Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 103  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: čtv 09.01.2020 22:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pokud bych neuvažoval o výhradně polním-mobilním použití nebo neměl doma vhodný DC zdroj 11-18V 60W
koupil bych dražší Equilibrium 3.5 nabíječ 50W, kde je už v ceně potřebný napájecí zdroj.

_ Navíc v popisu se výslovně uvádí:
Režim Digital Power
Equilibrium 3.5 je možno používat jako stabilizovaný zdroj napětí (nastavitelného v rozsahu 3-24 V)
s nastavitelnou proudovou pojistkou (0,1-6,0 A). Nabíječ tak můžete použít jako "laboratorní zdroj napětí"
pro napájení dalších zařízení - pokud odběr zařízení přesáhne nastavený proudový limit,
zdroj se vypne s příslušným chybovým hlášením na displeji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2020 8:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Nějakou dobu provozuju vedle ImaX B6 ještě B6 mini, který umí ten digitální zdroj také...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Akú nabíjačku pre 4S Lipo batérie
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 10:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 1
Zdravim, velmi sa do toho nevyznam, tak by som potreboval poradit s vyberom nabijacky. Nedavno som si kupil drona eachine x220 a mam k nemu 4 baterky 1500mAh 4S Lipo.
https://www.aliexpress.com/item/1000007 ... 4c4dVi8lFQ
Momentalne mam len tu zakladnu nabijacku, tak by som potreboval nieco lepsie. Rozmyslam nad isdt 608ac, je to dobra volba pre zaciatocnika? Pripadne by ste odporucili nieco ine v podobnej cene, do tych priblizne 50€? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
1vlado3 píše:
Zdravim, velmi sa do toho nevyznam, tak by som potreboval poradit s vyberom nabijacky. Nedavno som si kupil drona eachine x220 a mam k nemu 4 baterky 1500mAh 4S Lipo.
https://www.aliexpress.com/item/1000007 ... 4c4dVi8lFQ
Momentalne mam len tu zakladnu nabijacku, tak by som potreboval nieco lepsie. Rozmyslam nad isdt 608ac, je to dobra volba pre zaciatocnika? Pripadne by ste odporucili nieco ine v podobnej cene, do tych priblizne 50€? Dakujem

Kup raději dvě, každou do tisícovky, tam je hafo na výběr, výkonově od 50 do 80W nebo dvoukanálovou, která se dá sehnat kolem 2 tisíc, jinak se při nabíjení načekáš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2020 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Sú aj paraelne nab. dosky. Dnes by som už pri cenovej dostupnosti volil aspoň 100W nab. Aj aku. už zvládajú nabíjanie 2C a viac. Mať dve nab. je vždy výhoda. Za mňa jednu AC/DC a druhú DC.
https://sk.gearbest.com/chargers/pp_009178193997.html
EV-PEAK C1-XR 100 W 10A AC / DC 1-6S
https://www.banggood.com/EV-PEAK-C1-XR- ... rehouse=CN

ISDT Q6 Pro
https://www.banggood.com/ISDT-Q6-Pro-Ba ... house=GWTR

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 12.05.2020 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
ToolkitRC M6D 500 W 15A DC

Vypadá dobre aj parametre a funkcie super. Ale ak pracuje, ako iné ToolkitRC môžu si ju nechať.
https://www.banggood.com/ToolkitRC-M6D- ... rehouse=CN

https://www.toolkitrc.com/m6d


Přílohy:
ToolkitRC-M6D.jpg
ToolkitRC-M6D.jpg [ 8.47 KiB | Zobrazeno 4401 krát ]
ToolkitRC M6D 500 W 15A DC-2.jpg
ToolkitRC M6D 500 W 15A DC-2.jpg
[ 34.5 KiB | Zobrazeno 4401 krát ]

ToolkitRC M6D 500 W 15A DC-4.jpg
ToolkitRC M6D 500 W 15A DC-4.jpg
[ 15.69 KiB | Zobrazeno 4400 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 5:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Vysočina
juraj.jurej píše:
Vypadá dobre aj parametre a funkcie super. Ale ak pracuje, ako iné ToolkitRC môžu si ju nechať.

Juro, co máš proti ToolkitRC nabíječkám? Já mám M8 (sice jen pár týdnů a nabil jsem na ní během té doby jen pár desítek baterek) a zatím spokojenost.
Na straně 70 tohohle vlákna zmiňoval's nějaké problémy ventilované na RCGroups, ale ty se týkaly prakticky jen paralelního nabíjení více baterek současně.
Já se přiznám, že sice nabíjím vždy jednu baterku na jednom nabíječi (jede mi více nabíječů najednou), ale zato mám klid :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2020 9:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Po různých problémech s nabíječkami jsem se rozhodl po přečtení diskusí koupit kvalitní procesorovou, nabíjející inteligentně. Měl jsem delší hovor technikem od Hořejšího, který mi sdělil, že sympatická CELLPRO 10XP se už nevyrábí a je to už jen doběh.
Doporučil mi GT EIGHT taktéž od Revolectrix. Máte s ní prosím někdo konkrétní zkušenosti? Chci nabíjet spíš víc menších lipolek na paralelní desce MPA-4PXT60.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2020 14:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zelkar píše:
... Chci nabíjet spíš víc menších lipolek na paralelní desce MPA-4PXT60.

No, tomu se spíš vyhýbám, radši několik menších nabíječek. Mám tak přehled o konkrétních článcích každé sady, což u paralelního spojení je vyloučené. Paralelně spojené články několika sad mi nic neřeknou o kondici jednotlivých baterek.
Pro použití na letišti je jedna "parní" nabíječka taky myslím nevýhodná - vylítám sadu a čekám až vylítám další? Ne, hned dám nabíjet, jdu létat, po letu dám na další nabíječ, mezitím se mi nabije ta předchozí...
Můj náhled.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2020 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
LSoft píše:
Juro, co máš proti ToolkitRC nabíječkám? Já mám M8 (sice jen pár týdnů a nabil jsem na ní během té doby jen pár desítek baterek) a zatím spokojenost.
Na straně 70 tohohle vlákna zmiňoval's nějaké problémy ventilované na RCGroups, ale ty se týkaly prakticky jen paralelního nabíjení více baterek současně.
Já se přiznám, že sice nabíjím vždy jednu baterku na jednom nabíječi (jede mi více nabíječů najednou), ale zato mám klid :)


Nepresné koncové napätia nabíjania a vybíjania. Pokiaľ nabíjaš jeden druh aku. napr iba LiPo a je skalibrovaná tak sa chová OK. Dáš tam napr. LiIon a tie vybíja a nabíja nepresne. Ak skalibruješ LiiIon rozhodí sa LiPo atď. Ale možno to už SW upravili.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2020 17:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
jyrry píše:
No, tomu se spíš vyhýbám, radši několik menších nabíječek. Mám tak přehled o konkrétních článcích každé sady, což u paralelního spojení je vyloučené.
Dík za názor, Jyrry.
To je mi jasné, taky mám asi čtyři jiné nabíječky. Jen mám problém, že jim nevěřím. Už jsem totiž jednou brutálně vyhořel a nedávno mě dosud oblíbený nabíječ Sky RC D100 docela vyděsil. Balancování jedné ze dvou baterek trvalo podezřele dlouho. U celkem nové baterky třetí článek ukazoval ke konci při balancování o 0,1V míň než ostatní. Dal jsem tomu čas, nakonec se nabíječ tvářil, že balanc je ok - 3x 4,20V. Když jsem ale baterku odpojil a přeměřil, třetí článek měl téměř 4,4V. Tak to mně polil pot :? Pojišťovna by asi druhý požár neskousla.
Nastudovat jsem obsáhlá vlákna a usoudil, že je potřeba vsadit na renomované firmy a procesorem řízené stroje, které snad přebití nedopustí (http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=42&t=71843&start=45). Jenže za pětilitr si čtyři kousky kupovat nebudu.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2020 23:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Ahoj,
sháním malou nabíječku do batohu (velkou mám doma) při lítání s malými modely na dobíjení lipolek 300-2200 mAh. Zaujala mně G.T. B6mini 12A (300W) 1-6S za necelou tisícovku https://www.bighobby.cz/G-T-B6mini-12A- ... -d3257.htm , nebo IMAX B6 MINI. Máte s nimi někdo zkušenosti. Nikde jsem zatím nenašel žádné informace, jestli je to povedený výrobek. Nehledám velký výkon, spíše spolehlivost a solidní balancování při kapesní velikosti.
Děkuji Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 8:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Taky hledám nový nabíječ :-). Opravdu poctivě jsem prohledával starší vlákna na rcmanii a procházel různé eshopy, ale vlastně jsem nenašel žádnou, o které by někdo napsal "tak takhle je uplně super, vydrží, dělá to co má, neničí baterky, atd."
Kdyby někdo ještě v tomhle osmdesátistránkovém vlákně chtěl podobný příspěvek přidat, budu rád.

(Nyní mám Equilibrium 3.0 (50W), ale té pomalu odchází balancování. )

- Mohla by být 220V / 12V, nebo jen 12V a přikoupil bych zdroj (to by vůbec nevadilo).
- Výkon tak 80W.
- Výhodou funkce napájení (použití jako stabilizovaný zdroj).
- Cena nejlépe do 2000 Kč (+- :-) ).
- Žádný alliexpress a podobné (Mě to prostě nefunguje, nevěřím jim...něco objednám, přijde toho půlka, nebo něco jinýho).


Podle výše zmíněných parametrů najdu třeba IMax X100, nebo ToolkitRC M8 (nebo podobný grapnerovský)....a td.
Ale jestli to jsou krámy, nebo ne, to se zjišťuje těžko.


případně díky

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: čtv 25.06.2020 0:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
semo píše:
Taky hledám nový nabíječ :-). Opravdu poctivě jsem prohledával starší vlákna na rcmanii a procházel různé eshopy, ale vlastně jsem nenašel žádnou, o které by někdo napsal "tak takhle je uplně super, vydrží, dělá to co má, neničí baterky, atd."
Kdyby někdo ještě v tomhle osmdesátistránkovém vlákně chtěl podobný příspěvek přidat, budu rád.

(Nyní mám Equilibrium 3.0 (50W), ale té pomalu odchází balancování. )

- Mohla by být 220V / 12V, nebo jen 12V a přikoupil bych zdroj (to by vůbec nevadilo).
- Výkon tak 80W.
- Výhodou funkce napájení (použití jako stabilizovaný zdroj).
- Cena nejlépe do 2000 Kč (+- :-) ).
- Žádný alliexpress a podobné (Mě to prostě nefunguje, nevěřím jim...něco objednám, přijde toho půlka, nebo něco jinýho).


Podle výše zmíněných parametrů najdu třeba IMax X100, nebo ToolkitRC M8 (nebo podobný grapnerovský)....a td.
Ale jestli to jsou krámy, nebo ne, to se zjišťuje těžko.


případně díky


iSDT nabíjajú pekne.
iSDT Q8 500W. Má už Digital power supply. (2-30V)
https://emotors.cz/cs/root/7743-isdt-q8 ... bijec.html


Přílohy:
ISDT-Q8.jpg
ISDT-Q8.jpg
[ 32.23 KiB | Zobrazeno 3062 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne pát 26.06.2020 11:24, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: čtv 25.06.2020 5:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
semo píše:
Taky hledám nový nabíječ :-). Opravdu poctivě jsem prohledával starší vlákna na rcmanii a procházel různé eshopy, ale vlastně jsem nenašel žádnou, o které by někdo napsal "tak takhle je uplně super, vydrží, dělá to co má, neničí baterky, atd."
Kdyby někdo ještě v tomhle osmdesátistránkovém vlákně chtěl podobný příspěvek přidat, budu rád.

(Nyní mám Equilibrium 3.0 (50W), ale té pomalu odchází balancování. )

- Mohla by být 220V / 12V, nebo jen 12V a přikoupil bych zdroj (to by vůbec nevadilo).
- Výkon tak 80W.
- Výhodou funkce napájení (použití jako stabilizovaný zdroj).
- Cena nejlépe do 2000 Kč (+- :-) ).
- Žádný alliexpress a podobné (Mě to prostě nefunguje, nevěřím jim...něco objednám, přijde toho půlka, nebo něco jinýho).


Podle výše zmíněných parametrů najdu třeba IMax X100, nebo ToolkitRC M8 (nebo podobný grapnerovský)....a td.
Ale jestli to jsou krámy, nebo ne, to se zjišťuje těžko.


případně díky


Dotykáčů jsem měl několik a ten IMAX X100 se mi zdál ze všech nejhorší:

- Horší citlivost displeje na dotyk prstu (v porovnání s jinými nabíječkami), lépe se obsluhuje pomocí stylusu
- Displej hůř zobrazuje při pohledu z větších úhlů (v porovnání s jinými dotykovými nabíječkami)
- Nezobrazuje konkrétní číselnou hodnotu vnitřního odporu jednotlivých článků, pouze celkový orientační vnitřní odpor na ne moc čitelné stupnici.
- Větráček točí vždy naplno, nemá inteligentní řízení otáček dle teploty
- Starší firmware neuměl dynamicky přeškálovat graf pro hodnotu kapacity, takže často čára grafu vyletěla nahoru za displej a nebyla už vidět.
- Ranné série X100 neuměly nabíjet LiHV, objevují se i dnes ve starších skladových zásobách.

Co bylo ale nejhorší, nabíječka byla velice citlivá na kvalitu stabilizace externího zdroje a pokud se jí zdroj nezdál, prostě občas NEUKONČILA NABÍJENÍ LiPol článků! Vyzkoušel jsem tři poměrně kvalitní zdroje, se kterými neměly jiné nabíječky problém, ale tak každé páté nabití LiPol neukončila, což byl hodně nepříjemný pocit, jestli člověk vyhoří nebo nevyhoří...
Když už levný dotykáč, tak raději třeba G.T.Power TD610 PRO nebo i HTRC HT100.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 103  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz