Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 13:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Nějak to stále nechápu

https://www.caa.cz/provoz/letadla-bez-p ... l-letadla/

Tady je omezení do 20 Kg a ne do 25Kg
O kameře ani zmínka.

"Model letadla Letadlo, které není schopné nést člověka na palubě, je používané pro soutěžní, sportovní nebo rekreační účely, není vybaveno žádným zařízením umožňujícím automatický let na zvolené místo, a které, v případě volného modelu, není dálkově řízeno jinak, než za účelem ukončení letu nebo které, v případě dálkově řízeného modelu, je po celou dobu letu pomocí vysílače přímo řízené pilotem v jeho vizuálním dohledu."

Takže race coptera je model letada dle této věty.

Pokud se připravovaná legislativa týká dronů, proč je v ní zmínka o provozu modelů letadel ? Pokud teda model do 20 kg dle této věty není dron.
Pokud se týká i modelů letadel, proč se zmiňuje "provozovatel dronu" a vzápětí provozovatelům modelů letadel bude umožněno.......

To je jako kdyby někdo napsal jablka se nesmějí jíst. Ale vyjímku mají hrušky na omezenou dobu.
Vždy jsem věděl, že neumím anglicky, ale byl jsem přesvědčen, že česky ano. Ale začínám pochybovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 13:48 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
To co odkazuješ je neaktuální text. Zvýšení hmotnosti modelu se podařilo prosadit do zákona před 3 roky. viewtopic.php?f=11&t=82424
Novelizace viz Zákon č. 261/2017 Sb.

Tisková zpráva je o legislativě, která přijde od 31.12.2020.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 14:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Takže jestli to správně chápu (II), tak je úplně jedno jestli je model schopen samostatného letu (Ardupilot a jiné) nebo ne ("tupé" vizuální řízení ze země, kdy model "spadne" pokud není řízený).

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 14:15 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nikoliv, toto jedno není. Doporučuji 2019/947 přečíst.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.4.2008
Příspěvky: 309
Bydliště: Chomutov
„Bezpilotním letadlem“ se zde rozumí v zásadě jakýkoli stroj schopný letu (s dílčími výjimkami, jako jsou rakety, vznášedla, balóny do určitého objemu, draky do určitých rozměrů apod.) provozovaný nebo navržený pro autonomní provoz nebo pro pilotování na dálku bez pilota na palubě (bez ohledu na hmotnost, účel užití, cenu apod.). Spadají sem mj. veškeré „multikoptéry“, bezpilotní letouny s křídlem i modely letadel. „Dron“ se v textu používá co nejobecněji jako synonymum pro veškeré kategorie „bezpilotních letadel“ v tomto smyslu.

_________________
"Cuiusvis hominis est errare;
nullius nisi insipientis in errore perseverare."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 7:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
Ahoj, nečtu úplně celou legislativu tak se omlouvám. To omezení na 120m výšky platí jen pro neregistrované, nebo i pro registrované piloty? Jak si potom normálně zalítat s elektrovětroni a podobně? Chápu, že motorákům může 120m stačit, ale i obyčejné dvoumetrovce větroni je 120m docela málo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 8:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . registrovat se, registrovat se, registrovat se . . .
To už tu jednou bylo a vypadá to, že už zas. . .
:-)
L


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 8:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Leon píše:
. . registrovat se, registrovat se, registrovat se . . .
To už tu jednou bylo a vypadá to, že už zas. . .
:-)
L

Ale podoba je čistě náhodná :lol: :lol: :lol:
Nebo ne....

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 12:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
To jsou zase nářky... lítali jsme za Svazarmu, budeme i za EU, ne? :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 13:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Já za Svazarmu nelítal! To jsem ještě tahal kačera na provázku :lol:
Ale lítat budeme dál :wink:

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 14:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
jyrry píše:
To jsou zase nářky... lítali jsme za Svazarmu, budeme i za EU, ne? :mrgreen:

Ne za EU létat nebudem - model do 250 g a maximální výška 100 m - tak to je na dosah ruky ( V pr.eli ). Je to i jednoznačná likvidace modelářských firem , které se svou výrobou modelů mohou skončit . Můžou tak dělat pouze modely na gumový pohon. A to ještě v omezené velikosti.

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 15:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . .jojo, vážení ..
Já lítal pod Svazarmem protože jsem chtěl závodit . . A1,A2 . . na rádio jsem neměl a ostatně ono v roce 65, kdy jsem nalít ve 13letech III.VT nějaký to rádio, že . . . Měl jsem kliku, či protekci, nechodil jsem do kroužků " pionýrského domu" a nějak mne tehdejší LMK HK vzal pod svá křídla . . a tak jsem si zazávodil, začal chápat úlohu přechodu báze emitor, začal chápat, že světská sláva polní tráva, že by to chtělo asi už i ten chomout manželský... a poznal jsem dost lidí kolem špejlí. Ale bafuňáře jsem už tehdá . . .
A tak jsem si taky zplodil rádio a za první vejplatu sehnal podpultový ( zase ta protekce . . dcera pani vedoucí chodila do tanečních, krásy moc nepobrala, ale co bych pro serva neudělal . . )) 4ks serv Futaba
Vzhledem k tomu, že si zde na to co vyvede moje klávesnice musím dávat pozor, za rok a půl mám 3x ŽK, tak jsem vobezřetnej. Zakázaný přístup do vlákna, v případě letecké gumy total šajze kvalita vymazání vlákna. A vzhledem k tomu, že jsem hrál i fotbal a to bez ŽK tak vím, že za 4 ŽK je stop na nějakej zápas . . A to by mne mrzelo . .
Je zde dost dobrých myšlenek a smířil jsem se i u některých modelářů s totální neznalostí odborných výrazů. I když asi lítaj líp jak já, ale technické věci si žádají svoji terminologii . . . .

ANO lítat budu a zodpovědnost vezmu na svá bedra. Trochu jsem to naznačil k Náchodu REXovi v SZ. Takže REXi hlavu nevěším a smutným okem sleduji nadšené budování . . a dost . . :-)
Vobčas jsem kdysi vyhrál nějakej puclák a tak budu třeba první modelář který bude potrestán za porušení směrnice EU
přejaté dobrovolně MD a dalšími orgány, tedy L2 dopl. bflmpsvz . . .
Jinak souhlas - státní modelářská organizace musí být zejména z důvodů závodění a to nejen tuzemského, ale i mezinárodního se vztahem k FAI . . .
Ale produkty tej . . . DOST LEONE !!!

Vzletem v Let !!
Leon

PS - asi zas dostanu žluťáka . . cejtím to v kloubech a to sotva pominula revmatická artritida . . .
ADMINI - slibuji, že už dám pokoj. Fakt . .Dovopravdy . . ale ve mně je neklid, co mne nutí . . jojo Walda byl dobrej


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 15:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kiwira píše:
Ne za EU létat nebudem - model do 250 g a maximální výška 100 m - tak to je na dosah ruky ( V pr.eli ). ..

S 10,5kg dvoumetrem dvoumotorem jsem byl nejvýš cca 85m a to jen když jsem si tam namontoval GPS na vyzkoušení, jinak spíš níž...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 16:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
PBS píše:
Ahoj, nečtu úplně celou legislativu tak se omlouvám. To omezení na 120m výšky platí jen pro neregistrované, nebo i pro registrované piloty? Jak si potom normálně zalítat s elektrovětroni a podobně? Chápu, že motorákům může 120m stačit, ale i obyčejné dvoumetrovce větroni je 120m docela málo.


Jak? No normálně, prostě na ty jejich nesmyslné nařízení seru...
A lítám si spokojeně jak vysoko chci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Ono to holt bude chtít omezit prezentaci svých letových výkonů na sociálních sítích, a nelétat tam, kde se nemá. Při dodržení těchto pravidel bude pp náhodné kontroly mizivá, to bude spíš kontrola na udání.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ok1uds a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz