Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 183  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 19.05.2020 22:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Výměna serva dopadla docela dobře, něco se uřízlo a něco přidalo, žádné harakiri. Výkon serva je i přes 22mm páku úplně jinde, přesně tohle je potřeba, dostatečná rezerva. Už je to v trupu, zprovoznění do letu schopného stavu je otázka hodiny. Nejbližší letové meteo okno je v pátek.


Přílohy:
IMG_0089 (2).jpg
IMG_0089 (2).jpg
[ 38.16 KiB | Zobrazeno 2170 krát ]

IMG_0092 (2).jpg
IMG_0092 (2).jpg
[ 43.56 KiB | Zobrazeno 2170 krát ]

IMG_0094 (2).jpg
IMG_0094 (2).jpg
[ 66 KiB | Zobrazeno 2170 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2020 14:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Dnes výrazně lepší výsledky, určitě i díky silnému servu. V podstatě možná i finální stav, na kterém je teď třeba pracovat "na kniplech". Taky se ujasnila a potvrdila jedna věc. Horní část ovládání uzávěru bambi vaku se zjednodušila ale přetrvává zatím nevyřešený aspekt řešení a sice riziko sesmeknutí kovové smyčky z ovládací "hokejky" při poloze bambi vaku směrem nazad. Je jedno zda je prázdný či plný vody ale je to důležité. U prázdného vaku což se stane zpravidla při nebo těsně po startu ( prakticky na 100% když provedu vzlet nad vakem a směrem vpřed ), nebo s plným vakem vody při nechtěném rozhoupání. V obou případech je to zbytečná komplikace. Vodu naberu ale nezbavím se jí, jedině odhozením plného vaku těsně nad zemí a nikoliv do vody jako posledně kdy jsem ho utopil, nebo ho položit na zem a bočně zvrhnout - vylít, pak přistát vedle ( riskantnější ale už několikrát se to povedlo ) nebo ho lépe napřed odhodit, dnes jsem na to hodně zapomínal a zbytečně se nervoval s kyvadlem.

Servo je v pohodě, tohle musím letově vychytat. Minimalizovat pozice mimo vak v ose hřídele, jde to ale musí se na to dávat hodně soustředit a nepovolit ani na chvíli. Když už, je lepší klesnout k vodě, lehkým zabořením vak stabilizovat a pak vzlétnout znova. To jestli je smyčky v hokejce se dá zblízka zkontrolovat a asi to bude nutný, zřejmě ten horní třmen ovládáním nabarvím nějakou výraznou barvou aby to bylo snazší. Měl jsem jenom 4 baterky a málo času, pořídil jsem 13 videí z nichž pět zajímavějších a názorných sem dávám. Těším se na příště, snad za týden až se zlepší počasí.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
První start a možná nejlepší výsledek pěti nabrání vody



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Extrémní rozhoupání....



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Taky vcelku dobrý výsledek



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
nabírání vody popotažením vaku směrem vpřed



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Včetně vylití vaku o zem


Přílohy:
rtrrrqwrqw.jpg
rtrrrqwrqw.jpg
[ 61.94 KiB | Zobrazeno 2117 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2020 14:48 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 1724
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Let nad vodou . To musí být zvláštní pocit :D . Osobně se tomu vyhýbám bo mám strach z utonutí všeho kdyby náhodou :D

_________________
Specter 700 V2, Blade 230S with custom belt, Heli-Baby NT, OMPHOBBY M2 EVO, M4 Max

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2020 19:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Před pár lety bych si to taky neuměl představit. S modrým Hughesem, na kterém jsem strávil hodně času, bych byl asi nervóznější. Každopádně si to vyzkouší až si to hodně dobře nacvičím s tím žlutým. A nic neuspěchat. Myslím že jedna z cest je vůbec si nepřipouštět že to do té vody spadne, o to se snažím a zatím úspěšně.

Zvláštní to je, na druhou stranu původně jsem si myslel že to vůbec nedám a stavbu bambi vaku jsem tak trochu risknul jako že se pak "donutím". Problém s tím kupodivu nemám, reakce jsou zatím v pohodě, stíhám. Vždycky jsem měl problém letět dokonale pomalu, návyky z letadel, mód 1 ( který se na heli nepovažuje za nejlepší ), nutnost neustále řídit všechno současně. U letadel jsem lítal hodně i bez směrovky, křidélka a výškovka jako pyloňák, pěkně jedna funkce na jednom kniply, velmi pohodlné a jednoduché. Do toho akorát podle potřeby plyn, navíc mám pocit že u letadla je to s plynem o něco jednodušší než s kolektivem u heli. Takže tam mívám takové "pauzírovací" zlomkové chvilky, kdy se jedna ze čtyř ovládaných funkcí na zlomek vteřiny zasekne což se okamžitě negativně projeví. I když to rychle napravím a vím jak, s elegancí nebo plynulostí je na chvíli konec.

Nad vodou při nabírání vody je to o to víc znát, přestože ta tolerance heli vůči váze bambi vaku, odporu ve vodě při vlečení pokud pozdě zjistím že nejsem na místě ale mám tam dopřednou rychlost byť malou, je mnohem větší než jsem si myslel. Jenom se na to nelze spoléhat, naopak to chce pilovat a pilovat. Místo kde zatím lítám má řadu nevýhod. Za sebou 10m silnice a svodidla, vlevo stromy 8 metrů, vpravo stromy 10 metrů, popocházení s vysílačem přes nerovnosti. Když lítat s plným vakem tak jedině nad vodou, na břehu není kde. Vylít vodu nad asfaltem se mi povedlo jednou až po zacouvání, předtím s otočkou to nebylo vůbec pěkný a vak jsem rozhoupal, je to myslím na jednom z videí. To místo je špatné.

S heli je mnohem jednodušší lítal akro, na rychlosti resp. čím rychleji tím je to snazší. Proto mají soutěže maket velmi specifické disciplíny, u nichž je okamžitě vidět jak na tom pilot je :-). Navíc každý model lítá jinak, i ty dva Hughesy co mám aktuálně. Zkusím najít jinou lokalitu. Tady už se to vyčerpalo, negativa převažují byť to nemám daleko.

A taky nacvičit zvednutí naplněného vaku ze základny na souši, přece jenom ne všude je rybník. Bude to těžší ale zvládnout se to určitě dá. Je dobré se nenudit, radši jedna výzva za druhou. Jinak je to nuda.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 11:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Detail ovládání bambi vaku včetně situací kdy se dokáže smyčka táhla na horní víko snadno sesmeknout čímž se dá sice vak dál naplnit ale se nelze vody a váhy zbavit jinak než opatrným položením na zem a zvrhnutím na bok nebo odhozením těsně nad zemí aby se spodní plastová část nepoškodila.

Ideální je zvednout bambi vak po startu pomalu pod zebe, v žádném případě ho nepředletět a mít za sebou a co nejrychleji spustit hák dolů do polohy uzavřeno. Tam se pak smyčka sesmekne už jenom při extrémním krouživém výkyvu ze stran směrem dozadu ale stále je to možné. Pomohlo by asi jedině vyrobit nový delší hák což znamená opět vyndat mechaniku, systém upravit a všechno zpátky. Jednodušší bude dodržet pravidla lítání, minimalizovat výkyv i s metodou stabilizace vaku o zem či o vodní plochu.

Při nabírání vody se mírným posunem vpřed, vzad nebo do stran hodně zkrátí čas potřebný k naplnění ale i ve svislém směru to jde pěkně svižně a posouvání není nutné. Při vytažení a zdvihu s posunem se navíc může rozhoupat což je k ničemu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

1/ nasazení, hák do polohy "vypuštění"
2/ poloha šikmo vpřed při startu
3/ po startu směřuje závěs dolů, pokud se hák nespustí a vak rozkýve může se sesmeknout
4/ opětovné nasazení a spuštění háku do polohy "uzavřeno"
5/ ukázka že i v této poloze a velkém kývání se může smyčka sesmeknout
6/ opětovné nasazení, hák do polohy "vypuštění" a následně poloha "odhoz"

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 17:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Zdeněk perfektně vymyslel nastavení ovládání přes třípolohový spínač který se používá na otevření ( nebo odhoz ), otevření vaku a pak zavření které se ovládá zároveň plynule tím spodním lineárním ovladačem na kterém je to doposavad všechno. Tím se zdvojnásobila citlivost a dráha otevírání, je snazší vodu upouštět pomalu.

Ten spodní spínač je pro mne když palcuju nejdostupnější, při ovládání třípolohového nahoře už je řízení výškovky a vrtulky složitější ale u bambi spočívá největší díl na kolektivu který musí kompenzovat váhu vaku stejně jako jeho drsné odlehčení při vypuštění vody. Jako třešnička na dortíku je mix se záchranou, při cvaknutí proběhne okamžitě odhoz vaku, prázdného nebo plného. Tím že je na záchraně i stoupání, pokud nesměřuje třmen vysloveně vpřed proti háku, odhoz se určitě zrychlí.

Ještě jsem neprošel detailně data z Jlog2 ale ty proudové odběry s vodou jsou poměrně vysoké. Nemám ještě přiřazené křivky k videím kde to pak bude mnohem přesnější, bylo tam několik pokusů kdy se mi očko sesmeklo a musel jsem přistát, jednou nabrala pravá lyžina část lanek a to už vůbec nešlo. Chce to položit poměrně pečlivě, stačí na to myslet :-). Každopádně odběr s vodou je v průměru okolo 45 - 60A. Bez vody 30 - 40A. Na snímku je detail jedné křivky.


Přílohy:
zuzttrzrt.JPG
zuzttrzrt.JPG
[ 67.9 KiB | Zobrazeno 2022 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 22:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
IR modul na nosném rámu.


Přílohy:
IMG_0103.jpg
IMG_0103.jpg
[ 94.49 KiB | Zobrazeno 1959 krát ]

IMG_0100.jpg
IMG_0100.jpg
[ 93.25 KiB | Zobrazeno 1959 krát ]

IMG_0101.jpg
IMG_0101.jpg
[ 58.12 KiB | Zobrazeno 1959 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 6:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2018
Příspěvky: 125
Dodělávání těchto doplňků mě vždycky strašně nebaví a dokonce i rozčiluje. O to víc klobouk dolů před každým, kdo je toho schopen ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 7:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
To chápu. Bere to hodně emoční energie, člověk absolvovat stovky hodin na formách a nýtování, tady už pohárek trpělivosti přetéká :-). Já si to maximálně usnadňuji tím že nemám ambice z toho dělat maketu když je trup šišoidní a je tam tolik chyb které bych nezvládl předělat, že už na to peču a je to v podstatě vylhaná karikatura. Když se člověk kousne do nosného detailu který ale musí sedět "aby ošálil", to ostatní se sveze na vlně efektu. Takhle je i ten reflektor z nějaké kuličkovky, tam mi stačí opalizované sklíčko bez něhož by to bylo studené jak dvouletý čaj v termosce.

U toho IR modulu už nemám teď tolik času si s tím hrát. Rozeběhly se větší práce ale chci to tam za každou cenu. Ping pongáč byl v pohodě ale nechtělo se mi dělat s tím vpadlým terčem s optickými senzory tak jsem je nalepil přímo na černě stříknutou kuličku. Jenomže se to po obvodu odchlipovalo tak jsem vzal horkovzdušnou pistoli že to jako trochu ohřeju a přitlačím. Dopadlo to špatně, neuhlídal jsem teplotu a místo dokonalé koule se z toho stal příšerný smajlík, kterého jsem už nevyrovnal. Trest za chtivost a lenost. Takže další míček, tam už jsem probrušoval a vlepoval výřez z toho prvního. Dopadlo to vcelku slušně i když kulaté to dokonale taky není. Při broučení na čelní bruscve stačí to trochu zmáčknout a je po kružnici.

Horší byla horní kónická část. Je z modelářské hmoty která se dokonale brousí ve vrtačce, jenomže se to muselo vytmelit aby to nebylo mechovité. Pak jsem začal pospíchat. Natřel jsem to černým Alkytonem co je v interieru Heli, udělalo to nepatrné vlnky od tahů štětcem a ty tam zůstaly, rezignoval jsem. Horní růžice z hliníku už vůbec neodpovídá realitě, to je vysloveně karikatura. Dorazil jsem to stříbrným Humbrolem na tečky šroubků. Nevzal si dobrý štětec, nedělal to pod lupou a musím to předělat, jsou každý pes jiná ves.

Ale jako celek dobrý, modelu to prospělo. Zbývá ten podivný snímač na pravé lyžině, do toho se mi nechce ale časem asi bude.


Přílohy:
2019-12-25_121806.JPG
2019-12-25_121806.JPG
[ 120.25 KiB | Zobrazeno 1931 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Relax dne úte 26.05.2020 7:26, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 7:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Včera jsem začal s průzkumem asi sedmnácti potenciálních lokací kde by se dalo trénovat s bambi vakem, ideálně minimum stromů. Priorita je bez nemovitostí a obtěžování hlukem okolo, pokud možno minimum stromů. Nic jednoduchého, zatím mám jedno místo v Řepích kde se Velký rybník sice rekonstruuje ale vody je tam dost a přístup v pohodě. Rybník Strnad na Litovickém potoce je v ochranném pásmu letiště Ruzyně ( mnohem blíž jak 5500metrů od VOR OKL ) a lítat se tam v podstatě nesmí, na druhou stranu nejdu nad 10-15 metrů a jsem na ploše 30 metrů. Ale nemám tam dobrý pocit, na případnou krizovku je tam moc stromů.

Na řeku se mi po zkušenosti s jedním utopením vaku nechce, tam bych ho myslím nenašel. Jedině nějaké slepé rameno. Na druhou stranu díky Zdeňkovi a jeho nastavení bych musel být dobrý ňoumeles abych vak odhodil nechtěně tak jako tehdy. Chodí to náramně, už se na lítání vysloveně těším. Škoda že musím předělat i druhé ovládání na modrém Hughesovi ale nebudu riskovat že se potentononc to stávající mikroservo HS-81 a bude malér.

Každopádně chci zvládat starty s plným vakem ze země bez zvrhávání. Laminátové listy se projevily dobře, psal jsem do MSC jak je to s otáčkama. Jsou testované na 2500 ale 2800 a víc s nimi točit určitě nemám. Budu muset dát do kupy config na kartě, mám jenom otáčky motoru a pořád se mi to nezdá. Z přepočtem 10,18181818 ( 11Z + 112T ) vychází hrozně moc - asi 2650 při 27000 motor a má pocit že přitom točím do 2200, možná i míň. Prodal jsem bohužel otáčkoměr a nový kupovat nechci, taky proč když mám ten Jlog2. Nezapisuje ještě data souborů takže je pakárna to pak luštit :-).


Přílohy:
IMG_5510.jpg
IMG_5510.jpg
[ 118.33 KiB | Zobrazeno 1930 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 10:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
Tomáši, předpokládám, že máš telefon s Androidem. Dají se stáhnout aplikace pro měření otáček. Jsou založený na optickým principu a jsem si skoro jistej, že že jsem zahlídnul i takovou, která je založená na akustickým principu. To jen kdybys potřeboval otáčkoměr a nechtěl ho kupovat ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 21:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Díky za typ, juknu na to.

Telefon jsem při té koupačce s bambi vakum už nerozchodil, dva dny v rýží a pět dnů v kočkolitu nestačilo. Nový displej a žádná záruka co odešlo dál - konečná. Ten typ mi vyhovoval, nová pádla se spoustou foťáků jsou pro mě k ničemu tak to pořešil bazar a mobil v pěkném stavu s půlroční zárukou.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2020 14:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Byl poškozený config soubor, nulová hodnota a zápis.... Došlo mi že jsem to před časem už zjistil ale neřešil. Otáčkoměr už není potřeba. Zápisem na kartu a jednoduchým zavisením se potvrdilo že zapisuje, na slabší starší baterku 4000mAh je tam 17200 otáček motor a 1690 otáček UNI = rotor. To je regl otevřený na 60% a odpovídá to tomu co slyším a vidím. K testovaným 2500 otáčkám ( info z MSC ) mám bohatou rezervu, zřejmě by to pokryly i ty nejvyšší otáčky a 80% otevření reglu.

Kontronik si vždy baterku zkontroluje a podle toho roztočí motor na základní otáčky. Předpokládám že jak byla baterky lítaná ( v 550 ) tak je tam o něco míň otáček než až tam dám příště plně nabitou.

Pětilist s motorem 670KV točí v základu motor 13600 ot. a rotor 1330 ot.


Přílohy:
config 2L 1000KV new 27052020.jpg
config 2L 1000KV new 27052020.jpg
[ 65.3 KiB | Zobrazeno 1837 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 11:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Anténa bude.


Přílohy:
DSC_0001.JPG
DSC_0001.JPG
[ 53.84 KiB | Zobrazeno 1803 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.05.2020 22:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Nastříkat si anténu vyrobenou včera večer během dne při práci jinde se vyplatilo, po návratu jsem jí dokončil a osadil.


Přílohy:
IMG_0111.jpg
IMG_0111.jpg
[ 79.24 KiB | Zobrazeno 1771 krát ]

IMG_0113.jpg
IMG_0113.jpg
[ 90.74 KiB | Zobrazeno 1771 krát ]

IMG_0114.jpg
IMG_0114.jpg
[ 85.07 KiB | Zobrazeno 1771 krát ]

IMG_0115.jpg
IMG_0115.jpg
[ 58.97 KiB | Zobrazeno 1771 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 183  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz