlo by to mělo stačit. Uvidím až to vytvrdne, ale obávám se i tak, že to stále bude takové gumové...asi to dělá ten základ na plasty. Držet to asi bude, když to drželo i předtím a musel jsem to seškrábat. No snad se mi povede i ta přední část pak dodělat.

Neexistuje třebas nějaký lak co by mi to ochránil a nepopraskal, když to bude relativně pružné? Přeci jenom to mám na části trupu, kterou budu neustále otvírat pro vstup do trupu na baterku a ostatní elektronice.


Přílohy:
kabina3 - oprava.jpg
kabina3 - oprava.jpg
[ 66.86 KiB | Zobrazeno 2766 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020 6:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
A nebylo by lepší to natřít (nabarvit) zevnitř?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvení/úprava plastové kabiny
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020 6:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Určitě by to bylo lepší

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz